Protext ČTKNejvětší nezávislá herní služba Boosteroid si pro expanzi do Česka vybrala datové...

Největší nezávislá herní služba Boosteroid si pro expanzi do Česka vybrala datové centrum CRA

Praha 11. února 2025 (PROTEXT) – Společnost Boosteroid, největší nezávislý poskytovatel cloudových her na světě, rozšiřuje svou evropskou infrastrukturu spuštěním nových serverů v České republice. Vybrala si datové centrum Českých Radiokomunikací (CRA).

Boosteroid má v Česku desítky tisíc uživatelů. Dosud čeští hráči přistupovali k Boosteroidu prostřednictvím datových center v sousedních zemích. Využití lokálního datového centra CRA výrazně zvýší výkon, sníží latenci a zvýší celkovou kapacitu. To přinese kvalitnější herní zážitek a lepší stabilitu.

Společnost Boosteroid plánuje škálovat svou infrastrukturu v rámci sítě datových center CRA, počínaje Prahou a v budoucnu se rozšíří do dalších měst po celé zemi. V rámci této expanze Boosteroid nasadí špičkové procesory AMD EPYC™ a grafické procesory Radeon™ RX 7900 XT, které zajistí plynulé hraní i v rozlišení 4K při frekvenci až 120 FPS. Díky Boosteroidu si hráči mohou vychutnat AAA hry prakticky na jakémkoli zařízení, včetně chytrých televizorů, tabletů, smartphonů, a dokonce i automobilů vybavených infotainment systémy.

„Česká republika je jedním z našich nejdůležitějších trhů v Evropě. Protože v regionu pokračujeme v dlouhodobých investicích do infrastruktury, jsme rádi, že můžeme v pražském datovém centru CRA nasadit místní servery a zajistit tak českým hráčům špičkový zážitek z cloudového hraní,“ říká Antonina Batova, senior viceprezidentka pro infrastrukturu společnosti Boosteroid.

„Naše datová centra poskytují vysoce výkonnou, bezpečnou a škálovatelnou infrastrukturu, která je potřebná k podpoře požadavků rostoucí gamingové komunity. Jsme rádi, že to můžeme ukázat na spolupráci s tak výrazným hráčem jako je Boosteroid,“ dodává obchodní ředitel CRA Petr Možiš.

Česká republika je pro Boosteroid jedním z nejdůležitějších trhů, který co do počtu uživatelů předčil i země jako Španělsko. Díky silné gamingové komunitě a poptávce po dostupném a kvalitním cloudovém hraní je tato země klíčovým cílem pro expanzi.

České Radiokomunikace již provozují osm datových center v České republice, například na pražském Žižkově, Strahově a Cukráku, stejně jako v Brně, Ostravě, Pardubicích a Zlíně. Zájem o pronájem kapacit stále roste, proto CRA otevřely nový datový sál v rámci vysílače Cukrák, koupily datové centrum Lužice a chystají modernizaci a rozšíření DC Tower na Žižkově. Připravují také výstavbu jednoho z největších a nejmodernějším datových center v regionu v Praze Zbraslavi, které by mělo vyrůst do konce roku 2026.

Boosteroid je největší nezávislý poskytovatel cloudových her na světě, který provozuje 27 datových center – jednu z největších hardwarových sítí založených na GPU na světě – a přináší cloudové hry s nízkou latencí více než 6 milionům uživatelů v Evropě, Severní a Jižní Americe. Serverová řešení, která stojí za společností Boosteroid, jsou vyvíjena společně se společnostmi AMD a ASUS – pohánějí nejšpičkovější cloudové herní virtuální stroje na trhu. Boosteroid pomáhá hráčům spustit více než 1200 videoher, včetně nejoblíbenějších světových titulů, na jakémkoli stolním počítači, mobilním zařízení nebo chytré televizi bez ohledu na jejich výpočetní výkon a operační systém. V současné době má společnost sídlo v Austinu v Texasu, hlavní kancelář výzkumu a vývoje se nachází v Kyjevě na Ukrajině a několik místních subjektů působí v EU. Boosteroid má tým více než 120 zaměstnanců.

 

České Radiokomunikace a.s. (CRA) jsou leaderem v poskytování digitální infrastruktury. Kromě vysílacích služeb se firma zaměřuje na propojování světa televize, rádia a internetu. Provozuje vlastní datová centra a svým zákazníkům poskytuje špičkový výpočetní výkon. CRA disponují vlastní optickou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken.

Stáhněte si aplikaci CRA vše o produktech, interaktivně na jednom místě:

Google Play

App Store

 

Foto: ilustrační fotografie

 

 

Doporučujeme

Kvůli tajfunu Bavi ruší Japonsko, Tchaj-wan a Čína lety, Filipíny už mají mrtvé

K jihozápadním japonským ostrovům se dnes přiblížil silný tajfun Bavi, kvůli němuž obyvatelé raději zabezpečují svůj majetek. Tajfun míří severozápadně přes Tchaj-wan do Číny, kde už byly zrušeny letecké spoje. Bavi by mohla být nejničivější bouří v této oblasti za poslední roky, napsala agentura Reuters. Sesuv půdy způsobený silnými dešti, které zhoršil průchod tajfunu, si už na jihofilipínském ostrově Mindanao vyžádal nejméně 15 mrtvých, uvedla agentura AFP.

Rusko oznámilo zneškodnění 376 ukrajinských dronů, Kyjev hlásí další oběť útoků

Rusko i Ukrajina v noci čelily dalším rozsáhlým dronovým útokům. Moskva oznámila zneškodnění 376 ukrajinských bezpilotních letounů, Kyjev uvedl, že zlikvidoval 114 z 137 ruských dronů. Informuje ČTK. Na ruském území hořely ropné objekty, na Ukrajině si útok vyžádal nejméně jednu oběť.

ANALÝZA: Vlastní střely do Patriotů jsou pro Ukrajinu zatím jen vzdáleným snem

Pro ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského byl summit Severoatlantické aliance (NATO) obzvláště důležitý. Rusko totiž využívá slabin obránců proti balistickým střelám a odpaluje je na civilní infrastrukturu. Zelenskyj se proto vypravil do Ankary, aby mimo jiné získal od spojenců podporu v oblasti protivzdušné obrany. Nakonec dostal více, než čekal. Je však otázkou, zda to k něčemu bude.

Stromy pohlcují uhlík ještě dlouho po skončení růstu

Stromy mohou z atmosféry odebírat oxid uhličitý ještě několik měsíců poté, co přestanou růst. Nový výzkum ukazuje, že fotosyntéza a tvorba nového dřeva spolu nesouvisí tak úzce, jak se dosud předpokládalo. Zjištění může změnit odhady, kolik uhlíku budou lesy schopné dlouhodobě ukládat v době pokračující změny klimatu.

Nejméně 12 lidí zahynulo při lesním požáru v provincii Almería na jihu Španělska

Nejméně 12 lidských životů si vyžádal lesní požár, který vypukl ve čtvrtek pozdě odpoledne v provincii Almería ve španělské Andalusii. Zranění utrpělo šest lidí. Dalších 19 osob zůstává pohřešováno a záchranné složky v této oblasti pokračují v pátracích a záchranných operacích, uvedl dnes v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Cadena Ser předseda andaluské vlády Juanma Moreno, kterého citovala agentura Reuters.

Bílý dům propaguje levné pumpy Freedom Fuel

Ve Spojených státech se objevila síť čerpacích stanic Freedom Fuel, která láká na levnější benzin než konkurence v okolí. Bílý dům projekt výrazně propaguje jako ukázku snahy prezidenta Donalda Trumpa srazit ceny u pump. Provozovatel je ale soukromá firma a administrativa tvrdí, že benzin nijak nedotuje.

Svět překvapivě odolává šokům z Blízkého východu. Analytici vysvětlují proč

Po eskalaci napětí mezi USA a Íránem z počátku týdne se opět téměř zastavila doprava v Hormuzském průlivu. Ceny ropy se přitom drží hluboko pod psychologickou hranicí 100 dolarů za barel. Podle odborníků se trh na současnou situaci adaptoval. To však neznamená, že ceny černé zlato nemohou prudce růst. K největšímu poklesu tranzitů došlo podél ománského pobřeží.

Tvrdý úder u Krymu. Ukrajina zasáhla desítky lodí ruské stínové flotily

Ukrajina v posledních dnech intenzivně útočila na lodě poblíž Ruskem okupovaného poloostrova Krym. Kyjev se tak snaží oblast odříznout od námořních logistických a zásobovacích tras. Podle ukrajinské armády se pomocí dronů podařilo zasáhnout desítky plavidel. Ruský prezident Vladimir Putin vyzval vládu k udělení dotací na zdražující palivo na Krymu.

Coinbase mění vedení právního týmu

Coinbase čeká výrazná změna ve vedení. Z pozice hlavního právníka odchází Paul Grewal, který šest let patřil k nejviditelnějším tvářím burzy v právních sporech i politickém boji kryptoměnového sektoru ve Washingtonu. Firma zároveň posiluje tým, který má pomoci s další expanzí a prosazováním pravidel pro digitální aktiva.

Matka kanibalka? Žena v Austrálii obviněná z vraždy svého čtyřletého syna podle policie snědla jeho části

Policie v Novém Jižním Walesu v Austrálii řeší hrůzný případ vraždy malého dítěte, kterou má na svědomí jeho matka. Ta se podle policie sama přiznala k tomu, že části svého syna uvařila a snědla.

Klimatické cíle Googlu požírá hladová umělá inteligence

Společnost Google v nové zprávě přiznává rostoucí spotřebu elektřiny a emise v důsledku masivního budování infrastruktury umělé inteligence (AI). Na vině jsou zejména datová centra, která jsou energeticky extrémně náročná a navíc spotřebují obrovské množství vody k chlazení. Podobnou zprávu zveřejnila i společnost Amazon – také v jejím případě vzrostla spotřeba elektřiny i emise.

Německo se s USA dohodlo na nákupu střel Tomahawk a jejich rozmístění v zemi

Německo se s vládou USA dohodlo na nákupu řízených střel Tomahawk středního doletu a jejich rozmístění na německém území, řekl dnes podle agentur Reuters a DPA kancléř Friedrich Merz před poslanci. Dohoda byla podle něj uzavřena na okraj summitu NATO v Turecku a střely mají sloužit k odstrašení Ruska. Berlín se dlouhodobě o tyto střely zajímá, původně ohlášené rozmístění amerického praporu s tomahawky v Německu ale zrušil americký prezident Donald Trump, spolková republika proto jako řešení viděla nákup těchto střel.

Americké útoky v Íránu zabily 14 lidí a dalších 78 zranily

Americké útoky za poslední dva dny v Íránu zabily 14 lidí a dalších 78 zranily, uvedlo dnes podle agentury AFP íránské ministerstvo zdravotnictví. Železniční spojení mezi Teheránem a Mašhadem, kde má být dnes pohřben bývalý íránský vůdce Alí Chameneí, bylo kvůli americkým útokům přerušeno.

Ceny ropy rostou a doprava v Hormuzském průlivu téměř stojí

Ceny ropy rostou a indexy klesají po amerických a íránských úderech a prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa o tom, že příměří pro něj skončilo. Šéf Bílého domu také pohrozil opětovnou blokádou íránských přístavů. Zhroucení dohody by znamenalo i obnovené riziko, že se Spojené státy pokusí obsadit pro Teherán strategicky důležitý ostrov Charg.

V indickém Dillí zahynuli čtyři lidé, když se při deštích zřítila budova

Nejméně čtyři lidé zahynuli v indickém hlavním městě Dillí, kde se během silných monzunových dešťů ve středu zřítila rozestavěná budova. Intenzivní deště zažívá také indický stát Maháráštra; ve městě Puné se sesunula obří skládka na třípodlažní budovu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama