ZajímavostiNejvětší bolest, jakou jsem kdy zažil! Lovce kousl vlastní had a málem...

Největší bolest, jakou jsem kdy zažil! Lovce kousl vlastní had a málem ho zabil

Bena Averyho, který pracuje jako lovec hadů v australském Queenslandu, kousl jeho vlastní had. Zranění, které mu způsobil, ho téměř stálo život.

Ben je zaměstnancem společnosti Bayside Snake Catchers, která se specializuje na odchyt hadů v domácnostech a obydlích. Jeho práce je zároveň jeho vášní. Sám je chovatelem několika hadů.

Osudným se mu stalo krmení jeho domácího mazlíčka, pakobry páskované. Ta ho kousla do palce u ruky. „Trvalo to asi půl sekundy, než jsem ho sundal. Naštěstí jsem byl v místnosti se svou ženou, která velmi rychle zareagovala a palec mi ihned podvázala a okamžitě volala sanitku.

Zůstal jsem v klidu. Lehl si do salonku v našem domě a čekal na lékaře. Můj stav se ale náhle velmi zhoršil a změnil v nejtěžší boj mého života,“ řekl Avery.

„Po 10 minutách jsem začal zvracet a po dalších 5 minutách jsem ztratil vědomí.“

V ten moment naštěstí dorazila sanitka s lékaři, Averyho převezli na jednotku intenzivní péče. Přes noc byl na kraji svého života. „Mé ledviny zkolabovaly. Moje krevní destičky klesly tak nízko, že jsem hodně krvácel. Dostal jsem za noc čtyři krevní transfuze.“

Personál nemocnice z oddělení toxikologie sdělil, že se jedná o „nejhorší zaznamenané kousnutí, jaké bylo možné přežít“.

Avery nyní říká, že jeho chovatelské dny jedovatých hadů jako domácích mazlíčků skončily. „Nemohu riskovat, že znovu svou rodinu a přátele vystavím podobné situaci,“ řekl. Zároveň varuje a apeluje na všechny, kdo bez licence chovají jedovaté hady, aby to nedělali.

Avery je držitelem speciální licence k chovu jedovatých hadů. Po celé Austrálii je ale nespočet majitelů, kteří licenci nemají. Podle zákonů Queenslandu mohou „tygří hady“ chovat pouze ti, kteří mají specializovanou nebo pokročilou licenci.

Doporučujeme

První trailer odhaluje fantasy svět Children of Blood and Bone

Fantasy román Tomi Adeyemi míří na filmová plátna. První trailer láká na velkolepý svět inspirovaný západní Afrikou, boj za návrat magie i herecké obsazení, ve kterém nechybějí Viola Davis, Idris Elba nebo Regina King.

KOMENTÁŘ: Svět ji odepisoval kvůli AI. Teď je znovu nejhodnotnější firmou planety

Americká společnost Apple se znovu stala nejhodnotnější firmou světa, když na trůnu vystřídala čipového giganta Nvidii. Tržní kapitalizace Applu zároveň poprvé v historii na chvíli pokořila hranici pět bilionů dolarů. Před pár lety přitom mnozí jablíčkovou společnost odepisovali kvůli tomu, že si nechala ujet AI vlak.

Tygr sumaterský bojuje o přežití

Mezinárodní den tygrů připomíná, že budoucnost jednoho z nejvzácnějších poddruhů visí na vlásku. Tygr sumaterský dnes přežívá jen v několika oddělených populacích a čelí kombinaci hrozeb, které se navzájem posilují. Ochránci přírody proto upozorňují, že nestačí chránit jednotlivá zvířata. Rozhodující bude zachování jejich přirozeného prostředí i spolupráce s místními obyvateli.

Šok na trhu s ropou. Ceny letí vzhůru po nečekaném íránském útoku

Ceny ropy opět prudce rostou. Důvodem je „překvapivý“ íránský útok na americké cíle na Blízkém východě a americko-saúdské letecké údery na irácké milice podporované Teheránem. V Hormuzském průlivu navíc došlo k útokům na tři ropné tankery a podezřelým aktivitám došlo v Rudém moři. Americká blokáda íránských přístavů v Hormuzském průlivu zastavila 18 lodí.

ANALÝZA: Trump hledá cestu z války s Íránem. Stojí na stejném rozcestí jako v dubnu

Americký prezident Donald Trump, který se snaží najít cestu z vlastní války s Íránem, se již podruhé od jejího rozpoutání v únoru ocitl na rozcestí. Vydat se může třemi cestami, ani jedna však není snadná a ani zadarmo.

Dočasné příměří se hroutí. Írán útočí na USA a Saúdskou Arábii

Dočasný klid zbraní na Blízkém východě může být u konce. Írán zaútočil na americké síly rozmístěné na Blízkém východě. Všechny střely byly zneškodněny. USA to označily za „pokus o překvapivý útok Teheránu“. Informoval o tom i list The Guardian.

Trump jednal se Zelenským i Netanjahuem. Schůzky si pochvaloval

Americký prezident Donald Trump v úterý v Bílém domě jednal s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským a izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem. Obě schůzky Trump na sociálních sítích hodnotil pozitivně.

Keiko Fujimori se ujala funkce první prezidentky Peru

Peru má poprvé ve své historii prezidentku. Konzervativní politička Keiko Fujimori složila prezidentskou přísahu po těsném vítězství v červnových volbách. Do čela země přichází v době, kdy Peru čelí dlouhodobé politické nestabilitě, rostoucí kriminalitě i zpomalující ekonomice.

Bryan Kohberger odsouzený za čtyři vraždy studentů v Idahu otočil. Nyní tvrdí, že je nevinný

Bryan Kohberger, odsouzený za vraždu čtyř studentů v americkém státě Idaho, se snaží zvrátit své přiznání viny. Jeho krok vyvolal ostrou reakci rodiny jedné z obětí, která jej obvinila z manipulace a snahy znovu obrátit pozornost na svou osobu.

Muž s dvěma noži napadl v Paříži tři ženy. Zastavili ho kolemjdoucí

Muž vyzbrojený dvěma kuchyňskými noži napadl v Paříži tři ženy ve věku 19, 24 a 36 let. Dvě z nich utrpěly vážná zranění, podle francouzského ministra vnitra ale nejsou v ohrožení života. Útočníka pomohli zastavit kolemjdoucí, kteří ho drželi na zemi do příchodu policisty mimo službu.

Hasiči u Madridu bojují s ničivými požáry, situaci má ztížit nepříznivý vítr

Španělští hasiči se dnes ráno jen několik hodin před příchodem nepříznivého jižního větru snažili dostat pod kontrolu ničivé požáry, které zuří nedaleko Madridu. Podle ministra vnitra Fernanda Grande-Marlasky prožívá země kritické hodiny a dnešek je pro boj s požárem rozhodující, uvedla agentura AFP. Rozsáhlé požáry v okolí hlavního města spálily za posledních několik dní přibližně 77.000 hektarů a bylo kvůli nim evakuováno 63.000 lidí.

Obrat na trhu s ropou. Ceny po přerušení úderů prudce klesají

Ceny ropy klesají po přestávce ve vzájemných úderech mezi USA a Íránem. Investoři vidí naději na deeskalaci blízkovýchodního konfliktu, který vedl ke zdražování energií. Odborníci ale upozorňují, že eskalační riziko nepominulo.

Na Moskevskou oblast mířilo přes 390 dronů, uvedl starosta Moskvy

Na Moskevskou oblast v noci mířilo přes 390 ukrajinských dronů. Dnes ráno to na telegramu oznámil starosta Moskvy Sergej Sobjanin s tím, že většinu jich obrana zničila. Gubernátor Moskevské oblasti Andrej Vorobjov mezitím informoval, že v Čechově jižně od ruského hlavního města zasáhl dron bytový dům. Ukrajinské letectvo dnes uvedlo, že od pondělního večera zničilo 107 ze 131 ruských dronů.

Na Velkém bariérovém útesu objevili stovky dosud neznámých bakterií

Mikroskopický život na Velkém bariérovém útesu je mnohem rozmanitější, než se dosud předpokládalo. Vědcům se podařilo zmapovat rozsáhlé společenství mikroorganismů, které tvoří základ fungování celého ekosystému. Výzkum odhalil stovky dosud neznámých druhů bakterií i statisíce různých virů a může pomoci lépe sledovat zdravotní stav korálových útesů.

Japonský ostrov Kjúšú zasáhlo zemětřesení o síle 7,1 stupně

Japonský ostrov Kjúšú dnes zasáhlo zemětřesení o předběžné síle 7,1 stupně. Podle agentury Reuters to oznámila japonská meteorologická agentura (JMA), která následně vydala varování před cunami s možnou výškou až jeden metr. Úřad později uvedl, že varování plánuje brzy zrušit, napsala agentura AFP.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama