Více
  15.5 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Nejsem tu, abych byla něčí otrok. Rozzlobená Britney Spears promluvila o opatrovnictví

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Americká zpěvačka Britney Spears ve středu požádala soud, aby ukončil 13 let trvající nucenou správu jejích osobních a obchodních záležitostí. Kontrola nad zpěvaččiným životem je v rukách opatrovníků od roku 2008, kdy se Spears potýkala s problémy s duševním zdravím. Ikona světové pop music stávající situaci považuje za hloupou a ponižující. „Chci jen zpět svůj život,“ řekla u soudu s tím, že je traumatizovaná a rozzlobená.

  Ve více než 20minutovém prohlášení devětatřicetiletá popová hvězda řekla soudkyni v Los Angeles, že chce, aby to skončilo. „Nejsem tady, abych byla něčí otrok,“ vykreslila své pocity Spears podle agentury Reuters.

  „Mám trauma. Jsem nešťastná. Nemůžu spát,“ uvedla. Četné pozitivní příspěvky na jejím instagramovém účtu byly podle jejího vyjádření lži. „Jsem tak naštvaná. A jsem v depresi. Pláču každý den,“ dodala zpěvačka.

  Spears svůj projev přednesla po telefonu, přičemž šlo o její první veřejné prohlášení o soudem schváleném ujednání. Mluvila tak rychle, že ji soudkyně požádala, aby zpomalila. Zpěvačka mimo jiné prohlásila, že její otec a všichni další, kteří se na opatrovnictví podíleli, by měli být ve vězení.

  Podle svých slov byla Spears nucena nastoupit do zařízení pro péči o duševní zdraví, za které platila 60 000 dolarů měsíčně poté, co zrušila plánované show v Las Vegas počátkem roku 2019.

  „Miloval každou minutu, kontrolu, kterou měl.“

  Spears u soudu řekla, že se chce provdat za svého přítele a mít další dítě, ale kvůli opatrovnictví nemůže. Podle jejích slov jí opatrovník brání v odstranění antikoncepčního nitroděložního tělíska, „protože už nechtějí, abych měla další děti“. Umělkyně chodí s přítelem Samem Asgharim pět let, s bývalým manželem Kevinem Federlinem má dvě děti.

  „Mám pocit, že se proti mně spikli, že mě šikanují. Cítím se opuštěná a sama,“ vylíčila u soudu. „Zasloužím si mít stejná práva jako kdokoli jiný. Mít dítě, rodinu a cokoli z těchto věcí,“ dodala Spears.

  Otec zpěvačky Jamie Spears ve svém prohlášení, které ve středu přečetla jeho právní zástupkyně, uvedl, že je mu „líto, že jeho dcera trpí a prožívá tolik bolesti. Pan Spears svou dceru miluje a velmi mu chybí.“

  Zpěvačka však o svém otci řekla, že ignoroval její pocity a liboval si v moci, kterou nad ní měl. „Miloval každou minutu, kontrolu, kterou měl. Miloval to,“ uvedla Spears. Stěžovala si, že si celý rok nemohla zajít ke kadeřníkovi nebo na masáž. „Je to trapné a demoralizující,“ popsala své pocity.

  Soudkyně ocenila odvahu zpěvačky

  Soudkyně Brenda Penny konstatovala, že bude potřebovat návrh předložený soudu s žádostí o ukončení nucené správy, než bude moci podniknout jakékoli kroky. Spears dosud o ukončení dohody formálně nepožádala.

  Penny zpěvačku pochválila, že se k dohodě vyjádřila. „Vím, že to vyžadovalo hodně odvahy,“ řekla soudkyně. „Chtěla bych vás znovu pochválit za to, že jste skutečně vykročila vpřed, aby vaše myšlenky byly vyslyšeny. Nejen mnou, ale všemi, kteří se na tomto případu podíleli,“ doplnila.

  Otec zpěvačky zůstává jejím opatrovníkem a správcem majetku spolu s finanční společností Bessemer Trust, připomněla stanice BBC.

  Před budovou soudu se shromáždilo několik desítek fanoušků. Někteří přišli v růžových barvách a drželi cedule s nápisem „Free Britney“, aby zpěvačce vyjádřili podporu.

  V době trvání správy jejích záležitostí Spears vydala tři alba a působila jako porotkyně v talentové soutěži X Factor. Až do roku 2018 absolvovala světová turné. Loni prostřednictvím svého právního zástupce vzkázala, že nebude vystupovat, dokud její majetek bude spravovat její otec.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS