Reklama

Nejlepší místa pro plavání se žraloky

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Zábava jen pro odvážné? Pokud máte na seznamu vysněných cestovatelských zážitků plavání se žraloky, zde je 10 nejlepších destinací, kam se za nimi vydat.

Maaya Thila, Maledivy

Domov žraloků kladivounů, žraloků útesových a žraloků dlouhoploutvých. Ve skupinách plavou kolem „dive spotu“ Maaya Thila na Maledivách. Toto místo je jedním z nejlepších na světě, kde můžete také plavat společně se žraloky velrybími (žraloky obrovskými). Tento největší druh paryby může dorůst až 14 metrů a vážit až 30 tun. Živí se planktonem, takže nemusíte mít strach…

Laguna Beqa, Fidži

Hvězdami laguny Beqa jsou žraloci tygří, kteří tu plavou po boku dalších sedmi druhů. Útes je také domovem obřích kaniců, jež mohou dorůstat délky až 2,5 metru.

Cat Island, Bahamy

Nedotčené vody obklopující klidný Cat Island mají vzrušující potápěčskou topografii. Najdete tu strmé stěny, nedotčené útesy a téměř jistě tu potkáte žraloka dlouhoploutvého, tygřího, útesového, žraloka vouskatého i citrónového.

Isla Mujeres, Cancun, Mexiko

Plavte se spolu s nežnými obry ve vodách Isla Mujeres, kde žije největší koncentrace žraloků velrybích na planetě. Naplánujte si cestu během každoročního červencového festivalu žraloků velrybích.

Guadalupe, Mexiko

Pro maximální vzrušení se vydejte do vod obklopujících vulkanický ostrov Guadalupe, kde žije velká populace velkých bílých žraloků. Mnoho potápěčských škol nabízí setkání se žraloky v klecích pro skutečně blízký a osobní zážitek s těmito masivními vodními predátory.

Wilmington, Severní Karolína

Loď Papoose byla torpédována německou ponorkou v roce 1942 a její trosky zůstaly dodnes pod vodou. Na potopené lodi denně visí pět až deset žraloků písečných.

Tiger Beach, Bahamy

Bílé písčité dno v hloubce pouhých 6 metrů nezní zrovna jako vzrušující zážitek. Ovšem jen dokud nevstoupí na scénu místní žraloci. U pláže Tiger beach máte možnost ponorů na otevřené vodě se žraloky tygřími, kladivouny, žraloky citrónovými či dokonce s delfíny. Podvodní fotografové si zamilují křišťálově čistou vodu a množství zubatých predátorů.

Kokosový ostrov, Kostarika

Tento epický ponor je přístupný pouze po 32hodinové plavbě. Jakmile ovšem spatříte Kokosový ostrov, okamžitě ho poznáte. Natáčel se zde Jurský park. Potápěči tu potkají kladivouny, manty, žraloky velrybí a někdy se objeví i keporkaci. Jedná se většinou o hluboké ponory, proto musíte mít certifikaci Advanced Diver.

Fish Rock Cave, Austrálie

Tento 125 m dlouhý jeskynní ponor poskytuje vzrušení i těm nejzkušenějším potápěčům. Nachází se na východním pobřeží Austrálie. Místo je neznámějším výskytem populace žraloků šedých, kteří jej celoročně nazývají domovem. Proud zde může být občas silný, takže vy nebo váš potápěčský průvodce budete muset provést příslušnou přípravu.

Gansbaai, Jižní Afrika

Místo proslavené potápěním v kleci s velkým bílým žralokem. Gansbaai je na seznamu cílů každého podvodního adrenalinového nadšence. Vidět velkého bílého žraloka zblízka je zážitek na celý život.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Mramorové jeskyně, Chile

Místa, která vidělo jen málo cestovatelů

V dnešní době může být skutečně těžké najít místo, kde ještě žádný z vašich přátel zapálených do cestování nebyl. Přinášíme vám pár tajných tipů.
Boracay

Boracay. Příběh o devastaci ráje na zemi

Filipínský ostrov se kvůli „rehabilitaci“ musel na šest měsíců zavřít. Ale vzpamatuje se vůbec někdy z extrémního nárůstu turistického ruchu?
Icukušima

Icukušima. Nejlepší tipy pro výlet do Miyajimy

Svatyně Icukušima, známá svou nápadnou červenou bránou torii, která jako by se vznášela v moři, je v Japonsku nezbytnou návštěvou. Abyste si výlet do Miyajimy opravdu užili, přečtěte si naše tipy a nenechte si ujít žádnou z hlavních atrakcí ostrova.
Ait Ben Haddou, Maroko

Hra o trůny. Vydejte se na známá místa, kde se seriál...

Draky tu bohužel nepotkáte. Naštěstí ani Bílé chodce. Přesto si na těchto místech budete připadat jako v seriálu Hra o trůny. Kde se nacházejí lokality natáčení?
pláže v Itálii

Nejlepší pláže v Itálii

V zemi, kde je pobřeží doslova přecpané plážovými lehátky, jsme vybrali deset krásných pláží a zátok, kde téměř nikdy nepotkáte davy výletníků. Objevte zde ruiny hradu či potopené sochy a užívejte si klid na italských plážích.
Hra o trůny

Hra o trůny. Vydejte se na známá místa, kde se seriál...

Kdo by neznal seriál Hra o trůny! Pamatujete si všechny ty nádherné krajiny, hrady a města, ve kterých se drama odehrávalo? Některá z nich můžete navštívit i ve skutečnosti.
Reklama
Reklama
Reklama