Reklama
11.4 C
Czech
Pátek 3. dubna 2026
MagazínNechte se očkovat, apeluje David Hasselhoff na Němce. Ti video kritizují

Nechte se očkovat, apeluje David Hasselhoff na Němce. Ti video kritizují

Hvězda amerického televizního seriálu Pobřežní hlídka David Hasselhoff účinkuje v příspěvku zveřejněném německým ministerstvem zdravotnictví, který občany vyzývá k očkování proti onemocnění covid-19. Někteří Němci však video odsuzují.

Herec video, které si uživatelé na Twitteru od pondělí do středy přehráli 200 000krát, uvádí v němčině slovy „Ärmel hoch!“ („Vyhrnout rukávy!“).

„Já, David Hasselhoff, jsem údajně hrdina kvůli Pobřežní hlídce, Knight Riderovi a Berlínské zdi. Ale svobodu jsem našel v očkování. Vy můžete taky!“ apeluje na Němce v klipu, v němž si vyhrnuje rukáv, aby ukázal náplast na paži.

Příspěvek odkazuje na Hasselhoffovo album Looking for Freedom z roku 1989, které bylo v Německu populární poté, co se jeho píseň stala soundtrackem pádu Berlínské zdi.

„To, co hledám, je vrátit život do normálu, je to svoboda, svoboda nechat se očkovat a moci cestovat po světě. Nejdůležitější zkušeností s pandemií pro mě je smrt,“ říká Hasselhoff. „Způsobuje smrt. Nechte se očkovat. Rada, kterou mohu dát všem v Americe, světu a Německu, je, aby se nechali naočkovat,“ uzavřel americký herec a zpěvák.

David Hasselhoff se proslavil hlavní rolí v seriálu Knight Rider z 80. let jako bojovník se zločinem, jehož nepostradatelným pomocníkem je high-tech vůz KITT, autonomní automobil poháněný superpočítačem. Od začátku 90. let až do přelomu tisíciletí vynikal v seriálu Baywatch (Pobřežní hlídka) o plavčících v prosluněné Kalifornii. V soutěži America’s Got Talent (Amerika má talent) působil jako porotce.

Příspěvek ministerstva má své odpůrce

Řada Němců na novou iniciativu německého ministerstva zdravotnictví reagovala negativně, neboť relativně velká část populace na možnost očkování stále čeká kvůli problémům s dodávkami vakcín, informovala stanice CNN.

Po pomalém startu vakcinační kampaně Německo zvýšilo tempo očkování a postupně ruší celostátní opatření zavedená v souvislosti se šířením koronaviru. Podle agentury Reuters dosud dostalo alespoň jednu dávku vakcíny proti covidu-19 47 procent populace.

Ve stejný den, kdy ministerstvo zveřejnilo video s Hasselhoffem, německý ministr zdravotnictví Jens Spahn tweetoval, že v Německu bylo dosud podáno 55 milionů dávek vakcíny.

Německo není jediným státem, který si v rámci propagace vakcinace přizval na pomoc slavné osobnosti. Ve Velké Británii občany povzbudil k očkování například zpěvák Elton John a herec Michael Caine.

Reklama

Doporučujeme

Kuba kvůli tlaku Spojených států propustí přes 2000 vězňů

Kubánská vláda ve čtvrtek oznámila, že propustí 2 010 vězňů. Jde o největší podobný krok za poslední roky, který přichází v době rostoucího tlaku ze strany administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Oběžná dráha kolem Země se zaplňuje a rizika rostou

Vesmír kolem Země se rychle mění. Z prostoru, který byl ještě donedávna téměř prázdný, se stává stále hustěji zaplněná oblast plná satelitů a další techniky. Odborníci přitom upozorňují, že tahle nová vesmírná závodní dráha není jen technická nebo geopolitická otázka. Stále víc se mluví i o dopadech na životní prostředí.

Francouzská loď proplula Hormuzským průlivem

Francouzská kontejnerová loď skupiny CMA CGM proplula Hormuzským průlivem. Jde o první plavidlo francouzského vlastníka, které tudy projelo od chvíle, kdy na konci února začala válka.

Nový americký granát zabíjí tlakovou vlnou

Americká armáda představila po téměř šedesáti letech nový smrtící ruční granát. Nová zbraň s označením M111 má být určená hlavně pro boj ve městech a uzavřených prostorech, kde má oproti dosud používaným granátům snížit riziko vedlejších škod.

Prezidenti Francie a Koreje chtějí spolupracovat na otevření Hormuzského průlivu

Francouzský prezident Emmanuel Macron se dnes v Soulu se svým jihokorejským protějškem I Če-mjongem dohodl, že budou spolupracovat na znovuotevření Hormuzského průlivu a zmírnění světové ekonomické nejistoty způsobené válkou na Blízkém východě. Napsala to agentura AP. Válku zahájily 28. února Izrael a USA údery na Írán, který mimo jiné blokuje tuto vodní cestu.

Tesle se hromadí neprodané elektromobily

Tesla má za sebou kvartál, který na první pohled nevypadá špatně, ale při bližším pohledu odhaluje nový problém. Automobilka v prvních třech měsících roku vyrobila výrazně víc aut, než kolik jich dokázala dodat zákazníkům. Na skladech a odstavných plochách jí tak zůstalo přes 50 tisíc neprodaných elektromobilů, nejvíc v historii firmy.

Situace na frontě je pro Ukrajinu nejlepší za deset měsíců, řekl Zelenskyj

Situace na frontě ve válce s Ruskem je pro Ukrajinu nejlepší za deset měsíců. Dnes to podle agentury Reuters řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ukrajinské síly podle něho minulý měsíc zmařily ruskou ofenzívu.

Írán zasáhl ropnou rafinérii v Kuvajtu, v plynárenském zařízení v Emirátech hoří

Íránské bezpilotní letouny dnes zaútočily na kuvajtskou ropnou rafinérii Mína al-Ahmadí, kde vypuklo několik požárů. Íránský útok v zemi také poškodil část elektrárny a odsolovacího zařízení, zatímco plynárenské zařízení ve Spojených arabských emirátech (SAE) muselo kvůli dopadům trosek pozastavit provoz, napsaly tiskové agentury a média.

Rusko bombardovalo sever Ukrajiny, zemřel jeden člověk

Jeden člověk zemřel a další tři dnes ráno utrpěli zranění při ruském bombardování města Šostka v severoukrajinské Sumské oblasti. Informoval o tom šéf regionální vojenské správy Oleh Hryhorov. Útoky, které ruské síly v noci podnikly na Charkov, zranily pět lidí, napsala Ukrajinska pravda s odvoláním na policii. Mluvčí ukrajinského letectva podle agentury Reuters varoval, že Rusko od čtvrtka proti Ukrajině vede rozsáhlý útok a že ve vzdušném prostoru je stále velký počet nepřátelských dronů.

Írán tvrdí, že sestřelil americkou stíhačku F-35 a že pilot je asi mrtvý

Írán tvrdí, že jeho protivzdušná obrana v centrální části země sestřelila americký bojový letoun F-35 a že pilot pravděpodobně nepřežil, napsaly tiskové agentury s odvoláním na íránská média. Web The Times of Israel (ToI) napsal, že se ale zřejmě jednalo o americký stíhací letoun F-15E, nikoli F-35. Po zásahu íránskou palbou musel před dvěma týdny nouzově přistát jiný bojový letoun F-35. USA spolu s Izraelem rozpoutaly na konci února válku proti Íránu, který provádí odvetné údery.

Otevře se Hormuzský průliv? Írán a Omán připravují protokol

Írán a Omán chystají protokol o monitorování a tranzitu lodí Hormuzským průlivem. Americké akcie tak vzrostly a ceny ropy klesly. Tato informace totiž dává naději na znovuzpřístupnění klíčové exportní trasy pro ropu bez nutnosti použít sílu.

Ochromený Írán? Zpravodajci zpochybňují Trumpovy výroky

Zhruba polovina odpalovacích zařízení Íránu zůstala neporušena. V jeho arzenálu se stále nachází tisíce dronů a dostatek raket k rozpoutání chaosu na Blízkém východě. S takovým hodnocením přišly americké zpravodajské služby. Odporují tak tvrzením prezidenta Donalda Trumpa, podle nichž byla schopnost Íránu odpalovat rakety a drony dramaticky omezena.

Trump odvolal ministryni spravedlnosti Bondi, nahradí ji Blanche

Americký prezident Donald Trump odvolal ministryni spravedlnosti Pam Bondi. Oznámil to na své sociální síti. Úřadujícím ministrem spravedlnosti se podle Trumpa stane dosavadní náměstek Todd Blanche. Podle agentury Reuters šéfovi Bílého domu vadilo, jak Bondi postupovala v kauze zveřejňování složek týkající se zesnulého sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina. Trump byl údajně také stále více frustrován tím, že Bondi nejednala dostatečně rychle při stíhání kritiků a protivníků, proti nimž chtěl prezident vznést trestní obvinění.

John Travolta debutuje jako režisér na festivalu v Cannes

John Travolta se po letech vrací na filmový festival v Cannes. Tentokrát ale v nové roli. Poprvé představí vlastní film, který vychází z jeho osobního příběhu i dlouhodobé vášně pro létání.

Francouzská policie podle Le Parisien zadržela europoslankyni Hassan

Francouzská policie zadržela francouzsko-palestinskou levicovou europoslankyni Rimu Hassan kvůli údajnému schvalování terorismu. Dnes o tom s odvoláním na své zdroje informoval list Le Parisien, podle kterého se případ týká příspěvku na síti X, kde Hassan odkazovala na jistého propalestinského japonského radikála. Podle zdrojů agentury AFP policie v tašce zadržené europoslankyně našla malé množství syntetických drog.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama