Protext ČTKNávrat na místo činu. ČEZ RunTour se vrací do Plzně, kde se...

Návrat na místo činu. ČEZ RunTour se vrací do Plzně, kde se seriál zrodil. Je vyprodáno

Plzeň 17. června 2024 (PROTEXT) – Na mapu ČEZ RunTour se vrací město, ve kterém se v roce 2011 konal vůbec první závod oblíbeného běžeckého seriálu. V Plzni se opět poběží už 22. června a dvě tisícovky závodníků se mohou těšit na nádhernou trať vedoucí centrem města i na nabitý doprovodný program v duchu hesla #JERADOSTBĚŽET.

Historicky první závod ČEZ RunTour hostila západočeská metropole v listopadu 2011. Běželo se v samotném závěru sezony, kdy vládlo chladné počasí. Na startu stálo tehdy 155 závodníků, s číslem 1 vyběhla na desetikilometrovou trať olympijská vítězka Kateřina Neumannová.

Střih. Píše se rok 2024. ČEZ RunTour mezitím vyrostla v jeden z největších i nejoblíbenějších běžeckých seriálů, který jen letos navštíví osm měst. Na startu plzeňského závodu bude stát přibližně desetkrát tolik běžců, k tomu je potřeba připočítat stovky dětí, které si užijí své Lupilu běhy na 500 a 1000 metrů. „Máme radost, že se běžci na návrat do Plzně těší. Závody dospělých jsou v této chvíli vyprodané. Poslední místa zbývají pouze ve štafetě,“ říká ředitel závodu Marek Pirzkall z pořadatelské agentury VML.

Nepoběží se jen jedna trať jako před třinácti lety, ale rekreační i elitní běžci se mohli registrovat na Rodinný běh RUN 3 KM, na oblíbený PUMA RUN 5 KM a na prestižní ČEZ RUN 10 KM, kterého se zúčastní také olympijská maratonkyně Tereza Hrochová. „Jsme rádi, že roste zájem také o dvou- a čtyřčlenné ČEZ štafetové závody, které se konají na desetikilometrové trati,“ dodává Marek. „Také v Plzni se přitom poběží závod středoškolských štafet, ve kterém budou studenti závodit o titul Záškoláci regionu. Nejrychlejší studentská štafeta vyhraje pro svou školu odměnu 30 tisíc korun, kterou věnuje partner projektu společnost Lidl.“

Zatímco první závod ČEZ RunTour startoval u obchodního centra Plaza, tentokrát se poběží přímo z náměstí Republiky v historickém centru. „Zvažovali jsme, že bychom startovali na stejném místě jako dřív, bylo by to pro nás v mnoha ohledech jednodušší, ale chtěli jsme běžcům nabídnout ten nejlepší zážitek. Náměstí Republiky proto nakonec byla jasná volba,“ dodává Marek.

Trasa pak zavede účastníky ke Mži, do areálu bývalého výstaviště, následně k fotbalovému stadionu ve Štruncových sadech a nakonec přes Šafaříkovy, Kopeckého a Smetanovy sady zpět do centra města. Běžci se tak mohou těšit na úžasný zážitek, při kterém se budou střídat dlažební kostky, asfalt a parkové cesty. Poběží se historickým centrem i v parku pod košatými stromy.

Na náměstí Republiky si běžci užijí bohaté zázemí, ve kterém si mohou dopřát skvělé jídlo z Lidl menu, sprchu, masáž zdarma, vyzkoušet výživové doplňky Iontmax s návrhem hydratačního plánu na míru, odpočinout si v ČEZ Energy zóně, zasoutěžit si o boty Puma, svou radost mohou sdílet se světem ve stánku O2 nebo si třeba nechat poradit s běžeckými bolestmi od expertů z FyzioToncar & Formthotics. Děti se zabaví na nafukovacích atrakcích nebo v dětském koutku, kde o ně bude postaráno, zatímco vy poběžíte svůj závod.

Poběžte na pomoc jiným

Každý závod ČEZ RunTour se snaží pomoci dobré věci. Padesát korun z každého startovného totiž putuje na konto Nadace Leontinka, která podporuje zrakově handicapované. Kromě toho ale mají běžci po celém Česku možnost zaznamenávat své aktivity prostřednictvím aplikace EPP Pomáhej pohybem. V ní sbírají za své aktivity body, které mohou přidělovat vybraným charitativním projektům, aby Nadace ČEZ následně poslala za tyto body skutečné finanční prostředky.

V rámci spolupráce společnosti ČEZ a závodu ČEZ RunTour byl do aplikace zařazen Dětský domov Nepomuk, který potřebuje prostředky na zajištění pravidelné psychologické podpory dětem v dětském domově. „Předem děkujeme všem běžcům, kteří se takto rozhodnou pomoci bez ohledu na to, zda s námi v Plzni poběží,“ dodává Marek.

Více informací o celém seriálu ČEZ RunTour najdete na webu www.run-tour.cz, kde se můžete registrovat na další závody. Protože s ČEZ RunTour #JERADOSTBĚŽET.

 

O ČEZ RunTour:

ČEZ RunTour je největší a nejoblíbenější běžecký seriál osmi závodů pro hobíky, rodiny s dětmi a začátečníky. Na naše městské závody se běžci často a rádi vrací pro jejich přátelskou a pohodovou atmosféru, ale také pro unikátnost jednotlivých tratí. Ty jsou připraveny pro každého – 3, 5 a 10 kilometrů pro dospělé, 500 a 1000 metrů pro děti. Prostřednictvím ČEZ RunTour se navíc v rámci charity pomáhá tam, kde je to potřeba. Je radost běžet!

 

Více informací: Marek Pirzkall – ředitel seriálu, e-mail: marek.pirzkall@vml.com

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

Doporučujeme

Vyjednavači předložili Íránu návrh na desetidenní příměří

Vyjednávací strany předložily dnes Teheránu návrh na zmírnění napětí ve válce mezi Spojenými státy a Íránem. Součástí nového plánu je desetidenní příměří, které by mělo vést k nalezení dlouhodobého klidu zbraní, a oživit tak prozatímní dohodu uzavřenou minulý měsíc, uvedl podle agentury Reuters vysoce postavený íránský představitel.

Ceny ropy se opět přibližují k psychologické hranici. Válka mezi USA a Íránem děsí trhy

Ceny ropy na světových trzích na začátku týdne výrazně vzrostly. Investoři reagují na další eskalaci války mezi Spojenými státy a Íránem, která znovu vyvolala obavy o bezpečnost přepravy ropy přes Hormuzský průliv. Právě touto strategickou námořní trasou proudí významná část světových dodávek ropy a jakékoli omezení provozu může rychle ovlivnit globální ceny energií. Ceny ropy Brent míří ke 100 dolarům za barel.

Starmer prohlásil, že je pyšný, že předává zemi silnější, než ji převzal

Nyní již bývalý britský premiér Keir Starmer dnes ve svém posledním vystoupení v roli předsedy vlády prohlásil, že je pyšný na to, že Spojené království je nyní silnější než v době, kdy se řízení kabinetu před dvěma lety ujal. Starmer, který následně odjel ke králi Karlu III., aby mu formálně předal rezignaci, zároveň vyjádřil plnou podporu svému nástupci Andymu Burnhamovi.

Vědci našli korálové útesy, které mohou přežít klimatickou krizi

Po celém světě existují desítky tisíc kilometrů čtverečních korálových útesů, které mají schopnost odolávat dopadům klimatických změn a zotavit se po poškození. Nová identifikace těchto odolnějších míst může pomoci lépe zaměřit ochranu jednoho z nejohroženějších mořských ekosystémů.

Ruský útok na nákladní loď u Oděsy zabil deset lidí

Nedělní ruský útok na nákladní loď s kukuřicí u přístavu Oděsa zabil celkem deset lidí, uvedla dnes správa ukrajinských námořních přístavů na facebooku. Dalších osm námořníků se podle ní podařilo zachránit. Dřívější informace hovořily o šesti obětech ruského útoku na plavidlo a čtyřech pohřešovaných. Loď plula pod vlajkou Guineje-Bissau, podle dřívějších informací médií patří tureckému majiteli.

Napětí dál roste. Po íránském útoku zemřel další americký voják

Napětí mezi USA a Íránem dál prudce roste. Americká armáda oznámila smrt dalšího vojáka, který zahynul v severním Iráku při řízené likvidaci nevybuchlé munice z íránského útočného dronu. Druhý voják utrpěl lehčí zranění. Celkový počet padlých Američanů od začátku současného konfliktu tak podle Washingtonu vzrostl na sedmnáct.

Francouzský soud nařídil TotalEnergies zahrnout emise zákazníků do klimatického plánu

Pařížský soud rozhodl, že společnost TotalEnergies musí ve svém plánu náležité péče nově zohlednit také emise vznikající při používání jejích ropných a plynových produktů. Jde o první případ, kdy soud přímo spojil francouzský zákon o povinnosti náležité péče s ochranou klimatu. Firmě dal šest měsíců na předložení upraveného plánu.

Krejčíková po triumfu v Aténách poskočila na 26. místo žebříčku

Barbora Krejčíková navázala na povedený týden v Aténách výrazným posunem ve světovém žebříčku WTA. Díky zisku devátého singlového titulu kariéry se posunula o šest míst na 26. příčku. Česká tenistka zároveň ukončila čekání na trofej, které trvalo od jejího wimbledonského triumfu před dvěma lety.

Maďarský prezident Tamás Sulyok podepsal ústavní dodatek, který ukončuje jeho mandát

Maďarský prezident Tamás Sulyok podepsal sedmnáctou novelu ústavy, která zároveň ukončuje jeho mandát. Prezident označil změnu ústavy za bezprecedentní zneužití politické moci, přesto ji podepsal s odůvodněním, že jako hlava státu musí respektovat platný právní řád.

Indonésie pokračuje v pátrání po obětech. Z potopené lodi zachránili 59 lidí

Indonéští záchranáři našli sedm dalších lidí z lodi KM Nurul Salsa, která se potopila poblíž ostrova Sulawesi. Pět pasažérů se několik dní drželo rybářské konstrukce a plovoucích trosek, matku se synem objevili rybáři poblíž ostrova Balaloho. Osmnáct lidí zůstává pohřešovaných.

Mamdani zvažuje zatčení Netanjahua při Valném shromáždění OSN v New Yorku

Newyorský starosta Zohran Mamdani se členy svého úřadu projednává, zda zatknout Benjamina Netanjahua, až izraelský premiér v září přijede na Valné shromáždění OSN v New Yorku. Mamdani to řekl v rozhovoru s deníkem The New York Times (NYT). Mezinárodní trestní soud (ICC) na izraelského premiéra vydal zatykač kvůli podezření ze spáchání válečných zločinů a zločinů proti lidskosti v Pásmu Gazy. Spojené státy však jurisdikci ICC neuznávají.

Anglie získala bronz po bláznivé výhře nad Francií

Anglie zakončila mistrovství světa bronzovou medailí po mimořádně divokém utkání s Francií. V Miami zvítězila 6:4 a přerušila šedesátileté čekání na cenný kov ze světového šampionátu. Hlavní postavou se stal Bukayo Saka, který nastřílel hattrick. Francouzi po katastrofální první půli sahali po velkém obratu, ale na body nakonec nedosáhli. Zápas přinesl deset branek, několik rekordů i emotivní rozloučení trenéra Didiera Deschampse.

Jordánsko nad svým územím zneškodnilo tři ze čtyř raket vypálených z Íránu

Jordánská armáda dnes odpoledne uvedla, že zneškodnila tři ze čtyř raket, kterými na tuto zemi zaútočil Írán. Čtvrtá dopadla do volného prostoru, píše server televize Al-Džazíra. Nejsou zprávy o zraněných ani škodách.

Lesní požár ve Španělsku již od čtvrtka spálil více než 12.000 hektarů lesa

Lesní požár, který vypukl ve čtvrtek asi 100 kilometrů severně od Madridu, se dál šíří a dosud zničil více než 12.000 hektarů porostu. Kvůli ohni musely úřady evakuovat několik stovek lidí, zatím si nevyžádal žádné oběti. Informovala o tom agentura AFP.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama