Reklama
4.2 C
Czech
Sobota 28. března 2026
e-SportsNaděje MAD Lions proti DWG Kia zhasly. Po vyřazení z Worlds to...

Naděje MAD Lions proti DWG Kia zhasly. Po vyřazení z Worlds to schytává „Carzzy“

Až jednou budou v týmu MAD Lions vzpomínat na Worlds 2021, na tvářích jednotlivých hráčů a členů realizačního týmu úsměv patrný nebude. Organizace se dvěma českými borci na palubě vypadla z mistrovství světa v League of Legends hned v prvním vyřazovacím kole. Nad její síly byli favorité z DWG Kia.

Evropští šampioni v „lolku“ se chtěli na Worlds předvést v tom nejlepším světle. Od samého začátku se jim ale nedařilo podle představ. Už ve skupině museli přijmou tři porážky, do vyřazovací fáze se pak probojovali jen těsně díky tiebreaku. To ale bylo asi tak všechno.

MAD Lions šli v play-off na toho nejsilnějšího možného soupeře. DWG Kia z Jižní Koreji obhajuje na Islandu mistrovský titul a jako jediný tým na šampionátu ještě neprohrálo. Také do zápasu se „Lvi“ vstupovali jeho hráči jako jasní favorité. Což se nakonec potvrdilo.

„Carzzy“ pod palbou

Marek „Humanoid“ Brázda a Matyáš „Carzzy“ Orság, dva čeští zástupci na Worlds, končí. A kritiku za své výkony schytává zejména druhý jmenovaný. Na Twitteru se do svého svěřence dokonce opřel i samozvaný šéf a majitel MAD Lions.

„Pořád si říkám, že Carzzy na to prostě nemá,“ pronesl Luis Miguel „Revenant“ Amor Velarde. Tweet následně smazal, neboť se do něj opřeli správci sociálních sítí týmu. „Můj Tweet o Carzzym očividně všem vadil, takže nemám problém ho smazat a omluvit se,“ dodal.

„To poslední, co jsem chtěl, bylo znevážit jeho nebo spoluhráče,“ stojí v omluvném příspěvku. Faktem však je, že právě „Carzzymu“ se příliš nedařilo. A s velkou pravděpodobností se na začátku listopadu odehraje to, že u týmu skončí.

Českému legionáři končí smlouva a nové se zatím nedočkal. Po neslaných výkonech na Worlds se teď dá prodloužení čekat jen s malou pravděpodobností.

Kdo hraje o pohár?

Worlds pokračuje vyřazovací fází, ve které si vede slušně kromě DWG Kia třeba také EDward Gaming, kteří předčili RNG, nebo T1. To porazilo zástupce Hanwha Life Gaming a postoupilo. V dalším kole si to však právě tenhle výběr rozdá s DWG Kia.

Gen.G a Cloud9 zápas o postup ještě čeká. Na programu je dnes ve 14 hodin.

Reklama

Doporučujeme

Konec války s Íránem je otázka týdnů, nikoliv měsíců, řekl Rubio

Konec války s Íránem je otázkou týdnů, nikoliv měsíců, prohlásil dnes americký ministr zahraničí Marco Rubio po schůzce se svými kolegy ze zemí skupiny G7 ve Francii. USA podle něj nemusejí zahájit pozemní invazi do Íránu, aby dosáhly svých cílů. Írán možná chystá zavést mýtný systém v Hormuzském průlivu, řekl šéf americké diplomacie s tím, že Washington by v takovém případě po ukončení bojů usiloval o mezinárodní spolupráci s cílem tomu zabránit.

Bobři po staletích znovu probouzejí anglickou krajinu

Bobři, kteří se před rokem vrátili do volné přírody v anglickém Dorsetu, začínají měnit místní krajinu. Podle National Trustu pomáhají oživit prostředí, vytvářejí nové podmínky pro další druhy a letos v létě by se u nich mohla objevit i mláďata.

Evropa chce konec íránské války, Rubio na schůzce G7 vysvětluje strategii USA

O potřebě rychlého ukončení íránské války se dnes pokoušejí přesvědčit amerického ministra zahraničí Marka Rubia jeho kolegové z evropských zemí skupiny G7. Britská ministryně Yvette Cooperová před začátkem jednání uvedla, že chce hovořit také o roli, kterou v pomoci Íránu hraje Rusko. Šéf německé diplomacie Johann Wadephul prohlásil, že íránská válka nesmí ovlivnit podporu Ukrajiny. Rubio přiletěl do Francie s obtížným cílem vysvětlit spojencům americkou strategii v Íránu, proti níž má většina zemí námitky, napsala agentura AP.

Podpis prezidenta Trumpa bude na dolarových bankovkách. Poprvé v historii USA

Americké dolarové bankovky by brzy mohly nést podpis prezidenta Donalda Trumpa. Oznámilo to ve čtvrtek ministerstvo financí USA s tím, že jde o součást oslav 250. výročí založení Spojených států. Zároveň se jedná o další krok, kterým chce prezident zanechat viditelnou stopu ve fungování federální vlády.

Putin si mne ruce. Ruská ropa překonává světové ceny

Moskva těží z jednoho z největších ropných šoků v historii. Ruská ropa se nyní prodává nad světovými cenami, protože odběratelé černého zlata hledají alternativy. Ceny ropy klesly poté, co americký prezident Donald Trump oznámil, že Írán povolil deseti tankerům proplout Hormuzským průlivem.

Rusko podniklo nejdříve raketový a pak dronový útok na Charkov

Ruská armáda v noci na dnešek podnikla nejdříve raketový a potom dronový útok na Charkov. Informoval o tom Ihor Terechov, starosta druhého největšího města na Ukrajině. V Rusku drony útočily ve Vologodské oblasti.

Pokud jednání s Íránem selžou. Trump zvažuje nasazení dalších 10 000 vojáků

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa zvažuje vyslání dalších tisíců vojáků na Blízký východ. S odvoláním na zdroje obeznámené se situací o tom informoval list The Wall Street Journal (WSJ), podle nichž se šéf Bílého domu jistí pro případné selhání diplomacie. Není jasné, kde budou tyto síly umístěny.

Velryba, která uvázla na severu Německa, se uvolnila z mělčiny

Velryba, která začátkem týdne uvázla na mělčině u města Timmendorfer Strand, se v noci na dnešek dokázala uvolnit. Podařilo se jí dostat se do hlubšího koryta, které pro ni vyhloubil vodní bagr. Podle agentury DPA o tom informoval biolog Robert Marc Lehmann, který k mladému keporkakovi ve čtvrtek doplaval a snažil se ho ke korytu navést. Kytovec, jehož osud vyvolal v Německu obrovský zájem, ale ještě vyhráno nemá. Nyní záleží na tom, zda zvíře měřící 12 až 15 metrů zůstane na otevřeném moři a vpluje do Severního moře a pak do Atlantského oceánu, který je jeho domovem.

Zelenskyj se v saúdskoarabské Džiddě setkal s korunním princem bin Salmánem

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se při své návštěvě Saúdské Arábie, kterou zahájil ve čtvrtek, setkal s korunním princem Muhammadem bin Salmánem. Oba státníci na schůzce v rudomořském přístavním městě Džidda jednali o eskalaci konfliktu v blízkovýchodním regionu a o "ukrajinské krizi", uvedla v noci na dnešek podle Reuters saúdskoarabská státní tisková agentura.

Soudila se s otcem o to, aby mohla podstoupit eutanazii. Soud španělské dívce vyhověl

Případ mladé ženy z Barcelony vyvolal silnou celospolečenskou debatu o právu na důstojnou smrt. Dlouhý soudní spor s vlastním otcem ukázal, jak složité může být uplatnění eutanazie v praxi, i když ji zákon umožňuje.

Húsíové varovali, že jsou připraveni vstoupit do války v regionu

Vůdce jemenských húsíjských povstalců Abdul Malik Húsí varoval, že jeho hnutí je připraveno zapojit se do nynější regionální války, píše agentura AFP. Íránem podporovaní Húsíové, kteří ovládají severní část Jemenu, v průběhu poslední války v Pásmu Gazy pravidelně útočili pomocí dronů a střel na obchodní plavidla v Rudém moři, čímž se snažili destabilizovat globální obchod.

Válka v Íránu urychluje posun k obnovitelným zdrojům

Válka v Íránu otřásla globální energetikou. Výpadky dodávek přes Hormuz a růst cen ukázaly, jak křehký je svět závislý na ropě a plynu. Státy teď hledají jistotu jinde. Stále častěji ji vidí v domácích obnovitelných zdrojích.

Trump odložil útoky na íránské elektrárny o dalších deset dní

Americký prezident Donald Trump dnes na sociální síti Truth Social napsal, že na žádost íránské vlády odkládá útoky na íránské elektrárny o dalších deset dní do pondělí 6. dubna do 20:00 (úterý 7. dubna 2:00 SELČ). Jednání s Teheránem podle něj pokračují a vyvíjejí se velmi dobře navzdory zprávám v médiích, které označil za nepravdivé.

Paul McCartney vydává nové album inspirované vzpomínkami na Liverpool

Paul McCartney se po několika letech vrací s novou deskou. Legendární hudebník vydává album, které se vrací hluboko do jeho minulosti a připomíná dobu, kdy se začala psát historie Beatles.

Pumpy v Německu budou smět zdražit jen jednou denně

Německý Spolkový sněm schválil první balík opatření proti prudkému růstu cen benzinu a nafty. Čerpací stanice budou smět ceny zvyšovat jen jednou denně v poledne, zlevňovat ale mohou dál kdykoli. Vláda zároveň připouští, že jeden zásah nejspíš stačit nebude.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama