Reklama

Na Mallorce se ženě do organismu dostaly bakterie živící se masem! Lékaři jí dávali jen pár hodin života

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Dvojnásobná maminka utrpěla selhání více orgánů v důsledku sepse. Lékaři jí dávali jen pár hodin života poté, co si na dovolené pořezala koleno. Před jistou smrtí ji prý zachránila dobrá kondice, v jaké byla před zraněním. Postupně se snaží vrátit do normálu, ale přiznává, že přežila skutečně traumatizující zážitek.

Loubna Trottová (51) si užívala dovolenou na Mallorce se svým manželem a dcerami, když se do jejího organismu dostaly bakterie živící se masem. „Každé ráno jsem si šla zaběhat a jednoho dne ke konci dovolené jsem zakopla a odřela si kolena a ruce. V to ráno bylo venku hodně lidí, takže jsem běžela dál a snažila se předstírat, že jsem v pořádku,“ vzpomíná Britka. 

Když se ale vrátila domů, zastihla zemi velká vlna veder. Právě ta její připomněla incident, protože zatímco ostatní nosili šortky a krátká trička, Loubně byla velká zima. Měla rozmazané vidění a byla neustále unavená. Potom začala zvracet až omdlela. Její manžel zavolal sanitku, ale záchranáři tvrdili, že se na dovolené asi jen nakazila žaludečními bakteriemi. 

Na druhý den zavolala své praktické lékařce a svěřila se se svým pocitem, že umírá. Později se Trottové podařilo dohodnout termín na chirurgii. „Měla jsem opravdu velké štěstí, že jsem tam měla někoho, kdo věděl, co mi je. Pamatuji si, jak lékařka říkala, že jsem dostala sepsi, a poslala mě přímo na pohotovost.“  

Vyšetření odhalilo, že bakterie z moře se dostaly do rány na jejím koleni, v důsledku čehož se u ní vyvinula nekrotizující fasciitida. Ta způsobila, že kvůli bakteriím požírající maso přišla o kůži na celém stehně. 

„Upadla jsem do septického šoku a museli mě uvést do umělého spánku. Bylo to obrovské ohrožení života,“ řekla Loubna s tím, že jí dokonce selhalo několik orgánů současně. Lékaři předpokládali, že nepřežije více než pár hodin. Přesto se po týdnu probudila z komatu, za což údajně může vděčit tomu, že před nehodou byla ve velmi dobré kondici. 

„Je to absolutní zázrak, že jsem přežila, protože na to umírá 70 procent pacientů. Kdyby se to dostalo do mé pánve, nemohli by lékaři udělat nic, protože by odtud nemohli nic amputovat,“ vysvětluje Trottová. 

Pacientka dostala antibiotika a na chirurgii byla dohromady čtyřikrát, protože musela podstoupit plastiky. Když už byla konečně schopna stát, musela se znovu naučit chodit. Zpočátku zvládala pouze dva tři kroky. Trvalo více než rok, než byla schopna vrátit se do normálního života.

Trottová má před sebou ještě další dvě operace kožních štěpů, které však kvůli pandemii musely být odloženy. Začala opět běhat, aby překonala posttraumatickou stresovou poruchu, kterou trpí. Informuje o tom server TheSun.

„Byla to opravdu zvláštní cesta, ale zjišťuji, že si už s malými věcmi nedělám starosti. Když se člověk dostane tak blízko smrti, váží si každé chvilky“ dodala. 

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Prodej opuštěných domů v Itálii za 1 euro se stal poslední dobou hitem. Mladí cizinci tak skupovali nemovitosti téměř za nic s příslibem, že dům do určité doby zrenovují. Vesnice Candela v oblasti Apulie nabídla potenciálním obyvatelům dokonce až 8 000 euro, aby se tam přestěhovali.
asteroid Apophis
Astronomové zjistili, že velký asteroid s názvem Apophis by měl v roce 2068 proletět extrémně blízko Země, případně by ji mohl zasáhnout v důsledku jevu nazývaného Jarkovského efekt.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama