Více
  14.2 C
  Czech
  Pátek 31. března 2023

  Britové mají větší důvěru v EU než ve svůj parlament, tvrdí průzkum

  Lidé v Británii mají větší důvěru v Evropskou unii než ve vlastní parlament, čímž se změnila nálada, která ve zdejší společnosti přetrvávala 30 let. Vyplývá to z průzkumu World Values Survey (WVS), o němž informoval list The Guardian.

  Teenagerku vyděsilo video z domácí kamery: Děti usínaly v pokoji, ale podívejte se, co se stalo vedle nich

  Záběry z domácí kamery, které zveřejnila Keira Henricksenová z Utahu, zachycují rozporuplný a zároveň děsivý jev. Došlo k němu v místnosti, kde spaly její nevlastní děti. Američanka tvrdí, že záběry jen potvrdily podivné pocity, které ji pronásledují od chvíle, kdy se přestěhovala ke svému partnerovi.

  Na Island v zimě: Co byste měli vědět o počasí a silnicích

  Pokud uvažujete o návštěvě Islandu v zimě, připravte se na zážitek na celý život! Zima je jedním z nejlepších období pro cestu na Island, protože letenky jsou levnější, ostrov je méně přeplněný, hotely jsou cenově dostupnější a existuje mnohem vyšší pravděpodobnost, že uvidíte polární záři.

  Při správném plánování a průzkumu si zimu na Islandu opravdu užijete. Než si sbalíte kuklu a začnete plánovat itinerář, přečtěte si tento článek. Budete lépe připraveni na to, co můžete od islandské zimy očekávat.

  Pořádně si zabalte, jinak budete litovat a bude vám zima

  Víme, že to zní jako zřejmý tip na návštěvu Islandu v zimě. Ale přesto byste balení měli brát vážně. Nevěřili byste, kolik lidí chodí kolem ledových vodopádů nebo zasněžených pláží v plátěnkách. O lehkých bundách a promokavých materiálech ani nemluvě.

  Tři nejdůležitější věci, do kterých byste měli investovat, jsou nepromokavá a větruodolná zimní bunda, nepromokavé zimní kalhoty a nepromokavé boty do sněhu, které udrží vaše nohy v teple. Pak pro vás nebude problém se procházet v zimě po ledovci.

  Zvažte přibalení kukly. Kukly jsou super cenově dostupné a poděkujete nám, až vás islandský zimní vítr bude šlehat do tváře. Klíčem k tomu, jak si užít Island v zimě, je zůstat v teple a suchu.

  Zimní počasí na Islandu ve skutečnosti není tak ledové

  Ve srovnání s mnoha místy ve Spojených státech, Kanadě či Skandinávii zimní počasí na Islandu opravdu není tak brutální. Teploty se v nejchladnějších zimních měsících obvykle pohybují kolem 0 až -5°C. Celkem příjemné zimní počasí. To však neznamená, že na Islandu nemůže přijít zimní bouře.

  Proč je zima na Islandu tak „teplá“? Přestože Island leží v Arktidě, nachází se přímo v cestě Golfského proudu. Tato teplá voda udržuje Island v rozumných teplotách téměř po celý rok! Některá města na Aljašce nebo v Kanadě s podobnými zeměpisnými souřadnicemi mají v zimě průměr výrazně níže.

  Ne všechny silnice budou otevřené

  Některé silnice, jako jsou silnice F a H, budou v zimě na Islandu uzavřeny a zakázány. Výsledkem je, že nemusíte utrácet více peněz za auto s náhonem 4×4, protože otevřené silnice zvládnete klidně i s dvěma koly.

  Ring Road je hlavní dálnicí, která vede kolem celého ostrova. V zimě je otevřena vždy, pokud není uvedeno jinak, což byste si měli vždy zkontrolovat online. Pokud je předpověď počasí špatná, měli byste se držet dál od severního Islandu.

  Rozhodně se držte dál od „The Highlands“ a jakýchkoli silnic F nebo H a zůstaňte na Ring Road nebo tzv. Golden Circle. Pak budete v pohodě. Ani nebudete vědět, že jsou některé silnice zavřené, protože budete příliš zaneprázdněni návštěvou nádherných přírodních krajin, které pod sněhem vypadají jako z pohádky.

  Sledujte nás na sítích

  Největší latinskoamerická e-commerce platforma zavádí v Chile obchodování s bitcoiny

  Mercado Libre, největší latinskoamerická e-commerce společnost podle tržní hodnoty, zahájila v Chile obchodování s kryptoměnami prostřednictvím své digitální peněženky Mercado Pago.

  Soul tvrdí, že Severní Korea popravuje lidi za sdílení jihokorejských videí

  Severní Korea popravuje lidi za drogy, sdílení jihokorejských médií a náboženské aktivity, protože dusí lidská práva a svobody svých občanů, uvedla ve čtvrteční zprávě Jižní Korea.

  Trump odmítl obvinění jako pronásledování a vměšování do voleb

  Bývalý americký prezident Donald Trump označil obvinění, pro jehož vznesení hlasovala v noci na dnešek velká porota newyorského soudu, za "politické pronásledování" a "vměšování do voleb". "Jsem zcela nevinen," ujistil Trump v prohlášení, ze kterého citovaly tiskové agentury. Bývalý šéf státu chce v roce 2024 usilovat o návrat do Bílého domu.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Největší latinskoamerická e-commerce platforma zavádí v Chile obchodování s bitcoiny

  Mercado Libre, největší latinskoamerická e-commerce společnost podle tržní hodnoty, zahájila v Chile obchodování s kryptoměnami prostřednictvím své digitální peněženky Mercado Pago.

  Soul tvrdí, že Severní Korea popravuje lidi za sdílení jihokorejských videí

  Severní Korea popravuje lidi za drogy, sdílení jihokorejských médií a náboženské aktivity, protože dusí lidská práva a svobody svých občanů, uvedla ve čtvrteční zprávě Jižní Korea.

  Valné shromáždění OSN odhlasovalo významnou klimatickou rezoluci

  Mezinárodní soudní dvůr v Haagu (ICJ) získá právní pravomoci definovat povinnosti států v oblasti klimatu. Odhlasovalo to Valné shromáždění OSN na žádost ostrovního státu Vanuatu kriticky ohroženého vzestupem mořských hladin.