Více
  9.9 C
  Czech
  Sobota, 28 května, 2022

  Muž zastřelil pětiletého syna svých sousedů před domem. Stát pro něj nyní žádá trest smrti

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Darius Sessoms (26) stanul v pondělí před soudem za to, že znenadání zastřelil pětiletého chlapce, syna svých sousedů. Státní zástupce Severní Karolíny požaduje trest smrti. Informuje o tom server WRAL.com.

  Pětiletý Cannon Hinnant byl zrovna na víkend u svého rozvedeného otce ve městě Wilson v Severní Karolíně. V neděli 9. srpna 2020 jezdil na kole na trávníku před domem se svými dvěma sestrami. Náhle vyšel z vedlejšího domu Darius Sessoms s pistolí.

  Před zraky obou sester a sousedky, která vše sledovala z protější strany ulice, přišel až k Cannonovi, namířil pistoli na jeho hlavu a z těsné blízkosti hocha zastřelil. Potom skočil do auta, které měl zaparkované před domem, a odjel. Druhý den byl zadržen v sousedním městě.

  Teprve loni v prosinci byl Sessoms formálně obviněn z vraždy prvního stupně a nelegálního držení střelné zbraně. Zatčena byla i jeho přítelkyně, která mu pomáhala se ukrýt před policií. V pondělí stanul poprvé před soudem ve Wilsonu. Státní zástupce uvedl, že bude usilovat o trest smrti.

  Rodinní příslušníci před soudem uvedli, že Cannon Hinnant jel na kole před domem svého otce na Archers Road a v tom ho Sessoms střelil do hlavy. Hinanantova matka Bonny Parker řekla, že vraždu svého bratra musely sledovat jeho dvě sestry ve věku osmi a sedmi let.

  Modlím se, aby dostal trest smrti. Doufáme v něj a budeme za to bojovat až do konce,“ řekla Bonny Parker. „Jen tak se domůžeme spravedlnosti pro Cannona,“ dodala. Stát Severní Karolína absolutní trest sice defacto uzákoněný má, na druhou stranu na něj má uvaleno moratorium. Poslední poprava se ve státě odehrála v roce 2006.

  Večer před vraždou spolu grilovali

  K vraždě malého chlapce doposud chybí jakýkoliv motiv. Cannonův otec Austin Hinnant řekl, že mezi ním a jeho sousedem nebyla žádná zlá krev a že stále není jasné, proč Sessoms chlapce zastřelil. Den před vraždou pozval Hinnant Sessomse na společné grilování. „Seděli jsme u mě na verandě a pili pivo. Připadal mi trochu paranoidní, pořád mluvil o tom, že po něm někdo jde,“ řekl Hinnant.

  Sessomsovi rodiče, v jejichž domě vrah bydlel, už dříve spekulovali, že jejich syn bral drogy a mohl mít v tu chvíli akutní drogovou psychózu a halucinace. Rychlý útěk autem hned po vraždě ale naznačuje, že Sessoms byl nejspíš při smyslech.

  Sessoms stanul před rodinou Cannona Hinnanta poprvé od jeho vraždy. Pro rodinu to byl emotivní den, ale řekli, že tímto procesem musí projít, aby dosáhli spravedlnosti.

  Mému synovi to už život nevrátí. Ale chci, aby se přiznal a postavil se k tomu, co mému dítěti udělal,“ řekla Cannonova matka. „Bylo těžké tam vejít a postavit se tváří v tvář někomu, kdo mi vzal dítě.“

  Tričko s tváří syna

  Během soudního jednání měla Parkerová na sobě tričko s fotografií svého syna. Když stát oznámil, že pro něj žádá trest smrti, Sessoms neprojevil žádné emoce. Podle místních médií celou dobu upřeně sledoval Cannonovy příbuzné a neřekl ani slovo.

  Vzala jsem si to tričko schválně, aby znovu viděl Cannonovu tvář,“ řekla Parker. „Doufám, že z toho dnes nebude moci spát,“ dodala.

  Sessomsovi byl pro jeho případ smrti jmenován druhý advokát a příští soudní stání ho čeká 10. dubna.

  Cannonova vražda vzbudila v Americe rozruch, a to nejen kvůli své brutalitě a nesmyslnosti: stalo se z ní doslova politické téma. Udála se jen několik měsíců po úmrtí černocha George Floyda, kterého na chodníku usmrtil policista Derek Chauvin. A zde došlo naopak k vraždě malého bělocha černochem.

  Zpráva o vraždě Cannona se šířila především na sociálních sítích a mnoho bloggerů či aktivistů obvinilo celostátní média, že krutému činu prakticky vůbec nevěnovala pozornost právě proto, že nespadala do „rasového narativu“. Factcheckeři posléze ale poukázali na to, že většina celostátních médií o vraždě referovala, byť s několikadenním zpožděním. Na sociálních sítích se objevilo i několik účtů, které vraha Sessomse oslavovaly jako „hrdinu hnutí Black Lives Matter“, mohlo se ale jednat i o trolly.

  Nedlouho po vraždě byl postaven mimo službu černošský policejní důstojník, který se na sociálních sítích vraždě vysmíval a zlehčoval ji. Cannonova rodina už dříve vyloučila, že by čin mohl mít rasový podtext.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  17 KOMENTÁŘE

  1. Zmetek bez nároku na život.
   A naše ostatní média nic, Novinky, Idnes např. Důvod ? Je to přece chudák utlačovaný
   černoch, ne ?

  2. Je jedno jaké národnosti+barvy pleti je ten blb,co ,,popraví“ nevinné hrající si dítě střelou do hlavy.Nečekal bych na ,,zákon“ být rodičem.Vyřešil bych to hned a debata je o ničem.Smrt za smrt.

  3. Kuli mrtvymu cernochovi protesty po celym svete, sportovci na kolenou a pokud je to obracene a jeste x krat horsi tak nic. Klasika rasismus je dnes pouze utok na cerny.

  4. Černí vraždí bílé. S Floydem se to nedá srovnávat. To byl mnohonásobný kriminálník, na drogách a právě spáchal trestnou činnost. Byl to obr a bránil se zatčení. Policista byl menší, bál se ho a zaklekl ho o něco déle, neodhadl to. Tady to bylo nevinné dítě. To není první případ. Před tím jeden černoch popadl malého bílého chlapečka v obchodním domě a shodil ho z 5. patra. A média se stěží o tom zmíní.

  5. To není člověk, ale zrůda. Zabít pětileté bezbranné dítě je zrůdnost nejvyššího kalibru. Myslím, že nejvyšší trest, který bude žádat státní zástupce je na místě, a to mže možná byl pod drogami ho neomlouvá.

  6. Vrah bude zcela jistě shledán psychicky nemocný a nepříčetný. Takového člověka nemá smysl soudit a trestat, to je jako byste soudili psa, který roztrhá dítě. Pes smysl soudu a trestu nepochopí. Toho je možné a správné akorát utratit. Ovšem řešit to takto s člověkem, to pokud vím není nikde zavedeno. Za Hitlera se to ale dělalo.

  7. Tady mi něco neštimuje? Vždyť oni jsou přeci bezkonfliktní a mírumilovní, beztak na něj ten malý agresivní běloch najížděl kolem a ty jeho sestry stříkaly z plastových pistolek, tak co měl dělat, byl v bezprostředním ohrožení života, takže v podstatě nutná sebeobrana. Článek navíc vůbec nezmiňuje kolik potom agresivní a nepřipřizpůsobiví běloši vypálili a vyrabovali obchodů, podpálili aut a zranili policajtů. Jako obvykle tendenčně napsáno se silným rasistickým podtextem.

  8. ze se lide jeste tomuto divi. Vetsina velkych medii je zmanipulovana. Cernousek byl na drogach a nebo mel prave abstaka. Podle vypovedi toho otce byl paranoidni a nebyl pri smyslech a mel predstavu ze to dite jej pronasleduje ci co?
   Trest smrti tomu chlapci zivot nevrati. Ale zavrel bych jej na dozivoti na samotku, 23 hodin sam, bez niceho a hlavne bez drog. Jednu hodinu denne prochazka na dvorecku 5×5 metru. To je trest, a ne jej povesit. To by bylo pro nekoho navykleho na drogy pouze vysvobozenim.

  Comments are closed.