Více
  6.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 2 prosince, 2021

  Muž přežíval uprostřed Sibiře v mrazu mezi vlky. Osud mu zpečetila věštkyně

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Neuvěřitelný příběh hodný zfilmování se odehrál na Sibiři. Pohřešovaného muže považovali za mrtvého. Ztratil se uprostřed kopců, stihly ho tam mrazy. Nakonec se vyplnila předpověď vědmy, na kterou se jeho rodina obrátila.  

  Z té představy mrazí. Zůstat napospas divočině plné nebezpečných predátorů, v zimě, bez jídla a vody i jakéhokoli vybavení. Právě to se stalo pětačtyřicetiletému pastevci sobů Yegorovi Krivoshapkinovi. Jsou to dva měsíce, co odešel na pastvu a domů už se nevrátil. Zmizel v zamrzlé tundře Jakutska, popisuje nedávný příspěvek na facebookové stránce The Arctic, dokumentovaný autentickými fotografiemi.

  Po pastýři se slehla zem. Tým záchranářů byl přesvědčen, že muže nelze najít živého

  Plynuly dny a týdny, marně po otci tří dětí pátrali záchranáři. Připravovali rodinu na nejhorší –  v drsných podmínkách Sibiře nemůže přežít. V době, kdy se ztratil, ještě nebyla taková zima, nyní ale v těchto končinách klesá rtuť teploměru k dvaceti stupňům pod nulou. Navíc v této oblasti je nejhustší výskyt vlků a medvědů hnědých, kteří v ledových pustinách hledají potravu. Vyskytuje se tam i tygr ussurijský. Vysílený člověk pro tuto zvěř může být snadnou kořistí.

  Mluvilo se o tom, že by Yegora mohlo možná zachránit, kdyby našel nějakou konzervu z dob Sovětského svazu, kdy pastevcům sobů shazovali konzervované jídlo. Zoufalá rodina pohřešovaného muže se obrátila dokonce i na jasnovidku, která by jim mohla dodat naději, že se se svým milovaným ještě shledá. Ta řekla, že ho najdou živého ve velmi významný den.

  Jako zázrakem se tak opravdu stalo. Krivoshapkin byl objeven před pár dny asi tři sta kilometrů od místa, kde byl viděn naposledy. Ležel ve stanu, který postavil jiný chovatel sobů, Rodion Golikov. Yegor byl na pokraji sil, trpěl omrzlinami. Přežil jen díky zásobám jídla, které v přístřeší byly. Věštba se ovšem vyplnila do puntíku. „Našli ho na narozeniny mého vnuka. Je to mystika nebo realita?“ žasne Yegorova sestra Svetlana.

  Muž byl přepraven vrtulníkem do nemocnice, kde musel být ošetřen a sdělili i důvod, proč se ztratil. Postihla ho ztráta orientace. „Vypnul a ztratil smysl pro realitu,“ popsali jeho stav. Už v roce 2019 se prý ztratil ze stejné příčiny během lesních požárů. Nezvěstný byl šest týdnů. Tehdy ho našli však ´jen´ 120 kilometrů od domova.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Sibiř se mění v teplou krajinu. Místo mrazu tam plodí stromy a rozkvétají květiny

  Sibiř se mění v teplou krajinu. Místo mrazu tam plodí stromy a rozkvétají květiny

  Sibiř, jedna z nejchladnějších částí planety, kde teploty v zimě padají až k mínus padesáti stupňům celsia, se mění k nepoznání. Zimu střídají horka. Zmatená je jak tamní zvěř, tak rostliny, které začínají pučet před Vánoci.
  Veterinář

  Britská veterinární asociace: Než si pořídíte mazlíčka, najděte si veterináře

  Pandemie a neustále se opakující lockdowny vedly v mnoha zemích k tomu, že si lidé ve velkém pořizovali mazlíčky. Nyní jsou Britové varováni, aby si nejprve našli veterináře, než si na Vánoce domácí zvíře pořídí.
  Žena za umělá oplodnění utratila přes 1,25 milionu, ale vždy o miminko přišla

  Žena za umělá oplodnění utratila přes 1,25 milionu, ale vždy o miminko přišla. Patovou situaci přesto proměnila v životní výhru

  Moc toužila po miminku. Vytrvale randila s muži a doufala, že najde adepta na tatínka. Marně. Přesto má příběh šťastný konec. Mandě Epton ze Sydney se podařilo patovou situaci proměnit v životní výhru.
  Ve kterých oblastech je moře plné fekálií?

  Ve kterých oblastech je moře plné fekálií? Studie šokuje nejednoho dovolenkáře

  Většinou se jako první dozvíte, kde se nacházejí nejkrásnější pláže s tou nejprůzračnější vodou. Ekologičtí odborníci se na tuto tématiku však podívali z opačného konce a zjistili, ve kterých oblastech je moře nejšpinavější.
  Sestřička z hospicu popsala, co se s lidmi děje před smrtí

  Sestřička z hospicu popsala, co se s lidmi děje před smrtí

  Co to je, mít smrt přímo před očima, dobře ví hospicová sestra z Los Angeles v Kalifornii, Julie McFadden. Při své práci je denně v kontaktu jak s umírajícími, tak s jejich nejbližšími. Díky načerpaným vědomostem má neuvěřitelně rozrůstající se základnu fanoušků.
  Obézní žena nechtěla držet diety, štíhlé tělo si pořídila za 242 tisíc v Turecku

  Obézní žena nechtěla držet diety, štíhlé tělo si pořídila za 242 tisíc v Turecku

  Kayleigh Baldwin-Wilkinson (28) z anglického hrabství Essex byla vždy baculatější. Postupem času se však vyjedla přímo do morbidní obezity. Zhubnout dietami se jí nepovedlo, a tak vsadila na chirurgy. Za 8 000 liber z ní vykřesali sexy krásku bez námahy.
  Reklama
  Reklama
  Reklama