menu

15.2 C
Czech
Sobota 25. května 2024

Zásahová jednotka vtrhla do sídla rappera Seana Kingstona. Byl zatčen za podvod a krádež televize

Rapper Sean Kingston byl ve čtvrtek zatčen během svého koncertu na kalifornské vojenské základně, zatímco zásahová jednotka předtím vtrhla do floridského sídla a zadržela jeho matku. Důvodem má být obvinění, že plně nezaplatil za obrovskou televizi a zvukový systém.

Největší Ethereum peněženka MetaMask hodlá přidat podporu Bitcoinu

MetaMask je gigantem v ekosystému Etherea (ETH), nejpoužívanější peněženkou na tomto blockchainu. Podle dvou lidí, kteří jsou s touto záležitostí přímo obeznámeni, plánuje přidat podporu pro Bitcoin (BTC).

Microsoft investuje 1,5 miliardy dolarů do společnosti G42 v Abú Zabí za účelem urychlení vývoje umělé inteligence a globální expanze

Sledujte nás na sítích

Abú Zabí (SAE)/Dallas (USA) 18. dubna 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – • Tato strategická investice posílí pozici SAE jakožto globálního centra pro vývoj a využití umělé inteligence a poskytne partnerům a zákazníkům další příležitosti k inovacím a růstu.

Reklama

Společnosti G42 a Microsoft budou spolupracovat na zajištění odpovědného sdílení výhod bezpečných technologií umělé inteligence a možností cloudových řešení s rostoucími ekonomikami po celém světě.

V představenstvu společnosti G42 zasedne také místopředseda a prezident společnosti Microsoft Brad Smith.

Obě společnosti podpoří zřízení fondu pro vývojáře ve výši jedné miliardy dolarů.

Součástí této partnerské spolupráce je také první mezivládní bezpečnostní dohoda, v níž se obě strany zavazují dodržovat nejvyšší úroveň světových standardů v oblasti bezpečnosti a zabezpečení umělé inteligence.

Reklama

Společnost G42, přední technologický holding v oblasti umělé inteligence (AI) se sídlem ve Spojených arabských emirátech, a společnost Microsoft ve středu oznámily strategickou investici společnosti Microsoft do společnosti G42 ve výši 1,5 miliardy dolarů. Investice posílí spolupráci obou těchto společností při zavádění nejnovějších technologií umělé inteligence společnosti Microsoft a jejích vzdělávacích iniciativ v SAE a dalších zemích po celém světě. V rámci tohoto rozšířeného partnerství se členem představenstva společnosti G42 stane Brad Smith, místopředseda a prezident společnosti Microsoft.

Tato rozšířená spolupráce umožní organizacím všech velikostí na nových trzích využívat výhody poskytované umělou inteligencí a cloudovými řešeními a zároveň zajistí, že tato řešení technologií umělé inteligence splňují nejvyšší světové standardy v oblasti bezpečnosti a zabezpečení.

Investice společnosti Microsoft navazuje na dlouhodobou spolupráci obou těchto společností v oblasti umělé inteligence a digitální transformace a prohlubuje jejich vzájemný závazek v tomto strategickém partnerství pokračovat. Společnost G42 bude provozovat své aplikace a služby umělé inteligence na platformě Microsoft Azure a prostřednictvím partnerské spolupráce bude poskytovat pokročilá řešení umělé inteligence globálním klientům z veřejného sektoru a také velkým podnikům. Společnosti G42 a Microsoft budou také spolupracovat při zavádění pokročilých technologií umělé inteligence a digitální infrastruktury v zemích Blízkého východu, ve Střední Asii a v Africe. Těmto zemím tak zajistí rovný přístup ke službám, které řeší důležité vládní a obchodní problémy a zároveň zajišťují nejvyšší standardy bezpečnosti a ochrany soukromí.

J. V. šejk Tahnún bin Zájid Ál Náhjan, předseda představenstva společnosti G42, řekl: „Investice společnosti Microsoft do společnosti G42 představuje klíčový okamžik na cestě růstu a inovací naší společnosti a poukazuje na strategické sladění cílů a jejich realizace mezi oběma organizacemi. Toto partnerství je důkazem našich společných hodnot a úsilí o zajištění pokroku, a podporuje aktivnější spolupráci a synergii v celosvětovém měřítku.“ 

Partnerství rovněž podpoří rozvoj kvalifikované a různorodé pracovní síly a talentovaných pracovníků v oblasti umělé inteligence, které následně rozšíří možnosti v oblasti inovací a konkurenceschopnosti nejen SAE, ale i širšího regionu, a to investicí jedné miliardy dolarů do rozvojového fondu pro vývojáře.  

„Naše dvě společnosti plánují spolupráci nejen v samotných Spojených arabských emirátech, ale také při zavádění umělé inteligence a digitální infrastruktury a služeb v zemích s nedostatečnou péčí,“ konstatoval Brad Smith, místopředseda představenstva a prezident společnosti Microsoft. „V úzké koordinaci s vládami Spojených arabských emirátů i Spojených států využijeme kombinace prvotřídních technologií s těmi nejvyššími světovými standardy pro bezpečnou, důvěryhodnou a odpovědnou umělou inteligenci.“

Komerční partnerství pro obě vlády podporují také záruky ve formě vůbec první dohody svého druhu, zaměřené na uplatňování osvědčených postupů na světové úrovni s cílem zajistit bezpečný, důvěryhodný a odpovědný přístup k vývoji i nasazení umělé inteligence. Společnosti Microsoft a G42 budou úzce spolupracovat a v rámci své společné mezinárodní infrastruktury zvyšovat úroveň zabezpečení a dodržování předpisů. Obě společnosti budou postupovat v souladu s americkými a mezinárodními zákony a předpisy v oblasti obchodu, bezpečnosti, odpovědné aplikace umělé inteligence a integrity podnikání. Práce v těchto oblastech se řídí podrobnou mezivládní dohodou mezi společnostmi G42 a Microsoft, která byla vypracována v úzké spolupráci s vládami SAE a USA.

Peng Xiao, výkonný ředitel skupiny G42, řekl: „Díky strategické investici společnosti Microsoft máme možnost pokračovat v našem úsilí o nasazení špičkových technologií umělé inteligence ve velkém měřítku. Toto partnerství významným způsobem posiluje naši přítomnost na mezinárodním trhu a představuje spojení jedinečných možností společnosti G42 v oblasti umělé inteligence s robustní globální infrastrukturou společnosti Microsoft. Společně tak nejen posouváme hranice našich vlastních aktivit, ale posouváme také laťku v oblasti inovací.“

Samer Abu-Ltaif, viceprezident společnosti Microsoft a prezident pro střední a východní Evropu, Blízký východ a Afriku , k tomu dodal: „Naše investice do společnosti G42 je důkazem o existenci úspěšného a dynamického technologického prostředí ve Spojených arabských emirátech i v širším regionu. Toto strategické partnerství má dobré předpoklady k tomu, aby našim zákazníkům a partnerům zpřístupnilo nové příležitosti, urychlilo inovace a podpořilo hospodářský růst. Ve spolupráci se společností G42 uvedeme ty nejmodernější technologie, které umožní zemím a trhům rozvíjet jejich digitální aktivity využitím možností cloudových řešení a umělé inteligence.“

Spolupráce mezi společnostmi G42 a Microsoft za poslední rok dosáhla hned několika milníků. Patří mezi ně také společný plán na vývoj na míru připravených řešení umělé inteligence pro veřejný sektor a průmysl s využitím rozsáhlého partnerského ekosystému a cloudových možností společnosti Microsoft, oznámený v dubnu 2023. V září 2023 uzavřely obě společnosti dohodu o uvedení komplexních cloudových řešení a spolupráci při zpřístupnění potenciálu pokročilých funkcí umělé inteligence na veřejné cloudové platformě Azure. V listopadu 2023 pak společnost Microsoft přišla s nabídkou arabského velkého jazykového modelu Jais společnosti G42 v rámci nově uvedené služby Azure AI Cloud Model-as-a-Service.

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft (Nasdaq „MSFT“ @microsoft) zajišťuje digitální transformaci pro éru inteligentního cloudu a inteligentního koncového řešení. Jejím posláním je zpřístupnit všem lidem i organizacím na světě více možností.

O skupině G42

G42 je technologický holding, který na pozici globálního lídra v oblasti umělé inteligence přichází s vizionářskými způsoby využití schopností těchto technologií pro zajištění lepší budoucnosti. Skupina G42, která se zrodila v Abú Zabí, dnes působí po celém světě a prosazuje využití umělé inteligence jakožto mocného nástroje pro dobré účely. Společnost G42 již dnes exponenciálně rozšiřuje možnosti lidských aktivit – od molekulární biologie až po průzkum vesmíru.Další informace naleznete na stránkách www.g42.ai

Kontakty pro média

Microsoft

Microsoft Media Relations, WE Communications for Microsoft, (425) 638-7777

[email protected]

G42

Ulviyya Hasanzadeová, ředitelka firemní komunikace, G42

[email protected]

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2388101/G42_Microsoft_Signing.jpg Logo – https://mma.prnewswire.com/media/2388100/G42_Logo.jpg

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Francie se stává hostitelem hokejového mistrovství světa 2028 poté, co Kazachstán stáhl svou kandidaturu

Francie se ujala prestižní role hostitele mistrovství světa v hokeji 2028 poté, co Kazachstán stáhl svou kandidaturu. Půjde již o třetí mistrovství světa v ledním hokeji, které Francie za svoji historii uspořádala. Hlavními dějišti akce se stanou moderní Accor Arena v Paříži a nově otevřená LDLC Arena v Lyonu. Tento sportovní svátek je pro zemi zásadním krokem v jejím ambiciózním plánu na propagaci hokeje, který vrcholí zimními olympijskými hrami v roce 2030 ve Francouzských Alpách.

Šéf Tesly Elon Musk kritizuje americká cla na čínská elektrická vozidla

Elon Musk kritizoval cla uvalená americkou vládou na čínské elektromobily a označil je za „nedobré“ a narušující trh s automobily. Šéf společnosti Tesla dříve obchodní bariéry podporoval, ale ve čtvrtek během videoprojekce na pařížské technologické konferenci provedl obrat.

Putin je připraven zastavit ukrajinskou válku příměřím – pod jednou podmínkou

Podle čtyř ruských zdrojů obeznámených s jednáním v Kremlu je ruský prezident Vladimir Putin údajně ochoten zastavit bojové akce na Ukrajině, ale pouze v případě, že budou uznána současná vítězství Ruska na bojišti. Toto příměří by sice poskytlo dočasné přerušení konfliktu, ale znamenalo by ponechání potenciálních 11 milionů lidí pod okupační správou a vzdání se 20 % svrchovaného území Ukrajiny.

Itálie chce zřídit komisi pro kontrolu financí profesionálních sportovních klubů

Italská vláda dnes schválila zřízení výboru, který bude dohlížet na rozpočty profesionálních sportovních klubů. Cílem je vyřešit finanční problémy v tomto odvětví a zajistit spravedlivou hospodářskou soutěž. Kontrola financování se bude týkat i nejslavnějších fotbalových a basketbalových klubů, píše agentura Reuters.

Ruský soud zakázal firmě ČEZ vést arbitráž proti Gazpromu mimo Rusko

Arbitrážní soud pro Petrohrad a Leningradskou oblast zakázal české energetické společnosti ČEZ pokračovat v arbitrážním řízení proti ruskému plynárenskému podniku Gazprom mimo Rusko. Informovala o tom dnes agentura TASS. Rozhodnutí přichází poté, co ČEZ ve čtvrtek večer oznámil, že rozhodčí tribunál Mezinárodní obchodní komory (ICC) zakázal Gazpromu pokračovat v soudním řízení proti firmě ČEZ v Rusku.

Mezinárodní soudní dvůr nařídil Izraeli zastavit vojenskou ofenzívu v Rafáhu

Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) bezprecedentně nařídil Izraeli, aby okamžitě zastavil vojenskou ofenzívu ve městě Rafáh na jihu Gazy a zajistil vyšetřovatelům OSN, kteří prověřují obvinění z genocidy, neomezený přístup.

Nic nenasvědčuje tomu, že by na vrtulník s Raísím někdo zaútočil

Nic zatím nenasvědčuje tomu, že by havárie vrtulníku, při které minulý týden zahynul íránský prezident Ebráhím Raísí, byla výsledkem útoku. Uvedla to íránská státní média s odkazem na vojenské vyšetřovatele. Podle jejich prohlášení vrtulník vzplál krátce poté, co narazil do horského úbočí. Příčina nehody je podle armády stále předmětem vyšetřování.
Reklama

DOPORUČUJEME

Výzva všem samosprávám: Vypravte se na URBIS pro know-how, dobrou praxi i kontakty

Už 4. června 2024 otevře své brány brněnský URBIS. Letošní ročník nabídne v Česku doposud nevídaný třídenní program s účastí ministrů, předních tváří české Smart City...

Expo předvedlo osvětlení obří dřevěné konstrukce

Japonská asociace pro mezinárodní výstavy, provozovatel světové výstavy Expo 2025 v Ósace a Kansai, zapnula noční osvětlení velké střechy ve tvaru prstence, píše server...

Katedrála sv. Víta hostí 13. ročník varhanního festivalu

Praha 24. května 2024 (PROTEXT) - Třináctý ročník festivalu Svatovítské varhanní večery nabídne od 2. do 30. července jedinečné zážitky z výkonů vynikajících umělců...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Francie se stává hostitelem hokejového mistrovství světa 2028 poté, co Kazachstán stáhl svou kandidaturu

Francie se ujala prestižní role hostitele mistrovství světa v hokeji 2028 poté, co Kazachstán stáhl svou kandidaturu. Půjde již o třetí mistrovství světa v ledním hokeji, které Francie za svoji historii uspořádala. Hlavními dějišti akce se stanou moderní Accor Arena v Paříži a nově otevřená LDLC Arena v Lyonu. Tento sportovní svátek je pro zemi zásadním krokem v jejím ambiciózním plánu na propagaci hokeje, který vrcholí zimními olympijskými hrami v roce 2030 ve Francouzských Alpách.

Šéf Tesly Elon Musk kritizuje americká cla na čínská elektrická vozidla

Elon Musk kritizoval cla uvalená americkou vládou na čínské elektromobily a označil je za „nedobré“ a narušující trh s automobily. Šéf společnosti Tesla dříve obchodní bariéry podporoval, ale ve čtvrtek během videoprojekce na pařížské technologické konferenci provedl obrat.

Putin je připraven zastavit ukrajinskou válku příměřím – pod jednou podmínkou

Podle čtyř ruských zdrojů obeznámených s jednáním v Kremlu je ruský prezident Vladimir Putin údajně ochoten zastavit bojové akce na Ukrajině, ale pouze v případě, že budou uznána současná vítězství Ruska na bojišti. Toto příměří by sice poskytlo dočasné přerušení konfliktu, ale znamenalo by ponechání potenciálních 11 milionů lidí pod okupační správou a vzdání se 20 % svrchovaného území Ukrajiny.

Itálie chce zřídit komisi pro kontrolu financí profesionálních sportovních klubů

Italská vláda dnes schválila zřízení výboru, který bude dohlížet na rozpočty profesionálních sportovních klubů. Cílem je vyřešit finanční problémy v tomto odvětví a zajistit spravedlivou hospodářskou soutěž. Kontrola financování se bude týkat i nejslavnějších fotbalových a basketbalových klubů, píše agentura Reuters.

Ruský soud zakázal firmě ČEZ vést arbitráž proti Gazpromu mimo Rusko

Arbitrážní soud pro Petrohrad a Leningradskou oblast zakázal české energetické společnosti ČEZ pokračovat v arbitrážním řízení proti ruskému plynárenskému podniku Gazprom mimo Rusko. Informovala o tom dnes agentura TASS. Rozhodnutí přichází poté, co ČEZ ve čtvrtek večer oznámil, že rozhodčí tribunál Mezinárodní obchodní komory (ICC) zakázal Gazpromu pokračovat v soudním řízení proti firmě ČEZ v Rusku.

Mezinárodní soudní dvůr nařídil Izraeli zastavit vojenskou ofenzívu v Rafáhu

Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) bezprecedentně nařídil Izraeli, aby okamžitě zastavil vojenskou ofenzívu ve městě Rafáh na jihu Gazy a zajistil vyšetřovatelům OSN, kteří prověřují obvinění z genocidy, neomezený přístup.

Nic nenasvědčuje tomu, že by na vrtulník s Raísím někdo zaútočil

Nic zatím nenasvědčuje tomu, že by havárie vrtulníku, při které minulý týden zahynul íránský prezident Ebráhím Raísí, byla výsledkem útoku. Uvedla to íránská státní média s odkazem na vojenské vyšetřovatele. Podle jejich prohlášení vrtulník vzplál krátce poté, co narazil do horského úbočí. Příčina nehody je podle armády stále předmětem vyšetřování.

USA zavádějí vízová omezení vůči Gruzii kvůli zákonu o zahraničním vlivu

Spojené státy zavádějí vízová omezení vůči Gruzii kvůli kontroverznímu gruzínskému zákonu o zahraničním vlivu. Budou se týkat jednotlivců, kteří podle Washingtonu podkopávají demokracii v zemi. V noci na dnešek to oznámil americký ministr zahraničí Antony Blinken na webu diplomacie. USA také přezkoumají bilaterální spolupráci mezi zeměmi. Vládní strana Gruzínský sen dnes rozhodnutí Spojených států označila za komické, napsala agentura TASS.

Izraelská armáda oznámila, že v Pásmu Gazy objevila těla dalších tří rukojmích

Izraelští vojáci v noci na dnešek objevili v severní části Pásma Gazy těla dalších tří rukojmích unesených ozbrojenci palestinského hnutí Hamás loni 7. října. Mezi nimi je i tělo přítele unesené izraelsko-německé ženy Shani Loukové, která byla nalezena mrtvá minulý týden. Uvedla to izraelská armáda.
Reklama
Reklama