Více
  13 C
  Czech
  Neděle 26. března 2023

  Stíhání exprezidenta Trumpa by bylo politicky motivované, míní vysoce postavení republikáni

  Trestní stíhání Donalda Trumpa by bylo politicky motivovaným krokem jeho odpůrců, tvrdí vysoce postavení republikáni. Prokurátoři jdou podle nich na ruku radikální levici.

  Binance postihl dvouhodinový výpadek kvůli softwarové chybě

  Kryptoměnová burza Binance v pátek na dvě hodiny pozastavila obchodování na svých spotových trzích kvůli softwarové chybě související s funkcí trailing stop loss. Vklady a výběry byly kvůli chybě rovněž pozastaveny.

  Proč se si tolik jogínů způsobí poranění kolen při pozici lotosu

  Přetažení nohou v lotosové pozici je jednou z nejnebezpečnějších věcí, které můžete v józe dělat. Každoročně si tímto způsobem mnoho jogínů vážně poraní kolena. Proč je tomu tak?

  Mexičtí vojáci v pohraničí zastřelili pět lidí. Incident vyvolal násilné protesty

  Střelba příslušníků mexické armády na jedoucí vůz si v pohraničním městě Nuevo Laredo na severu Mexika vyžádala pět mrtvých. Incident vyvolal střet mezi vojáky a obyvateli, kteří na místo přišli protestovat. V úterý o tom informovaly agentura Reuters a stanice Al-Džazíra.

  Mexičtí vojáci v neděli ráno vyšetřovali střelbu ve městě Nuevo Laredo, když zahájili palbu na pick-up poté, co neuposlechl jejich rozkaz vozidlo zastavit, informovala agentura Associated Press na základě zprávy úřadů z místa činu.

  Podle prohlášení tamní lidskoprávní organizace (Human Rights Committee of Nuevo Laredo) zabili vojáci u americko-mexické hranice pět neozbrojených mladých mužů, kteří byli na cestě domů, upozornila agentura Reuters. Dle aktivisty a šéfa HRC Raymunda Ramose se mladíci vraceli z noční zábavy v klubu, napsal server Al-Džazíra.

  Šestá osoba ve vozidle přežila a byla hospitalizována se střelnými poraněními. Organizace v pondělí zároveň oznámila, že jménem obětí a jejich příbuzných podala stížnost federální prokuratuře.

  „Mexická armáda se vymkla kontrole,“ uvedl Ramos. „Prokurátoři musí objasnit, co se stalo, a prezident musí přestat chránit (vojáky),“ doplnil.

  Mexické ministerstvo obrany na žádost o komentář dle Reuters bezprostředně nereagovalo. Starostka města Nuevo Laredo Carmen Lilia Canturosas v pondělí prohlásila, že armáda spolu s úřadem generálního prokurátora a Národní komisí pro lidská práva případ vyšetřují a shromažďují důkazy. Dodala, že žádná z obětí nebyla nezletilá.

  Násilné střety na místě činu

  Incident vyvolal potyčku mezi vojáky a velkou skupinou rozzlobených obyvatel, kteří se domnívali, že „oběti nebyly ozbrojené a že nebyl důvod je takto svévolně pozabíjet“, uvedla v prohlášení lidskoprávní organizace.

  Na videozáznamech zveřejněných na sociálních sítích je vidět, jak se obyvatelé s vojáky perou na ulici poblíž prostříleného pick-upu. Civilisté rozdávají rány pěstí, jednoho vojáka povalí na zem a opakovaně do něj kopou. Ke konci střetů je slyšet střelba, kvůli které lidé utíkají, ale není jasné, kdo střílel, napsal server Al-Džazíra.

  Podle úřadů byl u jednoho z mrtvých nalezen doklad totožnosti vydaný v Texasu. Velvyslanectví Spojených států nicméně bezprostředně nepotvrdilo, zda byl mezi mrtvými občan USA.

  Zpráva z místa činu uvádí, že tři těla byla nalezena v pick-upu a dvě na nedalekém chodníku. V těchto reportech se obvykle uvádějí všechny zbraně nalezené na místě činu, přičemž v tomto případě o nich nebyla žádná zmínka.

  Město Nuevo Laredo v Mexiku, které sousedí s texaským Laredem, ovládá násilnický drogový kartel Northeast, odnož starého kartelu Zetas. Vojáci se v oblasti často dostávají pod palbu ozbrojenců kartelu.

  Sledujte nás na sítích

  Tornádo zabilo v Mississippi nejméně 23 lidí. Další oběti mohou ležet pod troskami

  Na několika místech státu Mississippi padaly v pátek večer kroupy velikosti golfového míčku. Spolu se silným deštěm doprovázely tornádo, které se prohnalo několika menšími městy. Zabilo nejméně 23 lidí a dalším způsobilo zranění. Záchranáři upozornili, že se oběti mohou nacházet také pod troskami domů.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Tornádo zabilo v Mississippi nejméně 23 lidí. Další oběti mohou ležet pod troskami

  Na několika místech státu Mississippi padaly v pátek večer kroupy velikosti golfového míčku. Spolu se silným deštěm doprovázely tornádo, které se prohnalo několika menšími městy. Zabilo nejméně 23 lidí a dalším způsobilo zranění. Záchranáři upozornili, že se oběti mohou nacházet také pod troskami domů.