Více
  6.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 2 prosince, 2021

  MediaTek Dimensity 9000: Špičkový mobilní čipset překoná ve výkonu i Apple A15

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost MediaTek byla v posledních několika letech obecně vždy považována za druhotného dodavatele čipsetů v mobilním průmyslu. Většina pozornosti médií a spotřebitelů byla věnována špičkovým čipsetům společností Apple, Qualcomm, Samsung a HiSilicon. To se ale možná brzy změní vydáním zatím nejvýkonnějšího mobilního čipsetu Dimensity 9000.

  Společnost MediaTek se naposledy pokusila o špičkový čipset, který by překonal konkurenci, před několika lety s modely Helio X20 a X30. Bohužel se ale dočkala jen velmi malého úspěchu na trhu a místo toho se přeorientovala na segmenty střední třídy.

  Nově představený Dimensity 9000 je dosud nejvýkonnějším čipsetem společnosti. Pokud jde o hrubý výkon, čipset bude zřejmě o 35 % výkonnější než Snapdragon 888 a bude mít také o 35 % lepší výkon grafického procesoru.

  Architektura Dimensity 9000 je postavena na 4nm procesu a využívá jedno jádro Cortex-X2 na frekvenci 3,05 GHz, tři jádra Cortex-A710 na frekvenci 2,85 GHz a čtyři jádra Cortex-A510 na frekvenci 1,8 GHz. Využívá grafický procesor Mali-G710, jehož APU tvoří čtyři výkonná jádra a dvě flexibilní jádra. Jádra APU jsou využívána pro umělou inteligenci.

  Čipset je dokonalý pro náročné uživatele

  Procesor ISP (Image Signal Processor) modelu Dimensity 9000 dokáže teoreticky zachytit 4K HDR video ze tří kamer současně. Společnost MediaTek vysvětluje, že při současném snímání tří expozic ze tří kamer, z nichž každá prochází jedním ze tří ISP, dokáže zpracovat celkem 270 snímků za sekundu a vyprodukovat 18bitové video 4K HDR. ISP také podporuje snímače kamer s rozlišením až 320 MP.

  MediaTek uvádí, že v benchmarkových aplikacích je vícejádrové skóre Dimensity 9000 zhruba na stejné úrovni jako u Apple A15 z iPhonu 13 se skóre přes 4 000. Společnost MediaTek však nezveřejnila žádné další srovnání s čipsetem společnosti Apple, který obecně bývá výrazně výkonnější než ostatní mobilní čipsety.

  Co se týče zaměření umělé inteligence, MediaTek tvrdí, že tento nový čipset překonává Google Tensor. Za současného stavu Tensor prokázal, že má nejsilnější výkon v oblasti AI na mobilních čipsetech. MediaTek však tvrdí, že Tensor překoná zhruba o 16 %. Nejnovější čipy společnosti Apple tak porazí o neuvěřitelných 66 %.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Microsoft Teams

  Microsoft uvádí Teams Essentials: Samostatná verze Teams určená pro malé firmy

  Společnost Microsoft dnes oznámila uvedení Microsoft Teams Essentials, verzi služby Microsoft Teams určené speciálně pro malé a střední podniky. Teams Essentials poskytuje malým firmám profesionální a cenově dostupné řešení pro schůzky, které podporuje spolupráci, spojení a produktivitu v hybridním pracovním prostředí.
  Sonos Sub třetí generace

  Sonos možná brzy představí menší a cenově dostupnější subwoofer Sub Mini

  Známý výrobce chytrých reproduktorů Sonos pracuje na novém produktu s názvem "Sub Mini", což je v podstatě zmenšená verze samostatného subwooferu Sonos Sub. Očekává se, že zařízení bude nejen cenově dostupnější, ale také se vejde na více míst.
  AirPower

  Apple pracuje na technologii, díky které by se mohla všechna zařízení nabíjet navzájem

  Podle nové zprávy agentury Bloomberg vyvíjí společnost Apple nabíječku, která dokáže nabíjet až tři zařízení najednou a technologii bezdrátového nabíjení na krátkou i dlouhou vzdálenost. Apple má představu o budoucnosti, kde se všechna zařízení "budou moci nabíjet navzájem".
  Apple chystá headset pro rozšířenou realitu

  Apple chystá headset pro rozšířenou realitu. Bude stejně výkonný jako Mac

  Už déle se ví, že Apple plánuje vydat svůj vlastní headset pro rozšířenou realitu. Nevědělo se ale, kdy přijde a jak výkonný bude. To se ale nedávno změnilo, když známý analytik Ming-Chi Kuo ze společnosti TFI Asset Management uvedl nové informace pro investory.
  Spotify ruší oblíbenou funkci pro řidiče

  Spotify ruší oblíbenou funkci pro řidiče

  Společnost Spotify oznámila, že končí s funkcí Car View. Ta byla představena na začátku roku 2019 jako způsob, jak méně rozptylovat řidiče.
  Spotify

  Spotify testuje nový způsob, jak objevovat hudbu

  Spotify testuje novou funkci s názvem Discover, která umožňuje uživatelům procházet videoklipy s možností přeskakování a lajkování podobně jako na TikToku.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Napište komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama