-2.1 C
Czech
Čtvrtek 1. ledna 2026
Protext ČTKMary Kay Inc. oznamuje výběr filmu Forest of Hope na filmové festivaly...

Mary Kay Inc. oznamuje výběr filmu Forest of Hope na filmové festivaly a účinky výsadby stromů

Dallas 16. listopadu 2022 (PROTEXT/BusinessWire) – Společnost Mary Kay Inc., celosvětový zastánce udržitelnosti, s hrdostí oznamuje, že dokumentární film Forest of Hope (Les naděje), jehož je společnost sponzorem a který chce osvětlit boj za záchranu lesů a vyprávět o ochraně přírody a posílení postavení žen, byl oficiálně vybrán na čtyři filmové festivaly.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celou zprávu si můžete prohlédnout zde: https://www.businesswire.com/news/home/20221115006123/en/

Film Forest of Hope napsal, režíroval a produkoval výhradně ženský tým. Promítán byl na Mezinárodním filmovém festivalu La Femme, premiérovém filmovém festivalu oslavujícím, podporujícím a propagujícím tvorbu žen producentek, spisovatelek a režisérek z celého světa. Film byl také vybrán na North Dakota Environmental Rights Film Festival, Hot Springs International Women’s Film Festival a Green Film Festival.

Společnost Mary Kay, ve spolupráci s organizací The Nature Conservancy, působila jako výkonný producent tohoto krátkého filmu, aby upozornila na příběh Angeliky, vedoucí organizace Mujeres Unidas para la Conservación de Laguna de Sánchez, a skupiny podnikatelek, které bojují s ekologickými problémy v okolí města Monterrey.

Forest of Hope zavede diváky do malého horského městečka nedaleko města Monterrey, které je obklopeno národním parkem Cumbres, přírodní rezervací známou jako „plíce regionu“. Je to místo, kde požáry a kácení zničily více než 30 % lesa a které ohrožují další ekologické problémy, jako jsou hurikány, záplavy a problémy se zásobováním vodou.

Dalšími běžnými problémy, s nimiž se oblast potýká, je značný odtok dešťové vody, který má dopad na městskou infrastrukturu, místní hospodářská zvířata a občany obce. Vzhledem ke všem těmto přírodním překážkám se tato skupina žen věnuje obnově vegetačního pokryvu a produkci původních druhů stromů ve školkách, aby zachovala ekologickou odolnost oblasti.

Výsadba stromů a obnova lesů jsou osvědčeným nástrojem v boji proti klimatickým změnám, boji za kvalitu a množství vody, za zdravou biologickou rozmanitost a za lidské zdraví. K dnešnímu dni společnost Mary Kay vysadila po celém světě více než 1,2 milionu stromů. Práce společnosti Mary Kay na ochraně přírody pomocí výsadby stromů má měřitelný a trvalý dopad.

Nejnovější zpráva o výsadbě stromů společnosti Mary Kay uvádí tři kumulativní přínosy výsadby stromů díky práci uskutečněné ve spolupráci s nadací Arbor Day Foundation:

• Uhlík: hospodaření, výsadba a ochrana stromů pohlcuje uhlík. Jak stromy rostou, uhlík se z atmosféry dostává do kmenů, kořenů a větví.

Metrické tuny CO2 zachycené k dnešnímu dni: 1,115.522

• Voda: stromy a lesy hrají zásadní roli v kvalitě a množství vody. Zdravé stromy a lesy snižují erozi půdy, filtrují dešťovou vodu a zemědělskou závlahu, zvyšují infiltraci srážek a snižují povrchový odtok.

Galony ušetřené při odtoku vody: 138,014.028 (což odpovídá 1 568 341 lidem s čistou vodou)

• Vzduch: stromy produkují kyslík, který dýcháme. Kromě toho stromy snižují znečištění ovzduší tím, že snižují teplotu vzduchu, uvolňují vodu do atmosféry a filtrují pevné částice.

Odstraněné tuny látek znečišťujících ovzduší: 6.123

Chcete-li se dozvědět více o závazku společnosti Mary Kay k udržitelnosti, navštivte stránku marykayglobal.com/sustainability a stáhněte si globální strategii udržitelnosti společnosti Mary Kay: Vydejte se na cestu k udržitelnému zítřku: Enriching Lives Today for a Sustainable Tomorrow.

O organizaci The Nature Conservancy

The Nature Conservancy je celosvětová organizace na ochranu přírody, jejímž cílem je chránit půdu a vody, na nichž závisí veškerý život. Vycházíme z vědeckých poznatků a vytváříme inovativní řešení největších problémů našeho světa přímo v terénu, aby příroda a lidé mohli společně vzkvétat. Zabýváme se změnou klimatu, chráníme půdu, vody a oceány v nebývalém měřítku, zajišťujeme potraviny a vodu udržitelným způsobem a pomáháme k udržitelnějšímu rozvoji měst. Působíme v 79 zemích a teritoriích a využíváme přístup založený na spolupráci, který zapojuje místní komunity, vlády, soukromý sektor a další partnery. Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.nature.org nebo sledujte @nature_press na Twitteru.

O společnosti Mary Kay

Mary Kay Ashová, jedna z prvních podnikatelek, které pronikly skleněným stropem, založila svou vysněnou kosmetickou společnost v roce 1963 s jediným cílem: obohatit život žen. Tento sen se rozrostl v multimiliardovou společnost s miliony nezávislých prodejců v téměř 40 zemích. Jako společnost zaměřená na rozvoj podnikání se Mary Kay snaží posilovat postavení žen na jejich cestě k ekonomické nezávislosti prostřednictvím vzdělávání, mentoringu, propagace, vytváření sítí a inovací. Mary Kay investuje do vědy, která stojí za krásou a výrobou špičkové péče o pleť, dekorativní kosmetiky, doplňků stravy a parfémů. Mary Kay také věří v bohatší životy dnes pro udržitelnější zítřek a spolupracuje s organizacemi z celého světa, které se zaměřují na propagaci špičkového podnikání, podporu výzkumu rakoviny, prosazování rovnosti žen a mužů, ochranu obětí domácího násilí, zkrášlování našich komunit a povzbuzování dětí, aby šly za svými sny. Více informací se dozvíte na stránkách marykayglobal.com, najdete nás na Facebooku, Instagramu a LinkedInu nebo nás sledujte na Twitteru.

Zobrazit zdrojovou verzi na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20221115006123/en/

Kontakty

Mary Kay Inc.

Korporátní komunikace

marykay.com/newsroom

972 687 5332 nebo media@mkcorp.com

Zdroj: Mary Kay Inc.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Reklama

Doporučujeme

Sydney přivítalo rok 2026 ohňostrojem a pietní akcí za oběti střelby

Nejlidnatější australské město Sydney zahájilo rok 2026 ohňostrojem. Show se konala za zvýšené policejní přítomnosti vzhledem k tomu, že uplynulo jen několik týdnů od chvíle, kdy ozbrojenci zabili 15 lidí při oslavách židovského svátku chanuka na místní pláži Bondi Beach. Před spuštěním silvestrovských ohňostrojů obyvatelé města drželi minutu ticha za oběti útoku. Pietní akci doprovázelo speciální osvětlení mostu Harbour Bridge, píše agentura Reuters.

Finsko zadrželo loď, kterou podezírá z úmyslného poškození podmořského kabelu

Finské úřady zadržely ve Finském zálivu loď, kterou podezírají z úmyslného poškození podmořského kabelu mezi Helsinkami a estonským Tallinem. Finská policie uvedla, že zadržela 14 členů posádky lodi, kterou identifikovala jako nákladní plavidlo Fitburg. Podle policie loď vyplula z ruského Petrohradu a mířila do Izraele, napsala agentura Reuters. Na incident reagovali prezidenti Finska a Estonska Alexander Stubb a Alar Karis.

Sjednocení Číny nelze zastavit, řekl v novoročním projevu čínský prezident

Sjednocení Číny nelze zastavit, řekl podle agentur v novoročním projevu čínský prezident Si Ťin-pching. Předtím Peking uvedl, že dnes ukončil rozsáhlé vojenské cvičení u ostrova Tchaj-wan, který Čína považuje za svou vzbouřenou provincii.

Thajsko propustilo kambodžské vojáky zajaté v červenci

Thajsko propustilo 18 kambodžských vojáků, kteří byli od července zadržováni po smrtících střetech na společné hranici. K jejich předání došlo v rámci příměří, na němž se obě země dohodly v sobotu po několikatýdenní eskalaci.

Světové osobnosti, které zemřely v roce 2025

V roce 2025 zemřelo několik významných osobností ze světa filmu, hudby, politiky a literatury. Mezi nejznámější patřili Robert Redford, Diane Keaton, Brigitte Bardot, Ozzy Osbourne, papež František a módní návrhář Giorgio Armani.

Nezvykle teplé Vánoce na Islandu přinesly rekordních 19,8 °C

Island prožil nezvykle teplé Vánoce. Na Štědrý den naměřili ve východním městě Seyðisfjörður rekordních 19,8 stupně Celsia, což je nejvyšší prosincová teplota v historii země. Meteorologové vysvětlují, že za tím stál příliv teplého vzduchu z jihu. Podobné výkyvy se ale podle nich objevují častěji a začínají měnit i islandskou přírodu.

Tchaj-wan zůstává v pohotovosti, Čína po rozsáhlých manévrech část svých sil stahuje

Tchaj-wan ve středu setrvával ve stavu zvýšené pohotovosti, přestože se čínské lodě po dvoudenních rozsáhlých vojenských cvičeních začaly z okolí ostrova postupně stahovat. Peking zatím ukončení manévrů oficiálně neoznámil, tchajwanské úřady proto ponechávají v provozu krizová centra armády i pobřežní stráže.

Rusko při útoku na Oděskou oblast zranilo šest lidí včetně dětí

Ruské vzdušné útoky na Oděskou oblast zranily šest lidí včetně tří dětí, přičemž část Oděsy zůstala bez elektřiny, tepla a vody. S odvoláním na místní činitele to dnes napsal server Ukrajinska pravda, podle něhož Rusové útočili na civilní a energetickou infrastrukturu. Ukrajinské letectvo oznámilo zneškodnění 101 z celkových 127 dronů, které Rusové na zemi v noci vyslali, dalších 20 bezpilotních letounů podle něj zasáhlo 11 míst.

Německo a Francie opět odložily rozhodnutí o nové generaci evropských stíhaček

Německo a Francie opět odložily rozhodnutí o nové generaci evropských stíhaček, tentokrát však bez konkrétního termínu na neurčito. V noci na dnešek o tom informovala agentura DPA. Původně se rozhodnutí očekávalo do konce letošního roku.

USA podle prezidenta Kolumbie bombardovaly továrnu ve venezuelském Maracaibu

Spojené státy ve venezuelském přístavním městě Maracaibo bombardovaly továrnu sloužící zřejmě k produkci kokainu. Na síti X to v úterý místního času (v noci na dnešek SEČ) napsal kolumbijský prezident Gustavo Petro. Agentura AFP poznamenala, že z Petrova sdělení není jasné, zda jde o stejné místo amerického dronového úderu ve Venezuele, o kterém bez upřesnění v posledních dnech hovořil prezident USA Donald Trump.

Zelenskyj: Spojenci si mohou ověřit, že údajný útok na Putinovo sídlo je lež

Ukrajinští činitelé se spojili s Američany ohledně tvrzení Moskvy o údajném dronovém útoku na rezidenci ruského prezidenta Vladimira Putina. Podle agentury AFP to dnes uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, který znovu označil prohlášení Ruska za lživé. Spojenci Ukrajiny podle něj mají technické možnosti, aby si ověřili, že ruské informace nejsou pravdivé.

Izrael od ledna zastaví práci části humanitárních organizací v Gaze

Izrael oznámil, že od 1. ledna pozastaví povolení více než dvěma desítkám humanitárních organizací působících v Pásmu Gazy, včetně Lékařů bez hranic. Důvodem mají být nová pravidla pro prověřování mezinárodních neziskovek.

Čína u Tchaj-wanu předvedla ostré střelby a blokádní manévry

Čínská armáda druhý den pokračovala ve velkých manévrech kolem Tchaj-wanu a přidala i ostré střelby. Peking tím ukazuje, že umí sevřít ostrov ze severu i jihu a zároveň odrazovat zahraniční podporu Tchaj-peje.

George Clooney s manželkou Amal získali francouzské občanství

George Clooney a jeho manželka Amal Clooney mají k Francii dlouhodobě blízký vztah a teď ho potvrdili i oficiálně. Francouzské občanství získali nejen oni dva, ale také jejich dvojčata Alexander a Ella. Hlavním důvodem nebyla kariéra, ale soukromí a snaha vychovávat děti mimo tlak Hollywoodu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama