e-SportsLourlo se jako streamer vrací do Liquidu

Lourlo se jako streamer vrací do Liquidu

Bývalý profesionální hráč severoamerické League of Legends Samson „Lourlo“ Jackson se vrátil do svého prvního domova v LCS a připojil se k týmu Liquid jako nejnovější tvůrce obsahu a streamer.

Čtyřiadvacetiletý veterán hrál za Liquid naposledy v letech 2016 až 2017, kdy debutoval jako profesionální hráč po boku hráčů jako mid laner Kim „Fenix“ Jae-hun, vítěz světového šampionátu Chae „Piglet“ Gwang-jin a známý NA jungler Joshua „Dardoch“ Hartnett. Nejlepším výsledkem, kterého s týmem dosáhl, však bylo čtvrté místo během play-off Spring Split 2016.

Dnes je z něj ve hře uznávaný streamer, který se na Twitchi může pyšnit vysokým číslem 126 tisíc sledujících. Na svých streamech se snaží šířit pozitivitu a radit méně zkušeným hráčům, kde to jen jde. Lidem, kteří se snaží stát se profesionály v League of Legends, doporučil: „Musíte se opravdu umět hodně obětovat a hrát nonstop, hrát na žebříčku vyzyvatelů a doufat, že si vás někdo všimne.“

Lourlova hráčská historie

Během tohoto působení v Liquidu se tým stal nechvalně známým i kvůli něčemu jinému než kvůli své hře. Na konci roku 2016 vydali Liquid na svém YouTube kanálu hodinový dokument s názvem Breaking Point, který byl jedním z nejsyrovějších pohledů na problémy a bouřlivé prostředí týmu.

V průběhu videa byly odhaleny konfrontace mezi členy týmu a trenérským štábem, zatímco se tým potácel v předčasných odchodech z play-off. V té době šlo o jedno z nejkontroverznějších videí v tomto prostoru a Liquid na konci léta propustili Dardocha, Fenixe a hlavního trenéra Choi „Locodoco“ Yoon-seopa poté, co se jim nepodařilo proniknout do horních pater ligy.

Lourlo vydržel v Liquid i v dalším ročníku, ale dvakrát málem sestoupil poté, co skončil na devátém místě jarního i letního splitu 2017. Další domovy našel v týmech jako Golden Guardians, Echo Fox a Team Dignitas a dlouho skákal mezi LCS a Academy.

Jako profesionálnímu hráči se mu nikdy nepovedlo najít konzistenci, ale ukázal záblesky brilantnosti, které by mu mohly pomoci v růstu.

Poslední dva roky byl bez týmu, ale nadále grindoval solo queue, udržoval si vysoký rank a streamoval pro oddanou diváckou základnu, čímž si budoval značku a pověst tvůrce obsahu. Lourla můžete zastihnout na jeho streamu na Twitchi, jak stoupá po žebříčku Champions Queue na cestě k prvnímu místu v regionu.

Doporučujeme

Velryba Timmy míří do Severního moře, remorkér ji táhne k Dánsku

Remorkér táhnoucí člun s velrybou, kterou dobrovolníci v úterý vyprostili z mělčiny na severu Německa, míří do Severního moře. Za noc urazil zhruba 50 kilometrů a dnes ráno se nacházel u ostrova Fehmarn. Osud mladého keporkaka přezdívaného Timmy poutá řadu týdnů velkou pozornost médií a veřejnosti v Německu i v zahraničí.

Trump ztrácí podporu republikánů. Děsí je astronomické výdaje na obranu

Americký prezident Donald Trump dál ztrácí podporu svých spojenců, včetně klíčových republikánů v Kongresu. Vadí jim astronomické navýšení výdajů na obranu, které má dosahovat 44 procent. Ministerstvo obrany tak obdrží 1,5 bilionu dolarů (asi 34,5 bilionu korun), a to na úkor zdravotnictví, vzdělávání a bytových programů.

Evropská komise: Meta kvůli slabé ochraně dětí na sítích porušuje pravidla EU

Evropská komise (EK) předběžně shledala, že sítě Instagram a Facebook od americké technologické společnosti Meta Platforms porušují unijní nařízení o digitálních službách (DSA). Podle EK nedokázaly řádně identifikovat, posoudit a zmírnit rizika spojená s přístupem nezletilých osob mladších 13 let k těmto službám. Komise o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Firmě hrozí vysoká pokuta.

Nenápadná, ale drsná slova: Karel III. poslal Trumpovi jasný vzkaz

Britský král Karel III. se v americkém Kongresu vyjádřil ke směřování americké politiky strategicky umírněně, přímočaře, ale kriticky. Slova znepokojení zabalil do úcty k hostitelům takovým způsobem, že se nedostal do křížku s americkou administrativou ani samotným prezidentem. Král zdůraznil důležitost pomoci Ukrajině a sounáležitosti Severoatlantické aliance (NATO).

Cena benzinu v USA je nejvýše od začátku války s Íránem, činí 4,18 USD za galon

Cena benzinu ve Spojených státech se vyšplhala nejvýše od začátku války s Íránem. Galon, který má téměř 3,8 litru, se v úterý prodával v průměru za 4,18 dolaru (87 Kč). To je po přepočtu 22,89 Kč za litr. Před válkou stál méně než tři dolary za galon, vyplývá z údajů automobilového svazu AAA. Za podobně vysoké ceny se benzin prodával naposledy po začátku ruské invaze na Ukrajinu z února 2022, uvedla agentura DPA.

Trump na státní večeři s Karlem III. řekl, že USA vojensky porazily Írán

Americký prezident Donald Trump na státní večeři s britským králem Karlem III. a dalšími hosty řekl, že Spojené státy vojensky porazily Írán. Informovala o tom agentura AFP s tím, že šlo o Trumpovo první veřejné vyjádření k této citlivé věci během Karlovy nynější návštěvy USA. Karel III. se ve svém projevu zaměřil na přetrvávající význam vztahu mezi Londýnem a Washingtonem.

Ariana Grande chystá nové album Petal

Ariana Grande se vrací s novou hudbou a otevírá další kapitolu své kariéry. Po období věnovaném filmům i osobnímu vývoji představuje album, které má naznačit změnu směru.

Orbán nabídl rezignaci z vedení strany, rozhodne o ní sněm

Končící maďarský premiér Viktor Orbán nabídl své odstoupení z čela strany Fidesz, ale až červnový sněm strany rozhodne, zda rezignaci přijme. Novinářům to dnes podle agentury Reuters řekl jeden z poslanců Orbánovy strany, Erik Banki.

Katar varoval před zamrzlým konfliktem v Perském zálivu

Katar dnes varoval před možností zamrzlého konfliktu v Perském zálivu. Prohlášení katarské diplomacie přichází v době, kdy se mírové rozhovory mezi Íránem a Spojenými státy zdají být ve slepé uličce, píše agentura AFP. V saúdskoarabské Džiddě se dnes koná mimořádný summit Rady pro spolupráci arabských států v Zálivu (GCC). Ten je prvním setkáním lídrů arabských monarchií od propuknutí regionální války, kterou zažehly americko-izraelské útoky na Írán.

Obžalovaný z teroru ve Vídni se přiznal, chtěl útočit na fanoušky

Stín terorismu nad vídeňskou zastávkou turné Eras Tour začíná mít u soudu jasnější obrysy. Jednadvacetiletý rakouský občan, který se hlásil k radikálnímu Islámskému státu, se v úterý na začátku hlavního líčení doznal k přípravě útoku. Mladík plánoval zmasakrovat tisíce fanoušků před stadionem Ernsta Happela, což loni v srpnu vedlo k náhlému zrušení tří vyprodaných vystoupení americké popové hvězdy.

Česko se podle Sybihy připojilo k dohodě o zvláštním tribunálu pro Rusko

Šéf ukrajinské diplomacie Andrij Sybiha dnes na sociální síti X uvedl, že se Česko stává 23. státem připojujícím se k dohodě nezbytné pro vytvoření zvláštního tribunálu pro zločiny ruské agrese proti Ukrajině. Ministr vyjádřil České republice vděčnost a doufá, že další zodpovědné státy budou následovat, než výbor Rady Evropy bude v polovině května v Kišiněvě o dohodě hlasovat.

Zelenskyj kritizuje Izrael za přijímání ruských lodí s kradeným obilím

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes na síti X kritizoval Izrael za přijímání ruských lodí s obilím z okupovaných částí Ukrajiny. Zdůraznil, že nákup kradeného zboží je v každé normální zemi zločinem a že izraelské úřady nemohou nevědět, jaké lodě a s jakým nákladem do izraelských přístavů připlouvají. Izraelský ministr zahraničí Gideon Saar obvinění odmítl, píše server The Times of Israel (TOI). Zelenskyj podle ministra ke svým tvrzením nepředložil žádné důkazy.

Soud mezi Muskem a Altmanem může ovlivnit budoucnost AI

Dlouholetý spor dvou technologických miliardářů se přesouvá ze sociálních sítí do soudní síně. Výsledek může zasáhnout nejen OpenAI, ale i celé odvětví umělé inteligence.

OpenAI nenaplnila očekávání investorů

Investoři do umělé inteligence právě zažívají studenou sprchu. Naděje vkládané do raketového růstu OpenAI dostaly trhlinu, když vyšlo najevo, že ambiciózní startup v letošním roce zaostává za svými plány. Firma nedokázala naplnit stanovené cíle v oblasti prodejů ani počtu nových uživatelů, což na burzách okamžitě vyvolalo nervozitu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama