Protext ČTKLimuzína, záplava kytek a hvězdní gratulanti. Dojatá Zuzana Bubílková slavila narozeniny ve...

Limuzína, záplava kytek a hvězdní gratulanti. Dojatá Zuzana Bubílková slavila narozeniny ve velkém stylu

Praha 11. května 2023 (PROTEXT) – Takovou oslavu narozenin si satirička a moderátorka Zuzana Bubílková ani ve snu nepředstavovala. Bílá limuzína s projížďkou po Praze, květinové dary, jídla a pití co hrdlo ráčí. A dva skvostní gratulanti: oblíbený zpěvák Jan Bendig a mladá zpěvačka Lucia Sosna.

„Dojalo mě to, to se přiznám. Čekala jsem cokoli, ale tohle ne. Dlouhá bílá limuzína, kterou jsem ještě nikdy nejela a v které v Americe vozí jen hvězdy a najednou stojí před mým panelákem. Tam jsem to ještě ustála, ale potom mi přišla gratulovat ta mláďata a každý přinesl dárek či kytku, to už slzy vyhrkly samy. Vzalo mě to, říkala jsem si, musela jsem čekat až do 71. narozenin, abych se dočkala takové oslavy,“ usmívala se přes slzy Zuzana Bubílková, která musela v tyto dny přehodnotit své plány. „Můj devadesátipětiletý otec upadl a odvezli ho do nemocnice. Tam zjistili, že dva roky po covidové pandemii má covid a chřipku zároveň. Moje devadesátiletá máma z toho byla tak vystresovaná, že jí praskl žaludeční vřed, o kterém nevěděla, že ho má. Je v nemocnici také. Ale už je to dobré a pomalu se mi začnou vracet domů. Zrušila jsem proto i let za synem do Ameriky, který čeká narození druhého potomka. Stejně bych měla nervy, co se děje u rodičů v Čechách. Za synem se vypravím, až bude doma všechno v pořádku.“

Honza Bendig se se Zuzanou Bubílkovou nikdy nesetkal, proto byl rád, že může přidat svoji osobní gratulaci a zazpívat písničku ženě, kterou obdivuje. „Sleduji její instagram, tam je dost ostrá. Líbí se mi, jak je ‚držkatá‘, a to nejsem vulgární, hodně jsme se nad tím slovem se Zuzankou nasmáli. Miluji její humor, obdivuji její temperament, takové lidi chci mít kolem sebe. Já jsem byl dárkem pro Zuzanu Bubílkovou a přiznám, že mně nikdy nepřišla gratulovat žádná slavná osobnost. Vždycky jsem si přál, aby na mé narozeniny přišel Karel Gott, to už se ale splnit nedá.“

Přestože je mladé zpěvačce Lucii Sosně teprve dvacet let, satirické glosy Zuzany Bubílkové poslouchala už jako školačka. „Každé ráno mě děda vozil do školy a těšili jsme se, až ji uslyšíme z rádia. A teď Zuzanku potkávám osobně, to je pro mne zážitek,“ usmívala se Lucia Sosna, která na svém pěveckém umění tvrdě pracuje. „Chodím k vokální koučce a pak pracuji s americkým producentem, který mi napovídá, jak zpracovat hlas, jak píseň nahrát, jak využít technické možnosti. Píšu v angličtině, protože jsem studovala na mezinárodní škole a s českými texty zatím neumím moc pracovat, zkouším různé směry a zatím si hledám své publikum. Začínala jsem s baladami před čtyřmi lety v Miami, to jsem měla takové období, kdy jsem všechno hodně prožívala. Popová hudba mě vzala až později. To jsem si uvědomila, že lidé chtějí něco veselejšího a mohou si na písničku zazpívat nebo zatančit,“ uvedla Lucia Sosna, kterou ředitel soutěží Muž roku a Anděl mezi zdravotníky David Novotný pozval na finále do Náchoda. Jako dárek předala Lucia Sosna Zuzaně Bubílkové krásný šperk s kamenem citrínu.

„Jsem rád, že jsem mohl Zuzaně Bubílkové zorganizovat její oslavu narozenin. Je to moje, troufám si říci, blízká přítelkyně a hodně si rozumíme. A pokud pro ni mohu vždycky něco udělat, neváhám. Myslím, že jsem se trefil i s mladými gratulanty. Mám Zuzku rád,“ uvedl David Novotný, který organizaci oslavy narozenin zvládl ve velkém stylu a Zuzaně Bubílkové připravil nezapomenutelnou oslavu.

Doporučujeme

Čínský miliardář v USA odsouzen k 30 letům vězení za podvody

Americký soud poslal na 30 let do vězení čínského miliardáře Kuo Wen-kueje. Kdysi jeden z nejbohatších čínských podnikatelů uprchl ze své vlasti po obvinění ze znásilnění, únosu a korupce. V USA se prezentoval jako kritik čínského komunistického režimu a na politické aktivity od svých příznivců vybral přes miliardu dolarů. Těmito prostředky financoval svůj luxusní životní styl.

Klimatická krize zdražuje pojištění a přináší nové riziko pro ekonomiku

Rostoucí počet extrémních výkyvů počasí začíná měnit fungování pojišťoven, bank i celé ekonomiky. Odborníci upozorňují, že dražší nebo hůře dostupné pojištění už nepředstavuje problém jen pro majitele domů a firem. Dopady se postupně přelévají také do investic, úvěrů a hospodářského růstu. Stále častěji proto zaznívají výzvy, aby vedle soukromého sektoru převzaly větší roli i vlády.

Rusko a Ukrajina informují o mrtvých a raněných po vzájemných útocích

Nejméně dva mrtvé si vyžádaly útoky ukrajinských dronů v Rusku, v Belgorodské oblasti a v Jegorjevsku u Moskvy, kde zahynulo půlroční dítě, uvedly dnes ruské úřady. V Dnipru na jihovýchodě Ukrajiny stoupl počet obětí pondělního ruského útoku z šesti na sedm poté, co dnes ráno v nemocnici podlehl zraněním 59letý muž, oznámil náčelník oblastní správy Oleksandr Hanža. Ruské útoky na Charkov a okolí si během uplynulého dne vyžádaly čtyři životy a 24 raněných, včetně dvou dětí, informoval náčelník regionální správy Oleh Syněhubov.

Německo po penaltách končí na mistrovství světa, Paraguay slaví velký postup

Německo se po dvanácti letech vrátilo do vyřazovací fáze mistrovství světa, jenže jeho cesta skončila hned v prvním kole play off. Po remíze 1:1 rozhodl penaltový rozstřel, ve kterém uspěla Paraguay poměrem 4:3. Jeden z favoritů turnaje tak odjíždí domů, zatímco jihoamerický tým čeká osmifinále proti vítězi souboje Francie se Švédskem.

Europoslanci tvrdí, že jim bylo znemožněno provést důkladnou inspekci italského zadržovacího centra pro migranty v Albánii

Delegace poslanců Evropského parlamentu tvrdí, že při návštěvě italského detenčního centra pro migranty v Albánii narazila na překážky a nemohla zařízení důkladně zkontrolovat. Spor přichází v době, kdy se Evropská unie posouvá k tvrdší migrační politice a zvažuje širší využití zařízení mimo své území.

Brazílie po obratu vyřadila Japonsko a jde do osmifinále

Brazílie vydřela postup do osmifinále mistrovství světa až v samotném závěru. Japonsko dlouho drželo překvapivé vedení a sahalo po historickém úspěchu, jenže favorit po změně stran přidal, vyrovnal a v nastaveném čase rozhodl o výhře 2:1. Hrdinou se stal Gabriel Martinelli.

Koubek skončil u české reprezentace

Po neúspěšném mistrovství světa končí Miroslav Koubek na lavičce české fotbalové reprezentace. Přestože ještě krátce po návratu ze šampionátu počítal s pokračováním, po pondělním jednání s předsedou FAČR Davidem Trundou nabídl svou funkci k dispozici. Svaz jeho rozhodnutí přijal a začne hledat nového reprezentačního trenéra.

Dobrovolníci nasbírali 11 milionů vzácných semen pro obnovu skotských lesů

Obnova původních lesů na západě Skotska získala výraznou podporu. Přibližně stovka dobrovolníků během několika let ručně nasbírala přes 11 milionů vzácných semen domácích dřevin. Díky tomu vzniknou miliony nových stromů, které pomohou obnovit ohrožené lesy i jedinečný atlantský deštný prales.

Sucho v Turecku otevírá obří propady a ohrožuje zemědělství

Rozsáhlé sucho, intenzivní zemědělství a nadměrné čerpání podzemní vody mění tvář turecké provincie Konya. Na polích vznikají stovky obřích propadů, které komplikují práci farmářům a mohou ohrozit produkci potravin v jedné z nejdůležitějších zemědělských oblastí země.

USA a Írán se podle Trumpa v úterý setkají v Dauhá, Teherán to nepotvrdil

Představitelé Íránu a USA se v úterý setkají v katarském Dauhá na žádost Teheránu, uvedl dnes americký prezident Donald Trump. Schůzky se zúčastní Trumpovi vyslanci Steve Witkoff a Jared Kushner, uvedla podle agentury Reuters mluvčí Bílého domu Karoline Leavitt. Na okraj jednání na vysoké úrovni se podle ní uskuteční technická jednání. Náměstek íránského ministra zahraničí Kázem Gharíbabádího dříve popřel zprávy médií o možných úterních technických jednáních stran v Kataru, informuje agentura AP.

Střelba v německém centru pro mládež, pět lidí zemřelo

Při střelbě v zařízení pro péči o mládež v severoněmeckém městě Stade zahynulo pět lidí a několik dalších utrpělo zranění. Oznámila to v pondělí místní policie, která na místě zadržela dva podezřelé, včetně předpokládaného střelce. Okolnosti útoku jsou nadále předmětem vyšetřování.

Cenový strop na benzin i naftu znovu mírně vzroste

Řidiči si v úterý za benzin i naftu mohou připlatit o několik haléřů víc. Stát stanovil nový cenový strop na benzin na 40,47 koruny za litr a na naftu na 36,47 koruny za litr, regulace cen pohonných hmot navíc bude pokračovat až do 19. července.

Při ruském útoku na Dnipro zemřelo pět lidí

Při ruském útoku na město Dnipro na jihovýchodě Ukrajiny byli zabiti čtyři lidé. Informoval o tom dnes šéf vojenské správy regionu Oleksandr Hanža. Dalších deset osob bylo podle něj zraněno. Rusko hlásí údajné dobytí další vesnice ve východoukrajinské Dněpropetrovské oblasti.

Írán oznámil uvolnění šesti miliard dolarů z Kataru

Íránský prezident Masúd Pezeškján tvrdí, že Katar uvolní část zmrazených íránských prostředků v hodnotě šesti miliard dolarů. Peníze mají tvořit polovinu z celkových dvanácti miliard dolarů íránských zdrojů držených v Kataru, zatímco jednání o uklidnění napětí na Blízkém východě zůstávají křehká.

Izraelský letecký útok v Gaze si vyžádal tři oběti včetně osmiletého dítěte

Při dnešním izraelském leteckém úderu v centrální části Pásma Gazy zahynuli nejméně tři lidé, včetně osmiletého dítěte. Úder zasáhl stan v oblasti města Deir al-Balah, kde se ukrývali vysídlení lidé. Izraelská armáda uvedla, že cílem byl člen palestinského hnutí Islámský džihád, který se podle ní podílel na útoku na Izrael ze 7. října 2023, informovala o tom agentura AP.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama