menu

18 C
Czech
Neděle 14. července 2024

Moskva: Rusko bude vojensky reagovat na plán umísťovat americké střely v Německu

Rusko bude vojensky reagovat na plány USA umísťovat v Německu střely dlouhého doletu, uvedl dnes náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov. Diplomat označil rozhodnutí Washingtonu a Berlína za hrozbu zaměřenou na poškození ruské bezpečnosti. USA a Německo o den dříve oznámily, že Pentagon od roku 2026 vždy na určitou dobu rozmístí na německém území střely s dlouhým doletem a hypersonické střely s cílem posílit ochranu evropských členů Severoatlantické aliance.

Maďarský premiér Viktor Orbán se poprvé vyjádřil k ruskému útoku na kyjevskou dětskou nemocnici

Po více než dni od ruského úderu na dětskou nemocnici Ochmadyt v Kyjevě se k tragické události konečně vyjádřil maďarský premiér Viktor Orbán. Ve svém příspěvku na X označil útok v Kyjevě za "tragický a ohavný" čin, který poukazuje na stupňující se brutalitu rusko-ukrajinské války. Orbán sice výslovně nezmínil zapojení Ruska do útoku ani nevyjádřil soustrast obětem, zdůraznil však potřebu mírové politiky k ukončení konfliktu.

Li Peng ze společnosti Huawei: Maximalizace hodnoty zkušeností s 5.5G

Sledujte nás na sítích

Šanghaj 1. července 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – Senior viceprezident společnosti Huawei a prezident pro prodej a služby ICT Li Peng vystoupil na veletrhu MWC v Šanghaji 2024 s přednáškou na téma, jak mohou operátoři efektivněji maximalizovat hodnotu sítí 5.5G.

Reklama

Díky dlouholetému společnému úsilí napříč celým odvětvím jsou sítě, služby a obchodní ekosystém připraveny na rozsáhlé komerční využití 5.5G. Pokud se do něj chtějí operátoři úspěšně pustit, Li je přesvědčen, že klíčem k maximalizaci návratnosti investic do 5.5 G jsou pro ně inovace obchodních modelů a integrace kapacit se zaměřením na poskytování diferencované uživatelské zkušenosti.

„Éra mobilní umělé inteligence je tady,“ řekl Li. „Operátoři, kteří chtějí stimulovat nové formy nevyužité poptávky, mohou nabídnout diferencovanou škálu konektivních zážitků prostřednictvím integrace svých síťových, cloudových a AI kapacit. Nyní by měli využít tuto slibnou příležitost k prozkoumání inovativních obchodních modelů, které podpoří posun od jednofaktorové k vícefaktorové monetizaci – od monetizace provozu k monetizaci samotného zážitku. Právě to je klíčem k vytvoření větší hodnoty pro všechny typy uživatelů a k udávání směrů rozvoje odvětví v éře mobilní umělé inteligence.“

Li dále zdůraznil, že základem stimulace nové poptávky je kvalitní nabídka. Mobilní sektor přirovnal k letecké dopravě v 70. letech 20. století, kdy aerolinky začaly poskytovat cestujícím diferencované palubní služby tím, že rozdělily sedadla do první, business a ekonomické třídy s následným zaváděním personalizovanějších služeb, jako jsou letištní salonky a privilegia třetích stran. Tím se v leteckém průmyslu otevřela nová kapitola monetizace zákaznické zkušenosti.

Odvětví mobilních komunikací dosud zaznamenávalo fantastický růst díky nepřetržitým technologickým inovacím a inovacím obchodních modelů. Nyní však podle Liho nastal čas pracovat na inovativnější nabídce. S přechodem technologie mobilních komunikací na 5.5G by mělo toto odvětví integrovat své kapacity v oblasti sítí, cloudu a umělé inteligence pro stimulaci nové latentní poptávky mezi uživateli. To následně povede k modernizaci odvětví a robustnějšímu, vysokorychlostnímu růstu.

Reklama

Deterministické síťové zkušenosti pro širokou škálu potřeb

Různí lidé kladou na síťové zkušenosti různé požadavky. Cestující obchodní klientela obvykle preferuje vyšší rychlost downlinku, zatímco streameři a hráči počítačových her mívají větší nároky na rychlost uplinku a latenci sítě. Sítě 5.5G desetinásobně zvyšují šířku pásma a umožňují operátorům zaručit spolehlivé připojení kdykoli a kdekoli díky bezdrátovému plánování založenému na QCI, garantované přenosové rychlosti (GBR) či inteligentnímu vyhodnocování uživatelů a služeb a tvorbě politik prostřednictvím funkce analýzy síťových dat v páteřní síti (Network Data Analytics Function, NWDAF). Operátoři mohou také sestavit rozmanitou škálu balíčků služeb cílených na různé skupiny uživatelů a nabízet personalizované služby, které zvyšují tržby a navíc zlepšují loajalitu špičkových zákazníků.

Cloudové telefony: integrace konektivity, výpočetních schopností a ekosystémů pro nový model inovativní nabídky

Podle Liho mohou cloudové telefony, využívající velkou šířku pásma a nízkou latenci sítí 5G a nasazení poolů cloudových zdrojů na vyžádání, lépe uspokojit potřeby různých typů uživatelů stran výpočetního výkonu v reálném čase, izolace dat a online spolupráce.

Jako příklad uvedl společnost China Mobile Zhejiang. Tento operátor představil balíček cloudového telefonu, který kombinuje výpočetní, síťové a cloudové funkce. Předplatitelé této služby mohou na svých virtuálních cloudových zařízeních využívat jednorázový přístup ke streamování na vyžádání a dalším členským výhodám. Kromě toho společnost dosáhla vícefaktorové monetizace s nabídkou specializovaných datových tarifů o kapacitě 1 TB se třemi různými úrovněmi balíčků výpočetního výkonu. Sdílením privilegií třetích stran operátor také profituje ze sponzorovaných datových plánů.

5.5G přináší bohatší škálu produktů a nabídek B2B

5.5G nabízí nové možnosti v otázce rychlosti uplinku a downlinku, latence, polohování i deterministických sítí. Jak vysvětlil Li, nabízí také možnost upgradovat více než 30 000 dříve zavedených soukromých sítí v různých průmyslových odvětvích pro efektivní rozšíření síťových schopností z pomocných systémů na hlavní výrobní systémy a vytvoření vyšší průmyslové hodnoty.

Kromě základních služeb sítě 5G mohou operátoři poskytovat také služby se zárukou SLA a služby s přidanou hodnotou, jako je spolehlivý návrh sítě, inteligentní okrajové služby a vysoce přesné určování polohy. Li dále poukázal, že 5.5G je ideální volbou pro železniční dopravu. Možnosti vysoce přesného polohování 5.5G v tunelech spolu s aplikacemi, jako je automatická videokontrola na bázi 5G a kontrola vozidel s podporou umělé inteligence, nabízejí všem železnicím možnost dosáhnout inteligentního provozu a údržby (intelligent O&M) v běžné praxi.

Veletrh MWC Shanghai 2024 probíhá od 26. do 28. června v čínské Šanghaji. Společnost Huawei na veletrhu představí své nejnovější produkty a řešení na stáncích E10 a E50 v hale N1 Nového mezinárodního výstaviště v Šanghaji (Shanghai New International Expo Centre, SNIEC).

V roce 2024 dojde ke komerčnímu spuštění sítě 5.5G, přičemž zavádění gigabitové optické sítě F5.5G se již připravuje. Synergie mezi sítěmi, cloudem a inteligencí diverzifikuje uživatelskou zkušenost a umožňuje všudypřítomné rozšíření inteligentních aplikací. Společně s globálními operátory, odborníky z odvětví a významnými osobnostmi se ponoříme do témat, jako je zvýšení úspěchu 5G v éře 5.5G, uchopení potenciálu pro růst příjmů operátorů a zrychlení vývoje směrem k inteligentnímu světu. Další informace najdete na adrese https://carrier.huawei.com/en/events/mwcs2024.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2450819/Li_Peng_Huawei_s_Corporate_Senior_Vice_President_President_ICT_Sales.jpg 

KONTAKT: Tao Ling, 020-18520121896, [email protected]

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Izraelský úder v Pásmu Gazy si podle médií vyžádal na stovku mrtvých a zraněných

Nejméně 20 lidí zemřelo a přes 90 bylo zraněno masivním izraelském úderu v Pásmu Gazy v oblasti Mavásí, kterou Izrael dříve označil za bezpečnou humanitární zónu, uvedlo palestinské ministerstvo zdravotnictví v Gaze ovládané teroristickým hnutím Hamás. Informace o rozsahu útoku jsou nepřehledné - televizní stanice Al-Džazíra s odkazem na zdravotníky informovala o více než 50 mrtvých a desítkách zraněných.

Nejméně 21 žáků zahynulo a 69 bylo zraněno, když se v Nigérii zřítila škola

Nejméně 21 žáků zahynulo a dalších 69 bylo zraněno, když se ve městě Jos v centrální části Nigérie zřítila budova jejich školy. Agentuře AFP to řekl mluvčí místního Červeného kříže. Blíže neurčený počet lidí je zřejmě stále pod troskami. V třípatrové budově střední školy se konaly zkoušky.

Chybná práce s důkazy. Soud zamítl obžalobu proti Baldwinovi

Soudkyně v Novém Mexiku v pátek zamítla obžalobu proti herci Alecu Baldwinovi z neúmyslného zabití kameramanky Halyny Hutchins v roce 2021 během natáčení westernu Rust. Svým rozhodnutím dala za pravdu jeho právníkům, kteří tvrdili, že státní zástupci a policie nesprávně pracovali s důkazy.

Tchaj-wan uvedl do pohotovosti vzdušné síly kvůli čínským raketovým testům

Tchaj-wan uvedl do pohotovosti své vzdušné síly kvůli čínským raketovým testům, které Peking podle Tchaj-peje uskutečnil v noci na dnešek v severní autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na tchajwanské ministerstvo obrany.

Írán nepodlehne tlaku USA, ale chce vést dialog s Evropou, uvedl nový prezident

Spojené státy by si měly uvědomit, že Írán se nepodvolí tlaku, uvedl dnes nově zvolený íránský prezident Masúd Pezeškján v prohlášení pro íránský tisk, o němž informovala agentura Reuters. Současně vyzdvihl přátelství své země s Ruskem a Čínou a dodal, že Írán bude rozšiřovat vztahy se svými sousedy a povede konstruktivní dialog s Evropou. Zopakoval také, že Írán neusiluje o vývoj jaderných zbraní.
Reklama

DOPORUČUJEME

Kyberzločinci spojují útok na jednotlivce s masovými kampaněmi

Praha 12. července 2024 (PROTEXT) - Experti společnosti Kaspersky identifikovali nový trend phishingových útoků, během kterých jsou prvky cíleného phishingu používány v hromadných kampaních....
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Izraelský úder v Pásmu Gazy si podle médií vyžádal na stovku mrtvých a zraněných

Nejméně 20 lidí zemřelo a přes 90 bylo zraněno masivním izraelském úderu v Pásmu Gazy v oblasti Mavásí, kterou Izrael dříve označil za bezpečnou humanitární zónu, uvedlo palestinské ministerstvo zdravotnictví v Gaze ovládané teroristickým hnutím Hamás. Informace o rozsahu útoku jsou nepřehledné - televizní stanice Al-Džazíra s odkazem na zdravotníky informovala o více než 50 mrtvých a desítkách zraněných.

Nejméně 21 žáků zahynulo a 69 bylo zraněno, když se v Nigérii zřítila škola

Nejméně 21 žáků zahynulo a dalších 69 bylo zraněno, když se ve městě Jos v centrální části Nigérie zřítila budova jejich školy. Agentuře AFP to řekl mluvčí místního Červeného kříže. Blíže neurčený počet lidí je zřejmě stále pod troskami. V třípatrové budově střední školy se konaly zkoušky.

Chybná práce s důkazy. Soud zamítl obžalobu proti Baldwinovi

Soudkyně v Novém Mexiku v pátek zamítla obžalobu proti herci Alecu Baldwinovi z neúmyslného zabití kameramanky Halyny Hutchins v roce 2021 během natáčení westernu Rust. Svým rozhodnutím dala za pravdu jeho právníkům, kteří tvrdili, že státní zástupci a policie nesprávně pracovali s důkazy.

Tchaj-wan uvedl do pohotovosti vzdušné síly kvůli čínským raketovým testům

Tchaj-wan uvedl do pohotovosti své vzdušné síly kvůli čínským raketovým testům, které Peking podle Tchaj-peje uskutečnil v noci na dnešek v severní autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na tchajwanské ministerstvo obrany.

Írán nepodlehne tlaku USA, ale chce vést dialog s Evropou, uvedl nový prezident

Spojené státy by si měly uvědomit, že Írán se nepodvolí tlaku, uvedl dnes nově zvolený íránský prezident Masúd Pezeškján v prohlášení pro íránský tisk, o němž informovala agentura Reuters. Současně vyzdvihl přátelství své země s Ruskem a Čínou a dodal, že Írán bude rozšiřovat vztahy se svými sousedy a povede konstruktivní dialog s Evropou. Zopakoval také, že Írán neusiluje o vývoj jaderných zbraní.

ANALÝZA: Sankce nás před válkou neochrání, NATO musí ukazovat svaly

Jelikož Evropa ekonomicky Rusko zastiňuje, reagovala na agresi vůči Ukrajině ekonomickými a obchodními sankcemi. Federace dostala tvrdou ránu, z níž se však dokázala vzpamatovat. Selhali jsme ovšem v nejzásadnější obraně proti případné eskalaci konfliktu – odstrašování. Spoléhat na ekonomickou válku bez „ukazování svalů“ nás neochrání. Obě strategie jsou důležité a Západ by se v tomto měl poučit.

Festival Pohoda přerušila bouře, která si vyžádala několik zranění a zřícení stanů

Hudební festival Pohoda v Trenčíně musel být předčasně ukončen poté, co jej v pátek večer zasáhla silná bouřka. Prudký vítr a déšť strhly několik stanů, což mělo za následek několik zranění. Na místě okamžitě zasahovali záchranáři a hasiči.

Přehled změn od července: Co všechno zdražilo a jaké nové poplatky nás čekají?

Od července 2024 vstoupily v platnost nové legislativní změny, které přinesou zvýšené náklady pro obyvatele České republiky. Tyto změny zahrnují nové poplatky za sociální služby, zvýšení sazeb za penzijní spoření, a zavedení nových poplatků za elektřinu spojených s komunitní energetikou. Zde je přehled nejdůležitějších změn, které ovlivní vaše finance.
Reklama
Reklama