Více
  18.6 C
  Czech
  Pondělí, 23 května, 2022

  Letadlo v Izraeli raději neodstartovalo. Cestujícím přišly do telefonu fotky letecké havárie

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Kapitán letu turecké společnosti AnadoluJet přerušil start na hlavním izraelském letišti poté, co cestující obdrželi na své telefony snímky havárie letadla. Letadlo odstartovalo až o pět hodin později po důkladné kontrole. Informuje o tom BBC, Newsweek a lokální média.

  Izraelský letecký úřad podle BBC uvedl, že letadlo v okamžiku incidentu pojíždělo na letišti Ben Gurion.

  Cestující a posádka byli vyvedeni a policie musela překontrolovat všechna zavazadla.

  Několik mladých Izraelců bylo identifikováno jako podezřelí a jsou vyslýcháni. Všem je kolem osmnácti let. Letadlo odletělo s pětihodinovým zpožděním poté, co dostalo povolení k odletu.

  Boeing 737 společnosti AnadoluJet se 160 cestujícími na palubě byl na cestě na místo startu, když cestující upozornili posádku, že obdrželi podezřelé fotografie. Kapitán se ve světle těchto informací rozhodl vrátit na terminál.

  Hebrejský zpravodajský web Ynet uvedl, že snímky byly sdíleny prostřednictvím služby AirDrop společnosti Apple, která umožňuje uživatelům posílat soubory z jednoho zařízení Apple na druhé na krátké vzdálenosti. Všechny snímky byly přijaty na telefonech iPhone, uvedl server.

  Obrázky obsahovaly snímky letadla společnosti Turkish Airlines, které se zřítilo v Nizozemsku v roce 2009, a dalšího leteckého neštěstí ve Spojených státech v roce 2013, uvedl Ynet.

  Cestujícím bylo řečeno, že mohou znovu nastoupit do zkontrolovaného letadla, které mířilo do Istanbulu, nebo zůstat v Izraeli.

  Nešlo o kyberútok

  K incidentu došlo dva týdny po bezpečnostním poplachu na letišti Ben Gurion. Stalo se tak, když rodina z USA při odbavení předložila ostrý dělostřelecký granát, který si plánovala vzít domů jako suvenýr.

  Cestující se dali na útěk, přičemž jedna osoba musela být ošetřena v nemocnici poté, co při útěku přepadla přes pásový dopravník.

  Mluvčí izraelského letištního úřadu Ofer Lefler poskytl podle Newsweek další podrobnosti o incidentu.

  Nejedná se o kybernetický útok. Zdroj videí se nachází uvnitř letadla. Všichni cestující a zavazadla jsou dále prověřována a policie a další bezpečnostní složky zahájily vyšetřování,“ uvedla mluvčí Lefler na Twitteru.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Napište komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno