Více
  11.3 C
  Czech
  Pátek, 30 září, 2022

  Lékař, který sexuálně zneužíval pacienty, spáchal ve vězení sebevraždu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Kdysi významný neurolog, který byl minulý měsíc odsouzen za sexuální zneužívání pacientů, spáchal v pondělí v newyorské věznici sebevraždu. Píše o tom AP News, Daily News a další servery.

  Doktor Ricardo Cruciani, 68 let, byl nalezen bez známek života ve sprše ve vězení, uvedly zdroje AP News. Učinili tak pod podmínkou anonymity. Lékař seděl v Eric M. Taylor Center, věznici v nechvalně známém komplexu Rikers Island.

  Hasičský sbor uvedl, že reagoval na telefonát o vězni v bezvědomí ve věznici kolem 5:50. Záchranáři se ho pokoušeli resuscitovat, ale nepodařilo se jim to a na místě byl prohlášen za mrtvého, uvedl sbor. O Crucianiho smrti jako první informoval deník Daily News.

  Crucianiho právník Frederick Sosinsky v prohlášení potvrdil, že jeho klient zemřel, ale neuvedl způsob smrti.

  Ricardovi advokáti a jeho rodina byli šokováni a neskutečně zarmouceni, když se dnes ráno dozvěděli o jeho násilné smrti ve vazbě,“ uvedl.

  Cruciani zemřel v době, kdy čekal na vynesení rozsudku příští měsíc v případu ze státu New York. V něm byl odsouzen ve 12 bodech obžaloby, včetně predátorského sexuálního napadení, znásilnění a sexuálního zneužívání. Ve dvou dalších bodech byl obžaloby zproštěn. Hrozilo mu až doživotní vězení.

  V lednu příštího roku měl Cruciani stanout před federálním soudem. Ten jej obvinil z toho, že během 15 let zneužil několik pacientů ve svých ordinacích v New Yorku, Filadelfii a Hopewellu ve státě New Jersey.

  Šest žen vypovědělo, že k sexuálnímu zneužívání docházelo často za zavřenými dveřmi během návštěv. Například v roce 2013 v lékařském centru na Manhattanu, kde se lékař obnažoval a požadoval sex.

  Utěšuje mě vědomí, že nyní stojí před jiným soudcem,“ řekla Terrie Phoenix, která proti Crucianimu svědčila u soudu.

  Všechna obvinění popřel

  Cruciani zneužívání žen popřel. Jeho právník u soudu zpochybnil důvěryhodnost jeho obvinění. Vyzval také k „okamžitému a objektivnímu vyšetřování“ okolností jeho smrti. Včetně toho, zda vězeňští úředníci splnili soudní příkaz umístit ho do ochranné vazby. Měl být pod zvláštním dohledem právě proto, že údajně existovalo riziko sebevraždy.

  Žádná z těchto podmínek nebyla, pokud je nám známo, nikdy dodržena,“ řekl Sosinsky. „Kdyby tomu tak bylo, nevedli bychom tuto hroznou diskusi.“

  Benny Boscio, prezident odborů nápravných pracovníků, uvedl, že vysoce postavení vězni jsou obvykle při prvním nástupu do věznice umístěni do režimu hlídání pro případ sebevraždy a monitorováni dalším důstojníkem.

  Skutečnost, že tento vězeň nebyl zařazen pod dohled nad sebevrahy, vyvolává vážné otázky. Naši policisté nebyli zodpovědní za tuto tragickou událost, která byla jednoznačně manažerským selháním,“ řekl.

  Crucianiho čin „nebyl v žádném případě projevem lítosti nebo viny“, uvedla Hillary Tullin, která rovněž vypovídala u soudu. Právě ta pomohla případu tím, že v roce 2017 zavolala na linku pro sexuální zneužívání. „Jednoduše nedokázal unést to, že by zbytek života strávil za mřížemi,“ míní žena.

  Jeho sebevraždu označila za smutný den pro všechny jeho oběti. „Nikdy už nebudou mít možnost ho oslovit a přímo mu říct, jak jeho zločiny výrazně ovlivnily jejich životy,“ uvedla.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS