SportLedecká zajela nejrychlejší trénink před sobotním sjezdem

Ledecká zajela nejrychlejší trénink před sobotním sjezdem

Ester Ledecká si na mistrovství světa v Saalbachu vyzkoušela trať v závěrečném tréninku na sjezd a nechala za sebou všechny soupeřky. Druhou Mirjam Puchner z Rakouska porazila o 22 setin sekundy. Třetí dojela Němka Emma Aicher, čtvrtá skončila Italka Federica Brignone.

Ledecká měla v předchozích trénincích horší výsledky, obsadila 18. a 14. místo. V pátek ale zvládla nejrychleji úvodní sektor a v dalších pasážích byla nejhůře čtvrtá. Sama však výhru v tréninku nepřeceňuje. „Je to samozřejmě dobré znamení, že jsem zase něco dokázala zlepšit a vyzkoušela jsem si to. Na druhou stranu je to jen trénink, holky si také zkouší spoustu věcí,“ uvedla podle iDNES.cz.

Ve čtvrtek se česká reprezentantka potýkala se zdravotními problémy. „Vzala jsem si prášky na spaní. Spinkala jsem dobře a teď jsem odpočatější, mám víc sil,“ řekla podle ČTK. Přesto ráno cítila bolest v krku. Na trať se ale dokázala plně soustředit a podala výrazně lepší výkon než o den dříve.

Podle Ledecké je v Saalbachu důležité přizpůsobit se terénním nerovnostem. „Pořád tam jsou nějaké vlny, je důležité být aktivní a jít s těmi vlnami,“ citovala ji ČTK. Přiznala také, že se při jednom ze skoků dostala do problému, protože ve vzduchu ztratila kontrolu nad pozicí těla.

Páteční trénink se nevydařil některým favoritkám. Lara Gut-Behrami, která vyhrála úvodní trénink, dojela až sedmá. Stephanie Venier a Sofia Goggia závod nedokončily. Podle iDNES.cz byla ve středu nejrychlejší Puchner.

Sobotní závod začne v 11:30. Ledecká v minulosti dvakrát vyhrála sjezd Světového poháru, na světovém šampionátu zatím na medaili čeká. Před čtyřmi lety v Cortině skončila ve sjezdu i v super-G na čtvrtém místě.

Reklama

Doporučujeme

Svět v pasti. Írán se kontroly nad Hormuzským průlivem nikdy nevzdá

„Nikdy.“ Tehdy se podle bývalého velitele Islámských revolučních gard (IRGC) Ebrahima Aziziho Teherán vzdá kontroly nad Hormuzským průlivem. Mezitím trvá křehké dočasné příměří. Izraelské obranné síly (IDF) však pokračují v demolici budov na jihu Libanonu.

Vnikl do domu a zastřelil osm dětí. Podle policie šlo o domácí násilí

Střelba v americkém státě Louisiana skončila tragédií, při níž zemřelo osm dětí. Policie případ označuje za domácí násilí a útočníka na útěku zastřelila.

Rumen Radev, bulharský proruský bývalý prezident, směřuje k drtivému volebnímu vítězství

ývalý bulharský prezident Rumen Radev podle odhadů po uzavření volebních místností směřuje k jasnému vítězství v parlamentních volbách. Výsledek může ukončit roky politické nestability a ovlivnit další směřování země.

Rusko a Ukrajina se během noci vzájemně napadly drony, hlásí mrtvé a raněné

Nejméně jednoho mrtvého a jednoho raněného si vyžádal rozsáhlý nálet ukrajinských dronů na ruský přístav Tuapse u Černého moře, oznámil gubernátor Veniamin Kondratěv. O jednom zraněném informovaly ukrajinské úřady po nočním útoku ruských dronů na Kyjevskou oblast. Ukrajinské drony také zaútočily na cíle na anektovaném Krymu, ruské bezpilotní letouny naopak napadly Mykolajiv na jihu Ukrajiny.

Írán obvinil USA z porušení příměří a slíbil odvetu

Velení íránských ozbrojených sil obvinilo Spojené státy z porušení příměří střelbou na jednu z íránských obchodních lodí v Ománském zálivu a slíbilo odvetu, uvedly dnes tiskové agentury. Ceny ropy opět vzrostly.

Americká delegace v pondělí přijede na jednání do Islámábádu, Írán účast odmítá

V pondělí večer bude v pákistánské metropoli Islámábádu americká delegace, aby tam jednala s Íránem o dohodě, napsal dnes na síti Truth Social americký prezident Donald Trump. Zároveň Íránu pohrozil zničením všech elektráren a mostů v zemi, pokud nepřijme dohodu, kterou nabízejí Spojené státy. Agentura Tasním ale později uvedla, že Írán do Islámábádu delegaci nevyšle, dokud bude Washington pokračovat v blokádě lodí plujících do íránských přístavů.

Muchová ve Stuttgartu titul nezískala, ve finále nestačila na Rybakinovou

Karolína Muchová na turnaji ve Stuttgartu na titul nedosáhla. Ve finále narazila na Jeleny Rybakinovou a podlehla jí 5:7 a 1:6. Česká tenistka tak třetí trofej kariéry nepřidala, přesto si v žebříčku polepší.

V Bulharsku se konají osmé parlamentní volby za posledních pět let

V Bulharsku se dnes ráno otevřely hlasovací místnosti a začaly již osmé parlamentní volby za posledních pět let. Podle agentury AFP je hlavním favoritem strana bývalého prezidenta Rumena Radeva, který je považován za prorusky orientovaného a který mimo jiné slibuje sestavení nové vlády a boj proti korupci. Volební místnosti se uzavřou ve 20:00 místního času (19:00 SELČ). První odhady výsledků se čekají hned poté, jasno o vítězi by mohlo být v noci či v pondělí ráno.

Ztracená krajina pod Severním mořem byla plná stromů

Doggerland, dnes zatopená pevnina pod Severním mořem, byl zřejmě mnohem zelenější a živější, než se dosud předpokládalo. Nová analýza staré DNA ukazuje, že tam už před více než 16 tisíci lety rostly duby, jilmy a lísky. Krajina tak mohla nabízet zázemí pro zvířata i první lidské skupiny dlouho předtím, než se lesy běžně rozšířily v Británii a severní Evropě.

Předseda íránského parlamentu: Jednání s USA pokročila, k dohodě je však daleko

V jednáních se Spojenými státy nastal pokrok, uvedl v sobotu v noci předseda íránského parlamentu Mohammad Bágher Ghálíbáf. Od dosažení závěrečné dohody jsou však obě země podle jeho vyjádření daleko. Informovala o tom dnes agentura AFP.

Stavba tanečního sálu v Bílém domě může pokračovat, rozhodl odvolací soud

Americký odvolací soud umožnil pokračování kontroverzní přestavby Bílého domu, kterou prosazuje prezident Donald Trump. Projekt zahrnuje výstavbu nového tanečního sálu i rozsáhlého podzemního komplexu.

Výbuch na jihu Libanonu zabil izraelského vojáka, dalších devět je zraněno

Výbuch v jižním Libanonu si vyžádal život jednoho izraelského vojáka, dalších devět je zraněno, z toho jeden vážně. S odkazem na izraelskou armádu o tom dnes informovala agentura Reuters.

KLDR odpálila několik balistických střel, oznámily sousední země

Severní Korea v noci na dnešek odpálila několik balistických střel, oznámily sousední země. Podle agentury AFP se jedná o nejnovější z řady odpalů, které tento jadernými zbraněmi vyzbrojený stát v poslední době provedl. Střely podle jihokorejské armády mířily východním směrem. Japonské ministerstvo obrany později uvedlo, že střely dopadly do vod u východního pobřeží Severní Koreje.

Hizballáh odmítl obvinění ze zabití francouzského vojáka mise OSN v Libanonu

Na jihu Libanonu byl dnes při přestřelce s neznámými ozbrojenci zabit francouzský voják mírových jednotek OSN (UNIFIL) a další tři byli zraněni. Oznámil to francouzský prezident Emmanuel Macron na síti X a z útoku obvinil militantní hnutí Hizballáh, které ale svoji účast popřelo. Libanonský premiér Naváf Salám úder odsoudil a nařídil okamžité vyšetření incidentu, ke kterému se zatím žádná strana nepřihlásila, píše agentura AFP.

Muž původem z Moskvy zabil na ulici v Kyjevě šest lidí, policie ho zastřelila

Nejméně šest lidí dnes zahynulo a dalších deset bylo zraněno poté, co útočník začal střílet z automatické zbraně na ulici v obytné čtvrti na jihu Kyjeva. Policie jej po neúspěšném pokusu o vyjednávání zastřelila při zásahu v supermarketu, kam se následně uchýlil se čtyřmi rukojmími. Oznámili to ukrajinští představitelé. Podle prokuratury útočil 58letý muž z Moskvy.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama