0.4 C
Czech
Sobota 14. února 2026
Protext ČTKLaskavá dětská srdce roztančila sněmovnu

Laskavá dětská srdce roztančila sněmovnu

Praha 30. května 2023 (PROTEXT) – Prostory historického jednacího sálu Poslanecké sněmovny, kde se rodí zákony a většinou tu vítězí rozum nad srdcem, včera zažily po roce milou změnu: hlavní roli zde hrálo srdce. Dokázal to 9. ročník projektu Srdce s láskou darované. V poslaneckých lavicích totiž po roce opět usedli malí i velcí srdcaři z celé republiky i ze zahraničí – více než dvě stovky dětí se svými pedagogy, kteří sem společně s organizátory a podporovateli tohoto projektu vnesli radost, pohodu, upřímnou lidskost, vzájemnou podporu a porozumění.

A nešlo jen o prezentace a předávání cen, ale také si zazpívali a zatančili. A spolu s nimi i Markéta Pekarová Adamová, předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, která poskytuje tomuto projektu tradičně záštitu, a Marian Jurečka, ministr práce a sociálních věcí, v osobě hlavního partnera. A také Jana Vohralíková, vedoucí Kanceláře prezidenta ČR, která předala zároveň pozdravení od pana prezidenta.

Přítomné děti zastupovaly na šest stovek oceněných, bohužel do sněmovny se všichni nevejdou. Do 9. ročníku Srdce s láskou darovaného se jich prostřednictvím více než stovky projektů zapojily tisíce spolu se svými učiteli a vychovateli. Nejrůznějším způsobem je podpořili také rodiny, přátelé, školy, někde i celé obce a města. Vznikly nádherné příběhy, které přesahují rámec jednoho ročníku, mnoho škol se zúčastnilo poněkolikáté. „Znovu se potvrdilo, že náš projekt, kterým společně rozdáváme radost a naději a bouráme bariéry mezi lidmi, má čím dál tím větší smysl,“ řekla zakladatelka a organizátorka projektu Jana Jenšíková, jednatelka společnosti ANTECOM.

Ve sněmovně si stouplo na pomyslné stupínky vítězů celkem 15 týmů. A všichni dostali zlaté medaile, protože podle organizátorů jsou zlatí všichni. Paní Markéta Pekarová Adamová přivítala srdcaře mj. slovy: „Jako jedna z členek poroty mám vždycky velký problém, koho vybrat, protože všechny přihlášené práce jsou skvělé. Jsou totiž typy soutěží, kdy jsou vítězi úplně všichni, kteří se zapojí – a taková je i ta vaše. Protože je o vzájemné empatii, mezilidské solidaritě a nezištné velkorysosti vůči druhým. Tomu všemu učí…. Věřím, že úplně největší dárek je, že si zachováte srdce otevřené stejně jako v hymně Srdce s láskou darovaného, kterou jsme si zazpívali před chvílí.“

Rovněž ministr Marian Jurečka je porotcem a dekoroval ve sněmovně tři týmy. S dětmi si tuto chvíli opravdu užil. Mimo jiné jim vysvětlil, jak funguje hlasování poslanců – a pak jim dal možnost si to prakticky vyzkoušet. Nechal děti hlasovat o tom, že Srdce s láskou darované je úplně skvělá soutěž a ony jsou úplně báječné. A všichni hlasovali pro. „Vážím si této práce, má smysl a je velmi potřebná. Děkuji všem, kteří za tímto projektem stojí. A jsem rád, že já i Ministerstvo práce a sociálních věcí můžeme tyto smysluplné aktivity podporovat.“

Pozdravy od pana prezidenta Petra Pavla vyřídila srdcařům Jana Vohralíková a za její slova ji děti odměnily ohromným potleskem. Mimo jiné řekla: „Když vás tu vidím a slyším, co všechno děláte, vzpomněla jsem si na dobu, kdy nad Pražským hradem také zářilo velké srdce. Tím, že se snažíte dělat dobro, tak nám všem pomáháte. Na Hrad mi píše spousta lidí o pomoc, jejich příběhy jsou často plné bolesti. A když poslouchám, co se povedlo vám, říkám si, že jste vlastně takoví doktoři. A víte proč? Protože to, co se v naší zemi děje nepěkného, můžete vyléčit jen vy. Tak, že s velkou opravdovostí a láskou budete dál koukat kolem sebe a uvidíte ty bolístky. Přeji vám, aby vám to strašně dlouho vydrželo, abyste na to nikdy nezapomněli a jak budete vyrůstat, tak abyste tuto zemi co nejvíc léčili.“

Akci moderovali Jan Onder a Jiřina Vacková ze Studia Ypsilon, které je patronem Srdce s láskou darovaného a jeho ředitel Jan Schmid je spolu s herci v porotě. Stejně jako například Michal Nesvadba, jehož přítomnost ve sněmovně děti také nesmírně uvítaly.

Přítomní zástupci významných podporovatelů 9. ročníku se shodli na tom, že projekt podporují rádi a přirozeně, protože v jejich firmách jsou také srdcaři. A že díky němu mají naději na svět, který je plný lásky a pochopení a všichni v něm mají své místo. Jsou to: Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP), Mattel, LUXOR, AV MEDIA Systems a RENE. Dále projekt podpořili Centropen, Performia, Agilab, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, varhanice Irena Chřibková, Boutique hotel Radun, Duhová kočka, TEP factor, Muzeum a galerie Orlických hor, Mail Step, Notasheep, Amos vision, čokoládovna Pralinka, perníkárna JaJa a další.

Společnost ANTECOM, hlavní organizátor projektu, vydavatel časopisů TRADE NEWS a AGE, jim všem děkuje. A těší se, co se v jubilejním desátém ročníku podaří společně vymyslet a uskutečnit. Začínáme v říjnu 2023.

Přehled všech vítězů ve všech kategoriích a celou galerii prací najdete www.srdceslaskou.cz .

Více také na našem Facebooku.

Kontakt:

ANTECOM s.r.o.

produkce@antecom.cz

www.srdceslaskou.cz

www.age-management.cz

www.antecom.cz

https://www.facebook.com/srdceslaskou/

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Reklama

Doporučujeme

Při ruském nočním útoku na Oděsu zahynula jedna žena

Ruská armáda v noci na dnešek provedla dronový útok na ukrajinskou Oděsu, při kterém zahynula jedna žena, jejíž rodinný domek vzplanul po zásahu dronem. Na Telegramu to uvedl šéf vojenské správy Oděské oblasti Oleh Kiper.

Witkoff s Kushnerem budou jednat v Ženevě o Íránu i Ukrajině

Vyslanci amerického prezidenta Donalda Trumpa Steve Witkoff a Jared Kushner budou v úterý jednat v Ženevě s íránskými představiteli a následně se ve švýcarském městě zúčastní i trojstranného jednání se zástupci Ukrajiny a Ruska. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odkazem na zdroj obeznámený se záležitostí.

USA a Evropa patří k sobě a mohou společně vybudovat nový řád, řekl Rubio

Spojené státy a Evropa patří k sobě, řekl dnes americký ministr zahraničí Marco Rubio na Mnichovské bezpečnostní konferenci. USA jsou podle něj připraveny reformovat světový řád i samy, raději by to ale udělaly s Evropou, která je jejich ceněným spojencem a nejstarším přítelem. Rubio rovněž řekl, že USA stále neví, zda to Rusové myslí se snahou o ukončení války na Ukrajině vážně.

Ve Venezuele propustili 17 politických vězňů, zákon o amnestii zatím neschválili

Venezuelské úřady dnes propustily dalších 17 politických vězňů, a to v rámci nedávno představeného zákona o amnestii. Očekávalo se, že parlament zákon schválí již ve čtvrtek, ale kvůli sporu provládních a opozičních poslanců se tak nestalo, uvedla agentura AFP. Veškerá propuštění na svobodu jsou proto podmínečná. Opoziční strana Vente Venezuela později podle agentury Reuters potvrdila, že úřady dnes propustily deset mužů a sedm žen.

Bessent tlačí na rychlé schválení amerických pravidel pro kryptoměny

Americká vláda chce už na jaře dotáhnout zákon, který nastaví federální pravidla pro digitální aktiva. Ministr financí Scott Bessent vyzval Kongres, aby návrh posunul co nejrychleji k podpisu prezidenta Donalda Trumpa. Podle něj by jasná regulace přišla vhod právě teď, kdy je kryptotrh rozkolísaný a investoři hledají jistotu.

ANALÝZA: Ruská ekonomika má největší problémy od začátku války

Ruská ekonomika má vážné problémy. Státní pokladna se vyprazdňuje rychleji, než Moskva čekala, což může ztížit financování války na Ukrajině. Ruská veřejnost si začíná stěžovat na vysoké ceny zboží, zejména potravin. Kreml se tak ocitl v nejtěžší ekonomické situaci od začátku invaze v roce 2022. Zatímco se ekonomická smyčka utahuje, ruská armáda na bojišti zpomalila postup.

Ministerstvo vnitřní bezpečnosti USA omezuje chod kvůli výpadku financování

Americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti (DHS) v sobotu 14. února přešlo do režimu částečného omezení chodu poté, co Senát nedokázal schválit jeho financování. Tisíce zaměstnanců mají jít na nucené volno, další zůstávají v práci bez výplaty, dokud se Kongres nedohodne na rozpočtu. Dopady se mají nejrychleji projevit v oblastech, kde je DHS vidět nejvíc, tedy na letištích a při koordinaci krizové pomoci.

Merz chce silnější Evropu a opravu transatlantické důvěry

Amerika už podle německého kancléře Friedricha Merze naráží na limity, když chce řešit světové krize sama. V projevu na Mnichovské bezpečnostní konferenci vyzval k opravě transatlantické důvěry, ale zároveň k tomu, aby Evropa posílila vlastní obranu. Zmínil i první rozhovory s Emmanuelem Macronem o možnosti, že by se Německo opřelo o francouzské jaderné odstrašení.

Jílek má olympijské zlato

Rychlobruslař Metoděj Jílek vyhrál na zimních olympijských hrách závod na 10 000 metrů a přidal pro Česko další cenný kov. Po stříbru z pětky tak během jednoho týdne získal druhou olympijskou medaili.

Adamczyková vybojovala na olympiádě stříbro

Česká výprava má na zimních hrách v Itálii třetí medaili. Eva Adamczyková dojela ve finále snowboardcrossu v Livignu druhá, od zlata ji dělily čtyři setiny sekundy. V programu dne zaujalo i další Klaebovo vítězství v běhu na lyžích a solidní umístění českých reprezentantů.

Logistika se stala novou obětí AI nervozity na trzích

Akcie dopravních a logistických firem ve čtvrtek prudce oslabily poté, co malá společnost Algorhythm Holdings představila nový nástroj pro plánování přeprav s využitím umělé inteligence. Investoři se obávají, že podobné systémy mohou snížit potřebu služeb části trhu a roztočily se další výprodeje napříč sektory.

Svět bojuje o kritické suroviny

Bez lithia, kobaltu nebo mědi dnes ve světě nefunguje moderní ekonomika. Tyto suroviny pohánějí elektromobily, větrné turbíny, solární panely i datová centra. Zároveň ale jejich těžba zatěžuje přírodu, vodu i místní komunity. Státy proto řeší složitou rovnici. Jak zajistit dostatek nerostů a přitom nezhoršit ekologické škody ani geopolitické napětí.

Čína může podle Sybihy mít pro spravedlivý mír na Ukrajině důležitou roli

Čína může podle šéfa ukrajinské diplomacie Andrije Sybihy sehrát důležitou roli při nastolení spravedlivého míru na Ukrajině. Svého čínského kolegu Wang Ia pozval na návštěvu Ukrajiny, píše agentura Reuters.

Zákaz skupiny Palestine Action v Británii je nezákonný, rozhodl soud

Zákaz propalestinské skupiny Palestine Action v Británii je nezákonný. Podle britských médií o tom dnes rozhodl londýnský vrchní soud, jenž vyhověl žalobě organizace, kterou loni britská vláda označila za teroristickou. Ministryně vnitra Shabana Mahmoodová oznámila, že se proti rozhodnutí odvolá. Zákaz zůstane v platnosti, dokud justice o odvolání nerozhodne, stanovil soud.

Sbírka na podporu rodiny Jamese Van Der Beeka vybrala přes 2 miliony dolarů

Jen pár hodin po oznámení smrti Jamese Van Der Beeka vznikla veřejná sbírka na podporu jeho manželky a šesti dětí. Reakce fanoušků i hollywoodských hvězd byla okamžitá. Částka překonala původní cíl během jediného dne.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama