-3.7 C
Czech
Středa 24. prosince 2025
Protext ČTKKrálovský závod ČEZ RunTour v Praze odstartují Jaromír Jágr a Barbora Strýcová

Královský závod ČEZ RunTour v Praze odstartují Jaromír Jágr a Barbora Strýcová

Praha 2. října 2023 (PROTEXT) – Jeden z vrcholů běžecké sezony je tu! Už v sobotu 7. října se uskuteční pražský závod ČEZ RunTour! Více než tři tisícovky běžců si na největším závodě oblíbeného rodinného seriálu užijí krásné tratě v parku Ladronka i bohatý doprovodný program, který svou účastí ozdobí hokejista Jaromír Jágr, tenistka Barbora Strýcová či olympionička Marcela Joglová.

ČEZ RunTour Praha je královským závodem celé sezony. Nejenže se ho účastní nejvíce běžců a koná se na velmi rychlé trati s krásným výhledem na hlavní město, ale také na něm můžete potkat nejvíce ambasadorů a známých osobností.

V loňském roce běžela také například tenistka Barbora Strýcová, která se sice letos na start postavit nemůže, ale závod si užije v nové roli: olympijská medailistka, semifinalistka dvouhry a letošní vítězka čtyřhry Wimbledonu se bude podepisovat fanouškům, předávat ceny vítězům a zapojí se také do charitativních akcí. Běžci i fanoušci si budou moci odnést i podpis Jaromíra Jágra, olympijský vítěz z Nagana odstartuje závod ČEZ RUN 10 KM.

Program odstartuje už dopoledne, kdy se na start postaví děti. Při Lupilu bězích je čekají tratě na 500 a 1000 metrů. V pravé poledne pak zazní startovní výstřel rodinného běhu na 3 km. Následovat bude PUMA RUN 5 KM a ČEZ RUN 10 KM.

Olympionička povede vlastní tým

Na nejdelší trati budou závodit také dvou- a čtyřčlenné štafety, které jsou novinkou této sezony ČEZ RunTour pro všechny běžce, co se chtějí podělit o závodní kilometry i běžeckou radost. Pražský závod ovšem bude výjimečný – zúčastní se ho totiž speciální běžecký tým, jaký Česko ještě nevidělo a jaký spojuje generace, profesionály i hobíky z Česka a Slovenska. Ti všichni utvořili narozeninový tým PUMA 75 v čele s olympioničkou Marcelou Joglovou. Kapitánka týmu Eva Seidlová je dokonce stejně stará jako tahle legendární značka. PUMA tak společně s týmem oslaví na pražském závodu ČEZ RunTour své 75. výročí. Tým doplní pražský umělec Jan Bican a mistr Slovenska v půlmaratonu Martin Rusina.

„Máme moc velkou radost, že se nám k příležitosti 75. výročí PUMY podařilo sestavit neskutečný běžecký tým, který propojuje československé generace. Kapitánka Eva letos oslavila 75. narozeniny a zároveň si stihla zaběhnout svůj 506. maraton. Je inspirací pro nás všechny a zároveň je důkazem toho, že láska k běhu může kvést v každém věku,“ říká Lucie Hložánková, Senior Manager Communication Marketing značky PUMA.

Den plný zážitků nekončí ani v cíli. Tam bude na běžce čekat nádherná medaile s královskou korunou a především nabité zázemí, ve kterém si mohou dopřát sprchu, masáž od ALPY a nadace Leontinka, skvělé jídlo z Lidl menu, odpočinek v relaxační zóně O2 nebo se zapojit do soutěže o špičkové boty PUMA.

Každý krok pomáhá

Účastníci závodů ČEZ RunTour neběhají jen pro sebe, běhají totiž i pro lidi, kteří v životě musejí překonávat náročné překážky. Z každého zaplaceného startovného tak putuje 50 korun nadaci Leontinka, která pomáhá nevidomým mladým lidem.

Díky spolupráci společnosti ČEZ s RunTour také běžci při každém závodě pomáhají dětskému domovu z konkrétního závodního regionu. „Tentokrát se budeme snažit vyběhat 70 tisíc korun na pomoc Dětskému domovu v Mladé Boleslavi, který by tyto prostředky využil na nový nábytek, aby dětem vytvořil útulnější náhradní domov. Předem děkujeme všem, kdo dětem pomohou,“ říká ředitel závodu Marek Pirzkall z pořádající agentury VMLY&R.

Chcete také pomoci? Můžete. A to dokonce i když se závodu nebudete sami účastnit. Stačí absolvovat své běhy, procházky nebo cyklistické výlety s aplikací EPP – Pomáhej pohybem. Za každou aktivitu v ní získáte body, které pak můžete přidělit dětskému domovu. Nadace ČEZ pak za tyto body pošle dětem skutečné finanční prostředky, které zlepší kvalitu jejich života.

Další informace o pražském závodě ČEZ RunTour najdete na webu www.run-tour.cz, kde se můžete registrovat také na poslední závod sezony. Ten se uskuteční na dostihovém závodišti v Pardubicích. S registrací neváhejte, startovní listiny se rychle plní, protože s ČEZ RunTour #JERADOSTBĚŽET.

O ČEZ RunTour:

ČEZ RunTour je největší a nejoblíbenější běžecký seriál osmi závodů pro hobíky, rodiny s dětmi a začátečníky. Na naše městské závody se běžci často a rádi vrací pro jejich přátelskou a pohodovou atmosféru, ale také pro unikátnost jednotlivých tratí. Ty jsou připraveny pro každého – 3, 5 a 10 kilometrů pro dospělé, 500 a 1000 metrů pro děti. Prostřednictvím ČEZ RunTour se navíc v rámci charity pomáhá tam, kde je to potřeba. Je radost běžet!

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Reklama

Doporučujeme

Nový Jižní Wales zpřísnil zbraně i pravidla pro protesty po útoku na Bondi Beach

Nejlidnatější australský stát Nový Jižní Wales po střelbě na Bondi Beach schválil balík nových protiteroristických a zbraňových pravidel. Zákon omezuje držení zbraní, zakazuje veřejné vystavování symbolů vybraných zakázaných organizací a rozšiřuje pravomoci policie při protestech.

Castrol mění většinového vlastníka, BP si nechá 35 procent

BP prodává 65 procent své divize Castrol americké investiční firmě Stonepeak. Za podíl získá 6 miliard dolarů v hotovosti a ponechá si 35 procent. Prodej zapadá do širšího plánu odprodat aktiva a posílit rozvahu, zatímco firma znovu staví strategii víc na ropě a plynu.

Bitcoin v roce 2025 ztratil lesk, zlato přidalo 70 procent

Zlato letos znovu láme rekordy a investoři k němu utíkají ve chvíli, kdy roste nejistota. Bitcoin naopak zaostává a rok končí v minusu. Rozdíl mezi oběma aktivy se naplno otevřel hlavně na podzim.

Záporoží hlásí zraněné po zásahu třemi leteckými bombami

Nejméně dva zraněné si vyžádal ruský útok na Záporoží, oznámil dnes v noci náčelník Záporožské oblasti Ivan Fedorov. Zveřejnil také snímky se škodami, způsobenými třemi leteckými bombami. Moskevský starosta Sergej Sobjanin mezitím informoval o sestřelení tří dronů letících napadnout ruskou metropoli.

Trpišovský prodloužil ve Slavii smlouvu do léta 2029

Slavia na Štědrý den potvrdila pokračování trenéra Jindřicha Trpišovského i jeho nejbližších spolupracovníků. Nový kontrakt platí do léta 2029 a obsahuje i opci na další tři roky. Klub tím dává jasně najevo, že úspěšná éra realizačního týmu má pokračovat.

Dva policisté zemřeli při výbuchu v Moskvě na ulici, kde byl zabit ruský generál

Dva dopravní policisté a další osoba zahynuli v noci na dnešek při explozi v Moskvě na ulici poblíž místa, kde před dvěma dny po výbuchu nálože nastražené v autě zemřel ruský generál. Dnešní výbuch se odehrál v okamžiku, kdy se policisté chystali zadržet člověka, který se choval podezřele. Informoval o tom ruský Vyšetřovací výbor. Z pondělního atentátu Moskva podezírá ukrajinské zpravodajské služby.

Norský biatlonista Sivert Guttorm Bakken zemřel ve 27 letech

Ještě o víkendu závodil ve Světovém poháru a nic nenasvědčovalo tomu, že půjde o jeho poslední start. Norský biatlonista Sivert Guttorm Bakken byl o dva dny později nalezen mrtvý v hotelovém pokoji v Itálii. Příčina úmrtí zatím zůstává nejasná.

Brit čelí obvinění, že 13 let omamoval a znásilňoval bývalou manželku

V Anglii obvinili muže, který měl podle vyšetřování roky omamovat a znásilňovat ženu, s níž byl dříve ženatý. Případ se táhne přes více než dekádu a kromě něj čelí obvinění i další muži. Žena se rozhodla vystoupit pod svým jménem.

Enrique Iglesias a Anna Kournikova přivítali na světě čtvrté dítě

Zpěvák Enrique Iglesias a bývalá tenistka Anna Kournikova mají velký důvod k oslavě. Do jejich už tak početné domácnosti přibylo čtvrté dítě, které se narodilo 17. prosince. Do světa zprávu oznámili o pár dní později.

Gretu Thunberg zadrželi na propalestinské demonstraci v Londýně

Švédská aktivistka Greta Thunberg byla zatčena během demonstrace v centru Londýna, která měla vyjádřit podporu členům skupiny Palestine Action držícím ve vězení hladovku. O události informovala protestní iniciativa Prisoners for Palestine, která akci organizovala.

Zlato je na historickém maximu, stříbro poprvé překročilo 70 dolarů

Zlato v úterý znovu posunulo historické maximum a přiblížilo se hranici 4500 dolarů za unci. Stříbro se přidalo k růstu a poprvé v historii překročilo 70 dolarů. Investoři sázejí na drahé kovy kvůli slabšímu dolaru a napjaté geopolitické situaci.

Húsíjové a jemenská vláda se dohodli na výměně 3000 válečných zajatců

Íránem podporovaní Húsíjové a mezinárodně uznávaná jemenská vláda se dnes dohodly na výměně téměř 3000 válečných zajatců. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na představitele obou stran.

Izraelský prezident Herzog navštíví Austrálii po útoku v Sydney

Izraelský prezident Jicchak Herzog dnes přijal pozvání australského premiéra Anthonyho Albanese a Sionistické australské federace (ZFA) k návštěvě této oceánské země poté, co se na pláži v Sydney odehrál smrtelný útok cílící na židovskou komunitu. Informaci zveřejnil izraelský list Haarec s odvoláním na prezidentovu kancelář, datum návštěvy zatím není známé.

Při bombovém útoku na severozápadě Pákistánu zahynulo pět policistů

Při bombovém útoku na severozápadě Pákistánu zahynulo pět policistů, útočníci zasáhli jejich vozidlo. Incident se odehrál v okrese Karak v provincii Chajbar Pachtunchvá. Neznámí ozbrojenci z místa uprchli, píše agentura Reuters. Děje se tak v době, kdy násilí v pohraničním regionu sílí.

Rusko podle Kyjeva udeřilo na energetiku, vyslalo desítky raket a přes 600 dronů

Rusko v noci na dnešek podniklo rozsáhlý útok proti ukrajinské energetické infrastruktuře, vyslalo desítky raket a přes 600 dronů. Na síti Telegram to napsala ukrajinská premiérka Julija Svyrydenková. Agentura Reuters uvedla, že největší škody na energetice jsou hlášeny ze západních částí Ukrajiny. Noční údery si podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, který už dříve varoval před možným zesílením ruských útoků v době nadcházejících vánočních svátků, vyžádaly nejméně tři mrtvé včetně čtyřletého dítěte.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama