0.5 C
Czech
Středa 11. února 2026
Protext ČTKKonference Unicorn University Open: Blízká budoucnost podnikových systémů

Konference Unicorn University Open: Blízká budoucnost podnikových systémů

Praha 27. května 2024 (PROTEXT) – Konference nazvaná NextGen Enterprises: Budoucnost podnikových systémů je dalším online setkáním pořádaným Unicorn Vysokou školou. Tato akce se bude konat 30. května od 09:30 a je určena nejen manažerům a majitelům firem, ale i široké veřejnosti se zájmem o nové technologie. „Na konferenci se dozvíte, jak AI změnila využívání podnikových systémů, jaké jsou další vývojové trendy a kam se bude tato oblast v nejbližší době ubírat,“ láká na konferenci Jan Čadil, rektor vysoké školy.

Manažeři již v současnosti dobře vědí, že implementace kvalitního podnikového systému je klíčová pro úspěch každé firmy. „Díky jasně definovaným procesům a postupům dochází ke zlepšení kvality produktů a služeb, zvyšuje se efektivita zaměstnanců a snižují se náklady. Podnik také lépe splňuje regulační požadavky a získává konkurenční výhodu, což přispívá k jeho dlouhodobému úspěchu na trhu,“ vysvětluje David Hartman, moderátor Unicorn University Open.

Hlavním cílem chystané konference je představení inovativních řešení v oblasti podnikových informačních systémů. „Díky řečníkům, kteří patří ke špičkám ve svých oborech, účastníci získají přehled o nejnovějších produktech a službách v této oblasti. Konference také nabídne prezentaci aktuálních trendů, využití umělé inteligence a ERP systémů, což jsou softwarové aplikace používané pro správu a automatizaci řady obchodních funkcí a procesů,“ jmenuje Hartman a dodává, že seminář by měl zároveň upozornit na zásadní význam digitálního vzdělávání, které je nezbytné pro neustálý rozvoj dovedností v dynamicky se vyvíjejícím světě technologií.

Pozvaní řečníci:

  • Peter Valuš (Azure Application & Innovation Specialist, Microsoft) – Zodpovídá za Aplikační Modernizaci, GitHub Copilot, DevOps a integrační nástroje Microsoftu pro klíčové klienty v Česku a na Slovensku.
  • David Kimr (CTO, Unicorn) – Jako člen představenstva společnosti Unicorn s více než 25 lety praxe prošel pozicemi od vývojáře po softwarového architekta a projektového manažera až po ředitele vývoje. V současnosti působí jako Chief Technology Officer.
  • Luděk Šafář (Head of Customer Advisory Central Europe, SAS) – Je vedoucím týmu Customer Advisory ve společnosti SAS Institute pro střední Evropu s více než 15 lety zkušeností v IT sektoru. Jeho hlavním úkolem je plnit očekávání klientů, kteří chtějí využívat umělou inteligenci, datovou analytiku a rozhodování založené na datech.
  • Jana Adamová (Managing Director, Unicorn Top Gun Academy) – Od roku 2013 působí v Unicornu, kde začínala jako koordinátorka vzdělávacích aktivit. Nyní se jako manažerka v Unicorn Top Gun Academy zaměřuje na systematické vzdělávání spolupracovníků.
  • Jakub Haláček (Managing Director, Unicorn Publishing) – Přes 10 let se věnuje digitálním nástrojům a trendům ve vzdělávání. Od roku 2021 je ředitelem výroby digitálních vzdělávacích materiálů v Unicornu.

Konference bude probíhat online v češtině a zároveň bude simultánně překládána do angličtiny. Zaregistrovat se na ni zdarma můžete na webových stránkách akce.

Hlavními partnery konference jsou společnosti Unicorn, Microsoft, SAS, SAP, Plus4U, Unicorn Publishing a edice online vzdělávacích materiálů pro děti Red Monster.

Unicorn Vysoká škola je renomovaná soukromá instituce nabízející vysokoškolské vzdělání v oblasti informačních technologií, byznysu a datové analýzy. Soustředí se na systematické vzdělávání odborníků v akreditovaných bakalářských a magisterských programech s cílem maximalizace konkurenční výhody pro jejich budoucí uplatnění. Promyšlený vzdělávací systém řádně shrnuje a předává vyvážený komplex znalostí složený ze standardů dobré odvětvové praxe, aplikované výzkumné činnosti, korporátního přístupu a partnerské spolupráce s oborovými leadery.

 

Zdroj: PP Partners

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

 

Reklama

Doporučujeme

Král Karel je připraven spolupracovat s policií kvůli obviněním kolem Andrewa

Britská monarchie znovu čelí nepříjemným otázkám. Nová vlna dokumentů spojených s Jeffrey Epsteinem vrací do centra pozornosti Andrewa Mountbatten-Windsor. Poprvé se k situaci přímo vyjádřil i král Karel. Naznačil, že palác nebude stát stranou, pokud se policie rozhodne jednat.

Budíček pro Evropu. Musí se stát mocností, vyzývá Macron

Francouzský prezident Emmanuel Macron vyzval Evropu, aby se důrazněji prosadila na globální scéně a začala jednat jako skutečná velmoc. Kontinent podle něj čeká budíček v důsledku rostoucích hrozeb ze strany Číny, Ruska a nově i Spojených států.

Europoslanci schválili snížení emisí o 90 procent do roku 2040 oproti roku 1990

Europoslanci dnes schválili klimatický cíl snížit do roku 2040 emise o 90 procent oproti roku 1990. Až pět procentních bodů čistých emisí může pocházet z vysoce kvalitních mezinárodních uhlíkových kreditů od partnerských zemí. Součástí dohody je i odložení zavedení emisních povolenek ETS2 o jeden rok, tedy na rok 2028.

Evropa zažila nejchladnější leden za posledních 16 let

Leden letošního roku byl v Evropě překvapivě studený. Podle služby Copernicus šlo o nejchladnější leden za posledních šestnáct let, průměrná teplota totiž klesla na minus 2,34 stupně Celsia. Na konci měsíce se nad severní polokoulí zvlnil polární jet stream a poslal mrazivý vzduch hluboko nad Evropu i Severní Ameriku. Některé regiony tak zažily zimní dny, jakých se v posledních letech objevuje čím dál méně.

Trump pohrozil Kanadě, že nepovolí otevřít nový most mezi oběma státy

Prezident Spojených států Donald Trump pohrozil, že nepovolí otevření dokončovaného mostu mezi americkým Detroitem a městem Windsor v Kanadě. Jako důvody na své sociální síti Truth Social zmínil kanadské vlastnictví mostu, odmítání prodeje amerického alkoholu v kanadské provincii Ontario, kanadská cla na americké mléčné produkty a kanadská obchodní jednání s Čínou.

Bangladéš těsně před volbami uzavřel obchodní dohodu s USA

Bangladéš dosáhl obchodní dohody s USA. Jihoasijská země se otevře širší škále amerického zboží. Na oplátku zajistí Bílý dům celní výjimky pro některé její oděvy a tarif na veškerý dovoz sníží z 20 na 19 procent. Bangladéš je hned po Číně druhým největším vývozcem oblečení.

Cílem jaderných rozhovorů podle Íránu bylo zjistit, zda USA věc berou vážně

Cílem nepřímých rozhovorů o íránském jaderném programu bylo zjistit, zda Spojené státy k věci přistupují vážně, uvedl dnes podle agentury Reuters mluvčí íránské diplomacie. Dodal, že krátká schůzka ukázala, že obě strany mají dostatek porozumění k tomu, aby rozhovory navzdory nedůvěře pokračovaly.

Nálety ruských dronů v noci zranily pět lidí, uvedly ukrajinské úřady

Čtyři zraněné, včetně dítěte, si v noci na dnešek vyžádal ruský útok drony na ukrajinskou Záporožskou oblast, v Oděské oblasti ruské údery vedly k výpadkům dodávek elektřiny. Jeden člověk utrpěl zranění při ruském útoku na město Družkivka v Doněcké oblasti, informovaly ukrajinské úřady. S výpadky elektřiny v důsledku ukrajinských útoků se podle médií potýkají také obyvatelé Belgorodské oblasti na západě Ruska.

Drahé paměťové čipy dělí trhy na vítěze a poražené

Ceny paměťových čipů v posledních měsících prudce rostou, což je jasně patrné na akciových trzích. Výrobci pamětí zaznamenávají raketový růst, zatímco společnosti závislé na dodávkách elektroniky čelí tlaku na marže a nejistotě ohledně toho, jak dlouho bude napětí v dodávkách trvat.

USA a Arménie uzavřely dohodu o civilní jaderné spolupráci

J. D. Vance dorazil do Arménie jako první úřadující viceprezident USA v historii země. V Jerevanu jednal s premiérem Nikolou Pashinyanem a oba oznámili posun v jednáních o civilní jaderné energetice. Washington tím posiluje vazby se státem, který dlouho spoléhal na Rusko, a zároveň tlačí na „mírovou dividendu“ po dohodě s Ázerbájdžánem.

Spojené státy zaútočily na další loď v Pacifiku, dva lidé zemřeli

Americká armáda ve východním Pacifiku zaútočila na další loď, která měla na palubě převážet drogy. Dva členové posádky zemřeli, jeden přežil a v rámci záchranné akce po něm pátrá ekvádorská pobřežní stráž. Šlo o třetí takový útok v tomto roce, k tomu předchozímu došlo minulý týden.

Starmer odmítá rezignaci a slibuje, že neustoupí

Keir Starmer po výzvě k odchodu z čela Keir Starmer po výzvě k odchodu z čela vlády prohlásil, že nehodlá ustoupit a nechce zemi uvrhnout do dalšího chaosu. Během jediného dne se v labouristické straně zvedla vlna nervozity a vnitřních manévrů, ale premiér zatím bezprostřední tlak ustál a kabinet ho podpořil.

Britský premiér Keir Starmer čelí tlaku na rezignaci. Vaz mu může zlomit odchod klíčového poradce

Britský premiér Keir Starmer čelí nejvážnější politické krizi od svého nástupu do funkce. Rezignace jeho nejbližšího poradce Morgana McSweeneyho v souvislosti se skandálem kolem Petera Mandelsona a Jeffreyho Epsteina výrazně oslabila jeho pozici.

KOMENTÁŘ: Napětí mezi AI velikány graduje. Důvodem je rýpanec v reklamě za miliony

Přes 125 milionů lidí v přímém přenosu sledovalo vymazlené spoty na letošním Super Bowlu, ostře sledovaném finále americké NFL. Reklamní bloky, které běží před zápasem a během přestávek, vyjdou na miliony dolarů. V noci na pondělí se v nich rozhořel spor mezi OpenAI a Anthropicem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama