Více
  19.9 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022

  KLDR hlásí úspěchy v boji s covidem, lidí s příznaky je však už přes dva miliony

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Severní Korea dnes oznámila, že dosahuje dobrých výsledků v boji proti první potvrzené epidemii nemoci covid-19 v zemi. Počet lidí s příznaky horečky navzdory tomuto prohlášení překročil dva miliony, informovala agentura Reuters s odvoláním na severokorejská státní média.

  Podle státní agentury KCNA přibylo za poslední den 263.370 dalších lidí s příznaky horečky, čímž celkový počet těchto případů dosáhl 2,24 milionu. Na 65 lidí se symptomy zemřelo, z toho dva v posledních 24 hodinách. KCNA neuvedla, kolik lidí bylo pozitivně testováno na koronavirus.

  https://twitter.com/ReutersUS/status/1527494389056028676

  I přes šíření nákazy Pchjongjang uvedl, že pokračují zemědělské práce, továrny fungují a počítá se i se státním pohřbem bývalého generála. „I v situaci maximální prevence mimořádné epidemie je v klíčových průmyslových odvětvích zachována normální výroba a rozsáhlé stavební projekty probíhají bez přerušení,“ uvedla KCNA s tím, že navzdory „protiepidemické válce jsou stabilně hlášeny dobré výsledky“.

  Rostoucí počet případů a nedostatek zdravotnických prostředků a vakcín vedl agenturu OSN pro lidská práva k tomu, aby varovala před možnými „ničivými“ důsledky epidemie pro 25 milionů obyvatel Severní Koreje. Představitelé Světové zdravotnické organizace (WHO) se navíc obávají, že nekontrolované šíření nákazy by mohlo vést ke vzniku nových smrtelnějších variant koronaviru.

  Severokorejské zdravotnictví podle mezinárodních srovnání patří k těm nejhorším na světě. Trpí nedostatkem léčiv, zdravotnického materiálu či přístrojů. KLDR již dříve odmítla vakcíny proti covidu-19 ze zahraničí. Místo toho uvádí, že epidemie viru v zemi nabírá „příznivý obrat“.

  Podle jihokorejských úřadů je však obtížné vyvozovat jakékoliv závěry, neboť není jasné, jak Severní Korea počítá lidi s horečkou a pacienty s covidem-19.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS