Reklama

Kathy Griffin bojuje s rakovinou, lékaři herečce odstranili část plíce

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Americká herečka Kathy Griffin v pondělí oznámila, že má rakovinu plic. Je to jen několik let poté, co si komička oholila hlavu jako výraz solidarity se svou sestrou, která tehdy podstupovala chemoterapii.

„Musím vám něco říct, lidi. Mám rakovinu,“ uvedla Griffin v příspěvku zveřejněném v pondělí na svém účtu na Instagramu.

„Chystám se na operaci, kde mi odstraní polovinu levé plíce,“ pokračovala komička. „Ano, mám rakovinu plic, přestože jsem nikdy nekouřila!“ upozornila Griffin. Podle amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) se u lidí, kteří nikdy nekouřili, vyskytuje 10 až 20 procent všech případů rakoviny plic.

„Doktoři jsou velmi optimističtí, protože jde o první stadium,“ sdělila svým fanouškům držitelka cen Grammy a Emmy. Zároveň upřesnila, že se nemoc nerozšířila mimo její levou plíci.

„Doufejme, že po tomhle už (nebude nutná) žádná chemoterapie,“ napsala herečka na sociálních sítích s tím, že by měla normálně fungovat nejdéle za měsíc.

První stádium je jedním z nejranějších stádií diagnózy rakoviny a znamená, že nádor je relativně malý a nerozšířil se nebo se nerozšířil příliš, připomněla stanice BBC.

„Zákrok proběhl dobře a podle plánu. Nyní se zotavuje a odpočívá,“ řekl v pondělí pro deník USA Today zástupce herečky Alex Spieller.

„Jediné, co chci, je žít“

V roce 2017 se Griffin dostala na přední stránky novin, když sklidila kritiku za pózování s maketou zakrvácené hlavy tehdejšího amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Tehdy přišla o místo moderátorky silvestrovského vysílání CNN. Pro ABC News později uvedla, že ji následný tlak dovedl k závislosti na lécích proti bolesti a sebevražedným myšlenkám. „Před více než rokem jsem chtěla jen umřít. A teď už chci jen žít. Ta ironie mi neunikla,“ komentovala situaci herečka.

Rakovina už šedesátiletou Američanku připravila o dva sourozence. V roce 2014 zemřel starší bratr hvězdy Gary ve věku 63 let na rakovinu jícnu. V září 2017 zákeřné nemoci podlehla hereččina sestra Joyce, bylo jí 65 let.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Shannen Doherty o rakovině

Shannen Doherty o životě s rakovinou: Bucket list nemám, mé jediné...

Zůstává silná. Americká herečka Shannen Doherty tento týden informovala fanoušky o svém pokračujícím boji s rakovinou ve čtvrtém stádiu. Zároveň vysvětlila, proč si myslí, že je tak důležité svůj příběh sdílet.
Britney Spears

Účet Britney Spears na Instagramu náhle zmizel. Zpěvačka později obavy fanoušků...

Zpěvačka Britney Spears, která se na Instagramu pyšnila více než 34 miliony sledujících, aktivně používala svůj účet až do chvíle, kdy v úterý bez jakéhokoli vysvětlení zmizel.
Met Gala 2021: slavnostní róby

Met Gala 2021: Podívejte se na slavnostní róby z módní události...

Červená, stříbrná a zlatá v pondělí vládly galavečeru Metropolitního muzea umění v New Yorku na oslavě toho nejlepšího z americké módy. Benefiční akce Met Gala se vrací poté, co byla loni zrušena kvůli pandemii koronaviru.
Britney Spears

Britney Spears se zasnoubila. Jejím vyvoleným je osobní trenér Sam Asghari

Popová hvězda Britney Spears, která bojuje s roky trvající nucenou správou svých osobních záležitostí i financí, v neděli na sociálních sítích oznámila, že je zasnoubená s dlouholetým přítelem Samem Asgharim.
Britská monarchie by mohla zaniknout během dvou generací

Britská monarchie by mohla zaniknout během dvou generací, spekuluje spisovatelka Hilary...

Britská královská rodina, jejíž historie sahá více než tisíc let do minulosti, by mohla během dvou generací zaniknout, řekla oceňovaná spisovatelka Hilary Mantel v sobotním rozhovoru.
Kylie Jenner

Kylie Jenner potvrdila, že čeká druhé dítě. Na sítích sdílela emotivní...

Americká modelka a podnikatelka Kylie Jenner ve středu potvrdila spekulace o druhém těhotenství prostřednictvím videa, které sdílela na svém Instagramu.
Reklama
Reklama
Reklama