2.3 C
Czech
Středa 25. února 2026
Protext ČTKKaspersky se umisťuje na stupni vítězů v 94 % nezávislých testů

Kaspersky se umisťuje na stupni vítězů v 94 % nezávislých testů

Praha 28. března 2024 (PROTEXT) – V roce 2023 si produkty Kaspersky držely vedoucí pozici z hlediska umístění v nejlepší trojici. Společnost Kaspersky se během tohoto roku zúčastnila 100 nezávislých testů a hodnocení, přičemž její produkty získaly 93 prvních míst a celkově 94 míst v žebříčku TOP3, čímž dosáhla dosud nejlepšího výsledku.

Hodnocení TOP3 odráží úspěšnost dodavatele v nezávislých srovnávacích testech během kalendářního roku. To znamená, že umožňuje dobře posoudit technologickou odbornost firmy a sledovat kvalitu a efektivitu jejích implementovaných technologií a řešení. Tento přístup, založený na agregaci výsledků z mnoha uznávaných testovacích laboratoří, jako jsou AV-Comparatives, AV-TEST, SE Labs a další, poskytuje komplexní hodnocení nad rámec jednotlivých testů, což usnadňuje rozpoznání skutečných schopností dané firmy, průběhu jejího zlepšování a zavádění inovací.

Pokud jde o spotřebitelská řešení, jedním z hlavních úspěchů společnosti Kaspersky je získání ocenění „Produkt roku“ od nezávislého testovacího institutu AV-Comparatives, čímž překonala rekord nejlépe hodnocené firmy v oboru kybernetické bezpečnosti. Kaspersky Standard, základní plán nového portfolia Kaspersky Consumer, obdržel nejvyšší hodnocení Advanced+ ve všech sedmi testech a předvedl nejlepší kombinaci ochrany, výkonu a odolnosti vůči falešným poplachům.

Dalším úspěchem je, že Kaspersky Plus pro Windows prošel hodnocením Endpoint Security: Home 2023 společnosti SE Labs a dosáhl ve všech čtyřech testech v průběhu roku nejvyšší celkové míry přesnosti (Total Accuracy Rating) 100 % (TOP1). Produkt Kaspersky Safe Kids zase získal certifikát rodičovské kontroly Parental Control Certification od AV-Comparatives za zablokování více než 98 % pornografických webových stránek bez závažných nevyřešených chyb a s nulovým počtem falešně pozitivních výsledků na webových stránkách vhodných pro děti.

Řešení společnosti Kaspersky si připsala na konto také sedm výročních ocenění „BEST 2023“ od společnosti AV-TEST. Konkrétně Kaspersky Plus pro Mac byl poprvé oceněn jako nejlepší spotřebitelské zabezpečení „Best MacOS Security 2023 for Consumer Users“, a to díky perfektním výsledkům v testu zabezpečení počítačů Mac v průběhu celého roku 2023. Produkty Kaspersky Standard, Kaspersky Endpoint Security a Kaspersky Small Office Security získaly ocenění „Advanced Threat Protection 2023“ za výjimečnou ochranu před útoky pokročilých perzistentních hrozeb (APT), při nichž dochází k instalaci ransomwaru a ke krádežím dat. Kromě těchto ocenění dostaly tyto produkty ještě cenu „Best Usability 2023“ za nejnižší poměr falešných pozitivních detekcí v průběhu celého testovacího roku.

Kaspersky Standard, Kaspersky Endpoint Security a Kaspersky Small Office Security dosáhly nejvyššího skóre 6 bodů ve všech kategoriích, včetně ochrany, výkonu a použitelnosti, a získaly ocenění „TOP PRODUCT“ na základě výsledků testů antivirového softwaru pro domácí a firemní uživatele systému Windows, které provedla společnost AV-TEST. Proces testování zahrnoval dva scénáře obrany proti reálným a běžným hrozbám v obtížných podmínkách, pět scénářů měření výkonu a posouzení falešně pozitivních detekcí.

Pokud jde o hodnocení firemních řešení, Kaspersky Endpoint Detection and Response Expert (KEDRE) byl oceněn v testu „Endpoint Prevention & Response (EPR)“ za dosažení 100 % celkového skóre aktivní reakce a vysloužil si titul „Strategic Leader“. Řešení bylo oceněno také certifikátem AV-TEST Approved Advanced Endpoint Detection and Response Certification za přesvědčivé pokrytí hrozeb a užitečnou analytiku. Studie zahrnovala sérii simulovaných útoků vedených týmem odborníků, které kopírovaly taktiku kyberzločineckých skupin Hafnium a Lazarus. Kaspersky Endpoint Detection and Response Expert zvládl plné pokrytí hrozeb ve scénáři 1 a detekoval 29 z 30 technik ve scénáři 2. Kromě toho bylo toto řešení oceněno společností SE Labs v testu Enterprise Advanced Security (EDR), kde dosáhlo absolutního hodnocení celkové přesnosti a získalo nejvyšší rating AAA za detekci každého z 16 cílených útoků bez falešných pozitivních hlášení.

Kromě toho získaly produkty Kaspersky Endpoint Security for Business a Kaspersky Small Office rating AAA ve všech čtyřech srovnávacích testech Enterprise Endpoint Protection 2023 společnosti SE Labs. Oba produkty dosáhly také nejvyšší pozice TOP1 ve 3 ze 4 testů celkového hodnocení přesnosti. Dalším úspěchem je hodnocení Anti-Tampering assessment od AV-Comparatives, které potvrdilo, že Kaspersky Endpoint Security vykazuje nejvyšší míru odolnosti proti neoprávněné manipulaci s daty (tampering attack) a dokáže neprodleně zajistit bezpečnost systému a dat uživatele.

 

 

 

 

 

Reklama

Doporučujeme

Zelenskyj vyzval Trumpa k návštěvě Kyjeva

Volodymyr Zelenskyj ve výročním projevu vyzval Donalda Trumpa, aby přijel do Kyjeva, a dal najevo, že Ukrajina „nezradí svůj lid“ v žádných jednáních s Ruskem. Čtvrté výročí plnohodnotné invaze spojil s apelem na spravedlivý mír a s připomínkou, že tlak se má obrátit na Moskvu, ne na Kyjev.

Yungblud přiveze Bludfest do Hradce Králové

Britský rocker Yungblud splní slib a vrátí se do Česka ve velkém stylu. Do Hradce Králové přiveze svůj vlastní festival Bludfest. Akce nabídne silná jména i nové objevy. Letos půjde o jedinou zastávku mimo Británii.

Bitcoin spadl pod hranici 63 000 dolarů. Analytici pokles připisují makroekonomickému šoku

Bitcoin se během dneška krátce propadl pod hranici 63 000 dolarů a prohloubil tak několikadenní sérii ztrát. Podle analytiků ale nejde o rozpad trhu ani konec čtyřletého cyklu, nýbrž o kombinaci makroekonomických tlaků a vysoké finanční páky.

Sněhová bouře ochromila severovýchod USA, zrušeny byly tisíce letů

Mohutná zimní bouře s rekordním úhrnem sněhových srážek v pondělí zasáhla severovýchod Spojených států, přičemž způsobila rozsáhlé výpadky elektřiny. Zrušeno bylo také několik tisíc letů. Nejvíce byl zasažen Rhode Island, kde šlo podle místních médií o nejsilnější sněhovou bouři v historii.

Írán se blíží dohodě s Čínou o nákupu protilodních nadzvukových střel

Írán se blíží dohodě s Čínou o nákupu protilodních střel s plochou dráhou letu, napsala dnes agentura Reuters s odvoláním na šest svých zdrojů. Dohoda o čínských střelách CM-302 je téměř dokončena, ale zatím nebylo dohodnuto datum dodání, řekly také tyto zdroje. Podle Reuters ale není jisté, zda Čína s ohledem na zvýšené napětí v regionu nakonec od dohody neustoupí. Na dodávky zbraní do Íránu platí zbrojní embargo OSN, připomněla též agentura Reuters.

V rozvíjejících se zemích sílí zájem o stablecoiny, vede Nigérie

Největší africké ekonomiky Nigérie a Jihoafrická republika v posledních měsících nejrychleji zvyšují poptávku po stablecoinech a zároveň patří k největším optimistům, pokud jde o jejich budoucí využití. Roste i chuť používat stablecoiny běžněji při placení a přijímání výplat, jenže naráží to na slabší akceptaci v obchodech a onlinu.

Ruská operace na Ukrajině zatím nedosáhla cílů a bude pokračovat, řekl Peskov

Ruská vojenská operace na Ukrajině zatím nedosáhla svých cílů a bude pokračovat. To, zda bude dosaženo míru, závisí na Kyjevu. Podle ruské státní agentury TASS to dnes řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Hovořil v den čtvrtého výročí zahájení rozsáhlé ruské invaze na Ukrajinu.

Tři scénáře pro Antarktidu: Vědci vybrali ten nejpravděpodobnější

Antarktida nese největší tíhu dopadů klimatických změn. Ledový kontinent se otepluje dvakrát rychleji než zbytek světa. Ohrožuje to tamní ekosystémy a zrychlující tání ledu zvedá mořské hladiny, což zase představuje riziko pro ostrovní státy a pobřežní města v mnoha částech světa. Nová studie popsala tři budoucí scénáře pro Antarktidu.

Dva přístavy Panamského průplavu převzala tamní vláda, provoz není ohrožen

Panamské úřady v pondělí převzaly kontrolu nad dvěma přístavy Panamského průplavu. Učinily tak na základě lednového rozhodnutí nejvyššího soudu, který zrušil koncese na provoz přístavů firmě Panama Ports Company (PPC), což je dceřiná společnost hongkongské CK Hutchison Holdings. Ta podle agentury AP uvedla, že ukončila provoz přístavů poté, co dorazili vládní úředníci a pohrozili jí trestním stíháním, pokud prostory neopustí.

Putin nedosáhl svého cíle, Ukrajina se ubránila, řekl na výročí invaze Zelenskyj

Ruský prezident Vladimir Putin za čtyři roky války nedosáhl svých cílů, Ukrajina ubránila svou nezávislost. Na úvod dnešního čtvrtého výročí vpádu ruských vojsk do své země to řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, píší tiskové agentury. Kyjev udělá vše pro zajištění trvalého míru, dodal ukrajinský vůdce v projevu přenášeném televizí.

Jak Mexiko ulovilo proslulého drogového bosse

Mexické bezpečnostní síly zabily Nemesia Rubéna Oseguera Cervantese (známého jako El Mencho), mexického drogového barona a nejvyššího představitele kartelu Jalisco New Generation se sídlem v Jaliscu. Jak operace probíhala?

Dovolenkový ráj se změnil v peklo. Násilí v Puerto Vallarta může odradit turisty

Vzpomínky na západ slunce v Puerto Vallarta nikdy nezestárnou. A to je důvod, proč se do města vrací tolik turistů, zejména těch z USA. Působí jako dovolenkový ráj a někteří se rozhodnou sem i přestěhovat. Řada Američanů tu má rodinu. Události z posledních dní však mohou mnoho z nich od cesty nebo života zde odradit.

Yosemitský Firefall znovu rozzáří El Capitan

Každý únor se v Yosemitském národním parku odehraje krátké, ale ohromující představení. Vodopád Horsetail Fall se na několik minut promění v proud zářivé oranžové barvy. Vypadá jako láva stékající ze žulové stěny El Capitan. Ve skutečnosti jde o hru světla, vody a přesného úhlu zapadajícího slunce.

Pokojové rostliny vzduch doma nespasí

Vzduch doma často není tak čistý, jak si myslíme. V zimě zavřeme okna, zapálíme svíčky, vaříme na plynu a trávíme uvnitř většinu dne. Odborníci varují, že právě interiér může být plný škodlivin. Rostliny sice pomáhají, ale samy o sobě problém nevyřeší.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama