1.6 C
Czech
Pondělí 15. prosince 2025
Protext ČTKKalifornie – stát zlata, vizionářů a kreativity

Kalifornie – stát zlata, vizionářů a kreativity

Praha 5. března 2024 (PROTEXT) – Sedmitisícový náklad TRADE NEWS už je u svých pravidelných čtenářů

Západ Spojených států amerických je jako region třetí největší ekonomikou na světě s HDP přibližně ve výši Japonska. Kalifornie, pokud by byla samostatným státem, by mohla zaujmout místo páté největší ekonomiky světa. S více než 39 miliony obyvatel je nejlidnatějším státem USA a současně jejich největší ekonomikou. Český export do Kalifornie přitom za poslední tři roky vzrostl o třetinu, a tak se tento stát stal stejně významným dovozcem našeho zboží jako například Brazílie nebo Kanada. Proto se první letošní TRADE NEWS zaměřilo právě na něj.

Kalifornské vydání uvádí velvyslanec USA v České republice Bijan Sabet. V exkluzivním rozhovoru pod titulkem Čeští podnikatelé objevují Kalifornii / Czech entrepreneurs are exploring California | iTradeNews.cz zdůrazňuje mimo jiné sílu a různorodost kalifornské ekonomiky, která má českým podnikům hodně co nabídnout. A říká, že obchodní oddělení velvyslanectví USA je připraveno je na cestě k hledání amerických partnerů podpořit.

Generální konzul ČR v Los Angeles Jaroslav Olša dodává, že Kdo dřív přijde, získá výhodu. Na konci letošních Olympijských her v Paříži totiž převezme olympijskou vlajku primátorka Los Angeles, neboť další letní olympiáda se bude konat právě v Kalifornii. Na rostoucí příležitosti a zapojení českých firem se konzulát připravuje už nyní, například vybudoval nový multifunkční prezentační prostor a také stojí u zrodu Česko-kalifornské obchodní komory, která by měla zahájit činnost letos na jaře. Česko-kalifornská obchodní komora bude pomáhat českým podnikatelům na západním pobřeží USA | iTradeNews.cz 

O své zkušenosti z podnikání (nejen) v Kalifornii se podělí představitelé úspěšných českých společností napříč obory: zakladatel a spolumajitel Czech Games Edition Petr Murmak v článku V Česku máme světové šampiony na deskové hry! Po úspěších v Německu okouzlili (nejen) Ameriku | iTradeNews.cz , spoluzakladatel společnosti STRV a lídr projektu MindZero David Semerád, zakladatel společnosti Filuta AI Filip Dvořák nebo národní filmová komisařka Pavlína Žipková pod titulkem České stopy v amerických filmech aneb Proč má Hollywood rád Česko | iTradeNews.cz .

V pravidelné rubrice Profiliga představí svou úspěšnou podnikatelskou vizi také výhradní majitel holdingu BR Group Rudolf Bochenek. Mimo jiné se zmiňuje o zkušenosti se strategií ESG, kterou se rozhodl řešit ve spolupráci s Komerční bankou. A pozitivní pohled na podnikání, které stojí na respektu k zaměstnancům, prezentuje ředitelka české velkoobchodní společnosti EURO NÁŘADÍ Martina Pěčková.

V čísle najdete bohaté infografiky včetně množství ekonomických informací, srovnání, příležitostí a trendů.

TRADE NEWS vydává od roku 2012 agentura ANTECOM jako magazín Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Je distribuován bezúplatně přímo k manažerům firem s rozhodující pravomocí. Zdaleka se nejedná pouze o členy AMSP ČR, ale také o další společnosti a instituce. První letošní číslo vyšlo na 76 stranách auditovaným nákladem 7000 výtisků.

Online si ho přečtete zde: www.itradenews.cz. U nás se za stahování neplatí.

TRADE NEWS je i na LinkedInu.

 

Kontakt:

ANTECOM s.r.o.

TRADE NEWS

Redakční servis: +420 602 313 176

produkce@antecom.cz

www.itradenews.cz

www.tradenews.cz

 

 

 

Reklama

Doporučujeme

Žena z Belgie před dvěma lety zmizela beze stopy v Tasmánii. Nyní se našel její telefon

Policie v australské Tasmánii v neděli oznámila, že nalezla mobilní telefon Belgičanky Celine Cremer, která zmizela před více než dvěma lety v odlehlé divočině na jihu ostrova. Policisté se tak připojí k soukromému pátrání po zmizelé. Telefon se našel v oblasti, která už byla v minulosti opakovaně prohledávána.

Hamás potvrdil, že Izrael zabil klíčového velitele hnutí Ráida Saada

Vysoký představitel teroristického hnutí Hamás a jeho hlavní vyjednavač Chalíl Hajja dnes potvrdil, že při sobotním izraelském útoku zahynul vojenský velitel ozbrojeného křídla hnutí Ráid Saad. Podle Hajji se jedná o porušení příměří ze strany Izraele a incident ohrožuje životaschopnost celé dohody o příměří, píše agentura Reuters. Saad je podle agentury nejvýše postaveným představitelem Hamásu, kterého Izrael od počátku příměří 10. října zabil.

Zelenskyj přistál v Berlíně, čeká ho jednání s Witkoffem a Kushnerem

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přistál v Berlíně, informovala podle agentury Reuters jeho kancelář. Ukrajinskou hlavu státu dnes čeká jednání se zmocněncem amerického prezidenta Donalda Trumpa Stevem Witkoffem a Trumpovým zetěm Jaredem Kushnerem. Diskutovat podle agentur zřejmě budou o americkém návrhu na ukončení války na Ukrajině, k jehož původní podobě měl Kyjev a jeho evropští spojenci výhrady. Na programu má Zelenskyj podle svých slov také setkání s německým kancléřem Friedrichem Merzem a evropskými partnery.

Let United Airlines se po ztrátě výkonu motoru vrátil na letiště u Washingtonu

Let United Airlines mířící do Tokia se krátce po startu otočil a vrátil se na letiště Dulles u Washingtonu. Posádka řešila ztrátu výkonu motoru a letadlo bezpečně přistálo. Na palubě bylo 275 cestujících a 15 členů posádky, nikdo nebyl zraněn.

Střelba na pláži v Sydney má podle policie nejméně devět obětí, zemřel i útočník

Při dnešní střelbě na pláži Bondi Beach v Sydney zahynulo devět lidí a policisté zastřelili jednoho ze dvou útočníků, uvedla policie podle stanice ABC. Druhý z útočníků je podle policie zraněn a v kritickém stavu.

Německá policie zadržela pět mužů podezřelých z plánování útoku na vánoční trhy

Německé bezpečnostní složky zadržely pět mužů, kteří podle vyšetřovatelů plánovali útok na vánoční trh v Bavorsku. Německo před svátky dbá zvýšené ostražitosti, neboť podobná místa jsou nejen symbolem adventu, ale i citlivým bezpečnostním cílem.

Venezuelský režim zadržel šéfa nezávislého zpravodajského webu

Venezuelské úřady v sobotu zadržely šéfa nezávislého zpravodajského webu Punto de Corte, politologa Nicmera Evanse. Informovaly o tom jeho blízcí a venezuelské nevládní organizace. Podle údaje organizace Foro Penal režim autoritářského prezidenta Nicoláse Madura v současnosti zadržuje nejméně 889 politických vězňů, napsala dnes agentura AFP.

Bledá se po dvou letech vrátila do UFC. Prohrála po 125 sekundách

Tereza Bledá se po více než dvou letech vrátila do klece UFC, jenže comeback skončil rychle. V Las Vegas prohrála s Kanaďankou Jamey Lyn Horth v prvním kole a rozhodčí zápas ukončil po 125 sekundách.

Nejméně dva mrtví po střelbě na americké univerzitě, střelec je stále na útěku

Nejméně dva studenti zemřeli po sobotní střelbě na Brownově univerzitě ve státě Rhode Island na severovýchodě Spojených států. Dalších devět lidí utrpělo zranění, většina je ve stabilizovaném stavu, informovaly pode médií úřady. Po střelci, který je stále na útěku, pátrají na čtyři stovky policistů. Zároveň policie zveřejnila video, na němž podle ní podezřelý odchází z místa činu, a požádala veřejnost o pomoc s jeho identifikací. Policisté doplnili, že střelec mohl být podle svědků maskovaný. Někteří studenti médiím popsali, jak se v budově školy skrývali i několik hodin.

Čína si připomněla masakr v Nankingu

V sobotu si Čína připomněla výročí masakru v Nankingu z roku 1937. Prezident Si Ťin-pching se pamětní ceremonie nezúčastnil, a to i přesto, že vztahy s Japonskem jsou opět napjaté kvůli sporu o Tchaj-wan.

Strategy zůstává v Nasdaq 100 i přes otázky kolem bitcoinového modelu

Společnost Strategy, dříve známá jako MicroStrategy, zůstává i po letošní revizi v indexu Nasdaq 100. Na trhu to znovu otevírá debatu, jestli její podnikání ještě připomíná klasickou firmu, nebo spíš investiční fond postavený na bitcoinu.

FDA zvažuje umístit na covidové vakcíny varování, že po očkování můžete zemřít

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) podle dvou zdrojů zvažuje, že na vakcíny proti covivu umístí „černý rámeček“ – nejzávažnější typ varování, který se běžně používá u léčiv s rizikem smrti či vážných reakcí.

Medvěd v Japonsku zabil turistu, GPS hodinky zachytily poslední pohyb

GPS hodinky turisty, který zemřel po útoku hnědého medvěda v Japonsku, zachytily jeho poslední pohyb. Záznam ukazuje, že prudce odbočil ze stezky a skončil v hustém porostu. Data naznačují i to, že se zvíře k tělu vrátilo další den.

Německo si předvolalo ruského velvyslance, důvodem jsou ruské hybridní útoky

Německo zaznamenalo prudký nárůst počtu ruských hybridních útoků, které se snaží destabilizovat zemi. Dnes to podle agentury Reuters oznámil mluvčí německé diplomacie Martin Giese a dodal, že Berlín si kvůli tomu předvolal ruského velvyslance Sergeje Nečajeva. Mluvčí poznamenal, že ruské aktivity zahrnují dezinformace, špionáž, kybernetické útoky i pokusy o sabotáže. Ruské velvyslanectví v Berlíně dnes podle agentury AFP německá obvinění označilo za nepodložená a absurdní.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama