Více
  11.6 C
  Czech
  Pátek, 27 května, 2022

  Jordánští vojáci zabili na hranici se Sýrií 27 pašeráků drog

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Jordánští vojáci zabili na hranici se Sýrií 27 lidí, kteří se podle armádního prohlášení pokusili přejít hranici do Jordánska s velkým množstvím drog. Podle armádního mluvčího, se několika pašerákům podařilo uprchnout zpět do Sýrie. Střet s pašeráky je hlášen také z egyptsko-izraelské hranice, kde izraelští vojáci omylem postřelili dva izraelské pohraničníky.

  Jordánská armáda v poslední době pašeráky důsledněji pronásleduje. Dnes informovala, že se jí podařilo zmařit několik pokusů o přechod hranice a při několika operacích zadržet množství omamných látek. Několik lidí při tom bylo v minulosti zraněno, uvedla agentura AP. Začátkem roku byl při přestřelce s překupníky zabit jeden jordánský voják.

  V Jordánsku žije na 650.000 syrských uprchlíků, kteří tam uprchli před syrskou občanskou válkou. Jordánci se Syřany jednali o bezpečnosti na hranici loni v září a o měsíc později poprvé po deseti letech spolu jednali jordánský král Abdalláh II. a syrský prezident Bašár Asad. Obě země tehdy otevřely hlavní hraniční přechod.

  Incident týkající se pašeráctví se stal v noci i na hranici Egypta s Izraelem. Izraelští vojáci tam postřelili dva izraelské pohraničníky, které považovali omylem za izraelské spojky egyptských pašeráků. Zranění pohraničníků jsou lehká.

  Podle izraelských médií byla noc na dnešek na egyptsko-izraelské hranici velmi živá, vojáci zaznamenali devět pokusů o předání drogy. Egypťané je většinou přivážejí k hranici a předávají izraelským komplicům. Obě strany používají auta a v noci se z jednoho egyptského začalo střílet.

  Vojáci na střelbu reagovali palbou a zasáhli také auto, o němž se domnívali, že patří izraelským příjemcům drog. Byli v něm ale pohraničníci.

  Podle izraelských médií Egypťané pašují především marihuanu z pěstíren na Sinajském poloostrově, někdy rovněž heroin.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS