MagazínJeremy Renner po nehodě podstoupil operaci. Hercův stav je nadále vážný

Jeremy Renner po nehodě podstoupil operaci. Hercův stav je nadále vážný

Americký herec Jeremy Renner, který na Nový rok utrpěl vážné zranění při odklízení sněhu, se v pondělí podrobil operaci v nevadské nemocnici. Hercův zdravotní stav je podle prohlášení jeho mluvčí nadále kritický, ale stabilní. Informovaly o tom agentura Reuters a magazín People.

Renner v pondělí ležel po operaci na jednotce intenzivní péče. O den dříve hvězda filmů Avengers při odklízení sněhu z cesty u svého domu v Renu s pomocí sněžného pluhu „utrpěla tupé poranění hrudníku a ortopedická zranění“, uvedla dle Reuters v prohlášení jeho mluvčí Samantha Mast. Podle místních úřadů byl Renner do nemocnice transportován letecky, napsal magazín People.

„Jeremyho rodina by ráda vyjádřila vděčnost neuvěřitelným lékařům a zdravotním sestrám, kteří se o něj starají,“ sdělila Mast. Rodina dle prohlášení poděkovala také hasičům a záchranářům, šerifovi okresu Washoe, starostce města Reno Hillary Schieve a dvěma rodinám.

„Také jsou překvapeni přívalem lásky a podpory od jeho fanoušků, který nesmírně oceňují,“ uzavřela Rennerova mluvčí.

Renner se pravděpodobně nejvíce proslavil díky postavě Clinta Bartona (Hawkeye) v sérii filmů Avengers z dílny Marvelu. Objevil se také ve dvou filmech Mission: Impossible, mysteriózním sci-fi Příchozí (Arrival) nebo kriminálním dramatu Špinavý trik (American Hustle). Zahrál si rovněž v romantickém dramatu Imigrant.

Jednapadesátiletý herec a hudebník byl nominován na Oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve válečném snímku Smrt čeká všude (The Hurt Locker) z roku 2008. Druhou nominaci si pak připsal za vedlejší roli v kriminálním dramatu Město (The Town), které mělo premiéru v roce 2010.

Podle deníku Reno Gazette Journal Renner již několik let vlastní dům v okrese Washoe v Nevadě. V této oblasti na silvestra hustě sněžilo, přičemž národní meteorologická služba pro ni o víkendu vydala varování před zimní bouří.

Renner o přívalech sněhu dříve sám informoval na sociálních sítích

V prosinci Renner na sociálních sítích sdílel aktuální informace, když v oblasti napadlo velké množství sněhu. „Sněžení u jezera Tahoe není žádná legrace,“ napsal tehdy na Twitteru, přičemž na fotografii bylo vozidlo zasypané sněhem.

Úřad šerifa okresu Washoe ve svém prohlášení uvedl, že „reagoval na úraz v oblasti Mt. Rose Highway v Renu v Nevadě“ v neděli ráno, přičemž Renner byl jediným účastníkem incidentu, který se vyšetřuje.

Doporučujeme

Po 26 letech identifikovali muže nalezeného ve spacáku v národním parku

Američtí vyšetřovatelé po více než čtvrtstoletí zjistili totožnost muže, jehož ostatky byly nalezeny v odlehlé části národního parku Olympic ve státě Washington. Pomohly moderní forenzní testy a genetická genealogie, díky nimž se podařilo najít příbuzné zemřelého.

Helen Mirren se vyjádřila k Izraeli i budoucnosti MobLandu

Helen Mirren na filmovém festivalu v Taormině promluvila o svém vztahu k Izraeli i o současném dění na Blízkém východě. Herečka, která má s Izraelem dlouhodobé osobní vazby, zároveň zdůraznila, že neschvaluje postup země vůči Palestincům. Vedle toho se vyjádřila také k seriálu MobLand a k možnému návratu Toma Hardyho.

ECB poprvé od roku 2023 zvýšila úrokové sazby

Evropská centrální banka zvýšila úrokové sazby poprvé od roku 2023. Reaguje tak na dražší energie a nové inflační tlaky, které v eurozóně vyvolala válka na Blízkém východě. Zároveň zhoršila výhled hospodářského růstu.

Papež Lev na návštěvě Kanárských ostrovů připomene tragické příběhy migrantů

Papež Lev zahájil ve čtvrtek návštěvu Kanárských ostrovů, během níž chce upozornit na osudy tisíců migrantů, kteří se pokoušejí dostat do Evropy přes Atlantský oceán. Informuje o tom BBC, Euronews a další servery.

Při havárii vojenského vrtulníku zahynulo v pákistánském Kašmíru nejméně 22 lidí

Při středeční havárii vojenského vrtulníku v Pákistánem spravované části Kašmíru zemřelo nejméně 22 lidí, napsala dnes s odvoláním na bezpečnostní zdroje agentura Reuters. Armáda ve středu uvedla, že kvůli technické závadě se v Kašmíru zřítil vrtulník Mi-17 a že všechen vojenský personál na palubě zahynul, o počtu obětí se ale nezmínila.

Ceny plynu i pohonných hmot i přes úpravy ETS 2 vzrostou, tvrdí analytici

Ceny plynu, uhlí a pohonných hmot i přes úpravu systému emisních povolenek ETS 2 vzrostou. Průměrná domácnost si po jejich zavedení připlatí několik tisíc korun ročně. Tuzemskému průmyslu pak hrozí další ztráta konkurenceschopnosti. Vyplývá to z komentářů analytiků pro ČTK. Úprava systému, kterou v noci na dnešek schválili zástupci členských států EU a Evropského parlamentu, podle nich zabrání extrémním cenovým výkyvům, nikoli však celkovému růstu cen.

Inflace v USA dál roste. Trump si však čísla pochvaluje

Inflace v USA minulý měsíc meziročně vzrostla na 4,2 procenta. Ještě v dubnu přitom dosahovala 3,8 procenta. Růst spotřebitelských cen se tak dostal na nejvyšší hodnotu za poslední tři roky. Hlavním důvodem je válka s Íránem, která vedla ke zdražení ropy a zemního plynu.

Tchaj-wan v rámci cvičení odpálil rakety směrem k Číně

Tchajwanská armáda ve středu odpálila směrem k Číně rakety ze systému HIMARS. Cvičení mělo simulovat odražení čínského útoku a mobilitu při protiútocích. Střely bezpečně dopadly do vod Tchajwanského průlivu. Použity byly rakety s kratším doletem. Manévrů se zúčastnily i houfnice.

USA oznámily ukončení úderů na Írán, ten uvedl, že zaútočil na Bahrajn a Kuvajt

Americká armáda dnes nad ránem SELČ oznámila, že dokončila další kolo úderů proti Íránu. Cílily na protivzdušnou obranu, průzkumná zařízení či komunikační techniku íránské armády po celé zemi, uvedlo oblastní velitelství CENTCOM na síti X. Írán hlásil exploze na řadě míst podobných jako při předchozím útoku o den dříve. Íránské síly pohrozily USA odvetou a uvedly, že zaútočily na americké základny v Bahrajnu a Kuvajtu, píší agentury.

USA znovu udeřily na Írán, Teherán oznámil úplné uzavření Hormuzského průlivu

Spojené státy v noci na dnešek zahájily nové vzdušné údery na cíle v Íránu, oznámilo oblastní velitelství amerických sil (CENTCOM). Írán informoval o explozích v několika oblastech, uvedla agentura Reuters. Íránská armáda krátce po začátku útoků sdělila, že zcela uzavřela Hormuzský průliv a zasáhla dvě lodě, které se snažily úžinou proplout. USA krátce nato uvedly, že průliv zůstává otevřený. Americký prezident Donald Trump stanici Fox News řekl, že mluvil s íránskými činiteli a že údery brzy skončí. Teherán odmítl, že by Trump s íránskými činiteli hovořil.

Hegseth varoval Kubu před nákupem zbraní, které by mohly zasáhnout USA

Americký ministr obrany Pete Hegseth dnes varoval Kubu před nákupem zbraní, které by mohly zasáhnout USA nebo americkou námořní základnu v zátoce Guantánamo, píše Reuters. Podle šéfa Pentagonu by nákup takových zbraní znamenal pro Havanu konfrontaci se Spojenými státy, ze které by nevyšla úspěšně.

Izraelské údery zabily na jihu Libanonu 12 lidí

Při dnešních izraelských úderech v oblasti jiholibanonského města Súr zahynulo 12 lidí, píše agentura AFP s odvoláním na zdravotnický zdroj. Izraelská armáda dnes oznámila, že na jihu Libanonu zadržela dva lidi, které odvezla do Izraele k výslechu. Úřad vysokého komisaře OSN pro lidská práva (OHCHR) vyšle příští týden do Libanonu tým, který prošetří možná porušování mezinárodního humanitárního práva. Dnes to podle agentury Reuters uvedl šéf úřadu Volker Türk.

Hadi Alodid, útočník z Belfastu, stojí před soudem. Jeho oběť přišla o oko

Třicetiletý Hadi Alodid obviněný z pokusu o vraždu stanul ve středu před soudem v Belfastu. Podle obžaloby měl při útoku nožem vážně zranit jiného muže, který následkem napadení přišel o levé oko.

OpenAI míří na burzu a čeká ji tlak Wall Street

OpenAI udělala další krok ke vstupu na americkou burzu. Firma stojící za ChatGPT podala důvěrný registrační dokument a může se zařadit mezi nejhodnotnější burzovní debuty v historii. Pro velké společnosti kolem umělé inteligence tím ale začíná nová etapa, ve které už nebude stačit jen silný příběh o budoucnosti.

Evropu chrání před hlubší energetickou krizí slunce. Šetří miliardy

Válka na Blízkém východě dál otřásá energetickými trhy a drží ceny ropy i zemního plynu vysoko. Evropa však díky rychlému rozvoji solární energetiky zvládá dopady krize výrazně lépe, než by tomu bylo ještě před několika lety.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama