menu

23 C
Czech
Úterý 23. července 2024

Ruská prokuratura chce 18 let vězení pro amerického novináře Gershkoviche

uská prokuratura navrhla soudu, aby amerického novináře Evana Gershkoviche odsoudil na 18 let vězení. Oznámily to dnes tiskové agentury. Zpravodaj amerického listu The Wall Street Journal strávil už více než rok za mřížemi ruské vazební věznice kvůli obvinění ze špionáže, které odmítá on i jeho zaměstnavatel a rovněž americká vláda, napsala agentura AP. Média dříve uváděla, že žurnalistovi hrozí až 20 let vězení. Soud vynese rozsudek ještě dnes odpoledne, napsala agentura AFP s odvoláním na mluvčí soudu.

Lipavský: Na Ukrajinu bude v červenci a v srpnu dodáno 100.000 kusů munice

Díky české muniční iniciativě bude během července a srpna dodáno na Ukrajinu 100.000 kusů munice. V Bruselu to dnes oznámil český ministr zahraničí Jan Lipavský. Podle něj se do iniciativy dosud zapojilo 18 zemí, 15 z nich již splnilo své sliby a přispělo. Znamená to, že financí je dostatek na to, aby do konce roku mohlo být na Ukrajinu dodáno 500.000 kusů munice.

Je čas začít spolupracovat

Sledujte nás na sítích

Praha 8. července 2024 (PROTEXT) – V Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR se uskutečnila 20.6.2024 konference s názvem „Je čas začít spolupracovat“ pod záštitou ministra zdravotnictví prof. MUDr. Vlastimila Válka CSc. Konferenci zahájila poslankyně Parlamentu ČR paní Mgr. Margit Balaštíková společně se senátorem panem Mgr. Herbertem Paverou.

Reklama

Prof. MUDr. Ing. Petr Fiala Ph.D., předseda Pracovní skupiny pro TCIM (tradiční integrativní a komplementární medicíny), která pracuje již déle než rok v rámci Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví při ministerstvu zdravotnictví, tuto skupinu představil a přivítal přítomné. Byly představeny výsledky práce úspěšných oborů tradiční, komplementární, integrativní medicíny (TCIM) – akupunktury, homeopatie a biotroniky.

Byli přizváni hosté z Velké Británie, Německa a Itálie. Seznámili zúčastněné s náplní a realizací metod TCIM ve svých zemích.

Zazněly relevantní informace podložené důkazy, které mohou napomoci k vytvoření moderního pojetí koncepce zdravotnictví, do kterého mimo jiné metody TCIM/CAM bezesporu patří.

Akce se uskutečnila na pozvání poslankyně ČR Mgr. Margit Balaštíkové a senátora Mgr. Herberta Pavery, ve spolupráci s Pracovní skupinou pro alternativní a komplementární medicínu vedenou prof. MUDr. Ing. Petrem Fialou Ph.D. a Institutem pro TCIM /CAM, jehož ředitelem je Tomáš Pfeiffer.

Reklama

K aktuálním problémům v oblasti péče o zdraví patří v současnosti například rostoucí rezistence na antibiotika, chronicita některých chorob, nadužívání léků, které s sebou nese vedlejší účinky, rostoucí ceny léků, drahý provoz nemocnic, ale především stále se zvyšující nákladovost samotných léčeb.

Přitom obory TCIM/CAM mohou mít zásluhu na zlepšování zdraví a kvality života, zároveň s výraznou finanční úsporou. V Evropě i ve světě existují funkční systémy zdravotní péče, kdy je naplňována vzájemná spolupráce všech oborů s cílem co největšího prospěchu pacienta. Mezi parametry TCIM patří bezpečnost, účinnost a efektivnost (snižování nákladů na veřejnou zdravotní péči). Obory TCIM využívá většina světové populace. Jsou ověřeny tisíciletými zkušenostmi nebo jsou potvrzeny opakovaně pozitivními výsledky v praxi – zlepšením zdraví až záchranou lidského života.

MUDr Hana Váňová, bývalá předsedkyně Homeopatické lékařské asociace, přiblížila účastníkům konference homeopatii. Jako lékařka tento obor původně odmítala, změna nastala když konvenční medicína neuměla pomoci a homeopatika vyléčila jejího šestiletého syna. V EU využívá homeopatické metody 100 miliónů lidí a praktikuje je 45.000 lékařů. Podle MUDr. Váňové je homeopatie nadčasová léčebná metoda, která je již prezentována v mnoha klinických studiích.

Zazněla významná kazuistika paní Přibylové, pacientky MUDr. Váňové, její osobní vysoce pozitivní celoživotní zkušenost s homeopatií v rámci široké rodiny.

Prof. Mgr. Radko Tichavský Ph.D. demonstroval výsledky tzv. holohomeopatie, to znamená homeopatie používané v zemědělství. Vše je již 25 let empiricky ověřováno v mnoha projektech. Komplexní půda dává komplexní rostlinu a ta komplexní zdraví člověku. Profesor Tichavský dodává: „Rostliny neznají efekt placeba, buďto rostou, nebo nerostou.“

Prof. MUDr. Ing. Petr Fiala Ph.D., vedoucí katedry akupunktury Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví v Praze, objasnil principy akupunktury a její účinnost ověřenou randomizovanými klinickými studiemi. Řadu let spolupracuje se zahraničními odborníky. K zajímavostem patřil vědecky podložený poznatek, že akupunktura má původní kořeny v Evropě před pěti a půl tisíci lety.

MUDr. Peter Olšák, autor inovativní metody využívající elektroakupunkturu, hovořil jako druhý zástupce této oblasti. Tato progresivní rehabilitační metoda je účinná pro všechny věkové kategorie a umožňuje lidem s poškozenými svaly, po ochrnutí, někdy s nulovou šancí pohybu, začít znovu chodit, hýbat se a začlenit se zpět do aktivního života. Jeho presentace obsahovala videozáznamy jednotlivých kazuistik.

Tomáš Pfeiffer, žák Josefa Zezulky, představil českou metodu podpory zdraví Biotroniku. Tato neinvazivní energetická terapie, opakovaně prospívá i pacientům nevyléčitelným konvenčními postupy. Z úst lékařů zazněly kazuistiky úspěšných zdravotních intervencí v oblasti onkologie – zhoubný nádor na nosu, maligní melanom dolní končetiny s metastázemi v oblasti pánve (22 let od diagnózy v pořádku), patnáctiletá dívka, které jako kojenci selhaly ledviny, případ ženy umírající na nádor žaludku (pacientka žila dalších 23 let). Dlouhodobé přežití onkologických pacientů po neúspěšné konvenční léčbě v terminálním stádiu onemocnění je extrémně vzácným jevem.

Institut pro tradiční komplementární a integrativní medicínu (ITCIM/CAM), vedený ředitelem Tomášem Pfeifferem, zajistil účast zahraničních hostů.

Dr. John Hughes PhD, BSc (Hons), Lic. Ac, vedoucí výzkumu v Královské londýnské nemocnici pro integrativní medicínu, která je největším poskytovatelem tradiční a komplementární léčby ve Velké Británii. Je spolupracovníkem WHO. Hughes seznámil přítomné se současným stavem výzkumu a praxe TCIM ve Velké Británii. Vyzval české zdravotnictví, aby věnovalo pozornost dokumentu WHO strategie pro tradiční medicínu na léta 2025–2034 pro možné začlenění těchto postupů do poskytování veřejné zdravotní služby.

Nora Laubstein – prezidentka ANME (Asociace pro přírodní medicínu v Evropě) přednesla zkušenosti TCIM v Německu. Nastínila používanou terminologii, přehlednou strukturu TCIM, vzdělávání, jednotlivé profese zabývající se tradiční medicínou a jejich zařazení ve společnosti, zmínila právní úpravy a další údaje významné pro praktickou činnost TCIM.

Amarjeet S Bhamra – vedoucí tajemník Nadstranické parlamentární skupiny pro tradiční vědy ve Velké Británii. Inicioval celoevropskou kampaň zaměřenou na svobodu volby umožňující přístup k tradičním druhům léčby pro všechny občany Evropské unie. Apeloval i na české politiky a jejich podporu metod TCIM. V českém parlamentu zdůraznil nutnost specifikovat požadavky, zvyšovat povědomí poslanců, a posílit vzájemnou spolupráci.

Federico Palla – koordinátor evropské sítě SALUS z Itálie poukázal na nutnost přemostění vzájemné nedůvěry. Lidé pracující v oblasti péče o zdraví by se měli spojit, využívat holistický přístup ke člověku, zaměřit se na plnohodnotné zdraví, ne na nemoc. Podporovat zdravou a dlouhověkou společnost, je zapotřebí změnit paradigmata. Realizoval mimo jiné tři konference v Evropském parlamentu.

Závěr konference – zúčastnění vyjádřili nutnost dál vytvářet platformu pro seriózní komunikaci všech oborů. Hledat účinné metody napříč všemi medicínskými i nemedicínskými obory a zařazovat je do zdravotní péče, včetně dalšího vzdělávání.

 

Kontakty:

Institut pro TCIM/CAM, z.ú.

Soukenická 21, 110 00 Praha 1

www.itcim.cz, [email protected]

Tel.: +420 721 150 871

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Palestinské frakce včetně Hamásu a Fatahu podepsaly dohodu v Pekingu

Palestinské hnutí Fatah, teroristické hnutí Hamás a dalších 12 palestinských frakcí dnes v Číně po třech dnech jednání podepsaly dohodu o vytvoření takzvané prozatímní vlády národního usmíření v Pásmu Gazy, až na tomto palestinském území skončí válka. Podle agentury AFP to oznámil čínský ministr zahraničí Wang I.

Netflix vydá dokumentární film k 15. výročí vraždy Steva McNaira

Před 15 lety byl Steve McNair zavražděn. Příští měsíc Netflix představí dokument, který se zaměří na tento zločin. Untold: The Murder of Air McNair bude mít premiéru 20. srpna. Dokument režírovaný Rodney Lucasem a Taylorem Alexanderem Wardem nabídne nový pohled na tragédii kolem bývalého quarterbacka Tennessee Titans a pokusí se zodpovědět otázky, které zůstaly nezodpovězené.

Při protestech v Bangladéši zemřelo nejméně 173 osob, přes 1100 bylo zatčeno

Počet mrtvých v důsledku násilností v Bangladéši v posledních dnech vzrostl na 173. Mezi oběťmi jsou i policisté a úřady zatkly více než 1100 lidí, informovala dnes agentura AFP. Násilí provázelo studentské protesty proti obnovenému mechanismu obsazování pracovních míst ve veřejném sektoru. Bangladéšský nejvyšší soud v neděli většinu kvót zavedených tímto systém zrušil.

Borrell obvinil Orbána z neloajality a připojil se k bojkotu maďarského předsednictví EU

Nejvyšší diplomat Evropské unie Josep Borrell v pondělí zbavil Maďarsko role hostitele setkání ministrů zahraničí EU. Vystoupil s ostrou výtkou vůči Viktoru Orbánovi a jeho samozvané „mírové misi“. Neformální zasedání ministrů zahraničních věcí, které se mělo konat koncem srpna v Budapešti, se tak místo toho uskuteční v Bruselu.

Kamala Harris má již potřebnou většinu delegátů k prezidentské nominaci

Americká viceprezidentka Kamala Harris má podporu dostatečného množství delegátů pro zajištění demokratické prezidentské nominace. Informovaly o tom agentury Reuters a AP s odvoláním na zdroje z volebního štábu a vlastní propočty. AP upozornila, že vzhledem k nestandardní situaci po odstoupení prezidenta Joea Bidena z volebního klání a možnosti svobodného rozhodování delegátů stále nepovažuje nominaci Harris za jistou. Viceprezidentka prohlásila, že je připravena brzy nominaci akceptovat.
Reklama

DOPORUČUJEME

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...

Společnost Porsche Česká republika připomíná důležitost recyklace

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - Společnost Porsche Česká republika spustila novou kampaň, která připomíná široké motoristické veřejnosti přínosy recyklace a správný postup při...

Vital Strategies: Mezinárodní olympijský výbor vyzván k ukončení sponzoringu prodejci slazených nápojů

Paříž 19. července 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - Přední globální odborníci a aktivisté v oblasti zdraví vyzývají k celosvětovému ukončení sponzoringu sportovních akcí výrobci slazených limonád,...

3Kino EduFilm: Podpořte nás a hlasujte pro vzdělání!

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - "I blbost je lepší než totalita" je slavný výrok George Orwella. Jaká je souvislost mezi vzděláním a totalitou?...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Palestinské frakce včetně Hamásu a Fatahu podepsaly dohodu v Pekingu

Palestinské hnutí Fatah, teroristické hnutí Hamás a dalších 12 palestinských frakcí dnes v Číně po třech dnech jednání podepsaly dohodu o vytvoření takzvané prozatímní vlády národního usmíření v Pásmu Gazy, až na tomto palestinském území skončí válka. Podle agentury AFP to oznámil čínský ministr zahraničí Wang I.

Netflix vydá dokumentární film k 15. výročí vraždy Steva McNaira

Před 15 lety byl Steve McNair zavražděn. Příští měsíc Netflix představí dokument, který se zaměří na tento zločin. Untold: The Murder of Air McNair bude mít premiéru 20. srpna. Dokument režírovaný Rodney Lucasem a Taylorem Alexanderem Wardem nabídne nový pohled na tragédii kolem bývalého quarterbacka Tennessee Titans a pokusí se zodpovědět otázky, které zůstaly nezodpovězené.

Při protestech v Bangladéši zemřelo nejméně 173 osob, přes 1100 bylo zatčeno

Počet mrtvých v důsledku násilností v Bangladéši v posledních dnech vzrostl na 173. Mezi oběťmi jsou i policisté a úřady zatkly více než 1100 lidí, informovala dnes agentura AFP. Násilí provázelo studentské protesty proti obnovenému mechanismu obsazování pracovních míst ve veřejném sektoru. Bangladéšský nejvyšší soud v neděli většinu kvót zavedených tímto systém zrušil.

Borrell obvinil Orbána z neloajality a připojil se k bojkotu maďarského předsednictví EU

Nejvyšší diplomat Evropské unie Josep Borrell v pondělí zbavil Maďarsko role hostitele setkání ministrů zahraničí EU. Vystoupil s ostrou výtkou vůči Viktoru Orbánovi a jeho samozvané „mírové misi“. Neformální zasedání ministrů zahraničních věcí, které se mělo konat koncem srpna v Budapešti, se tak místo toho uskuteční v Bruselu.

Kamala Harris má již potřebnou většinu delegátů k prezidentské nominaci

Americká viceprezidentka Kamala Harris má podporu dostatečného množství delegátů pro zajištění demokratické prezidentské nominace. Informovaly o tom agentury Reuters a AP s odvoláním na zdroje z volebního štábu a vlastní propočty. AP upozornila, že vzhledem k nestandardní situaci po odstoupení prezidenta Joea Bidena z volebního klání a možnosti svobodného rozhodování delegátů stále nepovažuje nominaci Harris za jistou. Viceprezidentka prohlásila, že je připravena brzy nominaci akceptovat.

Ruský soud poslal na 6,5 roku do vězení rusko-americkou novinářku žijící v Česku Kurmaševovou

Ruský soud poslal na 6,5 roku do vězení rusko-americkou novinářku žijící v Česku Alsu Kurmaševovou, kterou uznal vinnou z šíření toho, co ruské úřady nazývají lživými informacemi o ruské armádě. Napsala to dnes agentura AP s odkazem na soudní záznamy a mluvčí soudu. Šéf Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda (RFE/RL), pro které novinářka pracuje, proces i rozsudek označil za výsměch spravedlnosti. Český ministr zahraničí Jan Lipavský uvedl, že česká diplomacie bude pokračovat v boji za propuštění novinářky Kurmaševové a za spravedlnost pro další politické vězně.

Izraelské úřady oznámily úmrtí dvou rukojmích v Gaze, mužům bylo 76 a 35 let

Izraelská armáda dnes informovala rodiny dvou mužů, které teroristické hnutí Hamás loni v říjnu uneslo do Pásma Gazy, že rukojmí jsou po smrti. Okolnosti úmrtí vyšetřují všechny odborné úřady, uvedla armáda v prohlášení. Šestasedmdesátiletý Alex Dancyg a pětatřicetiletý Jagev Buchštab patrně zemřeli už před několika měsíci ve městě Chán Júnis v době, kdy tam působila izraelská armáda, píše server The Times of Israel (ToI). Možnost, že nejméně jeden z mužů zemřel při izraelském úderu, je rovněž předmětem vyšetřování, píše deník Haarec.

Při střelbě v chorvatském domově důchodců přišlo o život šest lidí

Nejméně šest životů si dnes vyžádala střelba v domově důchodců v chorvatském městě Daruvar, uvedla tamní média. Podle prvních zpráv do budovy vešel muž s pistolí a začal střílet kolem sebe. Několik dalších osob bylo zraněno.
Reklama
Reklama