-8.5 C
Czech
Úterý 20. ledna 2026
Protext ČTKJarní veletrh FOR INTERIOR & DESIGN představí devět unikátních interiérových stylů v...

Jarní veletrh FOR INTERIOR & DESIGN představí devět unikátních interiérových stylů v reálném měřítku

Praha 27. března 2025 (PROTEXT) – Veletrh nábytku, interiérů a bytového designu FOR INTERIOR & DESIGN představí na výstavišti PVA EXPO PRAHA sekci s přehlídkou devíti interiérových stylů v reálném měřítku. Ve dnech 3. až 6. dubna bude expozice nazvaná DESIGN GALERIE místem inspirace i možností setkání s profesionály, kteří ji doplní přednáškami a komentovanými prohlídkami. Partnerem pro energetiku výstaviště PVA EXPO PRAHA je společnost PKV Build, s.r.o.

Inspiraci, nejširší portfolio produktů od renomovaných značek, ale i možnost bezplatného poradenství od odborníků najdou návštěvníci na veletrhu FOR INTERIOR & DESIGN už v prvním dubnovém týdnu. „Jedním z unikátů jarního ročníku bude speciální sekce DESIGN GALERIE vytvořená profesionály z odvětví interiérového designu. Představí se zde produkty společností Click´n Tile, Studio Artyna, Saky Paky, Designeroom, Domestav, Hasmodern, Scandium, MF art, Salu systém, Naturbeds, Brik, Luminex, Dej mi pokojovku, Superpodlaha, Carpeteria, QYBIC, Basys Studio, Hanscraft, Spoint distribution, Diton, Fugu, Optimal a BS textil,“ řekla manažerka veletrhu Lucie Šádková.

Jaké styly návštěvníci uvidí? Nebude chybět Léčivý interiér, který je víc než jen krásný design. Je to prostor harmonizující tělo, mysl a duši. Fyzické tělo podporuje v dobré ergonomii jak celého prostoru, tak konkrétního nábytku, ale i výběrem přírodních materiálů, které neprodukují toxické látky. Vůně, zvuk a laskavé materiály na dotek působí na nervový systém. Léčivý design pomáhá snižovat stres, podporuje pocit bezpečí a regeneruje tělo.

Interiér Mid-centhury Modern je designový styl, který se inspiruje obdobím 40.–60. let minulého století. Vyznačuje se užitím přírodních materiálů a nápadných prvků, jako jsou kulaté tvary nábytku, kontrastní barvy či výrazná oblá svítidla, které přispívají k vytvoření moderního, avšak hřejivého a přívětivého prostředí. Již několik let je tento styl populární zejména na západním pobřeží USA. Evropa i Česko na jeho objevení dosud čekají.

Atributy stylu Elegant Luxury jsou otázkou estetiky i precizního zpracování, dlouhé životnosti a maximálního komfortu. Kombinovat lze různé umírněné solitéry, které vynikají luxusními materiály a vysokou přidanou hodnotou. Barevná paleta zůstává klidná a harmonická, ale nepůsobí fádně či sterilně a vytváří elegantní a sofistikovanou atmosféru.

Interiér ve stylu Nordic Kids se vyznačuje barevnou umírněností, která ho odlišuje od tradičních, často výrazně barevných dětských pokojů. Základ tvoří čistá bílá, která funguje jako neutrální plátno a nechává vyniknout jemné grafice na tapetě. Motivy jsou pečlivě volené – nejsou infantilní, ale naopak nadčasové a elegantní, takže pokoj roste spolu s dítětem a snadno se přizpůsobí jeho měnícím se potřebám a vkusu.

Styl Wild Oase připomíná, že přírodní motivy jsou stále aktuální. V současných trendech dominují především zvířecí vzory jako leopardí, zebří nebo žirafí, které interiéru dodávají dynamiku a originalitu. Aby tyto prvky nepůsobily příliš divoce, nejlépe vyniknou v kombinaci se zemitými tóny – odstíny béžové, hnědé či různými variacemi zelené. Výsledkem je vyvážený a harmonický prostor, který propojuje odvahu vzorů s klidem přírody.

Skandi in Color je skandinávský styl, který se obecně v Česku těší velké oblibě. Mnozí si ho spojují především s kombinací bílé barvy a dřevěných dekorů, on ale nabízí mnohem více možností. Moderní pojetí skandinávského stylu se nebojí pastelových odstínů, které mu dodávají jemnost, útulnost a hřejivější atmosféru. Tento svěží přístup zpříjemňuje interiér a zároveň odpovídá světovým trendům, které kladou důraz na pohodlí a osobitost.

Motiv džungle si drží pevné místo mezi nejoblíbenějšími trendy. Jeho současná podoba Vintage Jungle je však sofistikovanější a umírněnější, což mu dodává na eleganci a nadčasovosti. Velmi efektní je jeho propojení s dalším oblíbeným stylem – vintage. Toto harmonické duo vytváří interiér, který je vizuálně poutavý, ale zároveň nepůsobí rušivě.

Timeless Classic je nadčasovou klasikou, kdy neutrální základnu doplňují jemné a lomené odstíny barev dle individuálního vkusu. Na nábytku se používají opravdové materiály jako dřevo, kov a sklo. Umělecká díla jsou autorská, kde jejich hodnota časem roste.

Styl Relax Outdoor osloví ty, kdo tráví rádi čas v exteriéru na terase, balkónu nebo zahradě. Moderní privátní exteriér se proměňuje ve venkovní obývací pokoj, kde nechybí pohodlné sezení, stylové osvětlení a kvalitní ozvučení, které vytváří příjemnou atmosféru i večer. Pro pěstování rostlin se využívají jak horizontální, tak i vertikální plochy, což umožňuje maximálně využít prostor a přitom zachovat estetiku.

Bohatý program i vše o zahradách

Nejen nepřeberné množství produktů či průřez styly v unikátní DESIGN GALERII uvidí návštěvníci veletrhu FOR INTERIOR & DESIGN. Během něj proběhne i poutavý doprovodný program. První den akce se bude konat konference MATERIÁL + TREND určená interiérovým designérům, architektům, výrobcům a prodejcům nábytku i dalším profesionálům z oboru. Součástí programu bude i slavnostní vyhlášení ocenění NÁBYTEK ROKU 2025 a vítězné exponáty budou po celou dobu akce k vidění ve speciální expozici.

FOR INTERIOR & DESIGN se koná v souběhu s veletrhem zahradní architektury, zeleně, nábytku, zahradní a komunální techniky FOR GARDEN, který přinese největší nabídku produktů pro všechny typy zahrad, parků, veřejných prostranství či zelených fasád a mnoho dalších objektů. Návštěvníci si mohou vybrat ze sortimentu technologií, stavebních materiálů, rostlin či bazénů od renomovaných českých i zahraničních firem.

Program DESIGN GALERIE

PÁTEK 4. dubna

Od 14:00 přednášející Veronika Loušová

SOBOTA 5. dubna

Od 13:30 přednáška Ivy Bastlové na téma Růžová není jen Barbie

Od 14:00 přednáška a komentovaná prohlídka Ivy Bastlové

NEDĚLE 6. 4. 2025

Od 14:00 přednáška a komentovaná prohlídka Petra Šlejmara

Podrobnosti o programu na www.forinterior.cz.

Kontakt:

Lucie Bártová

vedoucí PR oddělení ABF, a.s.

bartova@abf.cz

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

Reklama

Doporučujeme

Tři američtí kardinálové zpochybnili morální základ americké zahraniční politiky

Tři nejvyšší představitelé katolické církve v čele amerických arcidiecézí vydali v pondělí ostré prohlášení, ve kterém varují, že „morální role“ Spojených států ve světě je poprvé za několik desetiletí vážně zpochybňována.

Sydney hlásí tři útoky žraloka během 24 hodin. Nejméně dva lidé zraněni

Sydney se během necelých 24 hodin potýkalo se třemi incidenty se žraloky, při nichž byli nejméně dva lidé vážně zraněni. Úřady v reakci na události uzavřely některé pláže a vyzvaly veřejnost k maximální opatrnosti.

Británie vsadila na rekordní rozvoj větrné energie na moři

Velká Británie udělala zásadní krok směrem k čistší energetice. Vláda schválila rekordní objem nových offshore větrných projektů, které mají výrazně změnit podobu výroby elektřiny. Rozhodnutí ale vyvolává nejen naděje, ale i pochybnosti.

Zemřel herec a moderátor Mojmír Maděrič

Herecký svět přišel o výraznou osobnost. Ve věku 70 let zemřel Mojmír Maděrič, herec, dabér a moderátor, kterého diváci znali z divadla, televizních seriálů i oblíbených pořadů o vaření. Za sebou zanechal pestrou kariéru i silnou stopu v české kultuře.

Česko letouny L-159 Ukrajině neprodá. Armáda je potřebuje, uvedl Babiš

Česko neprodá letouny L-159 Ukrajině. Novinářům to po jednání lídrů stran vládní koalice řekl předseda SPD Tomio Okamura s tím, že tak rozhodla koalice. Premiér Andrej Babiš (ANO) později na tiskové konferenci po jednání vlády řekl, že koalice o věci nerozhodovala, pouze konstatovala, co jí řekl ministr obrany Jaromír Zůna (za SPD). Armáda podle Babiše letadla potřebuje.

KOMENTÁŘ: Cla, cla, cla. Trump graduje obchodní válku a v USA pořád neví, jestli může

Už je to rok, co se Donald Trump vrátil do Bílého domu a započal své celní tažení. I když prezident rozkazuje o uvalení dalších a dalších cel s velkou jistotou, soudy v USA stále nemají jasno o tom, jestli je to legální. Podle kritiků si Trump zákon ohýbá. Nejvyšší soud má ve věci rozhodnout brzy, teoreticky tento týden.

Japonská premiérka Takaiči v pátek rozpustí parlament, volby budou 8. února

Japonská premiérka Sanae Takaiči dnes oznámila, že v pátek rozpustí dolní komoru parlamentu a vyhlásí předčasné volby. Informovaly o tom tiskové agentury. O jejím záměru se diskutovalo už minulý týden, kvůli čemuž dvě opoziční strany utvořily nový subjekt. Favoritkou voleb, které se uskuteční 8. února, podle médií ale zůstává Takaiči.

Trump ohrožuje své vlastní obchodní dohody

Americký prezident Donald Trump oznámil zavedení desetiprocentního cla na dovoz z Dánska, Norska, Švédska, Finska, Francie, Německa, Nizozemska a Spojeného království s tím, že pokud nepřipadne do 1. června Grónsko Spojeným státům, tak vzroste na 25 procent. To může vést k bolestivým protiopatřením ze strany Evropy a škodám na obou ekonomikách.

Vládní SPD je podle Okamury proti prodeji letounů L-159 Ukrajině

Vládní hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) včetně ministra obrany Jaromíra Zůny (za SPD) je proti prodeji letounů L-159 Ukrajině. Novinářům to před dnešním zasedáním koaliční rady řekl předseda SPD a Sněmovny Tomio Okamura. Letouny podle něj mají sice aktuálně nízkou zbytkovou hodnotu, ale jejich bojová hodnota je vysoká. Mnohem více peněz než prodej by také stálo pořídit náhradu, uvedl Okamura.

Napětí v Minnesotě trvá, lidé berou spravedlnost do vlastních rukou

Situace v Minnesotě je stále napjatá. Do demokraty ovládaného státu míří další agenti imigrační a celní správy (ICE), v pohotovosti na Aljašce je i 1500 vojáků v aktivní službě, připravených k nasazení do ulic. V minulém týdnu zde došlo k několika dalším protestům.

Papež přijal prezidenta Pavla, budou hovořit o řešení konfliktů ve světě

Papež Lev XIV. přijal dnes dopoledne k audienci českého prezidenta Petra Pavla. S hlavou katolické církve bude prezident hovořit například o ruské agresi na Ukrajině či o sexuálním zneužívání v církvi. Následně prezidenta čeká jednání se státním sekretářem kardinálem Pietrem Parolinem.

Ruský dronový útok podle úřadů poničil energetické objekty v Oděské oblasti

Ruské drony v noci na dnešek poškodily energetickou infrastrukturu v jihoukrajinské Oděské oblasti. Oznámil to dnes Oleh Kiper, šéf vojenské správy oblasti, která je opakovaně cílem ruských útoků. Jeden člověk utrpěl zranění.

Srážka dvou rychlovlaků ve Španělsku, nejméně 21 mrtvých

Tragédie na jihu Španělska v neděli večer ochromila dopravu v okolí Córdoby. V blízkosti obce Adamuz se srazil vysokorychlostní vlak, který vykolejil, s dalším spojem v protisměru. Policie potvrdila nejméně 21 mrtvých a desítky zraněných.

Velvyslanci států EU v Bruselu jednají o Trumpových hrozbách, řeší další kroky

V Bruselu začalo v sobotu narychlo svolané jednání velvyslanců členských států Evropské unie. Mimořádné zasedání se koná v reakci na oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa o zvýšení amerických cel vůči několika evropským zemím jako součásti jeho snahy získat pro Spojené státy Grónsko.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama