Více
  14.2 C
  Czech
  Pátek 24. března 2023

  Rusko tvrdí, že odrazilo dronový útok na krymský Sevastopol

  Ruské námořnictvo tvrdí, že sestřelilo ukrajinské bezpilotní letouny nad přístavem Sevastopol na Krymu. S odkazem na tamního gubernátora Michaila Razvožajeva o tom informovala agentura AFP. Tři "objekty" byly podle něj zničeny a útok si nevyžádal oběti ani zraněné. Kyjev se k útoku na poloostrově, který Rusko protiprávně anektovalo v roce 2014, zatím nepřihlásil. Tři lidé naopak přišli o život při útocích dronů dnes v noci v Kyjevské oblasti, oznámily tamní úřady.

  Švýcarský software pro rozpoznávání obličeje ukázal 90% verdikt v případu ženy tvrdící, že je Madeleine

  Odhalit pravdu v případu Polky Julie Wendell (21), která o sobě tvrdí, že je ztracená Britka Madeleine McCann, se rozhodla firma ve Švýcarsku. Totožnost Julie s Madeleine měl potvrdit či vyvrátit software pro rozpoznávání obličeje. Povedlo se to s 90% úspěšností.

  Jaká je smysluplná budoucnost obchodu? Začátkem dubna to ukáže Retail Summit 2022

  Praha 31. března 2022 (PROTEXT) – Vrcholové setkání spojující celý obchodní trh, online i kamenný obchod, malé i velké hráče, retailery i jejich dodavatele. To je Retail Summit 2022, kde se 4.- 6. dubna zúčastní přes tisíc lidí, vystoupí 70 řečníků. Program pořadatelé právě zveřejnili. Za každý prodaný vstup na Retail Summit 2022 věnují 500,- Kč na konto na podporu Ukrajiny organizace Člověk v tísni.

  Zážitek jménem „Retail Summit“ se vždy skládá jak z pestrého a inspirativního programu, tak z osobních setkání, výměny názorů „v kuloárech“, a desítek partnerských expozic. V pořadí 28. ročník otevřel téma „Smysluplné budoucnosti“, a bude se zabývat hlavně tím, jak v obchodě dlouhodobě vyvážit lidskost, udržitelnost a efektivitu. „Technologie nám umožnily zrychlit a zefektivnit obchod. Lidský rozměr by se z něj ale neměl vytratit, zvláště po době pandemie a odosobnění. Lidé vidí souvislosti a nové možnosti tam, kde by je stroje nenašly,“ říká Jan Patera ze společnosti Blue Events, která konferenci pořádá ve spolupráci se Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR.

  Rámování budoucnosti

  „Příklady z praxe, inovativní řešení, pohled do budoucnosti.“ To vše nabízí program Retail Summitu slovy jednoho z loňských účastníků. Jedním z vizionářů v programu bude Viktor Mayer-Schönberger, profesor z Oxfordu, který ve svém nejnovějším bestselleru „Framers“ se zabývá tím, jak mohou lidé zlepšit své rozhodování v době algoritmů a připravit se tak lépe na budoucnost.

  Programem Retail Summitu se prolíná důraz na smysluplnou udržitelnost a zdravou spotřebu. „Jsme schopni být dostatečně odpovědní, abychom se do toho pustili všichni a najednou?“ ptá se Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu, s nímž budou diskutovat generální ředitelé Dariusz Tomasz Bator (BILLA ČR), Dragos Constantinescu (Plzeňský Prazdroj) a Michiel Kernkamp (Nestlé CEE). Z řad obchodníků dále vystoupí zástupci firem jako Lidl, Albert, skupina COOP, CZC, dm drogerie markt, Dr.Max, IKEA, Makro Cash & Carry ČR, Notino, Penny Market, Rohlík, Růžový slon, SIKO, Sportisimo, Tesco, Tescoma a další. Vystoupí také řada výrobců jako EMCO, Kofola, Madeta, MP Krásno, LEGO Group, Vafo a další.

  Proč je třeba brát vážně globální trendy v oblasti udržitelnosti a co by z ekonomického hlediska znamenalo nedělat pro ni nic, odhalí na základě nových dat Raúl García-Rodríguez ze společnosti Deloitte. Pomoci mohou i technologie, jak dokazuje švédská agentura Doconomy, která ve spolupráci se společností Mastercard dokáže spočítat uhlíkovou stopu každé karetní transakce. Tématu „smysluplného podnikání“ se pak bude věnovat sekce společnosti BCG.

  Hlavně prakticky!

  Kromě vizionářských vystoupení si Retail Summit dále udržuje své velmi praktické zaměření, a to v širokém spektru témat. V rámci workshopu na úvod Retail Summitu ukáže hned šest odborníků agentury Czech promotion, jak dělat marketing, aby skutečně fungoval. Naváží tak svou loňskou přednášku, která patřila k nejlépe hodnoceným. U&Sluno představí své roboty v akci, odhalí nová paradigmata v logistice a řešení pro odolnější dodavatelské řetězce. Salesforce se zaměří na to, jak lépe poznat zákazníky ve světě bez cookies a jak transakce měnit v osobnější vztahy.

  Opět se bude prolínat kamenný obchod a e-commerce, které společně tvoří ekosystém nového retailu. Kde se inspiruje Alza a jak vidí blízkou budoucnosti nejen e-commerce poví místopředseda představenstva Petr Bena. Nastává znovuzrození fyzického nakupování? Pravda je, že online a offline shopping má stejně silné přednosti i nedostatky. Jak zvýšit atraktivitu kamenného obchodu ukážou odborníci z NielsenIQ spolu se svými hosty. Do kterých nových technologií musí retail investovat odpoví panel společnosti Wunderman Thompson. Zástupci společnosti Adastra spolu s klienty ukážou, jak získat stejná data o efektivitě promo kampaní jako mají online marketéři. Shopsys představí exkluzivně výzkum na téma zákaznické zkušenosti a co stojí v cestě k jejímu zlepšení.

  Programem letos provází Martin Veselovský (DTVT), slavnostní večer spojený s vyhlášením cen Mastercard Obchodník roku 2021 a O2 Digital Retailer 2021 uvádí herečka a moderátorka Simona Babčáková.
  Registrovat se k účasti můžete zde a využít slevy na skupinovou účast.

  Retail Summitu 2022 vzniká za podpory významných společností jako jsou Plzeňský Prazdroj, Salesforce, U&Sluno, Mastercard, NielsenIQ, Logio, Adastra, Deloitte, BCG, GS1 Czech Republic, Shopsys, Czech promotion, Behavio, GfK, H2 World Health & Beauty Company, Jakala, Quant, Wunderman Thompson, Kofola, O2 a další.

  Podívejte se na videopozvánku na konferenci Retail Summit 2022.

  :

  Sledujte nás na sítích

  Do Kwon, zakladatel Terraform Labs, byl zatčen v Černé Hoře

  Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Terraform Labs Do Hyeong Kwon byl podle tamního ministra vnitra Filipa Adžiće ve čtvrtek zatčen na letišti v černohorském hlavním městě Podgorica.

  Maďarsko by Putina nezatklo, kdyby překročil jeho hranice. Navzdory mezinárodnímu zatykači

  Maďarsko prohlásilo, že by ruského prezidenta Vladimira Putina nezatklo, pokud by vstoupil na území země. A to přestože na něj Mezinárodní trestní soud (ICC) minulý týden vydal zatykač a obvinil ho z nezákonné deportace stovek dětí z Ukrajiny.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Do Kwon, zakladatel Terraform Labs, byl zatčen v Černé Hoře

  Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Terraform Labs Do Hyeong Kwon byl podle tamního ministra vnitra Filipa Adžiće ve čtvrtek zatčen na letišti v černohorském hlavním městě Podgorica.

  Maďarsko by Putina nezatklo, kdyby překročil jeho hranice. Navzdory mezinárodnímu zatykači

  Maďarsko prohlásilo, že by ruského prezidenta Vladimira Putina nezatklo, pokud by vstoupil na území země. A to přestože na něj Mezinárodní trestní soud (ICC) minulý týden vydal zatykač a obvinil ho z nezákonné deportace stovek dětí z Ukrajiny.