ZajímavostiJak se připravují na soudný den američtí miliardáři

Jak se připravují na soudný den američtí miliardáři

Jaderná válka, smrtící viry nebo nadvláda robotů. Některé nejbohatší osobnosti světa budují bunkry a hromadí zásoby v obavách ze „soudného dne“. Patří mezi ně Američané Sam Altman nebo Mark Zuckerberg. Zato Elonu Muskovi stačí jeho Tesla Cybertruck. Vydrží totiž všechno. Napsal o tom deník Daily Star a web Wired.

Někteří z nejbohatších lidí světa se připravují na soudný den. Budují odolné a bezpečné úkryty nebo skupují pozemky a hromadí zásoby všeho důležitého pro přežití. Mezi takové patří podle Daily Star právě Altman.

Přestože stál v čele revoluce v oblasti umělé inteligence (AI), obává se její nadvlády nad lidstvem. Jako další rizika pro existenci lidstva vidí jadernou válku nebo „smrtící syntetické viry“. Proto hromadí zásoby a koupil pozemek v Kalifornii.

„Snažím se na to moc nemyslet, ale mám zbraně, zlato, jodid draselný, antibiotika, baterie, vodu, plynové masky od izraelských obranných sil a velký kus země v oblasti zvané Big Sur, kam mohu odletět,“ uvedl pro Daily Star miliardář.

Pokud však vypukne konec světa, spíše odcestuje na Nový Zéland a spolu se zakladatelem PayPalu Peterem Thielem, s nímž se na tomto plánu domluvil, se ukryjí v jedné z jeho luxusních nemovitostí.

Vědí něco, co my ne?

To zakladatel Facebooku si podle webu Wired rovnou postavil přísně tajný bunkr na Havaji. Vysoce odolná stavba ochrání Zuckerberga vstupními dveřmi odolnými proti těm nejsilnějším výbuchům. Pochlubit se může velkou zásobou potravin a vlastním zdrojem energie.

O projektu promluvil David, jenž na něm pracoval. Není to jeho pravé jméno. Zuckerberg každého, kdo zveřejnil o bunkru jakékoli informace, okamžitě propustil. O plánech na bunkr nicméně již dříve napsal i Daily Star.

Jižně od úkrytu šéfa Mety koupil za podobnými účely pozemek i americký podnikatel Frank VanderSloot. Stál ho 51 milionů dolarů.

YouTuberka Christina Randallto spekulovala, jestli společenská elita připravující se na události biblických rozměrů neví více než my.

Nejlepší ochranu před koncem světa ale vlastní Musk, jak nedávno prohlásil. Před střelami ze zbraní, výbuchy i zabijáckými roboty ho ochrání Tesla Cybertruck. Vůz je vybaven pancéřovým sklem a je odolný vůči extrémním projevům počasí.

„Tesla Cybertruck, nejlepší technologie v obraně proti apokalypse!“ napsal Musk v příspěvku na sociální síti X, dříve známé jako Twitter.

Doporučujeme

Europoslanci tvrdí, že jim bylo znemožněno provést důkladnou inspekci italského zadržovacího centra pro migranty v Albánii

Delegace poslanců Evropského parlamentu tvrdí, že při návštěvě italského detenčního centra pro migranty v Albánii narazila na překážky a nemohla zařízení důkladně zkontrolovat. Spor přichází v době, kdy se Evropská unie posouvá k tvrdší migrační politice a zvažuje širší využití zařízení mimo své území.

Brazílie po obratu vyřadila Japonsko a jde do osmifinále

Brazílie vydřela postup do osmifinále mistrovství světa až v samotném závěru. Japonsko dlouho drželo překvapivé vedení a sahalo po historickém úspěchu, jenže favorit po změně stran přidal, vyrovnal a v nastaveném čase rozhodl o výhře 2:1. Hrdinou se stal Gabriel Martinelli.

Koubek skončil u české reprezentace

Po neúspěšném mistrovství světa končí Miroslav Koubek na lavičce české fotbalové reprezentace. Přestože ještě krátce po návratu ze šampionátu počítal s pokračováním, po pondělním jednání s předsedou FAČR Davidem Trundou nabídl svou funkci k dispozici. Svaz jeho rozhodnutí přijal a začne hledat nového reprezentačního trenéra.

Dobrovolníci nasbírali 11 milionů vzácných semen pro obnovu skotských lesů

Obnova původních lesů na západě Skotska získala výraznou podporu. Přibližně stovka dobrovolníků během několika let ručně nasbírala přes 11 milionů vzácných semen domácích dřevin. Díky tomu vzniknou miliony nových stromů, které pomohou obnovit ohrožené lesy i jedinečný atlantský deštný prales.

Sucho v Turecku otevírá obří propady a ohrožuje zemědělství

Rozsáhlé sucho, intenzivní zemědělství a nadměrné čerpání podzemní vody mění tvář turecké provincie Konya. Na polích vznikají stovky obřích propadů, které komplikují práci farmářům a mohou ohrozit produkci potravin v jedné z nejdůležitějších zemědělských oblastí země.

USA a Írán se podle Trumpa v úterý setkají v Dauhá, Teherán to nepotvrdil

Představitelé Íránu a USA se v úterý setkají v katarském Dauhá na žádost Teheránu, uvedl dnes americký prezident Donald Trump. Schůzky se zúčastní Trumpovi vyslanci Steve Witkoff a Jared Kushner, uvedla podle agentury Reuters mluvčí Bílého domu Karoline Leavitt. Na okraj jednání na vysoké úrovni se podle ní uskuteční technická jednání. Náměstek íránského ministra zahraničí Kázem Gharíbabádího dříve popřel zprávy médií o možných úterních technických jednáních stran v Kataru, informuje agentura AP.

Střelba v německém centru pro mládež, pět lidí zemřelo

Při střelbě v zařízení pro péči o mládež v severoněmeckém městě Stade zahynulo pět lidí a několik dalších utrpělo zranění. Oznámila to v pondělí místní policie, která na místě zadržela dva podezřelé, včetně předpokládaného střelce. Okolnosti útoku jsou nadále předmětem vyšetřování.

Cenový strop na benzin i naftu znovu mírně vzroste

Řidiči si v úterý za benzin i naftu mohou připlatit o několik haléřů víc. Stát stanovil nový cenový strop na benzin na 40,47 koruny za litr a na naftu na 36,47 koruny za litr, regulace cen pohonných hmot navíc bude pokračovat až do 19. července.

Při ruském útoku na Dnipro zemřelo pět lidí

Při ruském útoku na město Dnipro na jihovýchodě Ukrajiny byli zabiti čtyři lidé. Informoval o tom dnes šéf vojenské správy regionu Oleksandr Hanža. Dalších deset osob bylo podle něj zraněno. Rusko hlásí údajné dobytí další vesnice ve východoukrajinské Dněpropetrovské oblasti.

Írán oznámil uvolnění šesti miliard dolarů z Kataru

Íránský prezident Masúd Pezeškján tvrdí, že Katar uvolní část zmrazených íránských prostředků v hodnotě šesti miliard dolarů. Peníze mají tvořit polovinu z celkových dvanácti miliard dolarů íránských zdrojů držených v Kataru, zatímco jednání o uklidnění napětí na Blízkém východě zůstávají křehká.

Izraelský letecký útok v Gaze si vyžádal tři oběti včetně osmiletého dítěte

Při dnešním izraelském leteckém úderu v centrální části Pásma Gazy zahynuli nejméně tři lidé, včetně osmiletého dítěte. Úder zasáhl stan v oblasti města Deir al-Balah, kde se ukrývali vysídlení lidé. Izraelská armáda uvedla, že cílem byl člen palestinského hnutí Islámský džihád, který se podle ní podílel na útoku na Izrael ze 7. října 2023, informovala o tom agentura AP.

Írán tvrdí, že obdrží šest miliard dolarů ze zmrazených aktiv v Kataru

Íránský prezident Masúd Pezeškján dnes uvedl, že jeho země po dohodě s USA, která zrušila sankce týkající se ropy a petrochemického průmyslu, obdrží aktiva v hodnotě šesti miliard z 12 miliard dolarů zmrazených v Kataru. S odkazem na íránská státní média o tom informuje agentura Reuters.

Nové továrny a datová centra. Jižní Korea spouští historický technologický plán

Jižní Korea chce vsadit svou budoucnost na čipy a umělou inteligenci (AI). Prezident I Če-mjong v pondělí představil investiční plán v hodnotě nejméně 880 miliard dolarů (zhruba 18,7 bilionu korun), který má během příštích let proměnit zemi v jednu z technologických velmocí.

Malajsie o rok prodloužila pátrání po zmizelém letounu z letu MH370

Malajsie o rok prodloužila smlouvu s americko-britskou firmou Ocean Infinity, která se zabývá hlubokomořským průzkumem. Nadále tak bude pokračovat podvodní pátrání po pohřešovaném letu MH370 společnosti Malaysia Airlines, oznámilo dnes malajsijské ministerstvo dopravy, které citovala agentura Reuters.

Nejvyšší soud USA bude před letní pauzou rozhodovat o Trumpových pravomocech

Nejvyšší soud Spojených států završuje zasedací období, v němž se hojně zabýval široce pojatým výkladem prezidentských pravomocí, které prosazuje šéf Bílého domu Donald Trump. Očekává se, že tento týden rozhodne v osmi případech, které mu zbývají před tím, než se soudci rozejdou na letní přestávku. Je mezi nimi spor o Trumpovu snahu omezit automatické udělování amerického občanství dětem narozeným v USA či pokus odvolat guvernérku centrální banky USA (Fed) Lisu Cookovou. Píše o tom agentura AP.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama