-2.1 C
Czech
Pátek 16. ledna 2026
ZajímavostiJak odvrátit rozvod? Otočit věci k lepšímu pomůže série čtyř jednoduchých kroků

Jak odvrátit rozvod? Otočit věci k lepšímu pomůže série čtyř jednoduchých kroků

Ne, ještě nemusí být vše ztraceno. I když máte pocit, že se vám partnerský život hroutí pod rukama. Někdy stačí uvědomit si pár důležitých bodů, na které pod tíhou emocí zapomínáme. Tady jsou.

Toto je série kroků sestavená zkušenou vztahovou koučkou Shellie R. Warren:

Vzpomeňte si, proč jste se vzali

Jeden moudrý muž kdysi řekl: Ve chvílích, kdy máte chuť s něčím skoncovat, si vzpomeňte, proč jste s tím začali. Podobně radí i Shellie R. Warren. V den svatby jste si s partnerem slíbili, že tu budete jeden pro druhého – v dobrém i ve zlém. To znamená, že se budete navzájem podporovat.

Snažit se jeden druhého pochopit. Děj se co děj. Už jen proto, že jste si to slíbili. Vzpomeňte si, co jste na svém vyvoleném vždy milovali a toho se držte.

Foto: Pexels

Může to být teď náročné, ale rozhodně stojí za to, zkusit zabojovat. Ne náhodou se říká, že ve dvou se to táhne líp. Vždy budete silnějšími v tandemu než každý zvlášť.

Mít vedle sebe oporu. Jistotu. Samota možná dává křídla, ale zároveň oslabuje. Hledejte ten stříbrný okraj mraku. (Ano, každý mrak ho má.) Hledejte naději. Světlo ve tmě. A na tom stavte.

Obklopte se šťastně zadanými

Ani si neuvědomujeme, jak moc nás ovlivňují lidé, s nimiž se stýkáme. Rozvedená a na všechny chlapy naštvaná kamarádka do vaší mysli v tomto směru rozhodně nezaseje nic dobrého. S největší pravděpodobností vám rozchod ihned posvětí a vychválí, jak je bezva život singl.

Kdežto strávíte-li odpoledne na zahradním grilování u přátel v jejich rodinném kruhu, kde vládne idylka, budete odcházet domů s nostalgií, že přesně to chcete taky. A uděláte pro to všechno.

Aby i vaše manželství vypadlo jako z reklamy na štěstí. Nutná je však vůle na obou stranách. Snažit se a chtít pečovat o vztah musí chtít oba.

Foto: Pexels

Nebojte se partnerské poradny

To, co bylo dříve „divné“ a vyvolávalo pocity nepatřičnosti, je dnes naprosto normální. Teď spíš obráceně. Kdo si nechodí pro radu k terapeutovi, jako by nebyl. A proto rozhodně není třeba ostychu. Těch pár korun za sezení se vyplatí.

Dělení majetku, finanční vyrovnání, konec sdíleného placení účtů… Nejspíš vás to vyjde levněji než rozvod. Důležité je ale volit skutečně ověřeného odborníka s dobrými referencemi. Zvyšuje se tím pravděpodobnost, že vás dovede na tu správnou cestu.

Slovo „rozvod“ vymažte ze slovníku

I tady fungují zákonitosti energie. Jakmile rozvod jen připustíte v myšlenkách, už zaséváte nechtěné semínko pravděpodobnosti, že k němu dojde. A už vůbec není dobré ho jen tak „ze sportu“ vykřikovat v diskuzi se svým partnerem. Pokud si ho vysloveně nepřejete, raději toto slovíčko vymažte ze slovníku.

Můžete se pohádat, být dotčení, frustrovaní, naštvaní… Ale vždy hledat východisko, jak dát situaci do pořádku. Stranou by měla jít ješitnost i ego. Stejně jako sňatek i rozvod je volbou. To znamená, že vy i váš choť máte moc zabránit konci vašeho manželství.

„Nejlepší způsob, jak zabránit rozvodu? Ani o něm neuvažovat,“ zní doporučení koučky Shellie R. Warren.

Reklama

Doporučujeme

Ukrajina již nemá ani jednu plně funkční elektrárnu, chystá jednání se spojenci

Ukrajina kvůli ruským útokům již nemá ani jednu plně funkční elektrárnu. Dnes to oznámil ukrajinský ministr energetiky Denys Šmyhal, uvedla zpravodajská televize ntv. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes podle listu Ukrajinska pravda prohlásil, že Ukrajina nedokáže pokrýt více než třetinu energetických potřeb. Země chce kvůli energetické krizi dovážet více elektřiny, kvůli napjaté situaci připravuje online jednání se spojenci z takzvané kontaktní skupiny pro Ukrajinu, známé též jako ramsteinská skupina.

Fico se při návštěvě USA podle Bratislavy sejde s americkým prezidentem Trumpem

Slovenský premiér Robert Fico se při dnes začínající návštěvě Spojených států sejde v sobotu s americkým prezidentem Donaldem Trumpem v jeho floridském sídle Mar-a-Lago, informoval ČTK úřad slovenské vlády. Ficova pracovní cesta do USA byla původně oznámena jen v souvislosti s plánovaným podpisem mezivládní dohody obou zemí o spolupráci v jaderné energetice. Slovenská opozice opět kritizovala, že vláda si připravuje půdu k tomu, aby mnohamiliardovou zakázku na výstavbu nové jaderné elektrárny na Slovensku zadala americké firmě Westinghouse bez vypsání mezinárodní soutěže. Fico v reakci slovně na opozici zaútočil.

Afghánec, který loni v Mnichově najel autem do lidí a dva zabil, jde před soud

V Mnichově začal soudní proces s pětadvacetiletým mužem obviněným z loňského útoku, při němž najel automobilem do davu lidí a zabil dvě osoby. Podle obžaloby šlo o úmyslný čin motivovaný náboženským extremismem.

Inflace v prosinci zůstala na 2,1 procenta

Meziroční inflace v Česku v prosinci 2025 zůstala na 2,1 procenta, stejně jako v listopadu. Meziměsíčně spotřebitelské ceny podle statistiků klesly o 0,3 procenta.

Senátní výbor v USA pozastavil jednání o zákonu CLARITY

Americký Senát tento týden odložil plánované projednání zákona Digital Asset Market Clarity Act známého jako CLARITY Act. Jednání se mělo odehrát 15. ledna 2026 v Senátním bankovním výboru, nakonec se ale termín posunul po tom, co Coinbase stáhla podporu aktuální verzi návrhu.

Dva lidé jsou podle úřadů zranění po útoku dronu na ruskou Rjazaň

Dva lidé utrpěli zranění při útoku ukrajinského dronu na Rjazaň, město ležící jihovýchodně od Moskvy. Informoval o tom ruskojazyčný telegramový kanál Astra. Letecký poplach dnes ráno krátce platil v Kyjevě, protože k městu se blížily ruské útočné drony.

Německo navštíví syrský prezident Ahmad Šara, setká se s Merzem

Syrský prezident Ahmad Šara příští týden navštíví Německo, v úterý se setká s kancléřem Friedrichem Merzem a prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem. Vyplývá to z dnes zveřejněného programu prezidenta a oznámení mluvčího německé vlády. Podle médií by měl Šara v Německu jednat především o dalším osudu syrských uprchlíků, ale také o německé pomoci při obnově válkou zpustošené Sýrie.

Evropské jednotky v Grónsku Trumpa neodradí, uvedl Bílý dům

Přítomnost evropských jednotek v Grónsku snahu Donalda Trumpa o získání ostrova neovlivní, řekla mluvčí Bílého domu Karoline Leavitt. Na autonomní dánské území dorazili první evropští vojáci. Schůzka mezi dánskými, grónskými a americkými představiteli spor nevyřešila.

Machado věnovala svoji Nobelovu medaili Trumpovi

Venezuelská opoziční lídryně Maria Corina Machado předala ve čtvrtek v Bílém domě americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi medaili, kterou dostala k Nobelově ceně míru. Schůzka měla jasný cíl. Machado chce získat vliv na to, jak bude Washington formovat politickou budoucnost Venezuely.

EPA mění přístup k regulaci znečištění ovzduší

Americká Agentura pro ochranu životního prostředí mění způsob, jakým posuzuje přínosy regulací ovzduší. Zdravotní dopady znečištění bude dál hodnotit, ale už jim nebude přiřazovat konkrétní finanční hodnotu. Kritici varují, že to může usnadnit oslabování ochrany zdraví i klimatu.

Prezident Pavel zahájil ve Lvově návštěvu Ukrajiny

Český prezident Petr Pavel je na Ukrajině. Schůzkou s představiteli místní správy v západoukrajinském Lvově dnes zahájil svou třetí návštěvu Ruskem napadené země od nástupu do funkce hlavy státu. Během cesty se očekává Pavlovo setkání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským.

Macháč v Adelaide prošel do semifinále, Siniaková si zahraje finále čtyřhry

Tomáš Macháč zvládl v Adelaide čtvrtfinále generálky na Australian Open a postoupil do semifinále. Osmý nasazený porazil Španěla Jaumeho Munara 6:4, 6:4 a čeká ho turnajová dvojka Tommy Paul. Američan v dalším zápase přehrál domácího kvalifikanta Aleksandara Vukice 6:3, 6:2.

Boeing věděl o vadě dílu spojené s pádem nákladního letadla UPS

Nákladní letadlo UPS se v listopadu v Kentucky zřítilo po dramatickém selhání u křídla a zahynulo při tom 15 lidí. Vyšetřovatelé teď popisují, že problém souvisel se strukturální vadou části uchycení motoru, kterou Boeing zaznamenal už před lety u podobných strojů.

Americký zásah v Grónsku by byl katastrofa, konec světa, varoval Tusk

Případný americký vojenský zásah v Grónsku by byl z politického hlediska katastrofa. Konflikt či pokus o zabrání území státu, který je členem NATO, jiným státem Severoatlantické aliance by znamenal konec světa, jak je dnes známý, a který po dlouhá léta zaručoval bezpečnost, varoval dnes polský premiér Donald Tusk. Vzhledem k dosavadnímu počínání amerického prezidenta Donalda Trumpa je možný každý scénář, připustil šéf polské vlády. Polsko své vojáky do Grónska nevyšle, uvedl také.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama