Protext ČTKJA Solar uvádí na trh novou generaci modulu DeepBlue 4.0 Pro

JA Solar uvádí na trh novou generaci modulu DeepBlue 4.0 Pro

Peking (Čína) 30. května 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – – Větší obdélníkové křemíkové destičky zajišťují maximální flexibilitu modulu –

Společnost JA Solar dnes na veletrhu SNEC 2023 představila svůj nový modul typu n s názvem DeepBlue 4.0 Pro. Tento modul, založený na novém rozměru obdélníkové křemíkové destičky nové generace, přitahuje pozornost celého odvětví.

Modul využívá články vyřezané z obdélníkových křemíkových destiček nové generace typu n, které nezávisle vyvinula společnost JA Solar a které se vyznačují dlouhou životností a nízkým obsahem kyslíku. V kombinaci s technologií vysoce účinného článku Bycium+ s pasivovaným kontaktem typu n dosahuje napětí otevřeného obvodu (Open Circuit Voltage, Voc) článku 725 mV, přičemž účinnost článku při hromadné výrobě dosahuje 25,3 %. DeepBlue 4.0 Pro navíc integruje technologii SMBB, technologii zapouzdření s vysokou hustotou a další technologie zvyšující kvalitu a účinnost, díky nimž výkon 72článkového modulu dosahuje 630 W a účinnost modulu přesahuje 22,5 %. Ve srovnání s běžnými 78článkovými moduly řady 182 (2465 mm x 1134 mm) z odvětví přináší lepší výkon při současném snížení pracovního napětí nového rozměru o 7,6 %, což snižuje BOS (náklady na rovnováhu systému) i riziko vzniku tzv. horkých míst (hot spotů) u modulů.

Nejdůležitějším prvkem modulu DeepBlue 4.0 Pro jsou křemíkové destičky o rozměrech 182 x 199 mm, které umožňují jeho využití v různých scénářích. Na rozdíl od jiných obdélníkových křemíkových destiček dokáže obdélníková křemíková destička o rozměrech 182 x 199 mm zachovat šířku 1134 mm a zároveň pomocí různých metod řezání vyhovět čtyřem hlavním variantám délky modulů (1762 mm, 2333 mm, 2384 mm a 2465 mm). DeepBlue 4.0 Pro tak splňuje požadavky různých scénářů použití, jako jsou střešní systémy pro obytné domy, komerční a průmyslové střešní systémy či elektrárny.

Podobně jako dřívější DeepBlue 4.0 X nabízí DeepBlue 4.0 Pro vynikající kapacitu výroby energie a spolehlivý výkon. Technologie DeepBlue 4.0 Pro je založena na technologii článků Bycium+ a vyznačuje se vynikajícími vlastnostmi při výrobě energie, jako je nižší degradace, lepší teplotní koeficient, vyšší zisk při výrobě energie v bifaciálním režimu a lepší výkon při nižším ozáření. V porovnání s běžnými moduly typu p ukázaly výsledky jednoročních provozních testů společností JA Solar a TÜV NORD u modulu typu n s článkem Bycium+ nárůst výroby elektrické energie o přibližně 3,9 %, což zcela dokazuje jeho kapacitu pro výrobu elektrické energie. Modul DeepBlue 4.0 Pro navíc absolvoval řadu náročných testů stárnutí a všechny výsledky splňují požadavky testování podle norem IEC.

Odvětví fotovoltaiky již plně schválilo výkonnost, bezpečnost a spolehlivost modulu DeepBlue 4.0 Pro v různých scénářích použití. V době uvedení na trh získal tento modul tyto rozhodující certifikáty: certifikát TÜV SÜD od společnosti TÜV SÜD, certifikát odolnosti proti korozi solnou mlhou, certifikát odolnosti proti korozi čpavkem a certifikát odolnosti proti prachu a písku od společnosti TÜV NORD, a dále certifikát Golden Sun pro fotovoltaické výrobky, certifikát spolehlivosti fotovoltaického systému při nerovnoměrném zatížení sněhem a certifikát kompatibility flexibilního nosičového systému pro fotovoltaiku od společnosti CGC.

Filozofií společnosti JA Solar při navrhování produktů je „uzpůsobeno pro zvýšení hodnoty pro zákazníka“, přičemž zlepšení parametrů BOS a LCOE u modulu DeepBlue 4.0 Pro tento slib zcela naplňuje. Díky kombinaci výhod, jako je vysoká účinnost, vysoký výkon, lepší výrobní kapacita a vysoká spolehlivost, dokáže DeepBlue 4.0 Pro přinést zákazníkům vyšší zisky. Ve srovnání s moduly typu p v různých scénářích použití, typech projektů a způsobech instalace lze BOS (náklady na rovnováhu systému) modulu DeepBlue 4.0 Pro snížit přibližně o 2 – 4,5 % a LCOE (sdružené náklady na výrobu energie) přibližně o 2,5-6 %. Oproti původní verzi modulu typu n lze náklady na BOS modulu DeepBlue 4.0 Pro snížit přibližně o 1,4-2,8 % a LCOE lze snížit přibližně o 0,7-1,6 %.

KONTAKT: Oriana Zhang, 86-1063611888*1697, zhangbobo@jasolar.com

Doporučujeme

Cenový strop na benzin i naftu znovu mírně vzroste

Řidiči si v úterý za benzin i naftu mohou připlatit o několik haléřů víc. Stát stanovil nový cenový strop na benzin na 40,47 koruny za litr a na naftu na 36,47 koruny za litr, regulace cen pohonných hmot navíc bude pokračovat až do 19. července.

Při ruském útoku na Dnipro zemřelo pět lidí

Při ruském útoku na město Dnipro na jihovýchodě Ukrajiny byli zabiti čtyři lidé. Informoval o tom dnes šéf vojenské správy regionu Oleksandr Hanža. Dalších deset osob bylo podle něj zraněno. Rusko hlásí údajné dobytí další vesnice ve východoukrajinské Dněpropetrovské oblasti.

Írán oznámil uvolnění šesti miliard dolarů z Kataru

Íránský prezident Masúd Pezeškján tvrdí, že Katar uvolní část zmrazených íránských prostředků v hodnotě šesti miliard dolarů. Peníze mají tvořit polovinu z celkových dvanácti miliard dolarů íránských zdrojů držených v Kataru, zatímco jednání o uklidnění napětí na Blízkém východě zůstávají křehká.

Izraelský letecký útok v Gaze si vyžádal tři oběti včetně osmiletého dítěte

Při dnešním izraelském leteckém úderu v centrální části Pásma Gazy zahynuli nejméně tři lidé, včetně osmiletého dítěte. Úder zasáhl stan v oblasti města Deir al-Balah, kde se ukrývali vysídlení lidé. Izraelská armáda uvedla, že cílem byl člen palestinského hnutí Islámský džihád, který se podle ní podílel na útoku na Izrael ze 7. října 2023, informovala o tom agentura AP.

Írán tvrdí, že obdrží šest miliard dolarů ze zmrazených aktiv v Kataru

Íránský prezident Masúd Pezeškján dnes uvedl, že jeho země po dohodě s USA, která zrušila sankce týkající se ropy a petrochemického průmyslu, obdrží aktiva v hodnotě šesti miliard z 12 miliard dolarů zmrazených v Kataru. S odkazem na íránská státní média o tom informuje agentura Reuters.

Nové továrny a datová centra. Jižní Korea spouští historický technologický plán

Jižní Korea chce vsadit svou budoucnost na čipy a umělou inteligenci (AI). Prezident I Če-mjong v pondělí představil investiční plán v hodnotě nejméně 880 miliard dolarů (zhruba 18,7 bilionu korun), který má během příštích let proměnit zemi v jednu z technologických velmocí.

Malajsie o rok prodloužila pátrání po zmizelém letounu z letu MH370

Malajsie o rok prodloužila smlouvu s americko-britskou firmou Ocean Infinity, která se zabývá hlubokomořským průzkumem. Nadále tak bude pokračovat podvodní pátrání po pohřešovaném letu MH370 společnosti Malaysia Airlines, oznámilo dnes malajsijské ministerstvo dopravy, které citovala agentura Reuters.

Nejvyšší soud USA bude před letní pauzou rozhodovat o Trumpových pravomocech

Nejvyšší soud Spojených států završuje zasedací období, v němž se hojně zabýval široce pojatým výkladem prezidentských pravomocí, které prosazuje šéf Bílého domu Donald Trump. Očekává se, že tento týden rozhodne v osmi případech, které mu zbývají před tím, než se soudci rozejdou na letní přestávku. Je mezi nimi spor o Trumpovu snahu omezit automatické udělování amerického občanství dětem narozeným v USA či pokus odvolat guvernérku centrální banky USA (Fed) Lisu Cookovou. Píše o tom agentura AP.

Pákistán udeřil na Afghánistán. Tálibán hlásí desítky mrtvých

Pákistán v neděli provedl letecké i pozemní údery na afghánské provincie podél svých hranic. Podle úřadů pod správou hnutí Tálibán zemřely a byly zraněny desítky lidí. Kábul obviňuje Islamábád z útočení na civilní infrastrukturu, Pákistán však tvrdí, že cílil na úkryty teroristů. Údery následovaly po sebevražedném útoku na velitelství elitní pákistánské jednotky v Karáčí. Pákistán dlouhodobě obviňuje Afghánistán z ukrývání teroristů.

Tisíce Srbů pokračují v protestech i po oznámení rezignace prezidenta Vučiće

Oznámení prezidenta Aleksandara Vučiće o chystané rezignaci protesty v Srbsku nezastavilo. Do ulic města Kraljevo znovu vyšly tisíce lidí, kteří se obávají, že si dlouholetý prezident udrží vliv i po odchodu z funkce. Demonstrace navazují na studentské protesty, které před více než rokem odstartovala tragédie na nádraží v Novém Sadu.

WHO: Vlna veder má v Evropě na svědomí 1300 životů

Bezprecedentní vlna veder, která na přelomu června a července zasáhla Evropu, mohla být příčinou stovek úmrtí navíc. Uvedl to šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus, podle něhož bylo od 21. června v souvislosti s extrémními teplotami zaznamenáno více než 1300 nadměrných úmrtí.

Při pádu vrtulníku Saudi Aramco zemřelo 14 lidí

Vrtulník patřící ropné společnosti Saudi Aramco se zřítil v Ras Tanura na východním pobřeží Saúdské Arábie. Nehodu nepřežil nikdo ze 14 lidí na palubě, všichni mrtví byli saúdští občané.

Putin přiznal nedostatek paliva v některých ruských regionech

Ruský prezident Vladimir Putin dnes přiznal, že problémy s dodávkami paliva vedly k jeho nedostatku v některých ruských regionech. Informovala o tom agentura Reuters.

BIS varuje před investiční bublinou kolem umělé inteligence

Masivní výdaje technologických firem na umělou inteligenci mohou podle Banky pro mezinárodní platby skončit dlouhým investičním útlumem. Pokud se očekávané výnosy nenaplní, hrozí rychlé ochlazení financování AI firem a otřesy na finančních trzích.

Tělo sedmnáctileté Thajky bylo nalezeno v kufru. Z vraždy je obviněn Australan

Thajská policie obvinila australského občana z vraždy sedmnáctileté dívky, jejíž tělo našli v kufru odloženém u železniční tratě v letovisku Pattaya. Muže zadrželi na bangkokském letišti krátce před odletem do Austrálie. Rodina oběti žádá nejpřísnější možný trest.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama