Reklama

Islamisté v Mozambiku řežou hlavy dětem

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Americká humanitární nezisková organizace Save The Children upozorňuje na hrůzné násilí, které islamisté páchají v Mozambiku. Teroristé neušetří ani malé děti, kterým uřezávají hlavy, píše BBC.

Militantní skupiny, které se hlásí k Islámskému státu, už čtyři roky okupují provincii Cabo Delgado na severu Mozambiku. Zde se nachází bohatá ložiska zemního plynu, což je hlavní důvod islámské okupace. Teroristé tu zabili už přibližně 2500 lidí a zhruba 700 tisíc lidí muselo uprchnout. Organizace Save The Children citovala jednu z matek, která musela bezmocně přihlížet tomu, jak islamisté uřízli hlavu jejímu dvanáctiletému synovi. Ten nestačil před radikály utéct a schovat se za zbytkem rodiny.

Zaútočili na naši vesnici a začali vypalovat domy,“ řekla matka, kterou organizace uvádí pod jménem Elsa. „Když to začalo, byla jsem doma se čtyřmi dětmi. Snažili jsme se utéct do lesa, ale mého nejstaršího syna chytli a uřízli mu hlavu. Nic jsme nemohli dělat, protože by nás zabili také.“

Jiná matka jménem Amelia také vypověděla, že jejího jedenáctiletého syna militanti zavraždili. „Já a moje další tři děti jsme museli uprchnout do jiné vesnice do domu mého otce, ale za pár dní i tam začali útočit,“ řekla.

Chance Briggs, ředitelka Save The Children pro Mozambik, řekla, že některé příběhy patří k tomu nejhoršímu, co kdy slyšela. „Naši členové plakali, když naslouchali matkám v utečeneckých táborech,“ řekla. „Tohle násilí musí přestat, a členové rozdělených rodin potřebují podporu, aby se z těchto traumat zotavili,“ řekla.

Pomůže americká armáda

Jeden z militantních vůdců loni zveřejnil video, ve kterém řekl, že islamisté provincii okupují z nesouhlasu se současnou vládou. „Ta ponižuje chudé lidi a dává zisk jen bossům. Země potřebuje islámskou vládu, ne vládu nevěřících,“ sdělil ve videu.

Zvěsti o tom, že islamisté popravují v Cabo Delgado lidi, se šířily už dříve. Loni v listopadu uřezali hlavy více než padesáti lidem na fotbalovém hřišti ve vesnici Muatide, některým po smrti rozřezali těla. Při jiných útocích džihádisté stříleli lidi do hlavy. Vláda Mozambiku volá už delší dobu po mezinárodní pomoci, aby okupaci islamisty ukončila. Ambasáda USA v Mozambiku v pondělí oznámila, že americká armáda bude dva měsíce trénovat mozambické vojáky. Poskytne jim také zdravotnický materiál. „Ochrana civilního obyvatelstva a lidských práv je pro americkou spolupráci důležitá a klíčová k efektivnímu boji s Islámským státem v Mozambiku,“ uvedla ambasáda. Mozambik patří mezi osm nejchudších zemí světa.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Dvojnásobná vražda vyhnala Španěly do ulic
Ve Španělsku lidé demonstrují proti násilí páchanému na dětech. Lidé vyšli do ulic kvůli hrůznému činu: otec zřejmě zavraždil své dvě malé dcery (6 let, 1 rok), aby se pomstil matce. Tělo starší dcery se už našlo, po mladší se stále pátrá.
Rudé náměstí po protestu Pavla Kriseviče
Ruský soud v neděli nařídil, aby byl opoziční aktivista Pavel Krisevič poslán na dva měsíce do vazby pro podezření z výtržnictví. Krisevič byl zatčen na Rudém náměstí, kde předstíral protestní sebevraždu.

25 KOMENTÁŘE

  • Náš boj je to již taky. Zde ještě hlavy neřežou….tedy, řežou když si fakír dovolí něco říct o jejich náboženství….ale to přeci v rámci tolerance přetrpíme a pro jistotu fakíra zavřeme do basy….no není to ideální svět….vzhůru Pyráti!

  • Kušte…Islám je naboženství lásky,míru,porozumění,ňuňuňu,růžových jednorožců….naše budoucnosti vy kacíři.

  • Radikální Islám by měl být odsouzen mezinárodním soudem.Měla by se sestavit mezinárodní jednotka,řízená OSN,která by okamžitě zasahovala tam kde se vyskytne islámský stát.

  • přesně tak..ale USA coby projekt globalizátorů světa /nejbohatších tajně srocených mafiánských rodinných korporátních klanů/ nyní končí a jsou řízeny do rozpadnutí se zejména pro jejich gigantickou nadspotřebu jimi po celém světě loupených zdrojů…považte: američané představují pouhých 5 procent z celkévé světové populace a přitom spotřebovávají celých 50 procent všech zdrojů planety…proro jsou války /válka je mechanismus na ukrořistění cizích zdrojů a území/ a proto je terororismus /terorismus je vynucování poslušnosti pro toto kořistění vydíráním, zastrašováním a vražděním/ a proto nyní zuří globální biologická válka /Covid je nástroj přeměny světa z oligarchické „demokracie“ do technokratické tyranie- totální kontroly všech pomocí covidových pasů, trasování a čipování a proto nutí všechny naočkovat, čili evidovat a na každém kroku sledovat a bez možnosti odporu vydírat- viz. čínský kreditní systém a tzv. zdravotní semafor…jedině Rusko nabízí jinou, lidskou formu globalizace v míru spolupracujících světových národů a umožnění rozvíjet všem lidem planety jim od Boha dané kapacity bez postranních úmyslů..západní globalizace je jen podvod, lež, přetvářka, loupež, vraždění, války, intriky a vyhlazování celých národů /vyhlazovaní indiáni, židé, rusové a nyní jsou na řadě všichni původní Evropané a pokud nás očipují, tak nás nahradí araby a černochy zcela bez odporu viz. obdoba této masové likvidace Židů ve varšavských ghettech ve filmu Pianista..!!!

   • Jedině Rusko nabízí jinou,lidskou formu?Co to je za hloupost.V Rusku se nic od Stalina nezměnilo,oligarchové a jejich megalomanství pod rouškou všemocného cara Putina a jeho bohatýrské paláce a jeho věrných spolu politiků a oligarchů,ruští agenti všude v každém koutě světa,KGB,dosud pracovní gulagy jako vězení na Sibiři,devastace,drancování Sibiře,hromady jaderného šrotu,vysloužilých ponorek,lodí v zálivu u poloostrova Kola,Murmansk,Severodvinsk,Archangelsk pak dále Novosibirsk, a vzadu Vladivostok,dále firma na výrobu obohaceného uranu a jeho zpětné zpracování Majak,zlikvidované zamořené území Kazachstánu,kde prováděly jaderné zkoušky,totálně zdevastované prostředí na tisíce kilometrů čtverečních,havárie ponorek,jaderných elektráren,jejich nesmyslnné zkoušky raket s jaderným pohonem,která nedávno vybuchla a přístroje v Evropě změřily radioaktivní Cesium,pak nemá být v Evropě rakovina a další nemoce,dále jestli pak víte že mimo Číňanů,kteří drancují tuším Niger nebo Nigérii,kvůli zlatu,tak Rusové drancují zase jiné africké státy kvůli drahokamům.To je lidská tvář samotného Ruska,ano i američeni drancují taky,ale pod rouškou soukromých společností a polovojenských skupin,stejně jako Rusové mají soukromou armádu Wágnerovci,a bohužel mocenských ambicí je více,vedle Ruska,Číny,USA,to jsou i Arabové,Turecko a určitě nezaostávají i Británie a další aspoň regionálně.Nikdo není úplně čistý a lidský.

 1. Americane tam pujdou udelat poradek pokad tam jeste neco cenneho zustalo,jinak jim prodaji vyrazene zbrane ktere jinak meli bejt sesrotovane.

 2. Avšak nevědomci zde netuší, že Islámský stát je americká odborně nazývaná tzv. nepravidelná armáda, čili armáda naverbovaných žoldnéřských vrahů řízená americkými rozvědkami, ti tam udělají masakr jako v Iráku, Sýrii, Lybii, aby tam pak pokrytecky vlítla „záchranně“ americká armáda pravidelná, čili oficiální, jenomže pak jejich zdroje přepadnou pomocí tohoto krvavého divadla americké korporace, aby loupili jejich zdroje, kvůli kterým samozřejmě ty nelidské bestie vše zorganizovaly..A takto se děje po celém světě 200 let, ovšem celé USA jsou i tak skrytě řízeny z Londýna, který takto dřívew koloniálně, dnes krypto-koloniálně vládne dodnes celému světu a říká se tomu globalizace vážení… Z londýna pomocí silového nástroje jménem USA takto z Londýna zednářské finančnické bestie naplánovaly a řídily, čili funancovaly obě světové války…nyní Londýn svoje globální centrum stěhuje do pěti čínských měst z Londýna a USA je tak vše přesuváno do země, která byla pro svůj úkol ztotalizovat celý svět Brity připravována už od 15. století…ovšem Čína svět nezotročí vojensou silou, ale totálním elektronickým systémem, který již několik let dokonale zotročuje čínské ovčany /vygooglujte si hrůzu: ČÍNSKÝ KREDITNÍ SYSTÉM A ČÍNSKÝ ZDRAVOTNÍ SEMAFOR/ a proto, aby celý svět přijal tuto totální kontrolu /vygooglujte si pojem TOTAL CONTROLL/, tak mysel být uměle vyvinut Covid-hiv-sars19..a to si piště, že se to těm bestiím666 podaří, pokud se lidstvo okamžitě neprobere a nepotrestá ihned zločince z řad vědců, politiků a lékařů, kteří se na tomto zločinu podílejí..!!!

 3. Miky asi zapomněl, nečetl o nádherné sovětské zemi, kde vyvražďovali lidi za bolševika, během 2.sv. války , a jaké peklo se rozpoutalo po válce. Z přebytků nadvýroby dokázaly USA pomoci zničené celé Evropě včetně Německa tzv. Marshallův plán) a SSSR 10 let USA podporovaly a cpaly jim peníze, materiál, výrobky letadla aj.. proto, aby se jim pomohlo. Stalin vše zpronevěřil k upevnění svého kultu a země z toho neměla nic. Aby se trošku přiblížili průmyslu a ekonomice západu, tak zavírali lidi v nelidských podmínkách, kde pracovali pro SSSR za kus chleba…To trvá DODNES!!! Nám M. plán zakázali. Kam přišli, tam 100 let tráva nerostla. A jak se chovali za 2. sv. války např. v Polsku, jak lžou, vraždí, jaké mezinárodní zlo způsobili!!! Fuj! Sověti si s Čínou nezadají. Obojí je velké ZLO!!! A tady vládu technokracie bude předcházet vláda oligokracie…. jestli se lidi nevzpamatují.

 4. Proč mi to připadá nenápadná příprava českých občanů pro přísun těchto lidí kdyby volby vyhrály spojené strany ale ono už každý ví o které jde.

 5. Novotná Novotná-přečti si pořádně dějiny (třeba že USA podporovali CCCP materiálem a ten který se zachoval,tak musel zaplatit atd atd) a pak piš něco.Ono se dějiny kroutí podle toho,kdo je u moci,ale fakta jsou jasná.Není pravda ani tam,ani tam-ta je uprostřed.A ještě jedno-kolik má USA po světě základen (myslím kolem 190) a koilk Rusko-myslím dvě (Venezuela pokud už neodešli a Sýrie).Takže tak děvenko.Každý tady píše něco,ale neoveří si a ani nemá snahu si ověřit fakta.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama