16.3 C
Czech
Sobota 23. září 2023

Inovace společnosti L’Oréal v oblasti kosmetických technologií s pozitivním environmentálním a společenským dopadem byly středem pozornosti na veletrhu Viva Technology

Paříž 12. června 2023 (PROTEXT) – Společnost L’Oréal dnes na veletrhu Viva Technology v Paříži představila řadu inovací v oblasti kosmetických technologií, které mají zajistit "krásu pro každého bez rozdílu". Inovace, které zdůrazňují roli krásy jako hnací síly pro blaho společnosti i každého z nás, zahrnují chytrá a udržitelná řešení v oblasti kosmetiky a digitálních služeb, jakož i diagnostická zařízení využívající data pro poskytování inkluzivní, personalizované a virtuální krásy.

Řešení, která na svém interaktivním stánku v rámci veletrhu VivaTech společnost L’Oréal představila, ukazují její odborné znalosti v oblasti využívání dat, technologií a umělé inteligence, které pomáhají spotřebitelům získat lepší informace a přístup ke kosmetickým produktům a službám přizpůsobeným jejich individuálním potřebám.

Kromě rozšíření produktového portfolia se společnost L’Oréal v oblasti kosmetických technologií rozrostla na více než 5 900 odborných zaměstnanců, v roce 2022 nabídla více než 800 online služeb na 40 milionech schůzkách, dosáhla důležitých milníků, jako je vývoj nových kosmetických zařízení s rozšířenou realitou a špičkových diagnostických nástrojů pro pleť a vlasy nebo miliarda vyrobených obalů s QR kódem pro zlepšení zkušeností spotřebitelů pomocí rozšířené reality, a získala 6 cen CES Innovation Awards pro rok 2023.

„Letos jsme na veletrhu VivaTech shromáždili výjimečnou řadu inovací z oblasti kosmetických technologií s pozitivním dopadem,“ uvedl Nicolas Hieronimus, generální ředitel skupiny L’Oréal Groupe. „Tím, že vynakládáme své prostředky na nové technologie, které demokratizují přístup k inteligentnější a udržitelnější kráse, umožňujeme každému užívat si krásu podle sebe a za spravedlivějších podmínek.“

„Taková úroveň inovací by nebyla možná bez rozšiřování odborných znalostí týmů působících v oblasti kosmetických technologií a také bez našeho programu otevřených inovací prostřednictvím partnerství s jedněmi z nejzajímavějších světových startupů a technologických lídrů. Jsme hrdí na to, že se můžeme účastnit veletrhu VivaTech spolu s nimi,“ řekla Barbara Lavernos, zástupkyně generálního ředitele odpovědná za výzkum, inovace a technologie skupiny L’Oréal Groupe. „Technologie a věda nám dnes umožňují nejen nabízet spotřebitelům bezkonkurenční služby, ale také se transformovat ve všech oblastech od výzkumu přes lidské zdroje až po výrobu a maloobchod a stát tak u zrodu budoucnosti krásy.“

„Kosmetické technologie nás propojují s miliardami spotřebitelů po celém světě. Umožňují nám porozumět jejich jedinečným a vyvíjejícím se potřebám a obsáhnout tak nekonečnou lidskou rozmanitost s bezkonkurenční mírou přesnosti a personalizace v reálném i virtuálním světě,“ uvedla Asmita Dubey, ředitelka pro digitální technologie a marketing skupiny L’Oréal Groupe.

Společnost L’Oréal na veletrhu VivaTech již sedmým rokem představí své nejnovější technologické produkty a partnerství v oblasti kosmetických technologií, včetně inkluzivních řešení, jako je zařízení HAPTA od Lancôme, které umožňuje lidem s fyzickým omezením nanášet make-up, diagnostických a koučovacích nástrojů, jako je La Roche-Posay SPOTSCAN, META PROFILER™ od Giorgio Armani a K-SCAN Kérastase, personalizovaných řešení, jako je 3D shu:Brow od značky shu uemura pro profesionální úpravu obočí v domácích podmínkách, L’Oréal Paris COLORSONIC pro domácí barvení vlasů bez nepořádku a virtuální proměna pomocí Maybelline Beauty App, a udržitelných řešení, jako je zařízení WATER SAVER od L’Oréal Professionnel, které doposud ušetřilo více než 42 milionů litrů vody, partnerství L’Oréal s IMPACT+ pro měření dopadu našich aktivit v oblasti digitálních medií a tříleté partnerství L’Oréal s portálem Alibaba pro spuštění vůbec prvního systému digitální cirkulární ekonomiky v Číně s cílem snížit dopad našich aktivit v oblasti elektronického obchodu.

Na letošním ročníku veletrhu VivaTech se stala zemí roku Korea, a tak společnost L’Oréal představila své memorandum o porozumění s korejským ministerstvem pro malé a střední podniky a začínající firmy s ještě větší hrdostí. Cílem této spolupráce je posílit součinnost a urychlit otevřené inovace společnosti L’Oréal v Koreji, a to od 15. června 2023.

L’Oréal Brandstorm 2023

Na letošním veletrhu VivaTech pořádá L’Oréal již 31. ročník soutěže Brandstorm na téma „Rozluštění nových tajemství krásy“. Letos se tohoto jedinečného, interaktivního a digitálně vzdělávacího zážitku zúčastnilo rekordních 92 000 účastníků ze 72 zemí. Týmy z Brazílie, Chile, kontinentální Číny, Francie, Indie, Keni, Malajsie, Blízkého východu, Španělska a Portugalska a Tchaj-wanu budou v letošním finále porotě představovat své inovace inspirované rozšířenou realitou, virtuální realitou, umělou inteligencí a Metaversem. Dnes je Brandstorm začleněn do studijních plánů téměř 100 univerzit po celém světě a má akreditaci EOCCS jako online vzdělávací kurz. Vítězný tým letošního ročníku Brandstorm bude vyhlášen 16. června na veletrhu VivaTech.

O společnosti L’Oréal

Již více než 110 let má společnost L’Oréal jako přední hráč na světovém trhu s kosmetikou jediný cíl: plnit přání v oblasti kosmetiky spotřebitelům na celém světě. Cílem naší tvorby je krása, která hýbe světem, a tento záměr rovněž definuje, jak k této oblasti přistupujeme: inkluzivně, eticky a velkoryse, vždy s ohledem na sociální otázky a udržitelnost životního prostředí. Díky širokému portfoliu 36 mezinárodních značek a ambiciózním závazkům v oblasti udržitelnosti nabízíme v programu L’Oréal pro budoucnost každému na celém světě to nejlepší z hlediska kvality, účinnosti, bezpečnosti, jakož i z hlediska korektního a odpovědného přístupu, a zároveň oslavujeme krásu v její nekonečné rozmanitosti.

V roce 2022 dosáhl koncern se svými 87 400 oddanými zaměstnanci, vyváženou geografickou působností a prodejem napříč všemi distribučními sítěmi (e-obchod, hromadný trh, obchodní domy, lékárny, kadeřnické salony, značkový maloobchodní prodej a maloobchodní prodej v oblasti cestovního ruchu) tržeb ve výši 38,26 miliardy eur. Koncern disponuje 20 výzkumnými centry v 11 zemích světa a týmem odborníků v oblasti výzkumu a inovací, který čítá více než 4 000 vědců a 5 500 technologických odborníků, díky nimž se společnost L’Oréal zaměřuje na vývoj kosmetiky budoucnosti a na to, aby se stala tahounem v oblasti kosmetických technologií.

Více informací naleznete na https://www.loreal.com/en/mediaroom

„Tato tisková zpráva není obchodní nabídkou ani výzvou ke koupi akcií ve společnosti L’Oréal. Více informací o společnosti L’Oréal najdete ve veřejných dokumentech uložených u francouzského úřadu Autorité des Marchés Financiers, jejichž anglické znění je dostupné na našich internetových stránkách www.loreal-finance.com.

Tato tisková zpráva může obsahovat informace prognostického rázu. Ačkoliv se podle názoru společnosti tyto prognózy zakládají na předpokladech, které jsou k datu zveřejnění této tiskové zprávy odůvodněné, z principu existují rizika a jistá míra nejistoty, které mohou způsobit, že skutečné výsledky se budou od výsledků naznačovaných nebo odhadovaných těmito prognózami lišit.“

KONTAKTY

L’ORÉAL

Ústředna:

+33 (0)1 47 56 70 00

Jednotliví akcionáři a regulační orgány

Pascale GUERIN

[email protected]

Finanční analytici a institucionální investoři

Françoise LAUVIN

[email protected]

Média

Noëlle CAMILLERI

[email protected]

Christine BURKE

[email protected]

Další informace můžete získat od své banky, makléře nebo finanční instituce (kód ISIN: FR000012031) nebo z běžných novin a časopisů či internetových stránek pro akcionáře a investory, www.loreal-finance.com, z aplikace L’Oréal Finance nebo volejte na bezplatnou linku (na území Francie): 0 800 66 66 66. 0 800 66 66 66

Sledujte nás na Twitteru@lorealgroupe

www.loreal.com

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Sledujte nás na sítích

Budanov: Nejméně devět mrtvých po útoku na velitelství Černomořské flotily

Při pátečním ukrajinském útoku na velitelství ruské Černomořské flotily v Sevastopolu na okupovaném Krymu zemřelo nejméně devět lidí, dalších 16 jich bylo zraněno, řekl stanici Hlas Ameriky šéf ukrajinské vojenské rozvědky HUR Kyrylo Budanov. Mezi raněnými jsou podle něj generálové. Tiskové oddělení ukrajinských sil pro speciální operace tvrdí, že ukrajinská armáda budovu velitelství flotily zasáhla během porady jejího velení. Podobná prohlášení jednotlivých stran konfliktu nelze bezprostředně nezávisle ověřit.

Záchrana migrantů na moři je povinnost civilizace, řekl papež v Marseille

Evropané by měli zachraňovat migranty připlouvající po moři, je to povinností naší civilizace. Prohlásil to v pátek papež František během prvního dne návštěvy jihofrancouzského města Marseille. Kdo se snaží bránit záchranným akcím, dopouští se gesta nenávisti, dodala hlava katolické církve. Právě současná migrační vlna ve Středozemním moři je hlavním tématem Františkovy návštěvy největšího francouzského přístavního města.

DOPORUČUJEME

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Budanov: Nejméně devět mrtvých po útoku na velitelství Černomořské flotily

Při pátečním ukrajinském útoku na velitelství ruské Černomořské flotily v Sevastopolu na okupovaném Krymu zemřelo nejméně devět lidí, dalších 16 jich bylo zraněno, řekl stanici Hlas Ameriky šéf ukrajinské vojenské rozvědky HUR Kyrylo Budanov. Mezi raněnými jsou podle něj generálové. Tiskové oddělení ukrajinských sil pro speciální operace tvrdí, že ukrajinská armáda budovu velitelství flotily zasáhla během porady jejího velení. Podobná prohlášení jednotlivých stran konfliktu nelze bezprostředně nezávisle ověřit.

Záchrana migrantů na moři je povinnost civilizace, řekl papež v Marseille

Evropané by měli zachraňovat migranty připlouvající po moři, je to povinností naší civilizace. Prohlásil to v pátek papež František během prvního dne návštěvy jihofrancouzského města Marseille. Kdo se snaží bránit záchranným akcím, dopouští se gesta nenávisti, dodala hlava katolické církve. Právě současná migrační vlna ve Středozemním moři je hlavním tématem Františkovy návštěvy největšího francouzského přístavního města.

Le Penová by měla stanout před soudem kvůli kauzám s fondy EU, uvádí prokuratura

Prokuratura v Paříži v pátek požádala o proces s Marine Le Penovou kvůli její kauze údajného zneužití evropských financí k placení zaměstnanců pracujících pro její vlastní stranu, píše agentura AFP. Spolu s vlivnou političkou, bývalou předsedkyní nacionalistického Národního sdružení (RN) a někdejší europoslankyní by se mělo podle státního zastupitelství před soudem hájit dalších 23 členů strany. Národní sdružení vinu odmítá.

Kanada pošle Ukrajině vojenskou pomoc ve výši 11 mld. korun, uvedl Trudeau

Kanada pošle Ukrajině v příštích třech letech dodatečnou vojenskou pomoc ve výši 650 milionů kanadských dolarů, což je zhruba 11 miliard korun. Řekl to dnes před vystoupením ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v kanadském parlamentu šéf kanadské vlády Justin Trudeau. Podle něj bude součástí pomoci i asistence pro bojové letouny Kanada pošle Ukrajině v příštích třech letech dodatečnou vojenskou pomoc ve výši 650 milionů kanadských dolarů, což je zhruba 11 miliard korun. Řekl to dnes před vystoupením ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v kanadském parlamentu šéf kanadské vlády Justin Trudeau. Podle něj bude součástí pomoci i asistence pro bojové letouny F-16, píše agentura Reuters. Zelenskyj před zákonodárci zopakoval, že Rusko musí prohrát válku proti Ukrajině.F-16, píše agentura Reuters. Zelenskyj před zákonodárci zopakoval, že Rusko musí prohrát válku proti Ukrajině.

Čínský a syrský prezident oznámili uzavření strategického partnerství

Čínský prezident Si Ťin-pching a syrský vůdce Bašár Asad dnes společně oznámili uzavření strategického partnerství Číny a Sýrie. Informovala o tom agentura Nová Čína. Čínský prezident při schůzce ve městě Chang-čou Asadovi rovněž řekl, že Peking podporuje politické urovnání syrského konfliktu a poválečnou obnovu země.

ISW: Ukrajinské obrněné vozy na jihu překonaly poslední vrstvu ruské obrany

Ukrajinská obrněná vozidla operují za poslední linií ruské obranné vrstvy v západní části Záporožské oblasti, píše ve své poslední zprávě o vývoji bojů americký Institut pro studium války (ISW). Ukrajinské ozbrojené síly podle něj v současné době pronikají touto obrannou linií, byť analytici institutu zatím nejsou schopni posoudit, zda Ukrajinci ruskou obranu už zcela prolomili. K podobnému závěru došel deník The Wall Street Journal (WSJ), který tento vývoj bojů označil za významný milník v tři a půl měsíce trvající ukrajinské protiofenzivě, jejímž cílem je rozetnout pozice ruské okupační armády na dvě části.

Messi mizí ze hřiště, my z tribuny. Na fanoušky Miami se valí kritika

V americkém městě Miami byste v současné době nejspíš marně hledali slavnějšího obyvatele. Lionel Messi na začátku léta skončil v Paris Saint-Germain a přesunul se do Interu Miami, které táhne v MLS. Fanoušci začali vyprodávat zápasy Argentincova celku, více než mančaft je ale zajímá právě Messi. Což jasně potvrdili tento týden.