Více
  7.6 C
  Czech
  Úterý, 26 října, 2021

  I velká SUV mohou myslet zeleně. Nová Kia Sorento je vydařený hybrid

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Pokud by někoho mrzela budoucnost bez velkých SUV, není třeba věšet hlavu. Kia vyslala do světa nový hybrid Sorento GT a je to tedy podívaná. Auto je veliké, masivní, výkonné, a přesto nezatěžuje planetu tak moc, jako ostatní velikáni. Korejci vytvořili ideální kompromis pro milovníky velikého a šetrného. Jak dopadne recenze této nádhery?

  Jak se za moment dozvíme, nová Kia rozhodně není to nejlevnější auto na trhu. Je za tím poctivá práce, o které se, doufejme, jako Češi, dozvíme brzy více, až k nám přijde GT PHEV na trh. Prostor, který nám hybrid nabízí je jeden z hlavních prvků, proč si pořídit SUV na dvou-pohon. Jak prostor pro pasažéry, tak pro náklad.

  Kia si naprala dopředu i dozadu svůj nový krásný znak a podpis Sorento. Celý design je naprosto skvělý. Jak exteriér, tak to, co se ukrývá za 5 dveřmi. Nebývá to zvykem, ale množství peněz, které za auto zaplatíme, se dá v tomto případě ospravedlnit. Přestože má GT pár vad, výhody drtivě převažují.

  Motory jedou naplno

  Celým dvoutunovým SUV hýbají 2 motory. Jeden klasický 1,6 litrový čtyř-cylindr s výkonem 132kW a krouticím momentem 265Nm. To jsou čísla vcelku uspokojivá. Elektrický motor disponuje výkonem 60kW s krouticím momentem 304Nm. Dohromady tvoří pěknou dvojku o výkonu 195kW. 360V baterie se o nás postará svými 15kVh, když přepneme na zelený pohon. Spotřeba je luxusní, totiž 1,6l na 100km.

  19 palcová kola dělají své a dovezou nás jak do práce, tak na chatu do lesů. Rozvor těchto kol je 2815mm. Díky tomu, že se jedná o automat, se nemusíme o nic starat a můžeme nechat 6 stupňů dělat svou práci. Jsou i auta s více stupňovým řazením, ale koneckonců, lepší než 5. Celé GT je neuvěřitelně prostorné, i když je pravdou, že třetí řada je spíše pro děti, než pro dospělé jedince.

  Jedna z dalších nevýhod je dobíjení. 3,3kW je prostě příliš pomalé. Je sice fajn, že si pohon můžete rozdělit, ale i tak vypijete hodně kafí při čekání u dobíjecí stanice. Na tom by šlo rozhodně zapracovat.

  Nové technologie

  Pokud půjdeme od řidiče, za zmínku stojí 12,3 palců velká přístrojová deska s vysokým rozlišením. 8 palců široký head-up display, satelitní navigace, kamera, která zabere při parkování 360 stupňů, Apple CarPlay/Android Auto. Při poslechu se o kvalitu postará 12 vysoce výkonných prémium reproduktorů. Osvětlení kabiny si nastavíme doslova podle nálady. „Vychytávek“ je plno a rozhodně stojí za to.

  Cena odpovídá tomu, co si kupujeme. V základu se SUV pohybuje okolo 1,29 milionu korun. Je otázka, jestli to při těch pár mouchách není moc, ale objektivně by se dalo říct, že stojí. Každý si beztak uděláme vlastní názor. Kia Sorento ale přese všechno nechává výrazný otisk ve světě hybridů.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Savic Motorcycles

  Newton metry nejsou problém. Elektrická motorka Savic jich má na rozdávání

  Kdybychom se zeptali pana Clarksona, co by nám řekl o Austrálii, asi bychom slyšeli: „Austrálie je slavná jen pro málo věcí. Pláže, nekončící léto a strach z toho, že se potkáte s klokanem.“ Z tohoto kontinentu však vyrazila do světa motorka, která svým výkonem rozdrtí všechny předsudky. Nový Savic je elektrické monstrum.
  Škoda Kodiaq

  Medvěd na silnicích. Pro koupi Kodiaqu se vždycky důvod najde

  Když v roce 2016 přišla česká automobilka Škoda se svou vlastní verzí SUV, měli z toho lidé radost, ale i strach. Padaly otázky typu: „Povedlo se Čechům vyrobit konkurenta věhlasných značek?“. Po téměř 6 letech si můžeme odpovědět každý sám. Nejnovější Kodiaq 2021 je patřičnou chloubou a u lidí sbírá převážně plusové body.
  BMW X3 M40i

  Těchto 5 aut vnese do jízdy adrenalin. Navíc z nich nikdy nevyrostete

  Pokud jste někdy slyšeli věty jako „Už bys měl/a vyrůst!“ nebo „Nebuď dítě!“, rozhodně to nebude platit o našem následujícím seznamu aut, ze kterých nejde vyrůst. Radost z jízdy přinesou jak mladým nadšencům, tak dospělým lidem. Navíc nezničí naši peněženku jako třeba Lamborghini. Budete s naším listem souhlasit?
  BMW M135i xDrive

  BMW se vytasilo s novým modelem. M135i xDrive je opravdu vydařený kousek

  BMW je známé pro své tvrdé německé stroje, které nás mnohdy přežijí. Opravy bývají dražší, ale jak praví staré dobré přísloví: „Kdo si koupí opici, musí mít na banány.“ Nově se světu předvedla verze xDrive, které patří ke skutečným špičkám. Obrovská akcelerace, skvělý design a naprostá spolehlivost. Pojďme se na M135i podívat zblízka.
  Audi A3 2022

  Audi si na rok 2022 připravilo lahůdku. Na silnice zamíří nový model A3

  Čtyři kruhy, většinou černá, nebezpečná barva, originální design, síla. Takhle a ještě mnohými jinými způsoby jde popsat Audi A3, které Němci představili světu a na které se můžeme v nadcházejícím roce těšit. Na první pohled zaujme tvarem, který spíše připomíná český Superb. Interiér je ovšem zcela v režii značky Audi a jejích zvyklostí.
  Mitsubishi Outlander

  Nové Mitsubishi Outlander nadchne každého milovníka SUV

  Japonci vyslali do světa novou třídu SUV značky Outlander, která už brázdí světové silnice a rozhodně nedělá Tokiu ostudu. Precizní zpracování, silný motor, pohodlí jako doma, to všechno je nové Mitsubishi. Našla by se i větší SUV, ale poměr sil, výkonu a komfortu by dal leckomu zabrat. Takže benzín nebo diesel?
  Reklama
  Reklama
  Reklama