Více
  6.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 2 prosince, 2021

  Hyde Park, ideální pro piknik v centru Londýna

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Bruslit, jezdit na kole, chodit, běhat, a dokonce i cválat na koni. To vše se dá podnikat v Hyde parku. Jeden z největších londýnských parků je ideálním místem pro více než jen piknik.

  Udělejte si obrázek. Jaká je zde atmosféra?

  Hyde Park je velký. Je to jeden z největších londýnských královských parků, který si původně Jindřich VIII přivlastnil od mnichů ve Westminsterském opatství k lovu jelenů. Nyní je prostorem, kde se dá dělat téměř vše. Představte si skupiny bruslařů na stezkách, bláznivé plavce a jachtaře na Serpentine Lake, hlučné demonstranty v Speaker’s Corner a spoustu dětí, které jezdí na koních a cákají se ve fontáně Diana Memorial.

  Pokud hledáte místo k relaxaci a odpočinku, najdete je. Dokonale upravené trávníky pro piknik, lesíky pro tajné polibky, to vše Hyde park nabízí. Jinými slovy, londýnská méně bouřlivá verze newyorského Central Parku.

  Zajímavosti a co musíte vidět

  Všemi milovaná princezna Lady Di je s Hyde parkem úzce spojena. A to skvělým způsobem. Namísto fádní sochy je zde na její památku vybudována známou zahradní architektkou Kathryn Gustafson krásná fontána ve tvaru prstenu. Výkřiky dovádějících dětí jsou jí dokonalou poctou.

  Na severní straně parku se nachází hřiště také nesoucí její jméno. Je oblíbené díky obrovské pirátské lodi. A pokud vám to stále nestačí, zajděte se podívat na stálou kolekci šatů vystavenou v Kensingtonském paláci, kde princezna žila. Sousedí s Hyde Parkem a pyšní se úžasným barem a restaurací Orangery, ideální pro hříšnou sklenku šampaňského k obědu.

  Žádná návštěva Hyde Parku by však nebyla úplná bez projížďky na lodích po nejstarším londýnském jezeře The Serpentine. Žijí tu kachny, lysky, labutě a potápky chlupaté. Vodní šlapadla a veslice si lze pronajmout za hodinovou sazbu. Během léta je Hyde Park oblíbeným místem pro návštěvu koncertů. A konečně tu máme i Serpentine Gallery, bývalou čajovnu nacházející se na západ od Long Water, na jejíž pravidelný dvouměsíční program výstav je vstup zdarma.

  Pohyb po Hyde parku je snadný

  Park protíná spousta cest a dobře značených chodníků, k dispozici jsou mapy. Navíc zde nejsou žádné kopce, takže pohyb je nenáročný i pro netrénované návštěvníky. Procházka po obvodu parku trvá asi 90 minut, po cestě je spousta míst, kde se můžete posadit a odpočinout si.

  Navíc vás návštěva Hyde Parku nestojí ani korunu. Je to vzrušující místo plné života, ideální pro cvičení, piknik či poklábosení s přáteli. Ať už vás zajímá umění, či si chcete užít zeleně a čerstvého vzduchu v centru Londýna, navštivte tento ikonický park.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Trhy v Indii

  Čerstvé ovoce i drahokamy. Na tradičních trzích v Indii seženete vše

  Při návštěvě Indie nesmíte vynechat místní tržiště. Je to jako výlet do jiného světa. Všechen ten barevný mumraj vás okouzlí na první pohled.
  Světlušky

  Do Vietnamu za světluškami

  Pozorovat maličkatá létající stvoření, která vyzařují blikající, teplé světlo, a přitom poslouchat uklidňující zvuky cvrčků, je skvělým zážitkem. Vydejte se za ním do Vietnamu.
  Nákupní centrum Čína

  Do kostela jako na koncert. Jak se slaví Vánoce v Číně

  V západních zemích křesťané slaví Vánoce většinou ve vší vážnosti, aby si připomněli narození Ježíše Krista. Oproti tomu v Číně je to spíše legrace a komerční záležitost.
  Trhy v Indii

  Tradiční trhy v Indii, které stojí za prozkoumání – část 2

  Směsice barev, vůní i chutí, to jsou tradiční indické trhy. Koupíte tu téměř vše, na co pomyslíte. A pokud nechcete nakupovat, alespoň se po nějakém trhu projděte, je to zážitek sám o sobě.
  tradiční trhy v Indii

  Tradiční trhy v Indii, které stojí za prozkoumání – část 1

  Hledáte autentický indický zážitek? Chcete si koupit lokální zboží za dostupné ceny? Putování labyrintem tradičních trhů je správnou cestou.
  hřbitov Highgate

  Jedním z nejkrásnějších míst v Londýně je hřbitov

  Highgate Cemetery je místem posledního odpočinku některých z nejznámějších londýnských obyvatel. Jedná se o místo s nezaměnitelnou atmosférou.
  Reklama
  Reklama
  Reklama