Protext ČTKHýbeme se hezky česky jde do finále

Hýbeme se hezky česky jde do finále

Projekt na podporu dětského i rodinného sportování HÝBEME SE HEZKY ČESKY jde do finále! Do druhého ročníku projektu se přihlásilo opět více než 1000 sportovních týmů z celé České republiky. Pro letošní rok nově motivuje k pohybu také samotné hlasující, kteří v rámci podpory svých týmů nachodili takřka 1,000.000 kilometrů. Celkem jsou pro soutěžící připraveny ceny v hodnotě přes 7,000.000 korun. O výši konkrétní finanční podpory se jednotlivé týmy utkají v podzimním hlasováním, které začíná 1. září přímo na prodejnách.

„Jsme rádi, že náš projekt inspiruje. Nejenže se do něj i letos přihlásilo více než tisíc týmů a sportovních klubů z celé země, ale zapojily se i celé rodiny a další lidé, kteří měli možnost podpořit své favority pohybem. Inspirovali jsme tak tisíce lidí a rodin k pohybu, kteří v rámci projektu nachodili téměř 1,000.000 kilometrů. Vnímáme, že v dnešní době má každá inciativa, která inspiruje ke zdravému životnímu stylu, svůj smysl, a jsme hrdí, že se nám to daří už druhým rokem. Navíc motivujeme nejen děti, ale celé jejich rodiny, přátele a kamarády.“ hodnotí dosavadní průběh Jens Krieger, generální ředitel PENNY a Vít Vojtěch, vedoucí strategického marketingu PENNY dodává: „Zapojení a podpora od veřejnosti nás příjemně překvapila. I proto jsme se rozhodli všechny týmy podpořit navíc i kilometry, které každý den nachodí naši zaměstnanci.  Při přepočtu na počet zaměstnanců na prodejnách, každodenní průměrný počet 12 kilometrů na každého a počet mikroregionů, do nichž je celá země v rámci projektu rozdělena, znamená, že jsme spravedlivě v každém z nich připsali týmům 2800 kilometrů.“

Právě nachozené kilometry byly v letošním ročníku rozhodující pro výši finanční podpory, o kterou se týmu utkají v nadcházejícím finále. Vítězný tým v každém ze 154 mikroregionů dostane od PENNY v každém případě podporu ve výši 15.000 korun a další dva týmy v pořadí 5000 korun. Všude, kde hranice nachozených kilometrů v rámci daného mikroregionu přesáhla 10.000 nachozených kilometrů, byla navýšena finanční podpora o 10.000 korun pro každý tým. Celkem tak může vždy jeden tým v mikroregionu získat podporu až 25.000 korun a další dva až 15.000 korun.

Na základě červnového hlasování veřejnosti na internetových stránkách www.hybemesehezkycesky.cz byli zvoleni finalisté, kteří se nyní od 1. září do 27. září ve finálovém hlasování přímo na prodejnách utkají o konkrétní výši podpory. V každém regionu se bude rozhodovat až mezi třemi sportovními týmy a celkem bude oceněno 439 týmů, a to nejen finanční podporou, ale i zdravými potravinami, a to v celkové hodnotě přes 7,000.000 korun.

Partnery projektu jsou, stejně jako v loňském roce, Česká obec sokolská a Asociace školních sportovních klubů, jejichž prostřednictvím byly na jaře osloveny tisíce týmů napříč Českou republikou. „Zejména spolupráce se Sokolem je velmi úspěšná a přesahuje hranice tohoto projektu. I letos budeme například partnerem Sokolského běhu republiky na státní svátek 28. října. Nejde jen o širokou členskou základnu, ale i o hodnoty a tradice Sokola, který je nám svým působením i v těch nejmenších obcích po celé zemi velmi blízký. Sport jako takový pak podporujeme dlouhodobě a nejrůznějšími způsoby. Aktuálně jsme například partnerem filmu o Janu Kollerovi, jehož příběh malého kluka, kterého nikdo ve světě velkého fotbalu nechtěl, je pro malé kluky a holky až neuvěřitelně inspirující.  Zkrátka snažíme se pohyb, sport a zdravý životní styl podpořit na všech úrovních,“ dodává Vít Vojtěch.

V loňském roce se do projektu zapojilo více než 1100 týmů z celé země. Finanční podporu v celkové výši bezmála 4,000.000 korun si nakonec rozdělilo 455 finalistů. Zároveň týmy pro své členy obdržely zdravé potraviny vlastních značek PENNY. Projekt byl velmi kladně hodnocen laickou i odbornou veřejností. Mimo jiné získal druhé místo v rámci udílení cen IMC Czech Awards v kategorii Charitativní a neziskový marketing, CSR kampaně.

O společnosti PENNY MARKET Česká republika

Společnost Penny Market s.r.o. je dceřinou společností mezinárodního obchodního řetězce REWE, který je jednou z největších světových obchodních společností. Na český trh vstoupil Penny Market před 25 lety v roce 1997, a zaměřil se na rozvoj nových prodejen v regionech. Díky tomu dnes provozuje více než 400 prodejen, což je nejširší síť v ČR, a poskytuje práci více než 6 000 zaměstnancům. Pravidelně slaví úspěchy v programu Volba spotřebitelů a svým zákazníkům nabízí věrnostní program PENNY karta.

Doporučujeme

Akcionáři Warner Bros schválili gigantické spojení s Paramountem

Mediální svět čeká největší otřes posledních let. Akcionáři společnosti Warner Bros Discovery drtivou většinou hlasů podpořili převzetí firmy konkurenčním studiem Paramount Skydance v transakci za 111 miliard dolarů. Pokud obchod posvětí i antimonopolní úřady, vznikne kolos ovládající značky jako Harry Potter, Hra o trůny nebo zpravodajskou síť CNN. Spojení obou gigantů má zásadně změnit tvář Hollywoodu i streamovacích služeb.

Marihuana už v USA nepatří mezi nejnebezpečnější drogy

Spojené státy americké přistoupily k historickému kroku v drogové politice. Administrativa prezidenta Donalda Trumpa oficiálně změnila klasifikaci marihuany, která byla desítky let vedena v nejpřísnější kategorii vedle heroinu nebo LSD. Nově se přesouvá do mírnější skupiny látek, kam patří například anabolické steroidy. Tento posun má zásadní dopad na vědecký výzkum i budoucí dostupnost konopné léčby pro americké pacienty.

Trump nařídil námořnictvu střílet na lodě, jež rozmisťují miny v Hormuzu

Americký prezident Donald Trump oznámil, že nařídil americkému námořnictvu střílet na lodě, které rozmisťují miny ve vodách Hormuzského průlivu. Americké minolovky podle něj současně vodní cestu od min čistí. Šéf Bílého domu to napsal na sociální síti Truth Social s tím, že nařídil ztrojnásobení snah o odminování úžiny. Šéf Bílého domu v dalším příspěvku bez poskytnutí důkazů tvrdí, že USA mají naprostou kontrolu nad Hormuzským průlivem. Ten podle něj zůstane uzavřen, dokud Teherán neuzavře s Washingtonem dohodu.

EU schválila dvacátý balík sankcí proti Rusku, Maďarsko a Slovensko ustoupily

Členské státy Evropské unie dnes finálně schválily dvacátý balík sankcí proti Rusku za jeho invazi na Ukrajinu. Informovalo o tom kyperské předsednictví EU. Maďarsko a Slovensko ve středu uvedly, že nebudou nová omezení blokovat, jestliže bude ruská ropa opět proudit ropovodem Družba do obou zemí. Dnes se tak stalo.

FBI vyšetřuje možnou spojitost mezi úmrtími a zmizeními nejméně deseti vědců

Nejméně deset vědců, kteří se ve Spojených státech zabývali výzkumem jaderných technologií, letectví a vesmíru, v posledních letech zemřelo nebo zmizelo. Federální úřad pro vyšetřování (FBI) se začal zabývat možnou spojitostí mezi jednotlivými případy. Výbor Sněmovny reprezentantů pro dohled vedený republikány tento týden oznámil, že spustí vlastní vyšetřování zpráv o úmrtích a zmizeních těchto osob, jež měly přístup k citlivým vědeckým informacím, píše web stanice CNN.

Čína přečkala americká cla. Válka s Íránem si však vybírá daň

Špatně placení dělníci mají strach o práci, zatímco prudce rostou výrobní náklady a spotřebitelské ceny. O ulici dál lidem mávají humanoidní roboti na technologickém veletrhu. To je realita Číny, která odolala americkým clům, válku s Íránem však začíná pociťovat. Konflikt zamrzl v patové situaci. Hormuzský průliv zůstal zablokován.

Princ Harry cestoval na neohlášenou návštěvu Kyjeva

Britský princ Harry přicestoval dnes do Kyjeva, kde chce naléhavě vyzvat svět, aby nezapomínal na Ukrajinu, čelící pátým rokem ruské agresi, oznámila média. Na neohlášené návštěvě Kyjeva je Harry v době, kdy se zájem světa upírá na Blízký východ a válku Spojených států a Izraele proti Íránu. Druhorozený syn britského krále Karla III. navštívil válčící Ukrajinu již několikrát.

Ruské noční útoky zabily na Ukrajině tři lidi, Rusko hlásí jednu oběť

Ruské noční útoky na Ukrajinu si v Dnipru vyžádaly životy dvou lidí, dalších deset podle místních úřadů utrpělo zranění. Podle náčelníka správy regionu Oleksandra Hanžy jsou mezi zraněnými i děti. Jeden člověk zemřel podle úřadů také při útoku v Žytomyrské oblasti. Ruské úřady informují o ukrajinských útocích v Samarské oblasti, kde v Novokujbyševsku zemřel jeden člověk.

Británie míří ke generacím bez cigaret. Mladí už si legálně nezapálí

Odpůrci kouření ve Spojeném království slaví. Tamní parlament totiž schválil zákon, který má zakázat kouření budoucím generacím. Zastánci tohoto opatření hovoří o velkém vítězství a historickém okamžiku pro Velkou Británii. Legislativa má také regulovat prodej elektronických cigaret a tabákových výrobků. Podepsat ji ale ještě musí král Karel III.

ANALÝZA: Trump nepochopil íránskou námořní strategii

Situace kolem Hormuzského průlivu skončila v patové situaci. Prezident Donald Trump odmítá odvolat americkou blokádu íránských přístavů a Írán blokuje plavidla ze zemí, které považuje za nepřátelské. Přítomnost amerických válečných lodí přitom ukazuje na hluboké nepochopení toho, jak íránské síly operují na moři.

Lov jako nástroj ochrany přírody v Africe

V afrických rezervacích se odehrává paradox. Některá zvířata chrání přísná pravidla, jiná jsou určena k odstřelu. Lovci z celého světa sem míří za trofejemi a zároveň financují ochranu přírody. Tento model budí silné emoce a rozděluje veřejnost i odborníky.

Řecký parlament zbavil imunity 13 poslanců vyšetřovaných kvůli dotačním podvodům

Řecký parlament dnes zbavil imunity všech 13 poslanců vyšetřovaných kvůli podvodům se zemědělskými dotacemi. Informovala o tom agentura AFP i řecká média. Někteří poslanci své kolegy vyzvali, aby jim imunitu odebrali, protože chtějí hájit svou dobrou pověst, a pochybení odmítají. Po zbavení imunity budou moci vyšetřovatelé včetně Úřadu evropského veřejného žalobce (EPPO) prověřit, zda podezřelí poslanci sehráli nějakou roli při dotačních podvodech.

Libanon bude usilovat o prodloužení příměří s Izraelem o měsíc

Libanon bude při jednání s Izraelem usilovat o prodloužení příměří o jeden měsíc. Píše to dnes agentura AFP s odkazem na nejmenovaný libanonský zdroj. Bez prodloužení by příměří, které platí od minulého týdne, skončilo v neděli. Jednání mezi Izraelem a Libanonem jsou na plánu ve čtvrtek.

Britský regulátor zakročil proti neregistrovaným krypto platformám

Britský úřad pro finanční etiku (FCA) podnikl rozsáhlou razii v Londýně zaměřenou na nelegální peer-to-peer (P2P) obchodování s kryptoměnami. Během středeční operace, která je první svého druhu v takovém rozsahu, regulátor zasáhl na osmi adresách podezřelých z porušování pravidel proti praní špinavých peněz a financování terorismu. Akce proběhla v úzké koordinaci s daňovými úřady a policií, přičemž na každém z vytipovaných míst byly vydány příkazy k okamžitému ukončení činnosti.

KOMENTÁŘ: Británie odklepla generaci bez cigaret. Tabákové společnosti padají

Britským parlamentem se protáhl revoluční zákon, který zakazuje prodávat tabákové výrobky všem lidem narozeným po roce 2008. A to doživotně. Zákaz, který se týká běžných i elektronických cigaret, znejistil na burze tabákové společnosti, které už tak čelí krizi poptávky.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama