menu

18 C
Czech
Sobota 25. května 2024

Rodri z City vysvětluje, proč Arsenalu chybí mentalita potřebná k vítězství v Premier League

Manchester City získal čtvrtý titul v Premier League v řadě díky velkolepému vítězství nad West Hamem a upevnil si tak pozici jednoho z fotbalových velikánů pod vedením Pepa Guardioly. Záložník City Rodri přičítá tento historický úspěch jedinečné mentalitě a hladu po úspěchu, což jsou vlastnosti, které tým odlišují od jeho konkurentů, zejména Arsenalu. Navzdory silné sezóně Arsenalu Rodri poukázal na jeho mentalitu jako na důvod, proč neuspěl, a ukázal tak, jak zásadní roli hraje psychická odolnost při dosahování úspěchů v nejvyšší soutěži.

Hvězdy seriálu Přátelé opět pohromadě. Na srazu prozradily 5 zajímavostí

Sledujte nás na sítích

Fanoušci populárního amerického seriálu Přátelé se ve čtvrtek konečně dočkali speciálu Friends: The Reunion. Na srazu hlavní postavy sitcomu po 17 letech od odvysílání poslední epizody odhalily dosud nevyřčená tajemství.

Reklama

Jennifer Aniston, David Schwimmer, Courteney Cox, Matthew Perry, Matt LeBlanc a Lisa Kudrow pohromadě, jak diskutují o společné práci na seriálu. To je skutečná vzácnost. V posledních letech se novinářům obecně doporučovalo, aby se při rozhovorech s hvězdami show na Přátele neptali.

Setkání je prokládáno čtením scénářů u stolu, vědomostními hrami, módní přehlídkou, materiálem z archivu a rozhovory s celebritami. Celková stopáž se vyšplhala na 100 minut.

Reakce na speciál jsou zatím pozitivní, ačkoli podle řady kritiků některé prvky show fungují lépe než jiné. Magazín Rolling Stone to popsal jako „takzvaně přeprodukovanou událost s příliš mnoha hostujícími hvězdami a odbočkami“. Zároveň však dodal: „Když ikonická šestice jen mluví mezi sebou, dostaví se ta správná míra nostalgie.“

Přečtěte si o pěti zajímavostech, které na srazu zazněly:

Reklama

Herci si na některé epizody vůbec nepamatují

Matthew Perry již dříve mluvil o tom, že si z natáčení Přátel nepamatuje celé tři roky. Na srazu se nicméně ukázalo, že není jediný.

Když Aniston připomněla epizodu z páté série Jak si házeli míčem, Schwimmer prohlásil: „To si nepamatuji,“ přičemž vypadal zmateně.

„Jsou série, které jsem nikdy neviděla,“ přiznala později Kudrow. „S Michelem [Sternem, manželem Kudrow] jsme začali sledovat něco ze čtvrté sezóny, o které jsem si myslela, že jsem ji viděla. Baví se víc než já, protože já se za sebe stydím,“ dodala představitelka Phoebe.

 „Těch 17 let jsem to opravdu nesledoval, dokud to minulý rok nezačala sledovat moje dcera, a tak mě to vtáhlo zpátky,“ řekl Schwimmer.

Naopak LeBlanc i Cox uvedli, že viděli pravděpodobně všechny epizody.

Perryho závislost na pozitivních reakcích publika nebyla zdravá

Představitel vtipálka Chandlera promluvil o tom, jak hluboce ho ovlivnily některé aspekty práce, zejména pak zpětná vazba od živého publika.

„Cítil jsem, že umřu, pokud se nebudou smát,“ prozradil na srazu. „A jistě to není zdravé. Ale někdy jsem pronesl hlášku a oni se nesmáli. Já se potil a dostal se do křeče. Když nepřišel ten smích, který měl, vyděsilo mě to. Cítil jsem se tak na každém natáčení.“

Hercova touha po odezvě publika evidentně ovlivnila celou jeho práci. Svou hru The End of Longing, která měla premiéru v Londýně v roce 2016, několikrát přepsal, přičemž v průběhu týdnů bylo přidáno několik nových vtipů. Postupně se objevovaly úplně nové části dialogu.

LeBlanc během natáčení utrpěl vážné zranění

Díl Rossovo utrpení ze třetí řady patří mezi ty nejoblíbenější. Většina fanoušků si vybaví příběh, ve kterém Chandler a Joey bojují o křeslo. V jednu chvíli se po něm oba vrhnou, přičemž Joey je rychlejší.

„Točili jsme to třikrát a šlo to perfektně,“ vzpomíná spolutvůrkyně seriálu Marta Kauffman. „Bůh ví, proč jsme to museli točit počtvrté.“

Příběh dovyprávěl LeBlanc: Chtěl jsem přeskočit konferenční stolek, nějak jsem zakopl, nohy mi vyletěly do vzduchu a rameno mi vypadlo z pouzdra.“

Nepříjemnou zkušenost z natáčení doplnily původní záběry. „Zdravotníci ho vzali do nemocnice, a to byl konec natáčení,“ řekl spoluautor David Crane.

Hercovo vykloubené rameno se propsalo do následujících epizod. Joey se dle scénáře zranil při skákání na posteli mimo záběr, aby vysvětlil, proč má paži zafixovanou.

Vzájemná náklonnost Rosse a Rachel se přenesla i na jejich představitele

Jennifer Aniston a David Schwimmer odhalili, že se do sebe v prvních letech seriálu zakoukali, ale poprvé se políbili, když to jejich postavy udělaly na obrazovkách v roce 1995.

„Vzpomínám si, jak jsem jednou řekla Davidovi, že to bude šílené, jestli se poprvé políbíme v národní televizi. A skutečně! Poprvé jsme se líbali v té kavárně,“ zavzpomínala představitelka Rachel. „Veškerou vzájemnou náklonnost a lásku jsme nasměrovali do Rosse a Rachel,“ dodala Aniston.

Aniston a Schwimmer se nakonec dohromady nedali zejména z toho důvodu, že byl vždy jeden nebo druhý ve vztahu, což podle svých slov oba respektovali.

Chystá se pokračování seriálu?

Pro show není snadné zachovávat zábavný příběh, uvěřitelný charakter postav, dobře sledovatelné dějové linky, skvělou chemii na obrazovce a vysokou sledovanost po celých 10 sezón. Přátelé to ale dokázali, a to s bravurním zakončením, píše server BBC.

Podle fanoušků amerického sitcomu může téměř každá životní situace souviset s částí příběhu. Mnoho z nich však zoufale touží po pokračování příběhu ve formě nových epizod nebo filmu. Nicméně můžete hádat, jak herci reagovali na otázku Jamese Cordena, zda to zvažovali.

„Ne, omlouvám se, já ne,“ řekla Kudrow. „Jednou jsem slyšela, jak Marta a David říkají, a naprosto souhlasím, že show zakončili velmi pěkně, životy všech jsou velmi hezké a oni by všechny ty dobré věci museli rozpitvat, aby mohly vzniknout další příběhy. A já nechci, aby se někdo musel rozloučit se šťastným koncem,“ uzavřela herečka.

Speciál Friends: The Reunion je v České republice dostupný od 27. května na HBO GO.

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepochopitelná kouzla švédského brankáře Filipa Gustavssona: Od vymyšlených přezdívek po otázky o UFO

Filip Gustavsson, švédský brankář ve službách Minnesoty Wild, se neproslavil jen svou brankářskou dovedností, ale také svým neobyčejným přístupem k životu. Gustavsson, který v NHL chytá pod přezdívkou Fillifjonken, si užívá zájem, který vzbuzují jeho vymyšlené příběhy a neobvyklé otázky. Nyní se připravuje postavit proti českým hokejistům v semifinále mistrovství světa.

Francie začala s evakuací svých turistů z Nové Kaledonie

Francie začala s evakuací svých turistů z Nové Kaledonie, kde i dnes pokračují nepokoje. Píše to agentura AFP. Tento týden se podařilo z francouzského zámořského území zajistit odjezd turistů z Austrálie či Nového Zélandu. Násilné protesty, které vypukly v polovině tohoto měsíce, si zatím vyžádaly sedm životů.

Komise pro cenné papíry a burzy schválila 8 etherových ETF

Komise pro cenné papíry a burzy ve čtvrtek podepsala návrhy na etherové ETF, čímž se jejich potenciální uvedení na trh o krok přiblížilo. Americký regulátor cenných papírů schválil návrhy o uvedení spotových etherových ETF společností VanEck, Ark Invest, BlackRock, Fidelity, Franklin Templeton, Bitwise, Grayscale a Invesco. Příkaz SEC je jedním z kroků k tomu, aby se tyto plánované fondy dostaly na trh.

V noci pokračovaly izraelské údery na Rafáh v Pásmu Gazy

V noci na dnešek pokračovaly izraelské údery na Rafáh na jihu Pásma Gazy. Uvedli to reportéři agentury AFP na místě. V pátek Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) v Haagu nařídil Izraeli zastavit vojenskou ofenzivu v oblasti Rafáhu, což izraelské úřady odmítly. Údery a boje izraelské armády s palestinským hnutím Hamás podle AFP neutichly ani na dalších místech tohoto palestinského území, například v utečeneckém táboře Dajr Balah ve středu Pásma Gazy.
Reklama

DOPORUČUJEME

Zásahová jednotka vtrhla do sídla rappera Seana Kingstona. Byl zatčen za podvod a krádež televize

Rapper Sean Kingston byl ve čtvrtek zatčen během svého koncertu na kalifornské vojenské základně, zatímco zásahová jednotka předtím vtrhla do floridského sídla a zadržela jeho matku. Důvodem má být obvinění, že plně nezaplatil za obrovskou televizi a zvukový systém.

Cassie Ventura prolomila mlčení o napadení Diddym: „Domácí násilí je klíčový problém“

Cassandra Ventura, známá pod uměleckým jménem Cassie, se poprvé veřejně vyjádřila k incidentu, který zahrnoval jejího bývalého přítele, rappera Seana "Diddy" Combse. Stalo se tak poté, co CNN zveřejnila videozáznam z bezpečnostní kamery, na kterém je vidět, jak Combs fyzicky napadá Cassie na chodbě hotelu v Los Angeles. Tento záznam vyvolal široké veřejné pobouření.

Jessica Biel boří tabu: Svou knihou pro děti se snaží normalizovat konverzaci o menstruaci

Jessica Biel se vydává do světa dětské literatury s cílem změnit způsob, jakým se mluví o menstruaci. Její nová kniha A Kids Book About Periods se pokouší prolomit tabu a kulturní stigma spojené s periodou a podpořit otevřené a pozitivní rozhovory mezi dětmi a dospělými.

Hudební magnát Diddy se omlouvá za „neomluvitelné“ chování při napadení v roce 2016

Hudební magnát Sean „Diddy“ Combs se veřejně omluvil za své „neomluvitelné“ chování poté, co se objevil záznam z bezpečnostních kamer z roku 2016, na kterém údajně napadl svou bývalou přítelkyni Cassie Ventura. Incident se údajně odehrál v dnes již uzavřeném hotelu InterContinental v Los Angeles, jak vyplývá ze žaloby, kterou Ventura dříve podala.
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepochopitelná kouzla švédského brankáře Filipa Gustavssona: Od vymyšlených přezdívek po otázky o UFO

Filip Gustavsson, švédský brankář ve službách Minnesoty Wild, se neproslavil jen svou brankářskou dovedností, ale také svým neobyčejným přístupem k životu. Gustavsson, který v NHL chytá pod přezdívkou Fillifjonken, si užívá zájem, který vzbuzují jeho vymyšlené příběhy a neobvyklé otázky. Nyní se připravuje postavit proti českým hokejistům v semifinále mistrovství světa.

Francie začala s evakuací svých turistů z Nové Kaledonie

Francie začala s evakuací svých turistů z Nové Kaledonie, kde i dnes pokračují nepokoje. Píše to agentura AFP. Tento týden se podařilo z francouzského zámořského území zajistit odjezd turistů z Austrálie či Nového Zélandu. Násilné protesty, které vypukly v polovině tohoto měsíce, si zatím vyžádaly sedm životů.

Komise pro cenné papíry a burzy schválila 8 etherových ETF

Komise pro cenné papíry a burzy ve čtvrtek podepsala návrhy na etherové ETF, čímž se jejich potenciální uvedení na trh o krok přiblížilo. Americký regulátor cenných papírů schválil návrhy o uvedení spotových etherových ETF společností VanEck, Ark Invest, BlackRock, Fidelity, Franklin Templeton, Bitwise, Grayscale a Invesco. Příkaz SEC je jedním z kroků k tomu, aby se tyto plánované fondy dostaly na trh.

V noci pokračovaly izraelské údery na Rafáh v Pásmu Gazy

V noci na dnešek pokračovaly izraelské údery na Rafáh na jihu Pásma Gazy. Uvedli to reportéři agentury AFP na místě. V pátek Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) v Haagu nařídil Izraeli zastavit vojenskou ofenzivu v oblasti Rafáhu, což izraelské úřady odmítly. Údery a boje izraelské armády s palestinským hnutím Hamás podle AFP neutichly ani na dalších místech tohoto palestinského území, například v utečeneckém táboře Dajr Balah ve středu Pásma Gazy.

Francie se stává hostitelem hokejového mistrovství světa 2028 poté, co Kazachstán stáhl svou kandidaturu

Francie se ujala prestižní role hostitele mistrovství světa v hokeji 2028 poté, co Kazachstán stáhl svou kandidaturu. Půjde již o třetí mistrovství světa v ledním hokeji, které Francie za svoji historii uspořádala. Hlavními dějišti akce se stanou moderní Accor Arena v Paříži a nově otevřená LDLC Arena v Lyonu. Tento sportovní svátek je pro zemi zásadním krokem v jejím ambiciózním plánu na propagaci hokeje, který vrcholí zimními olympijskými hrami v roce 2030 ve Francouzských Alpách.

Šéf Tesly Elon Musk kritizuje americká cla na čínská elektrická vozidla

Elon Musk kritizoval cla uvalená americkou vládou na čínské elektromobily a označil je za „nedobré“ a narušující trh s automobily. Šéf společnosti Tesla dříve obchodní bariéry podporoval, ale ve čtvrtek během videoprojekce na pařížské technologické konferenci provedl obrat.

Putin je připraven zastavit ukrajinskou válku příměřím – pod jednou podmínkou

Podle čtyř ruských zdrojů obeznámených s jednáním v Kremlu je ruský prezident Vladimir Putin údajně ochoten zastavit bojové akce na Ukrajině, ale pouze v případě, že budou uznána současná vítězství Ruska na bojišti. Toto příměří by sice poskytlo dočasné přerušení konfliktu, ale znamenalo by ponechání potenciálních 11 milionů lidí pod okupační správou a vzdání se 20 % svrchovaného území Ukrajiny.
Reklama
Reklama