Reklama

Hudební duo Daft Punk končí po 28 letech

NEJČTENĚJŠÍ

Francouzská skupina Daft Punk, která má na kontě některé z nejznámějších tanečních skladeb všech dob, po téměř třech dekádách oznámila svůj rozpad. Dvojice novinku zveřejnila na YouTube v typicky záhadném videu s názvem Epilogue.

Reklama

V osmiminutovém videoklipu se Thomas Bangalter a Guy-Manuel de Homem-Christo, oblečeni ve svých ikonických kostýmech robotů, loučí v poušti. Poté jeden z nich exploduje.

Kathryn Frazier, dlouholetá publicistka Daft Punku, rozchod dvojice pro CNN a další média oficiálně potvrdila a odmítla poskytnout další podrobnosti.

Skupina, která se zformovala v Paříži v roce 1993, do hitparád přinesla francouzskou scénu undergroundu s hity jako One More Time, Da Funk nebo Around The World.

Jejich debutové album Homework z roku 1997 je považováno za mezník v taneční hudbě.

Reklama

V roce 2013 Bangalter a de Homem-Christo zaznamenali celosvětový úspěch s retro-disco singlem Get Lucky, kde se představili společně s Pharrellem Williamsem a Nilem Rodgersem. Píseň byla převzata z jejich posledního alba Random Access Memories, za které jako nejlepší album roku získalo duo v roce 2014 prestižní cenu Grammy.

V roce 2016 skupina Daft Punk spolupracovala s kanadským zpěvákem The Weekndem na skladbách Starboy a I Feel It Coming, přičemž první ze dvou jmenovaných má na YouTube přes 1,8 miliardy zhlédnutí.

Kromě studiových alb dvojice složila hudbu k filmu Tron: Legacy.

Hudebníci jsou pověstní svou plachostí. na veřejnosti se bez robotických helem v podstatě neobjevovali. Téměř ve všech svých největších hitech používali elektronicky upravené vokály.

„Nejsme herci, nejsme modelové. Pro lidstvo by nebylo příjemné vidět naše rysy,“ prohlásil dříve de Homem-Christo pro časopis Rolling Stone. „Ale roboti jsou pro lidi vzrušující,“ doplnil.

Duo se na začátku své kariéry věnovalo rocku

Bangalter a de Homem-Christo se setkali ve škole v Paříži a na hudební tvorbě spolu začali pracovat už jako teenageři ještě s Laurentem Brancowiczem, připomněl zpravodajský web BBC.

Trio, které si říkalo Darlin‘, v roce 1993 vydalo rockové skladby na britském kompilačním albu Shimmies In Super 8.

Recenze v magazínu Melody Maker jejich produkci charakterizovala jako „daft punky thrash“. Nepřímo tak pokřtila novou verzi kapely, která krátce poté opustila rock pro taneční hudbu.

Sledujte nás na sítích

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama