menu

26.3 C
Czech
Sobota 20. července 2024

Horoskop pro týden plný vřelosti a uznání: 8. července – 14. července

Sledujte nás na sítích

Ve čtvrtek vstoupí planeta lásky Venuše do Lva, nejpyšnějšího znamení zvěrokruhu. V příštím měsíci budou všichni (včetně vás) pravděpodobně toužit po nějaké mimořádné pochvale, uznání nebo prosté pozornosti. Nemá smysl hrát si nyní na chladného – lidé budou reagovat spíše na vřelost a velkorysost než na ostýchavost a tajemnost. Čím sdílnější budete k lidem, na kterých vám záleží, tím radostnější vaše vztahy budou. Níže najdete týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

Reklama

Beran

Poslední dobou máte problémy s rozhodováním, protože vám každá volba připadá nesmírně důležitá. Bojíte se, abyste nepromarnili svůj omezený čas na zemi, nebo máte strach, že zklamete lidi, na kterých vám záleží, a jste ve stresu z možných následků i toho nejnepatrnějšího činu. Ale přestože je důležité přistupovat ke svému životu a svým rozhodnutím tak, jako by na nich záleželo (protože záleží!), v určitém okamžiku je toho dost. Zkuste se brát trochu méně vážně. Dovolte svému smyslu pro humor a své vnitřní hravosti, aby tento týden promluvily do vašich rozhodnutí. Svět je teď děsivý, ale i vy se smíte někdy bavit.

Býk

Je snadné idealizovat si minulost, když se přítomnost zdá být chmurná a ošklivá a budoucnost se zdá být děsivá. Začnete si představovat, že dřívější verze vašeho života byly výjimečné a kouzelné, že staré vztahy byly dokonalé, že nejlepší chvíle máte za sebou. Připomeňte si, že to ve skutečnosti není pravda. Život může být právě teď těžký, ale to neznamená, že odteď už to bude jen utrpení a samota. Dívejte se dopředu s odvahou. Před vámi je láska. Čeká vás smysluplná práce. Je tam krása, kterou si ještě neumíte představit.

Blíženci

V poslední době se cítíte přehlíženi a podceňováni těmi, kteří mají ve vašem životě moc. Zdá se, že nikdo z lidí, kteří vám mohou dávat příležitosti, neuznává vaši energii, nápady a kreativitu – proto tento týden zapomeňte na šéfy a autority. Nepotřebujete svolení nikoho jiného, abyste se svým životem začali dělat vzrušující věci, je možné začít právě teď. Jistě, institucionální podpora by byla příjemná, ale není nutná. Máte vlastní nápady, přátele připravené s vámi spolupracovat a inspiraci najdete na vlastním písečku. Máte svobodu dělat, co chcete.

Rak

Znáte lidi, kteří se nikdy nezdají být spokojení. Bez ohledu na to, kolik lásky, uznání nebo peněz mají, vždy potřebují více. Nechcete být takoví, neustále toužit po dalším velkém zážitku. Raději byste se naučili vážit si toho, co máte, a žít šťastně ve světě takovém, jaký skutečně je. Pamatujte, že nemusíte přijímat všechno, co vám vesmír přihodí. Pokud vás váš život z jakéhokoliv důvodu činí nešťastnými, nemusíte to snášet. Máte jiné možnosti. Máte právo na změnu.

Reklama

Lev

I když navenek vystupujete sebevědomě, jste sebekritičtější, než si kdokoli uvědomuje. Máte na sebe vysoké nároky a dokážete být zbytečně přísní, když se domníváte, že jste jim nedokázali dostát. Bít se však nepomáhá, takže tento týden je vaším úkolem s tím přestat. Pokud nedokážete utišit odsuzující hlas ve své hlavě, cvičte se v jeho ignorování. Nemusíte se stát dokonalými, abyste se mohli mít rádi. Ostatní lidé si myslí, že jste úžasní, mají rádi vaši společnost a chtějí s vámi trávit čas. Proč byste to neměli cítit stejně?

Panna

Existuje spousta situací, kdy má smysl nechat si své myšlenky a pocity pro sebe. Možná jste ve společnosti lidí, kterým úplně nedůvěřujete, možná potřebujete nějaký čas, abyste si své emoce zpracovali, než budete připraveni se o ně podělit. Ale nezlobte se na lidi, které máte rádi, když nedokážou vytušit váš emocionální stav nebo číst vaše myšlenky. Nikomu nedlužíte okno do svého vnitřního života – sami si vybíráte, koho k sobě pustíte – ale když chcete, aby ostatní pochopili, jak se cítíte, je na vás, abyste jim to dali najevo.

Váhy

Když máte pocit, že budoucnost je již napsaná, je těžké sebrat energii a vyvinout větší úsilí. Pokud nic z toho, co děláte, stejně nic nezmění, tak proč se snažit? Tento týden vám však připomene, že se stále může stát cokoli. Vesmír je zvláštní a překvapivý. Nic není pevně dané. Vaším úkolem je žít tak, jako by jiná budoucnost byla možná, a věřit, že vaše činy – jakkoli malé – vás k ní stále krůček po krůčku přibližují. Ještě se nezatracujte. Máte mnohem větší moc, než si uvědomujete.

Štír

Nejste někdo, kdo by chtěl vyprávět o svých pocitech každému, kdo chce poslouchat. Máte tendenci se trochu držet zpátky – možná z pudu sebezáchovy, možná proto, že si rádi zachováváte atmosféru tajemství. Ale když lidi necháváte v nejistotě, ztěžujete jim také, aby vás skutečně poznali. Ačkoli se může zdát bezpečnější držet se od lidí dál, po nějaké době to začne být osamělé. Zkuste se o sebe podělit víc než obvykle. Někdy je stresující stát ve středu pozornosti, ale tento týden si dovolte hřát se v hřejivé záři pozornosti svých přátel.

Střelec

Jestli něco nesnesete, pak je to, když na vás někdo tlačí. Pokud vám někdo říká, co máte dělat, pravděpodobně uděláte pravý opak; pokud vám přítel říká, jak byste „měli“ myslet nebo cítit, zacpete si uši a odejdete. Přesto si v poslední době přejete, aby vás někdo vedl. Přejete si, aby existoval někdo, kdo vám ukáže, jak najít smysluplný život, o kterém sníte. Zůstaňte tento týden silní: Nehledejte někoho jiného, kdo by vám řekl, jak žít. Vaším úkolem je pokračovat v hledání. Možná se vám to v tuto chvíli nebude zdát snadné, ale najdete svou cestu.

Kozoroh

Zdá se, že všichni — včetně vás — bojují o omezené zdroje a příležitosti. Lidé se snaží vyšplhat na vrchol, mít co nejvíce. Ale i když uspějete, nebude to uspokojivé vítězství. Jediný skutečný způsob, jak teď vyhrát, je odmítnout bojovat. Když začnou vznikat střety ega, rozhodněte se odejít. Spolupráce a propojení budou mnohem uspokojivější než porážení ostatních. Přemýšlejte kreativně. Otevřete své srdce. Opravdu je možné, aby všichni dostali to, co potřebují.

Vodnář

Je těžké být motivovaný v práci, když si nedokážete představit úspěch v budoucnu, a těžké se nadchnout pro vztah, když si nejste jisti, kam směřuje. Nevadí vám nejistota, pokud cítíte, že to všechno vede k něčemu lepšímu. Prozatím se ale zkuste přestat dívat do budoucnosti. Hluboké vztahy s druhými lidmi jsou možné a nemusí sloužit žádnému velkému účelu, přinášet hmatatelné výsledky v budoucnosti nebo dokonce trvat věčně, aby byly smysluplné.

Ryby

Toužíte po větším vzrušení ve svém každodenním životě; možná se ve světě děje spousta dramat, ale vaše dny se zdají být nudné. Je tak málo příležitostí k akci, k tomu, abyste byli součástí něčeho, abyste ukázali ostatním (a sobě), co ve vás skutečně je. Pokud budete tento týden čekat na velkou, zářivou příležitost, pravděpodobně budete zklamáni, ale pokud budete hledat menší, běžnější příležitosti, najdete jich spoustu. A pokaždé, když uděláte něco odvážného, pokaždé, když riskujete (bez ohledu na to, jak malý je to risk), vaše srdce se otevře. Připomenete si, jak je dobré být naživu.

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Síla propriocepce: Jak zlepšit svůj „šestý smysl“ a stát se zdravějším a šťastnějším

Propriocepce je smysl, který nám umožňuje uvědomit si polohu našich končetin a celého těla v prostoru, aniž bychom museli používat zrak. Tento smysl je klíčový pro mnoho každodenních činností, od dotyku nosu se zavřenýma očima až po otvírání dveří bez přehnaného tlaku. Jak nám vysvětluje Joel Snape v článku pro deník Guardian, propriocepce je nejen důležitá pro sportovce, ale i pro každého z nás, zejména s přibývajícím věkem.

Horoskop na dnešní den: Co vám hvězdy připravily?

Zjistěte, co vám dnes hvězdy napoví. Připravili jsme pro vás horoskop, který vám pomůže pochopit, jak nejlépe využít dnešní den. Podívejte se, co vás čeká a na co si dát pozor v jednotlivých znameních.
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vzpomínkové akce k výročí invaze ukazují, jak je Kypr i po 50 letech rozdělený

Vzpomínkové akce k dnešnímu 50. výročí turecké invaze na Kypr ukazují, jak je ostrov stále rozdělený. Na severu, kde vládne proturecká vláda, se slaví, zatímco na řeckojazyčném jihu si politici připomínají padlé vojáky a mluví o černém výročí, píší agentury Reuters a AFP. Ceremonií se účastní i turecký prezident Recep Tayyip Erdogan a řecký premiér Kyriakos Mitsotakis. Den ale stráví na opačných stranách ostrova, společné jednání v plánu není. Politici se na budoucnosti ostrova neshodnou.

Při nočních úderech zahynuli na Ukrajině dva civilisté, uvádí úřady

Ruské údery zabily v noci na dnešek na východě Ukrajiny dva civilisty. Podle agentury AFP to uvedly ukrajinské úřady. Ukrajinské weby informují i o dalších ruských útocích na energetickou soustavu. Úřady ruské Rostovské oblasti ohlásily, že v noci protivzdušná obrana zničila 26 dronů. Útok si podle nich nevyžádal žádné oběti. Podle ukrajinských médií však zasáhl leteckou základnu Millerovo.

ANALÝZA: Ukrajinu vojenská pomoc zachránila, k vítězství to ale nestačí

Všechno špatné je k něčemu dobré. Masivní ofenzíva ruské armády v Charkovské oblasti Západu ukázala, že i když se zdá vítězství Ruska na Ukrajině vzdálené, bez vojenské pomoci tomu tak není. Situace pro obránce vypadala opravdu bledě, ale právě to pohnulo Kongresem v otázkách balíčku pomoci a administrativou prezidenta Joe Bidena, která ukrajinské armádě povolila používat americké zbraně k útokům na území Ruska. Ale to nestačí.

Zemřela bývalá ukrajinská poslankyně Irina Farionová, byla zavražděna

V pátek večer byla ve Lvově na Ukrajině zavražděna bývalá poslankyně Irina Farionovová. Kontroverzní politička, známá svými nacionalistickými názory a podporou ukrajinského jazyka, podlehla v nemocnici střelnému zranění hlavy.

Číňané málo utrácejí a šetří, ale chudobou to způsobeno není

Jedinou vzpruhou čínské ekonomiky je silná průmyslová výroba a export. Lidé však na domácím trhu neutrácejí a není to tím, že by peníze neměli. V Číně skončilo plenární zasedání, kde komunisté téma ekonomické krize projednávali jako hlavní bod.

Ukrajina a Rusko hlásí mrtvého a raněné civilisty po ostřelování a náletech

Nejméně devět lidí, včetně čtrnáctiletého chlapce, utrpělo zranění při ruském ostřelování ukrajinského města Čuhujiv v Charkovské oblasti na severovýchodě země, oznámil dnes šéf oblastní správy Oleh Syněhubov. Na sociální síti Telegram zároveň zveřejnil snímky škod způsobených ruskou palbou okolo čtvrté hodiny ráno (kolem 03:00 SELČ). Ranění nejsou v ohrožení života, uvedl. Rusové informovali o jednom mrtvém a dvou zraněných při náletech ukrajinských dronů.

Zemřel Bob Newhart, profesor Proton ze seriálu Teorie velkého třesku

Ve věku 94 let zemřel legendární americký komik Bob Newhart, který si svým bezelstným stylem vydobyl přízeň fanoušků i řadu ocenění. Herec zemřel doma v Los Angeles po sérii krátkých onemocnění, uvedl jeho publicista v prohlášení.
Reklama

DOPORUČUJEME

Síla propriocepce: Jak zlepšit svůj „šestý smysl“ a stát se zdravějším a šťastnějším

Propriocepce je smysl, který nám umožňuje uvědomit si polohu našich končetin a celého těla v prostoru, aniž bychom museli používat zrak. Tento smysl je klíčový pro mnoho každodenních činností, od dotyku nosu se zavřenýma očima až po otvírání dveří bez přehnaného tlaku. Jak nám vysvětluje Joel Snape v článku pro deník Guardian, propriocepce je nejen důležitá pro sportovce, ale i pro každého z nás, zejména s přibývajícím věkem.

Horoskop na dnešní den: Co vám hvězdy připravily?

Zjistěte, co vám dnes hvězdy napoví. Připravili jsme pro vás horoskop, který vám pomůže pochopit, jak nejlépe využít dnešní den. Podívejte se, co vás čeká a na co si dát pozor v jednotlivých znameních.

Horoskop pro týden plný rozptýlené energie a nových strategií: 15. července– 21. července

Měsíc prochází znamením Štíra, Střelce a Kozoroha a blíží se k úplňku v Kozorohu, který nastane příští týden. V sobotu odpoledne pak akční planeta Mars vstoupí do zvídavých a všestranných Blíženců, kde zůstane až do začátku září. Pravděpodobně budete mít problém soustředit se na jediný projekt nebo cíl - stále se budete snažit dělat všechno najednou. Pokud se vám zdá, že je vaše energie rozptýlená, dejte si pohov a využijte to jako příležitost zabývat se novými nápady, vyzkoušet nové strategie a změnit názor, když to situace vyžaduje. Níže zatím najdete týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

Pilates pro zdravé boky: 20minutové cvičení pro posílení spodní části těla

Toto 20minutové Pilates cvičení se zaměřuje na posílení a protažení svalů kolem boků, což přispívá k lepší mobilitě, stabilitě a pružnosti těla. Stačí pouze podložka na jógu nebo jiná měkká plocha, na které se bude cvičit.
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vzpomínkové akce k výročí invaze ukazují, jak je Kypr i po 50 letech rozdělený

Vzpomínkové akce k dnešnímu 50. výročí turecké invaze na Kypr ukazují, jak je ostrov stále rozdělený. Na severu, kde vládne proturecká vláda, se slaví, zatímco na řeckojazyčném jihu si politici připomínají padlé vojáky a mluví o černém výročí, píší agentury Reuters a AFP. Ceremonií se účastní i turecký prezident Recep Tayyip Erdogan a řecký premiér Kyriakos Mitsotakis. Den ale stráví na opačných stranách ostrova, společné jednání v plánu není. Politici se na budoucnosti ostrova neshodnou.

Při nočních úderech zahynuli na Ukrajině dva civilisté, uvádí úřady

Ruské údery zabily v noci na dnešek na východě Ukrajiny dva civilisty. Podle agentury AFP to uvedly ukrajinské úřady. Ukrajinské weby informují i o dalších ruských útocích na energetickou soustavu. Úřady ruské Rostovské oblasti ohlásily, že v noci protivzdušná obrana zničila 26 dronů. Útok si podle nich nevyžádal žádné oběti. Podle ukrajinských médií však zasáhl leteckou základnu Millerovo.

ANALÝZA: Ukrajinu vojenská pomoc zachránila, k vítězství to ale nestačí

Všechno špatné je k něčemu dobré. Masivní ofenzíva ruské armády v Charkovské oblasti Západu ukázala, že i když se zdá vítězství Ruska na Ukrajině vzdálené, bez vojenské pomoci tomu tak není. Situace pro obránce vypadala opravdu bledě, ale právě to pohnulo Kongresem v otázkách balíčku pomoci a administrativou prezidenta Joe Bidena, která ukrajinské armádě povolila používat americké zbraně k útokům na území Ruska. Ale to nestačí.

Zemřela bývalá ukrajinská poslankyně Irina Farionová, byla zavražděna

V pátek večer byla ve Lvově na Ukrajině zavražděna bývalá poslankyně Irina Farionovová. Kontroverzní politička, známá svými nacionalistickými názory a podporou ukrajinského jazyka, podlehla v nemocnici střelnému zranění hlavy.

Číňané málo utrácejí a šetří, ale chudobou to způsobeno není

Jedinou vzpruhou čínské ekonomiky je silná průmyslová výroba a export. Lidé však na domácím trhu neutrácejí a není to tím, že by peníze neměli. V Číně skončilo plenární zasedání, kde komunisté téma ekonomické krize projednávali jako hlavní bod.

Ukrajina a Rusko hlásí mrtvého a raněné civilisty po ostřelování a náletech

Nejméně devět lidí, včetně čtrnáctiletého chlapce, utrpělo zranění při ruském ostřelování ukrajinského města Čuhujiv v Charkovské oblasti na severovýchodě země, oznámil dnes šéf oblastní správy Oleh Syněhubov. Na sociální síti Telegram zároveň zveřejnil snímky škod způsobených ruskou palbou okolo čtvrté hodiny ráno (kolem 03:00 SELČ). Ranění nejsou v ohrožení života, uvedl. Rusové informovali o jednom mrtvém a dvou zraněných při náletech ukrajinských dronů.

Zemřel Bob Newhart, profesor Proton ze seriálu Teorie velkého třesku

Ve věku 94 let zemřel legendární americký komik Bob Newhart, který si svým bezelstným stylem vydobyl přízeň fanoušků i řadu ocenění. Herec zemřel doma v Los Angeles po sérii krátkých onemocnění, uvedl jeho publicista v prohlášení.

Ruská prokuratura chce 18 let vězení pro amerického novináře Gershkoviche

uská prokuratura navrhla soudu, aby amerického novináře Evana Gershkoviche odsoudil na 18 let vězení. Oznámily to dnes tiskové agentury. Zpravodaj amerického listu The Wall Street Journal strávil už více než rok za mřížemi ruské vazební věznice kvůli obvinění ze špionáže, které odmítá on i jeho zaměstnavatel a rovněž americká vláda, napsala agentura AP. Média dříve uváděla, že žurnalistovi hrozí až 20 let vězení. Soud vynese rozsudek ještě dnes odpoledne, napsala agentura AFP s odvoláním na mluvčí soudu.

Trump přijal nominaci do voleb a zopakoval, že přežil s boží pomocí

Bývalý americký prezident Donald Trump v závěru čtyřdenního sjezdu Republikánské strany přijal v noci na dnešek SELČ nominaci do listopadových prezidentských voleb. V úvodu svého projevu vyzval ke sjednocení strany i celé země a prohlásil, že chce být prezidentem všech Američanů. Během více než devadesátiminutové řeči však brzy přešel ke svému tradičně útočnému tónu, píší světové tiskové agentury.

Dron unikl protivzdušné obraně a zabil v Tel Avivu člověka. K útoku se přihlásili Hútíové

Jemenští povstalci Hútíové se na sociální síti X (dříve Twitter) přihlásili k dronovému útoku v centru izraelského hlavního města Tel Aviv. Izraelská armáda vyšetřuje, jak je možné, že nebyly aktivovány systémy protivzdušné obrany. Rebelové ještě chystají k útoku oficiální vyjádření.
Reklama
Reklama