menu

10.2 C
Czech
Úterý 23. dubna 2024

Německo vyzvalo EU a NATO, aby co nejrychleji posílily ukrajinskou obranu

Německo vyzvalo Evropskou unii a členské státy Severoatlantické aliance, aby co nejrychleji posílily ukrajinskou protivzdušnou obranu. S odvoláním na mluvčího německého ministerstva obrany o tom dnes informuje agentura Reuters. Německou iniciativu, stejně jako nedávné oznámení Berlína o poskytnutí třetího systému Patriot Ukrajině, dnes ocenili na tiskové konferenci v sídle Severoatlantické aliance český premiér Petr Fiala se svými protějšky z Dánska a Nizozemska a generálním tajemníkem aliance Jensem Stoltenbergem.

Horoskop pro týden laskavosti a lidskosti: 11. března – 17. března

Sledujte nás na sítích

Snová a citlivá energie Ryb pokračuje i tento týden. V pondělí vstoupí Venuše do znamení Ryb. Zjistíte, že vás druzí přitahují svou laskavostí a soucitem, a pravděpodobně je budou přitahovat tytéž vlastnosti u vás. Čím je svět drsnější a nelítostnější, tím těžší je zůstat laskavý a lidský. Čím více dokážete projevovat milost sobě i lidem, které máte rádi, tím silnější budou vaše vztahy a vy budete mít podporu, kterou potřebujete k tomu, abyste jednali odvážně a čestně. Níže mezitím najdete týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

Beran

V poslední době cítíte, že stojíte na prahu něčeho nového, a nemůžete se dočkat, až to začne, až započne další etapa vašeho života. Ať už je to cokoli, zatím se to neprojevilo. A co je ještě více frustrující, nedaří se vám tento proces urychlit. Tento týden si tedy dejte pauzu. Pokud aktivní přístup nepřinesl výsledky, ve které jste doufali, zkuste se zatím držet zpátky a pozorovat. Dejte si svolení počkat a uvidíte. Změna, kterou chcete, je na cestě, jen musíte věřit, že přijde v pravý čas.

Býk

Na uznání okolí není nic špatného, všichni ho někdy potřebujeme. Jen si tento týden dejte pozor, abyste z názorů ostatních příliš nevycházeli. Pokud vás lidé, kterým důvěřujete, chválí nebo pro vás mají zpětnou vazbu, poslechněte je, ale nemusíte tolik dávat na to, co si o vás myslí ostatní, které nemáte zrovna v lásce. Nezatěžujte se každou sociální interakcí. Vaším úkolem není na každého zapůsobit, ale uvolnit se a užít si to. Pokud dokážete vynaložit méně energie na to, abyste si dělali starosti s hodnocením druhých lidí, zbude vám více energie na navázání hlubších vztahů, po kterých toužíte.

Blíženci

V poslední době se objevují překvapivé překážky. Úkoly, od kterých očekáváte, že budou snadné, jsou zdánlivě časově náročné, vaše práce se neustále ubírá nepříjemnými oklikami a vy postupujete ke svým cílům mnohem pomaleji, než si představujete, že byste měli. To neznamená, že děláte něco špatně, život je někdy nepředvídatelný a vzestup není přímočarý. Využijte této příležitosti k přehodnocení. Možná se vaše zájmy a cíle změnily a toto je příležitost změnit směr. Možná tato odbočka není odklonem od správné cesty, ale signálem, kam byste se mohli vydat příště.

Rak

Pokud jste jako většina Raků, máte sklon k nostalgii. Ať už si představujete alternativní život v dřívějších dobách, nebo se vám stýská po době, kdy jste byli mladší a věci byly méně komplikované, je snadné přesvědčit sami sebe, že v nějaké nejasné době v minulosti bylo všechno lepší, jednodušší a krásnější. Možná je to pravda, ale spíš ne. Bez ohledu na to, soustředění se na minulost vám nyní bude jen přinášet pocit hořkosti a uvěznění. Zkuste místo toho snít o budoucnosti. Nemusíte své touhy omezovat jen na ty nejlepší části minulosti. Dovolte si představit si možnosti štěstí, které přesahují vše, co existovalo dříve.

Lev

Představujete si, že aby vás brali vážně a zacházeli s vámi s respektem, musíte skrýt každou zranitelnost a světu ukázat svou nejtvrdší tvář. Někdy se zamýšlíte, zda jediný způsob, jak mít jakoukoli moc nad svým životem a budoucností, je potlačit vše citlivé ve vás. Nakonec se to ale nikdy nepovede. Popírání celé škály emocí vás v konečném důsledku činí křehkými a slabými. Tento týden se nesnažte být tak silní. Nemusíte sdílet své pocity se všemi na světě, ale alespoň buďte upřímní k lidem, kterým důvěřujete.

Panna

I v nejlepších a nejstarostlivějších vztazích nejsou věci vždy zcela rovnocenné. Je těžké najít dokonalé rozdělení emoční práce. Vždy se zdá, že někdo dělá více. Lidé se vyvíjejí a rostou svým vlastním tempem. Bez ohledu na to, jak moc někoho milujete, vaše rytmy, potřeby a touhy se nebudou vždy dokonale shodovat. Problém nastane, když se cítíte plní hořkosti a nedocenění. Pokud jste vykonávali většinu práce, nyní je dobrý čas o tom promluvit. Máte příležitost nyní znovu nastavit rovnováhu.

Váhy

V poslední době je těžké se na něco nebo někoho dlouho soustředit. Není to tím, že by vás nezajímala práce, kterou děláte, nebo že byste si nevážili lidí, kteří si žádají o váš čas, jen je toho příliš mnoho, co musíte sledovat. Věnovat se všem znamená, že se nemůžete věnovat nikomu stoprocentně. Je obdivuhodné, že jste všechny ty míče udrželi ve vzduchu takhle dlouho. Tento týden je čas přiznat si, že vlastně nemůžete dělat všechno a dělat to všechno dobře. Záměrně se zaměřte na to, kam směřujete svou energii, a možná to změní váš život.

Štír

Někdy byste si přáli být méně intenzivní. Je vyčerpávající chtít tak hluboce, jako vy, cítit každou emoci mimořádně silně. Vaše kreativita a citlivost obohacují váš život, jistě, ale také vás vyčerpávají. Vidíte ostatní, kteří jako by nic nebrali vážně, brali život jako hru, a část vás si přeje, abyste takoví byli také. Tento týden neskrývejte svou vášeň jen proto, že občas může způsobovat potíže. Snažit se udržet všechny špatné pocity obvykle znamená odfiltrovat i ty krásné.

Střelec

Čím déle se pohybujete po téže cestě, tím těžší je z ní sejít. I když je jasné, že podmínky jsou nebezpečnější, než jste čekali, nebo že vás to prostě nebaví, říkáte si, že jste do toho vložili příliš mnoho času a úsilí, než abyste se teď vrátili. Tento týden je důležité si uvědomit, že vždy můžete změnit směr. Ještě není pozdě a nebude pozdě ani zítra. Vyhodit starý plán z okna a začít znovu vyžaduje odvahu, ale někdy se to vyplatí.

Kozoroh

Nyní máte menší trpělivost než kdy jindy s jakoukoli činností, která se zdá být plýtváním času. Nezajímá vás zbytečné prokrastinování nebo vyzkoušení nápadů, vztahů nebo nových zvyků, které by vás mohly zklamat. Chcete se věnovat práci, o které víte, že je jistá. Tento týden se však (frustrujícím způsobem) k práci, na které vám záleží, dostanete jedině tak, že strávíte nějaký čas sezením s nejistotou. Možná budete muset experimentovat s přístupy, které selžou, než narazíte na ten, který bude úspěšný. Osvoboďte se od očekávání, že váš první nápad je ten nejlepší a že veškeré vaše úsilí skončí vítězstvím. Je to proces.

Vodnář

Nebojíte se experimentovat, riskovat a odchýlit se od svých zvyklostí. Ostatní nemusí vždy rozumět vaší vizi, ale vy víte, kam a proč směřujete. Začínáte však ztrácet nervy, když se do vás vkrádají pochybnosti o sobě samém. Tento týden se možná budete cítit ztracení a znechucení, ale to nejlepší, co můžete udělat, je neustupovat do své komfortní zóny, ale vykročit do neznáma. Jste odvážnější, než si myslíte, a máte větší odolnost vůči nejistotě, než si myslíte. Pokračujte v tom.

Ryby

Máte pocit, jako byste věčně čekali na tu správnou příležitost, která se naskytne, nebo na dokonalého člověka, který přijde a obrátí věci naruby. Jste připraveni a ochotni změnit svůj život, jen potřebujete příležitost. Tento týden přestaňte pasivně čekat. Ať už to bude proto, že ten správný okamžik konečně nastane přirozeně, nebo se rozhodnete vzít věci do vlastních rukou, výsledek bude stejný. Jde o to, že změna je blízko, a pokud vám není předložena, je vaším úkolem se jí chopit. Máte veškerou sílu a odvahu, kterou potřebujete.

Vybrali jsme pro vás

7 nejlepších seriálů podobných Sexu ve městě, které můžete právě teď zhlédnout

V seriálu Sex ve městě, který se poprvé objevil na obrazovkách v roce 1998, sledujeme milostný a profesní život čtyř nejlepších kamarádek žijících v New Yorku. Tento šestisezónní seriál Darrena Starra zkoumá nejen jejich kariéry, ale také vztahy a sexuální život a nabízí divákům komplexní pohled na svět moderních žen. Pokud vás tento kultovní seriál nadchl, zde je sedm skvělých pořadů, které můžete právě teď sledovat a které jsou velmi podobné Sexu ve městě.

Horoskop pro týden emočních průlomů: 22. dubna – 28. dubna

Úplněk si obvykle žádá, abyste se konečně postavili čelem k pocitům, které jste se snažili ignorovat, a ten úterní v provokativním Štíru pravděpodobně vyvolá skryté emoce obzvlášť intenzivním způsobem. Je to skvělá příležitost zbavit se starých zátěží, ale musíte mít dost odvahy, abyste se jim postavili čelem. Ve čtvrtek pak retrográdní Merkur skončí a planeta komunikace se v Beranu opět začne pohybovat vpřed. Budete moci očekávat méně nedorozumění, takže se nebojte říct svůj názor. Níže zatím najdete týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Ukrajinský ministr zemědělství je podezřelý z machinací se státními pozemky

Ukrajinský protikorupční úřad podezírá ministra zemědělství Mykolu Solského v souvislosti s machinacemi se státními pozemky. V prohlášení zveřejněném na sociálních sítích uvedl, že Solskyj stál v čele zločinecké skupiny, která nezákonně získala stovky hektarů půdy v celkové hodnotě 291 milionů hřiven (174 milionů Kč). Ministr nabídl úřadům maximální součinnost.

Musk obvinil Austrálii z cenzury kvůli nařízení odstranit z X násilné video

Americký miliardář Elon Musk obvinil Austrálii z cenzurování obsahu na internetu v souvislosti s verdiktem australského soudu, který nařídil jeho sociální síti X, aby celosvětově zablokovala přístup k videu, na němž je vidět útok nožem na biskupa v kostele nedaleko Sydney z minulého týdne. Podezřelý šestnáctiletý mladík byl obviněn z terorismu. Podle Muska rozhodnutí soudu znamená, že kterákoli země může kontrolovat celý internet.

Soudní proces ohledně Trumpových peněz za mlčení začal

V pondělí začal dlouho očekávaný soudní proces s bývalým prezidentem Donaldem Trumpem, neformálně známý jako proces hush money. V případu, o němž se mnozí domnívali, že se nikdy nedostane před soud, byl představen první svědek a zazněla úvodní prohlášení obžaloby i obhajoby.

Nejméně pět migrantů zahynulo při pokusu o přeplutí Lamanšského průlivu

Nejméně pět migrantů dnes zahynulo při pokusu o přeplutí Lamanšského průlivu do Anglie z oblasti poblíž francouzského města Wimereux. Informoval o tom regionální deník La Voix du Nord.

Řeka se vylila do nejlidnatější čínské provincie, jsou nejméně čtyři mrtví

Velké záplavy v jihočínské provincii Kuang-tung už mají nejméně čtyři oběti a několik osob se stále pohřešuje. V minulém týdnu zasáhly hustě osídlenou oblast delty Perlové řeky srážky, které o víkendu vzedmuly její hladinu. Záchranáři na člunech stále pátrají po přeživších.

Britský parlament schválil deportaci migrantů do Rwandy

Britský parlament schválil v noci na úterý kontroverzní návrh zákona umožňující deportace migrantů do Rwandy. Tento krok, který cílí na osoby vstupující do země nelegálně, vyvolává ostrou kritiku i mezinárodní obavy. První lety s migranty by měly směřovat do Rwandy již během následujících 10 až 12 týdnů, avizuje britský premiér Rishi Sunak.

DOPORUČUJEME

7 nejlepších seriálů podobných Sexu ve městě, které můžete právě teď zhlédnout

V seriálu Sex ve městě, který se poprvé objevil na obrazovkách v roce 1998, sledujeme milostný a profesní život čtyř nejlepších kamarádek žijících v New Yorku. Tento šestisezónní seriál Darrena Starra zkoumá nejen jejich kariéry, ale také vztahy a sexuální život a nabízí divákům komplexní pohled na svět moderních žen. Pokud vás tento kultovní seriál nadchl, zde je sedm skvělých pořadů, které můžete právě teď sledovat a které jsou velmi podobné Sexu ve městě.

Horoskop pro týden emočních průlomů: 22. dubna – 28. dubna

Úplněk si obvykle žádá, abyste se konečně postavili čelem k pocitům, které jste se snažili ignorovat, a ten úterní v provokativním Štíru pravděpodobně vyvolá skryté emoce obzvlášť intenzivním způsobem. Je to skvělá příležitost zbavit se starých zátěží, ale musíte mít dost odvahy, abyste se jim postavili čelem. Ve čtvrtek pak retrográdní Merkur skončí a planeta komunikace se v Beranu opět začne pohybovat vpřed. Budete moci očekávat méně nedorozumění, takže se nebojte říct svůj názor. Níže zatím najdete týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

Odborníci prozradili, jak zlepšit kvalitu spánku

Spánek je přirozený proces, na který je naše tělo připraveno, říká Dr. Nicola Cann, psycholožka a konzultantka v oblasti spánku. Ke zlepšení kvality spánku nejsou potřeba žádné velké výdaje. Mezi její oblíbené tipy patří vystavení se časnému dennímu světlu, pravidelný večerní relaxační rituál a dodržování stejného času vstávání každý den.

Horoskop pro týden odhodlání a jistoty: 15. dubna – 21. duben

V pátek Slunce opustí impulzivní znamení Berana a vstoupí do spolehlivého Býka. Pokud bylo období Berana časem pro zahájení nových projektů a vydávání se za dobrodružstvím, období Býka bude časem, kdy zůstanete pevní, využijete své odhodlání a budete pokračovat v nastoleném směru. Víte, kdo jste a na čem pracujete, a nikdo nemá moc vás zastrašit nebo rozptýlit. Vaše tvrdohlavost je mocná síla, využijte ji naplno. Níže najdete týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

Horoskop pro týden změn a intenzivních emocí: 8. dubna – 14. dubna

Pondělní zatmění Slunce ve znamení silného Berana přináší intenzivní nápor a syrové emoce. Stejně jako všechna zatmění i toto jistě přinese změnu, ať už se jedná o jemný posun ve vašich emocích, nebo o zásadní proměnu vašeho života. Nemusí to být snadné (zatmění umí zamíchat kartami bez ohledu na to, jak pečlivě jste si vše naplánovali), ale pokud dokážete zůstat otevření nečekanému, možná získáte to, o čem jste ani nevěděli, že potřebujete. Níže najdete týdenní horoskop pro každé znamení zvěrokruhu.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Ukrajinský ministr zemědělství je podezřelý z machinací se státními pozemky

Ukrajinský protikorupční úřad podezírá ministra zemědělství Mykolu Solského v souvislosti s machinacemi se státními pozemky. V prohlášení zveřejněném na sociálních sítích uvedl, že Solskyj stál v čele zločinecké skupiny, která nezákonně získala stovky hektarů půdy v celkové hodnotě 291 milionů hřiven (174 milionů Kč). Ministr nabídl úřadům maximální součinnost.

Musk obvinil Austrálii z cenzury kvůli nařízení odstranit z X násilné video

Americký miliardář Elon Musk obvinil Austrálii z cenzurování obsahu na internetu v souvislosti s verdiktem australského soudu, který nařídil jeho sociální síti X, aby celosvětově zablokovala přístup k videu, na němž je vidět útok nožem na biskupa v kostele nedaleko Sydney z minulého týdne. Podezřelý šestnáctiletý mladík byl obviněn z terorismu. Podle Muska rozhodnutí soudu znamená, že kterákoli země může kontrolovat celý internet.

Soudní proces ohledně Trumpových peněz za mlčení začal

V pondělí začal dlouho očekávaný soudní proces s bývalým prezidentem Donaldem Trumpem, neformálně známý jako proces hush money. V případu, o němž se mnozí domnívali, že se nikdy nedostane před soud, byl představen první svědek a zazněla úvodní prohlášení obžaloby i obhajoby.

Nejméně pět migrantů zahynulo při pokusu o přeplutí Lamanšského průlivu

Nejméně pět migrantů dnes zahynulo při pokusu o přeplutí Lamanšského průlivu do Anglie z oblasti poblíž francouzského města Wimereux. Informoval o tom regionální deník La Voix du Nord.

Řeka se vylila do nejlidnatější čínské provincie, jsou nejméně čtyři mrtví

Velké záplavy v jihočínské provincii Kuang-tung už mají nejméně čtyři oběti a několik osob se stále pohřešuje. V minulém týdnu zasáhly hustě osídlenou oblast delty Perlové řeky srážky, které o víkendu vzedmuly její hladinu. Záchranáři na člunech stále pátrají po přeživších.

CNBC: Energetická transformace svět vyjde na čtyři biliony dolarů ročně

Do roku 2035 nás energetická transformace ročně vyjde na čtyři biliony dolarů, odhaduje investiční společnost BlackRock. Navýšení investic do přechodu na čistou energii bude vyžadovat větší provázanost veřejného a soukromého sektoru – hlavně pak v Asii a Tichomoří.

Britský parlament schválil deportaci migrantů do Rwandy

Britský parlament schválil v noci na úterý kontroverzní návrh zákona umožňující deportace migrantů do Rwandy. Tento krok, který cílí na osoby vstupující do země nelegálně, vyvolává ostrou kritiku i mezinárodní obavy. První lety s migranty by měly směřovat do Rwandy již během následujících 10 až 12 týdnů, avizuje britský premiér Rishi Sunak.

Ministři EU byli varováni, aby nepolevovali ve své podpoře Ukrajiny, která naléhavě žádá o systémy protivzdušné obrany

V době, kdy Ukrajina čelí zesílenému ruskému bombardování své infrastruktury a měst, vyzývají evropští ministři k větší podpoře a dodávkám protiraketové obrany. Německo, které se zavázalo dodat třetí baterii systému Patriot, stojí v čele úsilí o posílení obrany Ukrajiny. Na nedávném zasedání ministrů zahraničí a obrany EU zazněly výzvy, aby členské státy nepolevovaly v otázce obrany Ukrajiny.