5.2 C
Czech
Pátek 19. dubna 2024

Tesla propustí více než 10 % své globální pracovní síly, což odpovídá asi 14 000 zaměstnancům

Tesla, gigant v oblasti elektromobilů, se údajně chystá propustit 10 % svých globálních zaměstnanců, aby snížila náklady a zvýšila produktivitu. Rozhodnutí, které by mělo mít dopad na značnou část zaměstnanců společnosti, přijal její miliardářský generální ředitel s politováním.

Německo vyzvalo EU a NATO, aby co nejrychleji posílily ukrajinskou obranu

Německo vyzvalo Evropskou unii a členské státy Severoatlantické aliance, aby co nejrychleji posílily ukrajinskou protivzdušnou obranu. S odvoláním na mluvčího německého ministerstva obrany o tom dnes informuje agentura Reuters. Německou iniciativu, stejně jako nedávné oznámení Berlína o poskytnutí třetího systému Patriot Ukrajině, dnes ocenili na tiskové konferenci v sídle Severoatlantické aliance český premiér Petr Fiala se svými protějšky z Dánska a Nizozemska a generálním tajemníkem aliance Jensem Stoltenbergem.

Horoskop na týden vnitřní síly a rozhodnosti: 19. – 25. února

Sledujte nás na sítích

V pondělí ráno vstoupí Slunce do znamení Ryb. V pátek brzy ráno se k němu připojí Merkur. S těmito dvěma planetami – plus Saturnem a Neptunem – v nejzasněnějším a nejsympatičtějším znamení zvěrokruhu je klíčové lidské spojení. Pokud nyní pracujete pouze pro svůj vlastní prospěch, pravděpodobně se daleko nedostanete, ale pokud si uvědomíte, že jste součástí komunity a pracujete pro pomoc všem, budete z toho mít prospěch i vy. A konečně v neděli vám úplněk ve znamení analytické Panny může nabídnout vhled, který jste potřebovali k vyřešení obtížného problému ve svém životě. Klíčové je, že o změně nemůžete jen mluvit, musíte také jednat. Níže naleznete horoskop pro nadcházející týden.

Beran

Některá řešení jsou zřejmá a rozhodnutí jsou jasně správná či špatná. Většinou je však život složitější. Vidění světa v černobílých barvách vám věci zjednodušuje, problém je v tom, že neodpovídá realitě. Lidé jsou chaotičtí, plní protichůdných impulsů a tužeb a každý má jiné představy o tom, co znamená být dobrým člověkem. Dokonce i ty nejvznešenější skutky nebudou všemi oceňovány. To, co je správné pro druhé, nemusí být správné pro vás a naopak. Vaší výzvou pro tento týden je naučit se pohodlně vypořádat s neurčitostí a nejednoznačností.

Býk

Není snadné vás přimět k něčemu, co nechcete dělat. Ať už navenek působíte jakkoliv bezstarostně, uvnitř máte pevnou vůli. Čím více se někdo snaží ovlivnit váš směr, tím větší radost máte z toho, jít vlastní cestou. Když vás někdo chce vést jedním směrem, pravděpodobně zvolíte opačný. Avšak tento týden si uvědomte, že může být příjemné nechat se vést proudem. Pokud se necháte dočasně vést lidmi, kterým důvěřujete, můžete se dostat na úžasné místo, kam byste sami možná nikdy nenašli cestu.

Blíženci

Rádi navazujete kontakty s lidmi a jste v tom dobří. Umíte najít s každým najít společnou řeč, uvést druhé do pohody, a když je třeba, využijete svůj šarm. Díky tomu si lidé někdy myslí, že vás znají mnohem lépe než ve skutečnosti, a věří, že ve vás není nic víc než maska, kterou na veřejnosti nosíte. Tento týden může nastat čas ukázat ostatním – alespoň těm, na kterých vám záleží – trochu více ze svého pravého já. Skutečná intimita vyžaduje opravdovou zranitelnost, a i když to znamená, že se otevřete možnému odsouzení a bolesti, otevřete se také lásce.

Rak

Je téměř nemožné upřímně komunikovat, když se zabýváte tím, jak vás budou vnímat ostatní: Budou neupřímní? Budou moje slova překrucovat? Budou mi vůbec naslouchat? I když se můžete snažit pečlivě volit svá slova, nakonec nemůžete ovlivnit, jak budou přijata. Tento týden se snažte své obavy odložit stranou a přesto promluvte. Nemusíte být hlasití, dramatičtí ani konfrontační; máte tichou sílu vlastního přesvědčení a to právě teď stačí.

Lev

Poslední dobou se vám v hlavě ozývá tichý, neodbytný hlas, který vám říká, že po vás všichni jdou. I když racionálně víte, že to není pravda, přesto máte pocit, že lidé kolem vás neustále vyvolávají hádky, zaměřují se na vaše chyby nebo jsou prostě proti vám. Možná se kvůli tomu začínáte bránit; možná jste úzkostní a uzavření. Některé z těchto napětí by mělo tento týden polevit. Ostatní k vám budou velkorysejší, což vám pomůže být na oplátku chápavější. Zvládli jste zvláštní období a život by pro vás nyní měl být jednodušší.

Panna

Jedním z nejjistějších způsobů, jak se vám člověk dostane pod kůži, je, že nemá smysl pro perspektivu: chová se, jako by byl prvním a jediným člověkem, který kdy na světě trpěl, a své problémy považuje za to nejhorší, co kdy kdo zažil. Jen si tento týden pamatujte, že můžete snadno přehnat své reakce. Vaše vlastní přání nemají přednost před přáními ostatních, ale to neznamená, že si nezaslouží pozornost. Máte dovoleno brát sebe (a své problémy) vážně, prosazovat se a zacházet se svými pocity, jako by na nich záleželo – protože záleží.

Váhy

I když je to přesně to, co chcete, změna může být silně destabilizující. Abyste ve svém životě uvolnili místo novým zážitkům, lidem a ambicím, musíte se vzdát těch starých. Abyste se otevřeli novým myšlenkám, musíte se vzdát těch, které vám již nevyhovují. Tento týden pravděpodobně neprožijete snadný růst – právě se nacházíte v situaci, kdy se vám práce jeví jako stresující a zdánlivě nekonečná. Buďte k sobě shovívaví. Nebude to tak těžké navždy. Brzy přejdete do nové fáze, plné radosti a proměny.

Štír

Ačkoli se může zdát, že máte přísné nároky, je to jen proto, že chcete, aby svět nebyl pro všechny tak chmurný. Chcete, aby lidé byli laskavější, upřímnější, méně lehkomyslní. Přejete si, aby všichni brali své povinnosti vůči sobě navzájem vážněji. A tak se ze všech sil snažíte tlačit lidi ve svém okolí k tomu, aby byli lepší, a představujete si, že kdybyste jen našli dokonalou argumentaci nebo správný emocionální apel, prozřeli by. Tento týden si jen dávejte pozor, abyste nezabředli do bezvýchodných sporů. Někteří lidé s vámi nikdy nebudou souhlasit. Zaměřte se na ty, kteří by mohli.

Střelec

Málo čeho se bojíte, ale spoustu věcí byste raději neřešili, od emotivních rozhovorů, které neradi zahajujete, až po příležitosti, které se zdají být náročnější, než jste ochotni přijmout. Tento týden však možná nebudete mít na výběr, zda se do něčeho pustíte. Nemůžete ignorovat velké výzvy jen proto, že pro vás není ideální načasování. Máte schopnosti a odvahu se k nim postavit čelem, tak necouvejte. Pokroku dosáhnete, pokud přijmete vše, co vám vesmír postaví do cesty.

Kozoroh

Někteří lidé neustále svádějí své neštěstí na druhé a nikdy neuvažují o tom, že by v tom mohly hrát roli jejich vlastní činy. Ne však vy. Když už, tak jdete příliš daleko na opačnou stranu a činíte se zodpovědnými za všechno, co se vám kdy stalo – dokonce i za události a okolnosti, které jste nemohli ovlivnit. Někdy se lidé chovají nevlídně z důvodů, které s vámi nemají nic společného, někdy je vesmír prostě nespravedlivý. To neznamená, že jste bezmocní, ale spíše to, že byste na sebe mohli být méně přísní.

Vodnář

Snažíte se co nejvíce vyhýbat tomu, abyste se při důležitých rozhodnutích řídili svými pocity. Je příliš snadné se tímto způsobem zmýlit, přehlédnout důležité informace nebo učinit rozhodnutí, která nejsou v souladu s vašimi dlouhodobými plány nebo hodnotami. Tento týden však bude pravděpodobně těžké ignorovat své emoce. Alespoň prozatím je zkuste do svého rozhodovacího procesu vpustit. Ano, váš mozek je jasný a spolehlivý, ale zkuste naslouchat i svému nitru.

Ryby

Dokázali byste tak úžasné věci, kdybyste se nemuseli potýkat s tlakem a nudou každodenního života. Ukázat se v práci, zaplatit účty, vyprat prádlo – to vše vám bere čas a energii, kterou byste si přáli věnovat tvůrčí činnosti nebo vztahům. Připadá vám to nespravedlivé. Tento týden by však mělo být o něco snazší vyhradit si čas na to, na čem vám opravdu záleží. Možná byste si přáli, aby ho bylo více, ale i tak si ve chvílích mezi všemi povinnostmi najdete čas na krásu a vzrušení, po kterých toužíte.

Vybrali jsme pro vás

Odborníci prozradili, jak zlepšit kvalitu spánku

Spánek je přirozený proces, na který je naše tělo připraveno, říká Dr. Nicola Cann, psycholožka a konzultantka v oblasti spánku. Ke zlepšení kvality spánku nejsou potřeba žádné velké výdaje. Mezi její oblíbené tipy patří vystavení se časnému dennímu světlu, pravidelný večerní relaxační rituál a dodržování stejného času vstávání každý den.

Horoskop pro týden odhodlání a jistoty: 15. dubna – 21. duben

V pátek Slunce opustí impulzivní znamení Berana a vstoupí do spolehlivého Býka. Pokud bylo období Berana časem pro zahájení nových projektů a vydávání se za dobrodružstvím, období Býka bude časem, kdy zůstanete pevní, využijete své odhodlání a budete pokračovat v nastoleném směru. Víte, kdo jste a na čem pracujete, a nikdo nemá moc vás zastrašit nebo rozptýlit. Vaše tvrdohlavost je mocná síla, využijte ji naplno. Níže najdete týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Michail Antonio vyjádřil nespokojenost po vypadnutí West Hamu z Evropské ligy

Michail Antonio, hráč West Hamu United, vyjádřil nespokojenost s výkonem rozhodčích během druhého čtvrtfinále Evropské ligy UEFA proti Bayeru Leverkusen. Zápas, který se odehrál na londýnském stadionu, skončil remízou 1:1, což vedlo k vypadnutí West Hamu z turnaje kvůli porážce 2:0 z prvního zápasu.

V Íránu se ozvaly exploze, podle NYT Izrael zasáhl leteckou základnu

Izraelský útok na Írán dnes brzy ráno podle listu The New York Times (NYT) zasáhl leteckou základnu poblíž středoíránského města Isfahán. Íránská média informovala o explozích v důsledku práce protivzdušné obrany. Případný rozsah škod zatím není znám. Blízkovýchodní země v některých oblastech dočasně pozastavily provoz letišť.

USA vetovaly palestinskou žádost o členství v OSN

Spojené státy zablokovaly svým vetem v Radě bezpečnosti palestinskou žádost o členství v Organizaci spojených národů (OSN), což uvítal Izrael a odsoudila palestinská samospráva. Američtí představitelé navíc opět vyjádřili obavy z plánované izraelské invaze do Rafáhu.

Rusko útočilo na Dněpropetrovskou oblast, zemřelo osm lidí včetně dvou dětí

Rusko v noci na dnešek zaútočilo raketami na Dněpropetrovskou oblast na východě Ukrajiny a zabilo nejméně osm lidí, včetně dvou dětí, informoval šéf vojenské správy druhého největšího ukrajinského regionu Serhij Lysak. Dalších 25 lidí je podle něj zraněno. Ukrajinské dráhy informovaly, že zasažena byla železniční infrastruktura, nádraží v Dnipru přerušilo provoz.

Nové album Taylor Swift „The Tortured Poets Department“ odhaluje zlomené srdce a novou lásku

Taylor Swift, legendární laureátka básnických romancí pro teenagery, vydala rok po ukončení šestiletého vztahu své nejnovější album The Tortured Poets Department. Album, které je výrazným odklonem od její předchozí tvorby, se zabývá složitostí zlomeného srdce a romantiky dospělých.

Trestní proces s Trumpem kvůli penězům za mlčení pro pornohvězdu přišel o dva porotce

Soudce, který dohlíží na trestní proces s bývalým americkým prezidentem Donaldem Trumpem, ve čtvrtek odvolal dva porotce. Právníci se snaží sestavit senát 12 porotců a šesti náhradníků pro jeden z nejsledovanějších procesů v americké historii.

Izrael zasáhl Írán odvetným úderem, potvrdili američtí představitelé

Američtí představitelé potvrdili, že Izrael zahájil vojenskou operaci proti Íránu, přičemž o chystaném úderu již dříve informoval Bidenovu administrativu. Izraelská vláda ujistila USA, že íránská jaderná zařízení nebudou v rámci operace cílem útoku.

DOPORUČUJEME

Odborníci prozradili, jak zlepšit kvalitu spánku

Spánek je přirozený proces, na který je naše tělo připraveno, říká Dr. Nicola Cann, psycholožka a konzultantka v oblasti spánku. Ke zlepšení kvality spánku nejsou potřeba žádné velké výdaje. Mezi její oblíbené tipy patří vystavení se časnému dennímu světlu, pravidelný večerní relaxační rituál a dodržování stejného času vstávání každý den.

Horoskop pro týden odhodlání a jistoty: 15. dubna – 21. duben

V pátek Slunce opustí impulzivní znamení Berana a vstoupí do spolehlivého Býka. Pokud bylo období Berana časem pro zahájení nových projektů a vydávání se za dobrodružstvím, období Býka bude časem, kdy zůstanete pevní, využijete své odhodlání a budete pokračovat v nastoleném směru. Víte, kdo jste a na čem pracujete, a nikdo nemá moc vás zastrašit nebo rozptýlit. Vaše tvrdohlavost je mocná síla, využijte ji naplno. Níže najdete týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

Horoskop pro týden změn a intenzivních emocí: 8. dubna – 14. dubna

Pondělní zatmění Slunce ve znamení silného Berana přináší intenzivní nápor a syrové emoce. Stejně jako všechna zatmění i toto jistě přinese změnu, ať už se jedná o jemný posun ve vašich emocích, nebo o zásadní proměnu vašeho života. Nemusí to být snadné (zatmění umí zamíchat kartami bez ohledu na to, jak pečlivě jste si vše naplánovali), ale pokud dokážete zůstat otevření nečekanému, možná získáte to, o čem jste ani nevěděli, že potřebujete. Níže najdete týdenní horoskop pro každé znamení zvěrokruhu.

Zkoumání nemonogamie: Cesta k sebepoznání a lepším vztahům?

Holly Williams, spisovatelka, která se kdysi vydala do oblasti etické nemonogamie, se podělila o svou cestu sebepoznání a lekce, které získala o lásce, sexu a vztazích. Williams, která je nyní v primárně monogamním vztahu, věří, že její zkušenost s nemonogamií položila pevné základy pro její současný partnerský vztah.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Michail Antonio vyjádřil nespokojenost po vypadnutí West Hamu z Evropské ligy

Michail Antonio, hráč West Hamu United, vyjádřil nespokojenost s výkonem rozhodčích během druhého čtvrtfinále Evropské ligy UEFA proti Bayeru Leverkusen. Zápas, který se odehrál na londýnském stadionu, skončil remízou 1:1, což vedlo k vypadnutí West Hamu z turnaje kvůli porážce 2:0 z prvního zápasu.

V Íránu se ozvaly exploze, podle NYT Izrael zasáhl leteckou základnu

Izraelský útok na Írán dnes brzy ráno podle listu The New York Times (NYT) zasáhl leteckou základnu poblíž středoíránského města Isfahán. Íránská média informovala o explozích v důsledku práce protivzdušné obrany. Případný rozsah škod zatím není znám. Blízkovýchodní země v některých oblastech dočasně pozastavily provoz letišť.

USA vetovaly palestinskou žádost o členství v OSN

Spojené státy zablokovaly svým vetem v Radě bezpečnosti palestinskou žádost o členství v Organizaci spojených národů (OSN), což uvítal Izrael a odsoudila palestinská samospráva. Američtí představitelé navíc opět vyjádřili obavy z plánované izraelské invaze do Rafáhu.

Rusko útočilo na Dněpropetrovskou oblast, zemřelo osm lidí včetně dvou dětí

Rusko v noci na dnešek zaútočilo raketami na Dněpropetrovskou oblast na východě Ukrajiny a zabilo nejméně osm lidí, včetně dvou dětí, informoval šéf vojenské správy druhého největšího ukrajinského regionu Serhij Lysak. Dalších 25 lidí je podle něj zraněno. Ukrajinské dráhy informovaly, že zasažena byla železniční infrastruktura, nádraží v Dnipru přerušilo provoz.

Nové album Taylor Swift „The Tortured Poets Department“ odhaluje zlomené srdce a novou lásku

Taylor Swift, legendární laureátka básnických romancí pro teenagery, vydala rok po ukončení šestiletého vztahu své nejnovější album The Tortured Poets Department. Album, které je výrazným odklonem od její předchozí tvorby, se zabývá složitostí zlomeného srdce a romantiky dospělých.

Trestní proces s Trumpem kvůli penězům za mlčení pro pornohvězdu přišel o dva porotce

Soudce, který dohlíží na trestní proces s bývalým americkým prezidentem Donaldem Trumpem, ve čtvrtek odvolal dva porotce. Právníci se snaží sestavit senát 12 porotců a šesti náhradníků pro jeden z nejsledovanějších procesů v americké historii.

Izrael zasáhl Írán odvetným úderem, potvrdili američtí představitelé

Američtí představitelé potvrdili, že Izrael zahájil vojenskou operaci proti Íránu, přičemž o chystaném úderu již dříve informoval Bidenovu administrativu. Izraelská vláda ujistila USA, že íránská jaderná zařízení nebudou v rámci operace cílem útoku.

Hollywood podporuje herečku Sydney Sweeney proti nespravedlivé kritice producentky

Hollywood se sjednotil na podporu herečky Sydney Sweeney po hanlivých poznámkách jedné z producentek. Diskuse kolem Sweeney nabrala nečekaný směr poté, co hollywoodská producentka Carol Baum veřejně kritizovala její herecké schopnosti i fyzický vzhled.