menu

25.8 C
Czech
Úterý 23. července 2024

Číňané málo utrácejí a šetří, ale chudobou to způsobeno není

Jedinou vzpruhou čínské ekonomiky je silná průmyslová výroba a export. Lidé však na domácím trhu neutrácejí a není to tím, že by peníze neměli. V Číně skončilo plenární zasedání, kde komunisté téma ekonomické krize projednávali jako hlavní bod.

Ukrajina a Rusko hlásí mrtvého a raněné civilisty po ostřelování a náletech

Nejméně devět lidí, včetně čtrnáctiletého chlapce, utrpělo zranění při ruském ostřelování ukrajinského města Čuhujiv v Charkovské oblasti na severovýchodě země, oznámil dnes šéf oblastní správy Oleh Syněhubov. Na sociální síti Telegram zároveň zveřejnil snímky škod způsobených ruskou palbou okolo čtvrté hodiny ráno (kolem 03:00 SELČ). Ranění nejsou v ohrožení života, uvedl. Rusové informovali o jednom mrtvém a dvou zraněných při náletech ukrajinských dronů.

HORNBACH směřuje k soběstačným prodejnám

Sledujte nás na sítích

Praha 26. června 2024 (PROTEXT) – Do poloviny roku 2025 chystá HORNBACH v Česku předělat všechny své projektové prodejny pro stavbu, dílnu a zahradu na energeticky soběstačné jednotky.

Reklama

Pro rodinnou firmu HORNBACH je udržitelnost na předním místě dlouhodobé strategie hned vedle spokojeného zákazníka. V reakci na dřívější energetickou krizi se rozhodla zaměřit na soběstačnost svých prodejen a logistických center. Do poloviny roku 2025 tak hodlá inovovat své interní systémy a všech 10 prodejen učinit z větší části energeticky soběstačnými. V rámci inovací se zaměřuje nejen na spotřebu energie či emisí, ale zároveň dokončuje integraci cirkulárních systémů nakládání s dešťovou vodou.

HORNBACH loni oslavil 25 let úspěšného působení na českém trhu a v rámci své strategie udržitelnosti si stanovil celkem devět klíčových témat, na která se detailně zaměřuje. Na čelní místa žebříčku staví soběstačnost svých prodejen, kterou zohledňuje v dlouhodobém snižování energií, omezování produkce emisí CO2 z fosilních paliv při vytápění či recyklaci dešťové vody ve svých zahradních centrech. „Udržitelnost pro nás není aktuální trend. HORNBACH se v této oblasti profiluje dlouhodobě. Už v roce 2016 jsme získali mezinárodní certifikát ISO 50 001, který nám pomáhá energetickou náročnost snižovat. Naše prodejny proto stavíme tak, aby byly pro okolí co možná nejméně zatěžující,“ konstatuje Lada Šmolková, finanční ředitelka HORNBACHu, a pokračuje: Díky inovacím shrnutým v našem nefinančnímu reportu víme, že se nám v Česku ve fiskálním roce 2022/23 podařilo snížit spotřebu energie, o 22,6 procentních bodů. Vody jsme uspořili o 7,2 procentních bodů méně než v předchozím sledovaném období.”

Inovace na prodejnách? Směřují k úsporám!

Hledisko co možná nejmenší zátěže pro okolí a životní prostředí, a zároveň příjemnějšího osvětlení pro zákazníky vedlo český management HORNBACHu nejprve k rozhodnutí vyměnit od roku 2020 na všech projektových prodejnách a logistických centrech osvětlení za úsporné LED. Nyní se na jejich střechy instalují fotovoltaické systémy. Elektrárny mají pokrýt většinu spotřeby energie jednotlivých prodejen. „Nových fotovoltaických elektráren funguje v Evropě v rámci celé skupiny 20. Do poloviny roku 2025 proto plánujeme mít na všech 10 prodejnách v Česku fotovoltaické elektrárny. Ve stejném roce chystáme uvést v pilotním režimu i inovativní systémy ukládání energie do baterií. Na vybraných prodejnách ji chceme zpětně využívat,“ vysvětluje Lada Šmolková.

Reklama

Strategické směřování k soběstačnosti podporuje i rozhodnutí dokončit u všech projektových prodejen pro stavbu, dílnu a zahradu retenční nádrže na dešťovou vodu. Ty se postupně napojují na systémy zavlažování svých zahradních center, které se díky tomu stanou z velké části nezávislé na externích zdrojích. „V Česku už máme retenční nádrže na osmi z deseti prodejen, zbývající dvě dokončíme v průběhu roku 2025. Ve dvou našich prodejnách už se srážková voda vsakuje na našich pozemcích, čímž snižujeme kapacitní a technologickou zátěž oběhového systému, kterou právě odvod srážkových vod do čističek odpadů představuje. My naopak vodu přirozeně vracíme do oběhu,“ uzavírá finanční ředitelka Lada Šmolková.

 

Více informací najdete na: www.hornbach.cz

Přidejte se k nám na Facebooku.

 

O HORNBACHu:

Skupina HORNBACH je nezávislá rodinná společnost kótovaná na burze. Počátky HORNBACHU sahají až do roku 1877, jako jediná ze segmentu pro kutily tak má za sebou historii sahající přes šest generací. Ve finančním roce 2023/24 dosáhla čistých tržeb 6,2 miliardy EUR. Společnost v současné době provozuje více než 170 velkoplošných prodejen pro stavbu, dílnu, zahradu z toho 10 v České republice.

Koncept prodeje a sortiment výrobků jsou plně orientovány na potřeby zákazníků, kteří realizují své projekty, a také na profesionály. HORNBACH svým zákazníkům zaručuje trvale nízké ceny a zajišťuje si tak prvenství ve svém oboru. Řada nezávislých testů a studií potvrzuje vysokou kvalitu poskytovaného poradenství a také výborný servis. Společnost Hornbach patří mezi zodpovědné zadavatele reklamy a podporovatele spolku NELEŽ. Se svým ESG reportem s názvem Naše kroky k udržitelnému podnikání 2021/22 obsadil v roce 2023 HORNBACH 1. místo v kategorii Jednorázová publikace – brožura v soutěži Fénix Content Marketing.

Společnost Hornbach je průkopníkem v oboru, neboť právě ona otevřela první kombinovanou stavební a zahradní prodejnu (1968), první velkoplošný „stavební hobby market“ (1980), první DIY prodejnu s integrovanými Drive-In stavebninami (2003) a online obchodem (2010). Těmito kroky opakovaně dokládá svou schopnost inovovat. HORNBACH je několik desítek let významným zaměstnavatelem, v současné době se na úspěchu firmy podílí více než 25 000 zaměstnanců, z toho více než 1500 v České republice.

V roce 2016 získala společnost certifikaci ISO 50 001, cílem této mezinárodní normy je pomoci organizacím se snižováním energetické náročnosti prostřednictvím vytváření potřebných systémů a procesů

 

Zdroj: PRAM Consulting

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Eminem ukončil historickou nadvládu Taylor Swift na Billboard 200

Eminem se svým novým albem The Death of Slim Shady (Coup de Grâce) debutuje na prvním místě žebříčku Billboard 200 a sesazuje tak Taylor Swift s albem The Tortured Poets Department, které drželo první příčku po dobu 12 týdnů. Tímto významným posunem končí historická jízda Swift a potvrzuje Eminemovu sílu v hudebním průmyslu.

Co by pro Izrael znamenalo vítězství Harris v prezidentských volbách

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v pondělí ráno odletěl do USA. Pozorovatelé se rozpovídali o tom, jaký vliv bude mít současné politické dění v USA na americko-izraelské vztahy a válku v Gaze. Viceprezidentka Kamala Harris má dostatek podpory ve své straně k nominaci do prezidentské kandidatury.

Rusko i Ukrajina hlásí vzdušné útoky nepřítele a sestřelení dronů

Moskva i Kyjev informují o nejnovějších vzdušných útocích nepřítele, přičemž Rusko hlásí kromě sestřelení řady dronů také škody a oběti. Gubernátor ruského Krasnodarského kraje uvedl, že ukrajinská armáda zaútočila na trajekt v přístavu Kavkaz, což si vyžádalo mrtvého a zraněné. Ruské ministerstvo obrany před tím oznámilo likvidaci 25 ukrajinských dronů během noci na dnešek. Ukrajinské vzdušné síly hlásí sestřelení sedmi ruských bezpilotních letounů z osmi.

Palestinské frakce včetně Hamásu a Fatahu podepsaly dohodu v Pekingu

Palestinské hnutí Fatah, teroristické hnutí Hamás a dalších 12 palestinských frakcí dnes v Číně po třech dnech jednání podepsaly dohodu o vytvoření takzvané prozatímní vlády národního usmíření v Pásmu Gazy, až na tomto palestinském území skončí válka. Podle agentury AFP to oznámil čínský ministr zahraničí Wang I.

Netflix vydá dokumentární film k 15. výročí vraždy Steva McNaira

Před 15 lety byl Steve McNair zavražděn. Příští měsíc Netflix představí dokument, který se zaměří na tento zločin. Untold: The Murder of Air McNair bude mít premiéru 20. srpna. Dokument režírovaný Rodney Lucasem a Taylorem Alexanderem Wardem nabídne nový pohled na tragédii kolem bývalého quarterbacka Tennessee Titans a pokusí se zodpovědět otázky, které zůstaly nezodpovězené.

Při protestech v Bangladéši zemřelo nejméně 173 osob, přes 1100 bylo zatčeno

Počet mrtvých v důsledku násilností v Bangladéši v posledních dnech vzrostl na 173. Mezi oběťmi jsou i policisté a úřady zatkly více než 1100 lidí, informovala dnes agentura AFP. Násilí provázelo studentské protesty proti obnovenému mechanismu obsazování pracovních míst ve veřejném sektoru. Bangladéšský nejvyšší soud v neděli většinu kvót zavedených tímto systém zrušil.
Reklama

DOPORUČUJEME

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...

Společnost Porsche Česká republika připomíná důležitost recyklace

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - Společnost Porsche Česká republika spustila novou kampaň, která připomíná široké motoristické veřejnosti přínosy recyklace a správný postup při...

Vital Strategies: Mezinárodní olympijský výbor vyzván k ukončení sponzoringu prodejci slazených nápojů

Paříž 19. července 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - Přední globální odborníci a aktivisté v oblasti zdraví vyzývají k celosvětovému ukončení sponzoringu sportovních akcí výrobci slazených limonád,...

3Kino EduFilm: Podpořte nás a hlasujte pro vzdělání!

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - "I blbost je lepší než totalita" je slavný výrok George Orwella. Jaká je souvislost mezi vzděláním a totalitou?...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Eminem ukončil historickou nadvládu Taylor Swift na Billboard 200

Eminem se svým novým albem The Death of Slim Shady (Coup de Grâce) debutuje na prvním místě žebříčku Billboard 200 a sesazuje tak Taylor Swift s albem The Tortured Poets Department, které drželo první příčku po dobu 12 týdnů. Tímto významným posunem končí historická jízda Swift a potvrzuje Eminemovu sílu v hudebním průmyslu.

Co by pro Izrael znamenalo vítězství Harris v prezidentských volbách

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v pondělí ráno odletěl do USA. Pozorovatelé se rozpovídali o tom, jaký vliv bude mít současné politické dění v USA na americko-izraelské vztahy a válku v Gaze. Viceprezidentka Kamala Harris má dostatek podpory ve své straně k nominaci do prezidentské kandidatury.

Rusko i Ukrajina hlásí vzdušné útoky nepřítele a sestřelení dronů

Moskva i Kyjev informují o nejnovějších vzdušných útocích nepřítele, přičemž Rusko hlásí kromě sestřelení řady dronů také škody a oběti. Gubernátor ruského Krasnodarského kraje uvedl, že ukrajinská armáda zaútočila na trajekt v přístavu Kavkaz, což si vyžádalo mrtvého a zraněné. Ruské ministerstvo obrany před tím oznámilo likvidaci 25 ukrajinských dronů během noci na dnešek. Ukrajinské vzdušné síly hlásí sestřelení sedmi ruských bezpilotních letounů z osmi.

Palestinské frakce včetně Hamásu a Fatahu podepsaly dohodu v Pekingu

Palestinské hnutí Fatah, teroristické hnutí Hamás a dalších 12 palestinských frakcí dnes v Číně po třech dnech jednání podepsaly dohodu o vytvoření takzvané prozatímní vlády národního usmíření v Pásmu Gazy, až na tomto palestinském území skončí válka. Podle agentury AFP to oznámil čínský ministr zahraničí Wang I.

Netflix vydá dokumentární film k 15. výročí vraždy Steva McNaira

Před 15 lety byl Steve McNair zavražděn. Příští měsíc Netflix představí dokument, který se zaměří na tento zločin. Untold: The Murder of Air McNair bude mít premiéru 20. srpna. Dokument režírovaný Rodney Lucasem a Taylorem Alexanderem Wardem nabídne nový pohled na tragédii kolem bývalého quarterbacka Tennessee Titans a pokusí se zodpovědět otázky, které zůstaly nezodpovězené.

Při protestech v Bangladéši zemřelo nejméně 173 osob, přes 1100 bylo zatčeno

Počet mrtvých v důsledku násilností v Bangladéši v posledních dnech vzrostl na 173. Mezi oběťmi jsou i policisté a úřady zatkly více než 1100 lidí, informovala dnes agentura AFP. Násilí provázelo studentské protesty proti obnovenému mechanismu obsazování pracovních míst ve veřejném sektoru. Bangladéšský nejvyšší soud v neděli většinu kvót zavedených tímto systém zrušil.

Borrell obvinil Orbána z neloajality a připojil se k bojkotu maďarského předsednictví EU

Nejvyšší diplomat Evropské unie Josep Borrell v pondělí zbavil Maďarsko role hostitele setkání ministrů zahraničí EU. Vystoupil s ostrou výtkou vůči Viktoru Orbánovi a jeho samozvané „mírové misi“. Neformální zasedání ministrů zahraničních věcí, které se mělo konat koncem srpna v Budapešti, se tak místo toho uskuteční v Bruselu.

Kamala Harris má již potřebnou většinu delegátů k prezidentské nominaci

Americká viceprezidentka Kamala Harris má podporu dostatečného množství delegátů pro zajištění demokratické prezidentské nominace. Informovaly o tom agentury Reuters a AP s odvoláním na zdroje z volebního štábu a vlastní propočty. AP upozornila, že vzhledem k nestandardní situaci po odstoupení prezidenta Joea Bidena z volebního klání a možnosti svobodného rozhodování delegátů stále nepovažuje nominaci Harris za jistou. Viceprezidentka prohlásila, že je připravena brzy nominaci akceptovat.
Reklama
Reklama