Více
  14.3 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Herec William Shatner oslavil devadesátku. Jeho životní příběh zvěční umělá inteligence

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Kanadský herec William Shatner, který se proslavil zejména svou rolí v televizním seriálu Star Trek, zvěční svůj příběh díky nové technologii. Současné i budoucí generace tak budou mít šanci zeptat se ho na jeho život, rodinu a kariéru. V pátek o tom informovala agentura Reuters.

  Shatner, který v pondělí oslavil devadesáté narozeniny, strávil během pěti dnů více než 45 hodin záznamem svých odpovědí. Ty budou použity v interaktivním videu vytvořeném losangeleskou společností StoryFile.

  Od května bude možné klást Shatnerovi otázky prostřednictvím mobilních telefonů a počítačů s internetovým připojením. Umělá inteligence (AI) projde přepisy jeho poznámek, aby poskytla tu nejlepší možnou odpověď, uvedl spoluzakladatele společnosti StoryFile Stephen Smith.

  Fanoušci možná budou moci v budoucnu herce dokonce přenést do svých obývacích pokojů, prohlásil Smith. Držitel prestižních cen Emmy a Zlatý glóbus byl natáčen 3D kamerami, které umožňují zprostředkování jeho odpovědí pomocí hologramu.

  Shatner, který hrál kapitána Kirka v televizním seriálu Star Trek v letech 1966 až 1969 a v pozdější sérii filmů Star Trek, odpověděl na 650 otázek na různá témata od nejlepších a nejhorších aspektů práce na klasice žánru sci-fi až po místo, kde vyrostl, a smysl života.

  Kanadský herec prozradil, že chtěl, aby záznam byl co nejintimnější. „Toto je odkaz,“ řekl Shatner. „Je to jako to, co byste nechali svým dětem, co byste napsali na svůj náhrobek, možnosti jsou nekonečné.“

  Shatner v rozhovoru přiznal, že Star Trek nikdy nesledoval

  Herec v úterním interview pro magazín People prozradil, že je pro něj příliš bolestivé sledovat své herecké výkony jako kapitána Jamese T. Kirka. „Nikdy jsem Star Trek nesledoval,“ řekl. „Existuje řada epizod, které neznám, jsou i nějaké filmy, které jsem neviděl.“

  Dodal, že se podíval na jeden z mnoha filmů franšízy, Star Trek V: Nejzazší hranice, ale jen proto, že jej režíroval.

  Shatner se v současné době připravuje na uvedení svého nejnovějšího projektu Senior Moment, který má premiéru 26. března. Romantická komedie, v níž se objevil v roli Victora, vysloužilého testovacího pilota NASA.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS