menu

26.3 C
Czech
Sobota 20. července 2024

Rusko a Ukrajina si vyměnily po 95 zajatcích, uvedly Moskva a Kyjev

Do Ruska se vrací 95 vojáků propuštěných z ukrajinského zajetí výměnou za stejný počet zajatých ukrajinských vojáků, oznámilo dnes podle agentur ruské ministerstvo obrany. Výměnu zajatců následně potvrdil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

GCL SI představuje na veletrhu Intersolar Europe 2024 žhavou inovaci s názvem SiRo

Sledujte nás na sítích

Mnichov 24. června 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – GCL System Integration Technology Co., Ltd. (dále jen „GCL SI“ nebo „společnost“), přední dodavatel komplexních řešení v oblasti obnovitelných zdrojů energie, debutuje na přední výstavě pro světový solární průmysl Intersolar Europe (19.-21. června v Mnichově) se žhavou novinkou ve fotovoltaice pod názvem SiRo, která integruje vůbec první převratný mechanismus pro sledování emisí uhlíku v celém hodnotovém řetězci GCL Carbon Data Platform.

Reklama

GCL SI na veletrhu připravila také evropskou premiéru celé řady nejnovějších řešení, včetně perovskitových modulů či série vysoce účinných modulů typu N.

Průkopnické řešení GCL SI, která využívá nejmodernější blockchainovou technologii a strategická partnerství k vybudování ucelené a transparentní uhlíkové platformy, umožňuje společnosti snižovat svou uhlíkovou stopu a podpořit v tomto cíli také ostatní.

Všechny moduly vybavené platformou GCL Carbon Data Platform jsou integrovány do SiRo – řešení navrženého a vyvinutého pro sledování emisí uhlíku v celém procesu od metalurgické výroby polykrystalického křemíku přes jeho rafinaci ve fluidním reaktoru (FBR), postup výroby od ingotů přes destičky až po články a nakonec i montáž fotovoltaického modulu. Cílem vytvoření systému SiRo je nabídnout klientům více nízkouhlíkových alternativ prostřednictvím sledování emisí uhlíku v každém výrobním kroku a také zajistit, aby emise uhlíku modulů v systému SiRo splňovaly příslušné národní normy a požadavky.

Každý modul SiRo by byl opatřen QR kódem, který by zpřístupnil údaje o jeho konkrétních emisích uhlíku a zprávu z každého výrobního kroku, přičemž tato data jsou před manipulací chráněna technologií blockchainu a celé řešení nabízí transparentnost v rámci přípravy na blížící se pravidla mechanismu CBAM (Carbon Border Adjustment Mechanism, Mechanismus uhlíkového vyrovnání na hranicích).

Reklama

Zásadní průlom přinášejí také nejnovější perovskitové jednopřechodové a tandemové moduly, které stanovily nový rekord s účinností 19,04 %, resp. 26,36 %. Systém výroby energie na bázi perovskitu bude i nadále aktualizovat rekordy v účinnosti, čímž přispěje k dalšímu rozvoji odvětví a rozšíření produkce. Společnost GCL SI dále představila pět vysoce účinných modulů typu N, které se mohou pochlubit maximálním výkonem 720 Wp při upgradovaném výkonu.

V rámci veletrhu Intersolar Europe 2024 podepsala společnost GCL SI dohodu o spolupráci se společností EcoTree, která se specializuje na udržitelný rozvoj prostřednictvím inovativních investičních řešení v oblasti výsadby stromů. Oba partneři budou spolupracovat v oblastech strategického plánování, komunikace, výzkumu a hodnocení s cílem zajistit účinnou ochranu biologické rozmanitosti a zachování lesů.

„Navázání silného a přínosného partnerství se společností GCL SI nás velmi těší. Stejně jako my, také oni aktivně přispívají k dekarbonizaci. Spojit síly pro rozvoj lokálních projektů v oblasti biodiverzity a uhlíku proto dává perfektní smysl. Ve společnosti EcoTree nás obzvláště těší mezinárodní rozsah tohoto partnerství, které reprezentuje podstatu našeho podnikání s dosahem projektů v různých evropských zemích,“ uvedl generální ředitel společnosti EcoTree Thomas Canguilhem.

Výkonný prezident společnosti GCL SI Thomas Zhang poznamenal, že veletrh Intersolar Europe poskytl společnosti platformu pro prezentaci jejích nejnovějších technologických úspěchů, produktů a řešení a zároveň podpořil výměnu zkušeností s lídry v oboru a otevření nových obzorů prostřednictvím spolupráce.

„Nacházíme se v rozhodujícím období historie, kdy je třeba řešit klimatické výzvy pomocí nepřetržitých inovací a odvážných opatření, abychom vybudovali zelenější a životaschopnější budoucnost pro celé lidstvo. Společnost GCL SI je připravena přispět k rozvoji odvětví prostřednictvím svého mezinárodního dosahu a pokročilých technologií. Naším cílem i odpovědností je urychlit ekologickou transformaci globální energetické struktury pomocí neustále inovovaných produktů a řešení,“ řekl Zhang.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2443877/GCL_SI_debuting_several_trending_products_at_Intersolar_Europe.jpg 

KONTAKT: Siyi Wei, [email protected]

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Při nočních úderech zahynuli na Ukrajině dva civilisté, uvádí úřady

Ruské údery zabily v noci na dnešek na východě Ukrajiny dva civilisty. Podle agentury AFP to uvedly ukrajinské úřady. Ukrajinské weby informují i o dalších ruských útocích na energetickou soustavu. Úřady ruské Rostovské oblasti ohlásily, že v noci protivzdušná obrana zničila 26 dronů. Útok si podle nich nevyžádal žádné oběti. Podle ukrajinských médií však zasáhl leteckou základnu Millerovo.

ANALÝZA: Ukrajinu vojenská pomoc zachránila, k vítězství to ale nestačí

Všechno špatné je k něčemu dobré. Masivní ofenzíva ruské armády v Charkovské oblasti Západu ukázala, že i když se zdá vítězství Ruska na Ukrajině vzdálené, bez vojenské pomoci tomu tak není. Situace pro obránce vypadala opravdu bledě, ale právě to pohnulo Kongresem v otázkách balíčku pomoci a administrativou prezidenta Joe Bidena, která ukrajinské armádě povolila používat americké zbraně k útokům na území Ruska. Ale to nestačí.

Zemřela bývalá ukrajinská poslankyně Irina Farionová, byla zavražděna

V pátek večer byla ve Lvově na Ukrajině zavražděna bývalá poslankyně Irina Farionovová. Kontroverzní politička, známá svými nacionalistickými názory a podporou ukrajinského jazyka, podlehla v nemocnici střelnému zranění hlavy.

Číňané málo utrácejí a šetří, ale chudobou to způsobeno není

Jedinou vzpruhou čínské ekonomiky je silná průmyslová výroba a export. Lidé však na domácím trhu neutrácejí a není to tím, že by peníze neměli. V Číně skončilo plenární zasedání, kde komunisté téma ekonomické krize projednávali jako hlavní bod.

Ukrajina a Rusko hlásí mrtvého a raněné civilisty po ostřelování a náletech

Nejméně devět lidí, včetně čtrnáctiletého chlapce, utrpělo zranění při ruském ostřelování ukrajinského města Čuhujiv v Charkovské oblasti na severovýchodě země, oznámil dnes šéf oblastní správy Oleh Syněhubov. Na sociální síti Telegram zároveň zveřejnil snímky škod způsobených ruskou palbou okolo čtvrté hodiny ráno (kolem 03:00 SELČ). Ranění nejsou v ohrožení života, uvedl. Rusové informovali o jednom mrtvém a dvou zraněných při náletech ukrajinských dronů.

Zemřel Bob Newhart, profesor Proton ze seriálu Teorie velkého třesku

Ve věku 94 let zemřel legendární americký komik Bob Newhart, který si svým bezelstným stylem vydobyl přízeň fanoušků i řadu ocenění. Herec zemřel doma v Los Angeles po sérii krátkých onemocnění, uvedl jeho publicista v prohlášení.

Ruská prokuratura chce 18 let vězení pro amerického novináře Gershkoviche

uská prokuratura navrhla soudu, aby amerického novináře Evana Gershkoviche odsoudil na 18 let vězení. Oznámily to dnes tiskové agentury. Zpravodaj amerického listu The Wall Street Journal strávil už více než rok za mřížemi ruské vazební věznice kvůli obvinění ze špionáže, které odmítá on i jeho zaměstnavatel a rovněž americká vláda, napsala agentura AP. Média dříve uváděla, že žurnalistovi hrozí až 20 let vězení. Soud vynese rozsudek ještě dnes odpoledne, napsala agentura AFP s odvoláním na mluvčí soudu.
Reklama

DOPORUČUJEME

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...

Společnost Porsche Česká republika připomíná důležitost recyklace

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - Společnost Porsche Česká republika spustila novou kampaň, která připomíná široké motoristické veřejnosti přínosy recyklace a správný postup při...

Vital Strategies: Mezinárodní olympijský výbor vyzván k ukončení sponzoringu prodejci slazených nápojů

Paříž 19. července 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - Přední globální odborníci a aktivisté v oblasti zdraví vyzývají k celosvětovému ukončení sponzoringu sportovních akcí výrobci slazených limonád,...

3Kino EduFilm: Podpořte nás a hlasujte pro vzdělání!

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - "I blbost je lepší než totalita" je slavný výrok George Orwella. Jaká je souvislost mezi vzděláním a totalitou?...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Při nočních úderech zahynuli na Ukrajině dva civilisté, uvádí úřady

Ruské údery zabily v noci na dnešek na východě Ukrajiny dva civilisty. Podle agentury AFP to uvedly ukrajinské úřady. Ukrajinské weby informují i o dalších ruských útocích na energetickou soustavu. Úřady ruské Rostovské oblasti ohlásily, že v noci protivzdušná obrana zničila 26 dronů. Útok si podle nich nevyžádal žádné oběti. Podle ukrajinských médií však zasáhl leteckou základnu Millerovo.

ANALÝZA: Ukrajinu vojenská pomoc zachránila, k vítězství to ale nestačí

Všechno špatné je k něčemu dobré. Masivní ofenzíva ruské armády v Charkovské oblasti Západu ukázala, že i když se zdá vítězství Ruska na Ukrajině vzdálené, bez vojenské pomoci tomu tak není. Situace pro obránce vypadala opravdu bledě, ale právě to pohnulo Kongresem v otázkách balíčku pomoci a administrativou prezidenta Joe Bidena, která ukrajinské armádě povolila používat americké zbraně k útokům na území Ruska. Ale to nestačí.

Zemřela bývalá ukrajinská poslankyně Irina Farionová, byla zavražděna

V pátek večer byla ve Lvově na Ukrajině zavražděna bývalá poslankyně Irina Farionovová. Kontroverzní politička, známá svými nacionalistickými názory a podporou ukrajinského jazyka, podlehla v nemocnici střelnému zranění hlavy.

Číňané málo utrácejí a šetří, ale chudobou to způsobeno není

Jedinou vzpruhou čínské ekonomiky je silná průmyslová výroba a export. Lidé však na domácím trhu neutrácejí a není to tím, že by peníze neměli. V Číně skončilo plenární zasedání, kde komunisté téma ekonomické krize projednávali jako hlavní bod.

Ukrajina a Rusko hlásí mrtvého a raněné civilisty po ostřelování a náletech

Nejméně devět lidí, včetně čtrnáctiletého chlapce, utrpělo zranění při ruském ostřelování ukrajinského města Čuhujiv v Charkovské oblasti na severovýchodě země, oznámil dnes šéf oblastní správy Oleh Syněhubov. Na sociální síti Telegram zároveň zveřejnil snímky škod způsobených ruskou palbou okolo čtvrté hodiny ráno (kolem 03:00 SELČ). Ranění nejsou v ohrožení života, uvedl. Rusové informovali o jednom mrtvém a dvou zraněných při náletech ukrajinských dronů.

Zemřel Bob Newhart, profesor Proton ze seriálu Teorie velkého třesku

Ve věku 94 let zemřel legendární americký komik Bob Newhart, který si svým bezelstným stylem vydobyl přízeň fanoušků i řadu ocenění. Herec zemřel doma v Los Angeles po sérii krátkých onemocnění, uvedl jeho publicista v prohlášení.

Ruská prokuratura chce 18 let vězení pro amerického novináře Gershkoviche

uská prokuratura navrhla soudu, aby amerického novináře Evana Gershkoviche odsoudil na 18 let vězení. Oznámily to dnes tiskové agentury. Zpravodaj amerického listu The Wall Street Journal strávil už více než rok za mřížemi ruské vazební věznice kvůli obvinění ze špionáže, které odmítá on i jeho zaměstnavatel a rovněž americká vláda, napsala agentura AP. Média dříve uváděla, že žurnalistovi hrozí až 20 let vězení. Soud vynese rozsudek ještě dnes odpoledne, napsala agentura AFP s odvoláním na mluvčí soudu.

Trump přijal nominaci do voleb a zopakoval, že přežil s boží pomocí

Bývalý americký prezident Donald Trump v závěru čtyřdenního sjezdu Republikánské strany přijal v noci na dnešek SELČ nominaci do listopadových prezidentských voleb. V úvodu svého projevu vyzval ke sjednocení strany i celé země a prohlásil, že chce být prezidentem všech Američanů. Během více než devadesátiminutové řeči však brzy přešel ke svému tradičně útočnému tónu, píší světové tiskové agentury.

Dron unikl protivzdušné obraně a zabil v Tel Avivu člověka. K útoku se přihlásili Hútíové

Jemenští povstalci Hútíové se na sociální síti X (dříve Twitter) přihlásili k dronovému útoku v centru izraelského hlavního města Tel Aviv. Izraelská armáda vyšetřuje, jak je možné, že nebyly aktivovány systémy protivzdušné obrany. Rebelové ještě chystají k útoku oficiální vyjádření.
Reklama
Reklama