14.7 C
Czech
Sobota 23. září 2023

Írán a USA zahájily výměnu vězňů, pět propuštěných Američanů přistálo v Kataru

Na mezinárodní letiště v katarském Dauhá dnes z Teheránu přiletělo letadlo s pěti propuštěnými Američany, doprovázenými dvěma rodinnými příslušníky a velvyslancem Kataru v Íránu, informuje agentura Reuters. Americký prezident Joe Biden uvedl, že se pětice Američanů "konečně vrací domů" a poděkoval vládám Kataru, Ománu, Švýcarska Jižní Koreje za pomoc se zajištěním jejich osvobození. S propuštěnými Američany hovořil americký ministr zahraničí Antony Blinken.

ISW: Ukrajinské obrněné vozy na jihu překonaly poslední vrstvu ruské obrany

Ukrajinská obrněná vozidla operují za poslední linií ruské obranné vrstvy v západní části Záporožské oblasti, píše ve své poslední zprávě o vývoji bojů americký Institut pro studium války (ISW). Ukrajinské ozbrojené síly podle něj v současné době pronikají touto obrannou linií, byť analytici institutu zatím nejsou schopni posoudit, zda Ukrajinci ruskou obranu už zcela prolomili. K podobnému závěru došel deník The Wall Street Journal (WSJ), který tento vývoj bojů označil za významný milník v tři a půl měsíce trvající ukrajinské protiofenzivě, jejímž cílem je rozetnout pozice ruské okupační armády na dvě části.

Fotopast na pozemku Kanaďanky zachytila dvě polonahé ženy, jak hodují na jelení mrtvole

Pokus Kanaďanky zachytit divokou zvěř na fotopast se zvrtl. V noci přímo u svého domu nechtěně zdokumentovala polonahé ženy pojídající mršinu. O bizarním nálezu informuje NY Post, The Mirror a další servery.

Záběry zachycující podivné polonahé ženy nad jelení mrtvolou se v současné době šíří internetem a diváci spekulují, že šlo o satanistický rituál.

Nevím, co to sakra mělo znamenat,“ řekla 36letá Corinea Stanhope místním novinám o výjevu, který jí naháněl husí kůži. „Opravdu nás to vyděsilo. Něco takového se nevidí každý den,“ cituje ji NY Post.

Rodačka z Powell River prý jela na jednom ze svých koní, když na svém pozemku narazila na mrtvého jelena. Zatímco většina lidí by nad tímto pohledem ohrnula nos, matka tří dětí a její 76letý dědeček Bob se rozhodli, že nainstalují fotopast, aby zjistili, jestli mršina v noci přiláká nějakou zvěř.

S dědou jsme nastavili fotopast, abychom zjistili, jestli uvidíme nějaká zvířata. Zachytili jsme rysa, což bylo docela fajn,“ popsala Kanaďanka.

Netušila, že to nebyla jediná krvelačná šelma, kterou na kameru zachytili. „Druhý den jsem přišla a děda mi řekl, že má na kameře nahé lidi, a já jsem řekla ‚to je blbost‘, tak mi to ukázal,“ vzpomíná Stanhope.

Jako z hororu

Na fotografiích, z nichž mrazí a které byly pořízeny těsně po západu slunce, byly zachyceny dvě rozcuchané ženy s dlouhými černými vlasy zakrývajícími obličej. Dřepěly nad mrtvým jelenem a vypadaly, že pojídají jeho ostatky. Bylo to jako scéna z hororu „Čarodějnice“ z roku 2014.

Podivná dvojice byla zcela nahá až na něco, co vypadá jako bederní roušky přes jejich spodní partie. „Vypadá to, jako by na sobě měly paruky,“ popsala Stanhope. „Jedna z nich vypadá, že má pod nimi blond vlasy.“

Z fotek to není moc poznat, jedna z nich měla jelení kopyto přímo u úst,“ dodala.

Zděšená mladá žena řekla, že si není jistá, jestli obě „čarodějnice“ jelena „líbaly, očichávaly nebo jedly“. Přesto byla znechucena vzhledem k množství bakterií, které se na rozkládající se mršině nejspíš nacházely.

Stanhope, profesí lékařka, uvedla, že ji obzvlášť vyděsilo, že se celé bizarní divadlo odehrávalo jen dvě minuty od jejího domu. „Měla jsem obavy, aby si v noci někdo nezačal zahrávat s mými koňmi,“ řekla. „Koně se v té oblasti vždycky strašně leknou a zneklidní. Nejdřív jsem si myslela, že jen tak plaší. Teď už jim asi věřím.“

Démoni, kult nebo žert?

Sociální média se zdála být přesvědčena, že Kanaďanka byla svědkem čarodějnic, místního kultu nebo nějaké jiné zlovolné entity provádějící démonický rituál. „To je skutečně děsivé,“ komentoval to jeden z diváků, zatímco jiný se domníval: „Jsou to skinwalkeři, co vypadají jako lidé, ale jakmile se k nim přiblížíš, je po tobě.“ Skinwalkeři jsou nadpřirozené bytosti z indiánských legend, co se převtělují z lidské do zvířecí podoby.

To je v podstatě chodící démon z pekla,“ domníval se třetí. „Když uslyšíte křik, zůstaňte uvnitř a vezměte si zbraň. Hlavně je nechte na pokoji.

Jeden milovník okultismu dokonce vyslovil domněnku, že nahé dámy jsou takzvaní wendigové. Duchové původních obyvatel Ameriky, kteří posednou lidi a promění je v kanibaly. „Prosím, vůbec nevycházej ven. Žádná normální bytost jen tak nejí mrtvá zvířata,“ cituje The Mirror jednoho z přispěvatelů.

Corina Stanhope naznačuje, že může jít o členky jakéhosi místního kultu. „Po městě kolují zvěsti o kultu, který sbírá zvířecí kosti. Nevím, jestli je to skutečné, nebo ne,“ řekla. „Někteří lidé se o tom zmínili, když jsem zveřejnila ty fotky. Jeden kamarád říkal, že v lese narazil na dva lidi, kteří nesli nějaké mrtvé veverky.“

Několik znepokojených diváků dokonce ženu vyzvalo, aby zavolala policii.  Dědeček Bob ji však upozornil, že dvojice nedělá nic „technicky nezákonného“. „Byl z toho pěkně vyvedený z míry,“ řekla žena, která doufá, že šlo jen o žert.

Doufám, že šly ve dne na procházku, viděli, že je nastavená fotopast, a chtěly si zašprýmovat na náš účet. Možná byly na drogách,“ dodala.

Tuto teorii podpořilo mnoho komentátorů na sociálních sítích. Ti citovali výše zmíněný postřeh, že takzvané „čarodějnice“ měly pod divokými havraními parukami dlouhé blond vlasy.

Sledujte nás na sítích

Záchrana migrantů na moři je povinnost civilizace, řekl papež v Marseille

Evropané by měli zachraňovat migranty připlouvající po moři, je to povinností naší civilizace. Prohlásil to v pátek papež František během prvního dne návštěvy jihofrancouzského města Marseille. Kdo se snaží bránit záchranným akcím, dopouští se gesta nenávisti, dodala hlava katolické církve. Právě současná migrační vlna ve Středozemním moři je hlavním tématem Františkovy návštěvy největšího francouzského přístavního města.

Le Penová by měla stanout před soudem kvůli kauzám s fondy EU, uvádí prokuratura

Prokuratura v Paříži v pátek požádala o proces s Marine Le Penovou kvůli její kauze údajného zneužití evropských financí k placení zaměstnanců pracujících pro její vlastní stranu, píše agentura AFP. Spolu s vlivnou političkou, bývalou předsedkyní nacionalistického Národního sdružení (RN) a někdejší europoslankyní by se mělo podle státního zastupitelství před soudem hájit dalších 23 členů strany. Národní sdružení vinu odmítá.

Kanada pošle Ukrajině vojenskou pomoc ve výši 11 mld. korun, uvedl Trudeau

Kanada pošle Ukrajině v příštích třech letech dodatečnou vojenskou pomoc ve výši 650 milionů kanadských dolarů, což je zhruba 11 miliard korun. Řekl to dnes před vystoupením ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v kanadském parlamentu šéf kanadské vlády Justin Trudeau. Podle něj bude součástí pomoci i asistence pro bojové letouny Kanada pošle Ukrajině v příštích třech letech dodatečnou vojenskou pomoc ve výši 650 milionů kanadských dolarů, což je zhruba 11 miliard korun. Řekl to dnes před vystoupením ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v kanadském parlamentu šéf kanadské vlády Justin Trudeau. Podle něj bude součástí pomoci i asistence pro bojové letouny F-16, píše agentura Reuters. Zelenskyj před zákonodárci zopakoval, že Rusko musí prohrát válku proti Ukrajině.F-16, píše agentura Reuters. Zelenskyj před zákonodárci zopakoval, že Rusko musí prohrát válku proti Ukrajině.

Čínský a syrský prezident oznámili uzavření strategického partnerství

Čínský prezident Si Ťin-pching a syrský vůdce Bašár Asad dnes společně oznámili uzavření strategického partnerství Číny a Sýrie. Informovala o tom agentura Nová Čína. Čínský prezident při schůzce ve městě Chang-čou Asadovi rovněž řekl, že Peking podporuje politické urovnání syrského konfliktu a poválečnou obnovu země.

ISW: Ukrajinské obrněné vozy na jihu překonaly poslední vrstvu ruské obrany

Ukrajinská obrněná vozidla operují za poslední linií ruské obranné vrstvy v západní části Záporožské oblasti, píše ve své poslední zprávě o vývoji bojů americký Institut pro studium války (ISW). Ukrajinské ozbrojené síly podle něj v současné době pronikají touto obrannou linií, byť analytici institutu zatím nejsou schopni posoudit, zda Ukrajinci ruskou obranu už zcela prolomili. K podobnému závěru došel deník The Wall Street Journal (WSJ), který tento vývoj bojů označil za významný milník v tři a půl měsíce trvající ukrajinské protiofenzivě, jejímž cílem je rozetnout pozice ruské okupační armády na dvě části.

DOPORUČUJEME

Smrtící útvary podobné krápníkům a kolosální struktura pod ledem. To jsou záhady Antarktidy

Antarktida není prostředí vřelé k životu. Pod touto ledovou pustinou číhá takzvaný „ledový prst smrti“. Jakmile se tento vražedný útvar dotkne čehokoli živého, okamžitě to změní v kus ledu. Kromě toho se pod antarktickým ledem nachází tajemný kolosální objekt, podle vědců možná gigantický asteroid, konspirátoři zase mluví o mimozemské či nacistické základně.

Obec na italské riviéře pojmenuje jako první ulici po Berlusconim

Italská obec Portofino na Ligurské riviéře jako první v zemi pojmenuje ulici po expremiérovi a mediálním magnátovi Silviu Berlusconim, který zemřel letos v červnu ve věku 86 let. Informovala o tom místní média. Obvykle v Itálii pojmenovávají místa po osobnostech až nejméně deset let od jejich smrti, kvůli Berlusconimu Portofino ale dostalo výjimku.

Mladí Kubánci měli pracovat jako dělníci, skončili však v zákopech na Ukrajině

Mladí Kubánci odpověděli na pracovní inzerát ruského ministerstva obrany, které poptávalo někoho na stavební práce pro armádu. Neskončili však na stavbě v Rusku, ale v zákopech na Ukrajině se zbraní v ruce. Stali se totiž oběťmi náboru kubánských mužů do řad ruské armády.

The Guardian: Téměř všichni v Evropě dýchají velmi znečištěný vzduch

Až 98 procent Evropanů dýchá vysoce znečištěný vzduch, který má na svědomí 400.000 úmrtí ročně. Vyplynulo to z analýzy, kterou ve spolupráci s odborníky provedl britský list The Guardian, podle nějž kontinent kvůli špatné kvalitě ovzduší čelí "vážné krizi veřejného zdraví".

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Záchrana migrantů na moři je povinnost civilizace, řekl papež v Marseille

Evropané by měli zachraňovat migranty připlouvající po moři, je to povinností naší civilizace. Prohlásil to v pátek papež František během prvního dne návštěvy jihofrancouzského města Marseille. Kdo se snaží bránit záchranným akcím, dopouští se gesta nenávisti, dodala hlava katolické církve. Právě současná migrační vlna ve Středozemním moři je hlavním tématem Františkovy návštěvy největšího francouzského přístavního města.

Le Penová by měla stanout před soudem kvůli kauzám s fondy EU, uvádí prokuratura

Prokuratura v Paříži v pátek požádala o proces s Marine Le Penovou kvůli její kauze údajného zneužití evropských financí k placení zaměstnanců pracujících pro její vlastní stranu, píše agentura AFP. Spolu s vlivnou političkou, bývalou předsedkyní nacionalistického Národního sdružení (RN) a někdejší europoslankyní by se mělo podle státního zastupitelství před soudem hájit dalších 23 členů strany. Národní sdružení vinu odmítá.

Kanada pošle Ukrajině vojenskou pomoc ve výši 11 mld. korun, uvedl Trudeau

Kanada pošle Ukrajině v příštích třech letech dodatečnou vojenskou pomoc ve výši 650 milionů kanadských dolarů, což je zhruba 11 miliard korun. Řekl to dnes před vystoupením ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v kanadském parlamentu šéf kanadské vlády Justin Trudeau. Podle něj bude součástí pomoci i asistence pro bojové letouny Kanada pošle Ukrajině v příštích třech letech dodatečnou vojenskou pomoc ve výši 650 milionů kanadských dolarů, což je zhruba 11 miliard korun. Řekl to dnes před vystoupením ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v kanadském parlamentu šéf kanadské vlády Justin Trudeau. Podle něj bude součástí pomoci i asistence pro bojové letouny F-16, píše agentura Reuters. Zelenskyj před zákonodárci zopakoval, že Rusko musí prohrát válku proti Ukrajině.F-16, píše agentura Reuters. Zelenskyj před zákonodárci zopakoval, že Rusko musí prohrát válku proti Ukrajině.

Čínský a syrský prezident oznámili uzavření strategického partnerství

Čínský prezident Si Ťin-pching a syrský vůdce Bašár Asad dnes společně oznámili uzavření strategického partnerství Číny a Sýrie. Informovala o tom agentura Nová Čína. Čínský prezident při schůzce ve městě Chang-čou Asadovi rovněž řekl, že Peking podporuje politické urovnání syrského konfliktu a poválečnou obnovu země.

ISW: Ukrajinské obrněné vozy na jihu překonaly poslední vrstvu ruské obrany

Ukrajinská obrněná vozidla operují za poslední linií ruské obranné vrstvy v západní části Záporožské oblasti, píše ve své poslední zprávě o vývoji bojů americký Institut pro studium války (ISW). Ukrajinské ozbrojené síly podle něj v současné době pronikají touto obrannou linií, byť analytici institutu zatím nejsou schopni posoudit, zda Ukrajinci ruskou obranu už zcela prolomili. K podobnému závěru došel deník The Wall Street Journal (WSJ), který tento vývoj bojů označil za významný milník v tři a půl měsíce trvající ukrajinské protiofenzivě, jejímž cílem je rozetnout pozice ruské okupační armády na dvě části.

Messi mizí ze hřiště, my z tribuny. Na fanoušky Miami se valí kritika

V americkém městě Miami byste v současné době nejspíš marně hledali slavnějšího obyvatele. Lionel Messi na začátku léta skončil v Paris Saint-Germain a přesunul se do Interu Miami, které táhne v MLS. Fanoušci začali vyprodávat zápasy Argentincova celku, více než mančaft je ale zajímá právě Messi. Což jasně potvrdili tento týden.

V Jerevanu demonstranti opět volají po pomoci Arménům v Náhorním Karabachu

V Jerevanu dnes několikátý den po sobě protestují lidé proti způsobu, jakým arménská vláda reaguje na krizi v Náhorním Karabachu. Tu v úterý vyostřila rozsáhlá vojenská operace Ázerbájdžánu, po níž se arménské síly v oblasti vzdaly.